You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 02:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 472 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #636392 Wysłany: 09 Sty 2013, 10:15; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Nisko
Rejestracja: 28 Gru 2012,
Posty: 251
Pomógł: 2
Hmm mowisz, ze stoi w garazu i jest jezdzone, wiec uwazam ze cos ci ciagle kradnie prad ;p tzn masz centralny zamek z pilotem ?? moze centralny zamek ci rozladowuje aku ??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #636468 Wysłany: 09 Sty 2013, 16:41; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Rejestracja: 11 Mar 2009,
Posty: 1772
Pomógł: 13
Pytanie w jakim stanie jest akumulator i rozrusznik ;)

_________________
210000km Mój czarno-biały kropas - ostatnia zmiana 15.06.2013
A ja mam filtr paliwa w 1.2 8V
http://biuro-ekspert.com/ ||Sirio Snake 27 + TTI TCB-771


Góra
 Profil  
 
 
 Post #636490 Wysłany: 09 Sty 2013, 18:15; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 03 Paź 2011,
Posty: 788
Pomógł: 5
Crzycho napisał(a):
Hmm mowisz, ze stoi w garazu i jest jezdzone, wiec uwazam ze cos ci ciagle kradnie prad ;p tzn masz centralny zamek z pilotem ?? moze centralny zamek ci rozladowuje aku ??

Mam centralny zamek z pilotem, przestałem go nawet używać przez jakiś czas by sprawdzić, czy wpływa to jakoś pozytywnie na oszczędzanie energii, ale ciężko stwierdzić by otwieranie z pilota dawało wycisk i to po nim autko ma takie problemy, co do akumulatora to był już na gwarancji, sprawdzili i wszystko podobno ok (aku Centry półtoraroczny). Być może to i alternator no sam nie wiem... Póki co jeżdżę tak jak jest, ładuje co jakiś czas akumulator i jakoś tam się jeździ, ale problem wcześniej czy później będę musiał rozwiązać.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic35885.html Był żółty Sound (II)
http://fiatpunto.com.pl/topic57112.html Jest czarny Sporting (IIFL)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #636493 Wysłany: 09 Sty 2013, 18:18; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Rejestracja: 11 Mar 2009,
Posty: 1772
Pomógł: 13
objawy masz podobne jak ja - a u mnie alternator był wymieniany i objawy nie ustąpiły :P

Wiem, ze rozrusznik mam na wykończeniu, ale na razie nie mam kiedy go wymienić.

_________________
210000km Mój czarno-biały kropas - ostatnia zmiana 15.06.2013
A ja mam filtr paliwa w 1.2 8V
http://biuro-ekspert.com/ ||Sirio Snake 27 + TTI TCB-771


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640614 Wysłany: 25 Sty 2013, 22:56; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 26 Lut 2011,
Posty: 7
Ostatnio mam co jakiś czas problem z akumulatorem - roczny Bosch 45Ah, Punto II 1.2 16V, sprawdzałem miernikiem, niby nie pobiera na postoju więcej prądu niż ma pobierać, ale ciekawi mnie jedna rzecz - po wyłączeniu zapłonu raz działają elektryczne szyby, a raz nie. Czy to może być powodem rozładowywania się akumulatora? Powinny działać po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki czy też nie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640624 Wysłany: 26 Sty 2013, 00:11; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 03 Paź 2011,
Posty: 788
Pomógł: 5
bartx napisał(a):
Ostatnio mam co jakiś czas problem z akumulatorem - roczny Bosch 45Ah, Punto II 1.2 16V, sprawdzałem miernikiem, niby nie pobiera na postoju więcej prądu niż ma pobierać, ale ciekawi mnie jedna rzecz - po wyłączeniu zapłonu raz działają elektryczne szyby, a raz nie. Czy to może być powodem rozładowywania się akumulatora? Powinny działać po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki czy też nie?

Przez jakiś czas powinny działać po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, nie wiem dokładnie przez ile, ale przez jakieś 10-15 sekund na pewno, przynajmniej tak jest u mnie.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic35885.html Był żółty Sound (II)
http://fiatpunto.com.pl/topic57112.html Jest czarny Sporting (IIFL)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641480 Wysłany: 28 Sty 2013, 21:56; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: daniel
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 05 Gru 2012,
Posty: 18
ja wyjąłem bezpiecznik od gniazdka zapalniczki i działa już od miesiąca.w największe mrozy ostatnio zapalał.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644292 Wysłany: 09 Lut 2013, 18:21; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 7
Witam wszystkich ja również mam podobny problem aczkolwiek u mnie jest on bardziej poważny z tego względu ze u kolegi akumulator padał po 2 tygodniach a u mnie padł po 1-2 dniach,po 1 gdy na dworze temp oscyluje około zera lub poniżej wtedy nawet wystarczy kilkanaście godzin gdy temp na zewnątrz jest ok wystarcza 2 dni nie odpalania. Akumulator jest drugim z rzędu po wymianie na nowy lecz problem nie znika. Dodam ze na desce rozdzielczej podczas hamowania pojawia się żółta żaróweczka gdy zwalniam pedał hamulca znika. Sprawdziłem wszystkie światła i są ok w czym wiec problem? Ostatnio miałem taka sytuację ze pracowałem na rano wiec wychodzę wcześnie rano z domu na dworze 4 stopnie C przekręcam kluczyk a tu za pierwszym razem próbuję zakręcić ale nic za drogim już nawet nie ma siły kręcić tylko wszystkie kontrolki się zapalają i na tym koniec. Wiec na szczęście moja żona również ma punto m k 2 podpinam klemami oba auta i wtedy od razu moje odpala. kompletnie nie wiem co jest powodem mojego problemu. Z góry dziękuję za jakakolwiek wskazówkę i pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644324 Wysłany: 09 Lut 2013, 22:48; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Tuchów
Rejestracja: 01 Sie 2011,
Posty: 363
Pomógł: 3
konan151, jakie masz napięcie na aku?

_________________
topic45189.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644337 Wysłany: 09 Lut 2013, 23:39; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 7
nie wiem nie znam się niestety na motoryzacji a jakie to ma znaczenie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644346 Wysłany: 10 Lut 2013, 00:35; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Matek napisał(a):
bartx napisał(a):
ale ciekawi mnie jedna rzecz - po wyłączeniu zapłonu raz działają elektryczne szyby, a raz nie. Czy to może być powodem rozładowywania się akumulatora? Powinny działać po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki czy też nie?

Przez jakiś czas powinny działać po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, nie wiem dokładnie przez ile, ale przez jakieś 10-15 sekund na pewno, przynajmniej tak jest u mnie.

Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki powinny jeszcze działać do 2 min., chyba że wcześniej otworzysz drzwi.

bihon napisał(a):
konan151, jakie masz napięcie na aku?

konan151 napisał(a):
nie wiem nie znam się niestety na motoryzacji a jakie to ma znaczenie?

Napięcie ładowania
Przełącznik trybu wyboru pomiaru w mierniku przestawiamy w pozycję 20V DC. Wyłącz zapłon, na kilka sekund włącz światła auta. Przyłóż końcówki przewodów pomiarowych do biegunów akumulatora – wynik na poziomie 12,6V świadczy o tym, że bateria jest w pełni naładowana, 12,3V to wartość dla baterii w połowie rozładowanej. Uruchom silnik, a następnie ponownie zmierz napięcie na zaciskach akumulatora. Powinno ono wynosić między 13,6V a 14,4V. Zarówno wartość wyższa, jak i niższa świadczy o niesprawności układu. Warto też zmierzyć napięcie bezpośrednio na zaciskach alternatora – powinno być możliwie zbliżone do wartości uzyskanych na biegunach akumulatora.

Upływ prądu
Pomiar poboru prądu z akumulatora przy wyłączonym silniku należy rozpocząć od wyłączenia zapłonu oraz wszystkich innych odbiorników. Ustaw przełącznik wyboru funkcji multimetru w pozycji do pomiarów natężenia prądu (zakres pomiarowy 10 A). Następnie zdejmij klemę z dodatniego zacisku akumulatora. Przyłóż końcówkę czerwonego przewodu pomiarowego do bieguna dodatniego akumulatora, a czarnego do zdjętej klemy. Pobór prądu nie powinien przekraczać 100 mA.
Uwaga, bardzo wiele aut wyposażonych jest w alarmy uzbrajające się samoczynnie w momencie odłączenia akumulatora. W takiej sytuacji auto może się automatycznie zamknąć albo też włączy się syrena alarmu. W takim przypadku chwilowy pobór prądu będzie tak duży, że grozi to spaleniem bezpiecznika wewnątrz multimetru.
Z kolei w niektórych modelach aut przez pewien czas od wyłączenia silnika lub też nawet od wyjęcia kluczyka ze stacyjki, część odbiorników pozostaje aktywna – należy odczekać, aż odczyty multimetru „uspokoją się”, czasem trwa to nawet kilka minut.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644399 Wysłany: 10 Lut 2013, 12:52; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 7
dziękuję za odpowiedz ale niestety nie posiadam takiego urządzenia ale czy nawet bez pomiaru napięcia jest możliwość stwierdzenia co może być przyczyną moich problemów?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644436 Wysłany: 10 Lut 2013, 16:32; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Tuchów
Rejestracja: 01 Sie 2011,
Posty: 363
Pomógł: 3
konan151, wróżką raczej nikt nie jest :)
Multimetr nie jest drogi, a niekiedy się przydaje więc radziłbym go kupić.

_________________
topic45189.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644453 Wysłany: 10 Lut 2013, 18:04; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dankos
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 18 Wrz 2010,
Posty: 190
Alternator sprawdzony ?

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V SX 2000R.
FORD FOCUS II GHIA KOMBI, 1.8 TDCI, 2006r
MITSUBISHI PAJERO I 3.0 V6 1990r. - OFF-ROAD :D
FIAT STILO 1.8 16V 2001r. - pakiet ABARTH. -
BMW E46 2.0D 150KM - ehhh... obecnie (kazzo)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644458 Wysłany: 10 Lut 2013, 18:19; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Rejestracja: 11 Mar 2009,
Posty: 1772
Pomógł: 13
konan151, oddaj auto do mechanika, skoro i tak nie dasz rady go naprawić.

Może być problem masy, problem z alternatorem, problem z rozrusznikiem.

_________________
210000km Mój czarno-biały kropas - ostatnia zmiana 15.06.2013
A ja mam filtr paliwa w 1.2 8V
http://biuro-ekspert.com/ ||Sirio Snake 27 + TTI TCB-771


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644498 Wysłany: 13 Lut 2013, 19:31; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 7
ok dzięki za podpowiedzi jutro idę do mechanika jak pozbędę się problemu napiszę co było jego przyczyną.

[ Dodano: 12 Lut 2013 16: ]

Witajcie byłem dzisiaj u mechanika i problem z pojawiającą się pomarańczową żaróweczką przy hamowaniu było zwarcie żarówek tylniego stopu i migacza. Wymienił żarówki i kontrolka się już nie zapala. Co do rozładowującego się akumulatora powiedział że sprawdził wszystko i nie znalazł żadnej przyczyny więc jedyne co mu do głowy przychodzi to to że akumulator jest wadliwy i nie trzyma energii i polecił mi wymienić na nowy. Pojechałem więc do sklepu i powiedziałem to co powiedział mechanik,sprzedawca sprawdził napięcie i powiedział że akumulator jest naładowany ale na wszelki wypadek zostawi go na 24 godziny i zrobi test. Jutro napisze wam jaki był jego wynik. Mam nadzieję że to akumulator bo jeżeli nie to już nie wiem. Dodam że alternator jest sprawdzony i ładuje więc to wykluczam ale obawiam się że może to być wina rozrusznika,to jednak się okaże jutro.

[ Dodano: 13 Lut 2013 17: ]

Byłem dzisiaj po odbiór akumulatora i dowiedziałem się że test wyszedł pozytywnie tzn. po naładowaniu trzymał energię i żadnego spadku nie odnotowano. Teraz wsadziłem akumulator do auta i zostawię go do jutra. Z samego rana spróbuję odpalić auto jeżeli zapali to ok zwłaszcza że w nocy ma być temperatura bliska zeru. Natomiast jeżeli nie to sam nie wiem. Jedyne czego się boje to że wina może leżeć po stronie rozrusznika,powiedzcie mi tylko czy moje obawy mogą mieć uzasadnienie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645239 Wysłany: 13 Lut 2013, 23:58; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Skierniewice
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1176
Pomógł: 1
U mnie prąd kradnie radio, testowałem różne wersje i po odłączeniu radia (bezpiecznik) samochód stoi po kilka dni i odpala bez problemu. Z radiem max 2 dni mógł postać i nie odpalał, nawet bez mrozów. Muszę podłączyć radio żeby załanczało się dopiero z kluczykiem bo wtedy po wyłaczeniu stacyjki nie będzie brało prądu.

_________________
witam i zapraszam na topic922.html http://hubimar.wrzuta.pl/

- pierwszy był Fiat 126p około roku używany,
- następnie przez ponad 5 lat Fiat Uno 1,0 Clip 118000km,
- Punto II 2002/2003 1,2 8V :( wersja Activ po delikatnym tuningu ;) - SPRZEDANE I-2014 po 10 latach jazdy i 161000km Moje auto znajdziesz na TwojaFura.pl
- następnie nowe BRAVO topic34381.html aktualnie przebieg 268000km, z LPG
- ostatnie kupione GP 1,4 z przebiegiem 131000km post707897.html#p707897 i sprzedane
- aktualnie Skoda Superb 2,0 170 KM DSG kombi 337000km no i oczywiście Bravo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645272 Wysłany: 14 Lut 2013, 20:05; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 7
ale ja radio mialem wyjęte i wciąż po dniu postoju nie odpalal.

[ Dodano: 14 Lut 2013 18: ]

wygląda na to że problem zażegnany, elektryk naprawiajac jedno przypadkiem naprawił również i drugie. Konkretnie mówiąc pojawiajaca się pomarańczowa kontrolka żarówki na desce rozdzielczej oznaczala zwarcie dwóch żarówek tylniego stopu i migacza,bo po naciśnięciu hamulca oba światła się zapalaly. Po wymianie żarówek jest ok i aku narazie kręci jak trzeba więc mam nadzieję że komuś z podobnymi problemami moje posty pomogą. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #647286 Wysłany: 21 Lut 2013, 22:42; 
 Temat postu: Zasilanie radia - wyładowywuje akumulator
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Przeszukałem forum i nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu lub „utonął” on w ogromie innych podobnych i nie dopatrzyłem. Jakbym pominął post który mi pomoże to po prostu proszę o linka :)

W moim aucie od początku jak go kupiłem istniał problem że radio choć jest wyłączone rozładowywuje mi na postoju akumulator, latem jest to nie odczuwalne ale zimą akumulator przez noc tracił ok. 0,2V i po 3 dniach auta w zasadzie nie dało się już odpalić bez naładowania akumulatora. Jest to Radio Pioneer DEH-2900MP z przed dobrych kilku lat. Było one podłączone bez żadnych modyfikacji w miejsce fabrycznego fitowskiego kaseciaka. Pobór prądu na postoju z podłączonym radiem Pioneer to 0,08A, po wyłączeniu go bezpiecznikiem spada do 0,01A.

Chwilowo problem rozwiązałem poprzez zrobienie wyłącznika na bezpieczniku - wyjąłem bezpiecznik, wpiąłem w ten obwód szeregowo wyłącznik z tym bezpiecznikiem i mogę wyłączyć radio wyłącznikiem na klapce bezpieczników z tym że tracę pamięć radia (stacje, miejsce gdzie słuchałem płytę, ustawienia).

Wiem że można jakoś przepiąć które kable w kostce zasilania radia ale czy można ten problem rozwiązać tak radio nie brało prądu i zachowywało swoją pamięć, ALE równocześnie tak by grało bez włączonej stacyjki? Czy może kupując nowsze radio mogę liczyć że pobór prądu będzie mniejszy? Np. jakiś nowszy Pioneer z USB? Niestety sprawdzałem i producenci nie udostępniają takich danych jak pobór prądu radia na podtrzymaniu.

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #659933 Wysłany: 14 Kwi 2013, 14:29; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: BYDGOSZCZ
Rejestracja: 21 Paź 2012,
Posty: 7
Witam, a znacie w Bydgoszczy kogoś, kto niedrogo i solidnie robi elektrykę? Albo może znacie rozwiązanie mojego problemu i można dokonać tego "domowymi" sposobami?

Oto problem:
Niekiedy radio samo się włącza. Czasem wyświetla się też kontrolka żarówek, ale wszystkie działają. Muszę po zaparkowaniu odłączać akumulator, żeby mi się nie wyładował przy samoczynnym uruchamianiu się radia. Radio jest oryginalne, wbudowane fabrycznie Blaupunkt, jeśli to by pomogło ;)
Jakiś czas temu jeden pan raczył wjechać mi w tył. Może teraz są tego jakieś oznaki?
Z góry dziękuję za wskazówki i rady. Pozdrawiam.

_________________
KrIsTo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #660617 Wysłany: 17 Kwi 2013, 00:25; 
 Temat postu: Re: Rozładowujący się akumulator na postoju
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
KrIsTo-BYDG, spróbuj podłączyć inne radio i sprawdzić bo może to oryginalne nawaliło. Mam jakby co to oryginalne gdzieś jakbyś potrzebował:)

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #670864 Wysłany: 29 Maj 2013, 01:10; 
 Temat postu: Aku po całkowitym rozładowaniu - padł ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Witam.
Mam lekki problem i wygląda na to ze wykończyłem aku w kropasie :?
Sytuacja jest taka: puntolot stał od połowy jesieni, całą zimę i troszkę aktualnej wiosny :) W tym czasie, w szczególności w zimie aku doszczętnie padł, no chyba ze 3 razy jak nie 4.
Doszczętnie to znaczy nawet lampka wnętrza ( a to jest ledówka ) się nie zapaliła.
W takim stanie kompletnego rozładowania stał, no te kilka razy po kilkanaście dni, tzn wyglądało to tak że jak już poszedłem sprawdzić czy coś dycha i nie dychał to podładowywałem lekko żeby zapalił, tak max 3 godzinki ( prostownik mam raczej średnio słabej mocy ), wtedy jakoś zapalał, pojeździłem do rozgrzania, powrót do garażu i znów do rozładowania a kiedy dokładnie padał to nie wiem bo jak sprawdzałem ( a były to odstepy na tygodnie ) to już żadnej mocy nie było.

Teraz jak już się puntolot przebudził ze snu zimowego jest problem.
Ładowałem w poprzedni poniedziałek bo był padnięty jeszcze po zimie, podładowałem ze 2 godzinki, z oporem ale zapalił, pojeździłem troszkę, zapalał ale z postękiwaniem.
Stał do niedzieli, w niedzielę chciałem odpalić, aku padnięty, podładowałem ze 2 godzinki, odpalił z postękiwaniem, pojechałem, zgasiłem, wracam - odpalił ale z problemami, wróciłem do domu.
Dziś sobie mysle podładuje na max, wyjąłem, dolałem nieco wody dest do 2 komór, ładował się 10 godzin.
Włożyłem, odpalił ale z postekiwaniem, no to już myslę coś jest nie tak, po takim ładowaniu :shock: , wyjechałem z garażu żeby w samym garazu nieco posprzątać, stał na zewnątrz może z pół godziny. Odpalam - ledwo odpalił :shock:

Wniosek taki - w zatrważającym tempie gubi prąd, albo w ogóle jakby się nie ładuje, po tych 10h to aż elektrolit zdrowo bulkolił więc powinie mieć prądu dostatek więc jakby nie trzymał tego prądu w ogóle.
Z odbiorników ciągnie tylko radio, ale jakie to ma znaczenie skoro po 10h ładowania założony i stęka ...

Pytanie jest takie - czas na nowy aku :?:

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #670874 Wysłany: 29 Maj 2013, 07:20; 
 Temat postu: Re: Aku po całkowitym rozładowaniu - padł ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3619
Pomógł: 31
No jeżeli rozładowany akumulator stał kilka dni nie ruszany, potem chwilę ładowany znowu stał tak długo aż się całkowicie rozładuje, to cudów nie ma, na bank jest do wymiany. Jest to najszybsza droga do zabicia zdrowego akumulatora, jak nie jeździsz wyciągasz akumulator, chowasz go ciepłym i suchym miejscu i co miesiąc doładowujesz.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #670918 Wysłany: 29 Maj 2013, 10:56; 
 Temat postu: Re: Aku po całkowitym rozładowaniu - padł ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
_marcin00_ napisał(a):
stał kilka dni nie ruszany


Tygodni :|

Przepłukanie i zalanie nowym elektrolitem coś pomoże :?:
Jakby to coś dało to chociaż wsadziłbym go do drugiego samochodu, bo tam też jest słabawy aku ( to ze starości już ), silnik mniejszy łatwiej pociągnąć i więcej się nim jezdzi.
A i tak przy kupnie nowego kazują oddawac stary więc którego miałbym oddać :?:

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #670925 Wysłany: 29 Maj 2013, 11:15; 
 Temat postu: Re: Aku po całkowitym rozładowaniu - padł ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3619
Pomógł: 31
lioton napisał(a):
Przepłukanie i zalanie nowym elektrolitem coś pomoże :?:

Spróbować można, bo koszt elektrolitu niewielki, ale wskrzeszenia bym się nie spodziewał, zwłaszcza że aku może mieć zwartą którąś celę i z tym już nic nie zrobisz.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 472 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO