You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #851159 Wysłany: 06 Gru 2019, 08:25; 
 Temat postu: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Witam. Wczoraj w moim pechowym punto wymienialem prawy przedni wahacz. Nie było problemu z demontażem. Zamontowałem nowy, dokrecilem, chce zrobić próbę a tu nie jedzie. Schodze do kanału. Połoś wyskoczyła ze skrzyni. Włożyłem ją, naciągnąlem gume i cacy. Później od strony pasazera wyskoczyło. I tu był problem. Chyba z 3 godziny próbowałem to włożyć do wieloklonu i w końcu siadło.. Sprawdziłem 3 razy zanim wszystko dokrecilem. Udało się.
Auto jeździ poprawnie, nic nie stuka, skrzynia działa.

I mam takie pytanie, czy jeśli tak to w jakich sytuacjach półos może wyskoczyć podczas jazdy? Jest to możliwe bo w sumie fizycznie długość na to nie pozwala. Czy teraz może być jakiś wyciek na skrzyni biegów? Czy może oleju ubywać?
Czemu ta półos wyskoczyła? Pierścień wieloklinu uszkodzony?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #851165 Wysłany: 06 Gru 2019, 15:23; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2016,
Posty: 416
Pomógł: 4
kamileoo92, gdyby mogło wyskakiwać w czasie jazdy, to by pewnie wyskakiwało, ale jakoś nic takiego się nie dzieje. Btw. nie wiem jak Ci się to udało, że przy wymianie wahaczy wyskoczyły półosie? Przecież ograniczają je piasty. Chyba musiałeś jakoś pociągnąć za kolumnę macphersona na zewnątrz samochodu i wtedy? Ale jak wyskoczył ten drugi, skoro tam wahacz nawet nie był ruszany? Jak wymieniałem półosie, to trzeba było zdrowo szarpnąć, zwłaszcza od strony pasażera. Wręcz musiałem improwizować z hantlem (zamocowany drutami do przegubu), dopiero przy takim szarpnięciu wyskoczył. A nie ulało się oleju ze skrzyni przy okazji? Czy będzie się lało? Jak nie uszkodziłeś uszczelek, nie dostał się tam jakiś piach itp. to nie sądzę - musisz zaglądać i sprawdzać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851174 Wysłany: 06 Gru 2019, 17:55; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Nie wiem jak to zrobiłem, ale zrobiłem. Oleju się nie ulało,tylko smaru wyleciało tyle że aż do teraz go czuje. Auto jeździ. Dojechałem normalnie. Nic nie cieknie jak na razie od strony skrzyni. Czy można jakoś źle włożyć półoś? Czy jak wskoczy to wystarczy?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851178 Wysłany: 06 Gru 2019, 21:18; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2016,
Posty: 416
Pomógł: 4
kamileoo92, skoro "wskoczyło", znaczy jest ok, ale jak dużo ubyło smaru, to zastanów się nad uzupełnieniem - tam jest jakiś specjalny do przegubów, chyba rodzaj grafitowego. Tak samo warto się przyjrzeć gumowym osłonom, czy nie uszkodziłeś i czy są solidnie zamocowane. Zwykle problem ze szczelnością tych gum powoduje późniejsze problemy z przegubami.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851191 Wysłany: 07 Gru 2019, 01:36; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
smar do przegubów to smar molibdenowy https://intercars.pl/szukaj/smary-do-przegubow-30502/ - w każdym z nich jest dwusiarczek molibdenu, w handlu są dostępne w tubkach i jeżeli dużo ci tego wyleciało to radze uzupełnić, nawet możesz sie pokusić o wyczyszczenie starego smaru i najnormalniej zaaplikowanie nowego, a jeżeli wpadło ci tam choć trochę syfu to w zasadzie obowiązkowo to wyczyścić
inna sprawa to ten olej w skrzyni, u mnie jak wyciągnąłem przegub wewnętrzny ze skrzyni, to oleju wylało się sporo, może ta twoja na pół sucho się kręci? odkręć korek kontrolny i sprawdź czy wycieka, jeżeli nie, to uzupełniaj bo zarżniesz skrzynie bardzo szybko,
a co do uszczelniaczy i wycieków - wszystko zależy od tego czy uszkodziłeś czy nie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851195 Wysłany: 07 Gru 2019, 09:07; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Gumy wszystkie miałem wymienianie. Przy zakładaniu nie było żadnego uszkodzenia. Wydaje mi sie ze od strony skrzyni mi tylko guma zjechała a odlaczylo się z piasty od strony pasazera. Byłem w takim stresie, że szczerze nie pamiętam. Auto nie ma żadnych wyciekow. Wczoraj sprawdzałem przed pracą i po przejechaniu 60km tez spoko. Nie ma jakichś niepokojących dźwięków, nie ma drgań podczas jazdy i skręcania


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851207 Wysłany: 07 Gru 2019, 21:26; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
no to jak jeździ to nie szukaj dziury w całym, jedynie sprawdź poziom oliwy w skrzyni i ewentualnie uzupełnij (bardzo ważna ważna sprawa!!! jeżeli nie chcesz zarżnąć skrzyni), i tam gdzie uciekł ci smar to też uzupełnij, koszt niewielki, a jak padnie przegub to trochę drożej wyjdzie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851234 Wysłany: 10 Gru 2019, 10:03; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
No i ruszając do pracy, dojeżdżam do skrzyżowania i łubudu. Nie mam napędu. Coś poszło od strony pasażera. Obrotomierz sie kreci a auto nie jedzie. Czyli jak ta półos mogła wyskoczyć?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851238 Wysłany: 10 Gru 2019, 11:29; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
wałek wyskoczył z przegubu? masz tam na końcu tego wałka taką sprężynę w rowku? wygląda to jak zwinięty w okrąg kawałek drutu


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851239 Wysłany: 10 Gru 2019, 12:02; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
wkur**a mnie to auto. Już chce przesiadkę zrobić na grande, ale jeszcze chciałbym tą zimę przejechać..
Mianowicie, nie przypominam sobie, żeby taka sprężyna była. Nie widziałem, nie macałem. Włożyłem to wcześniej do wieloklinu, skręciłem i jechałem. Co jeśli tej spreżyny tam nie było (jeśli gdzieś wyleciała) ? Gdzieś ją mogę dostać czy ewentualnie można coś samemu stworzyć? Czy mogłem coś bardziej uszkodzić? Dodam, że jak jeb*ło tak go wyłączyłem, wrzuciłem na luz i pchałem na parking z 20m i więcej go nie odpalałem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851240 Wysłany: 10 Gru 2019, 13:11; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
kamileoo92 napisał(a):
Włożyłem to wcześniej do wieloklinu, skręciłem i jechałem

no to chyba jej nie ma skoro ci łatwo weszło, normalnie trzeba to czym uderzyć (może nie stalowym młotkiem, lepiej większym kawałkiem drewna), a jak jej nie ma to wałek z przegubu będzie wypadał w dalszym ciągu, ona właśnie po to jest, błąd montażu i tu nie ma sensu wk..nie się na auto, w każdym samochodzie byłoby tak samo,
można dokupić, to tylko kawałek drutu o właściwościach sprężystych, niestety nie pamiętam jaką ma mieć średnicę i z jakiego drutu to ma być zrobione
kiedyś z kółka do kluczy to zrobiłem bo w niedziele mi sie wysypało jak załozyłem przegub metelli (nawiasem - przegub który padł po 5 kkm, a miał być ze średniej półki), sklepy moto pozamykane a auto potrzebne, to trzeba było sobie jakoś poradzić, no i tak dwa lata już jeździ
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo wprawdzie audi ale w punto jest tak samo, od 3:47 jest ten pierścień wymieniany, tych podkładek z 6:27 w punto nie ma


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851242 Wysłany: 10 Gru 2019, 13:23; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
na pewno jej nie było, albo była tak sparciała, że jej nie widziałem. Już nigdy więcej nie będę sam wymieniał zawieszenia. Wydaje się to łatwe, ale wychodzi w praniu. Jestem mega wkur***ny. Czy mogłem jakoś teraz przegub uszkodzić czy cokolwiek? Ile warszat wezmię za włożenie tego?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851243 Wysłany: 10 Gru 2019, 13:59; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
eee, mało prawdopodobne że coś padło, co najwyżej gumowa osłona będzie do wymiany, a ile weźmie mechanik trudno powiedzieć, jeden 50 drugi 150, nie wiem jakie macie stawki na Śląsku
sam sobie napraw, wymieniłeś wahacze to i z tym dasz radę, tyle że będzie ci potrzebny duży klucz (chyba 32 ale trzeba sprawdzić) żeby nakrętkę na przegubie odkręcić, a resztę robisz tak jak na tym filmie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851249 Wysłany: 10 Gru 2019, 22:24; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Zobaczyłem ten film. Na tej półosi jest przegub zakończony końcówką metalową (drążkiem? jak to fachowo napisać?), którą należy umieścić w piaście w wieloklinu i tam zabezpieczenia żadnego nie ma przecież. Miałem prawy przegub do wymiany, rok temu miałem gumy wymieniane i smarowane to co siadł mi przegub prawy?
Chyba, że mi wałek wyskoczył z przegubu, raczej tak bo musiałem ściągać gumę.

Zrobiłbym to sam, ale wolne mam dopiero za tydzień więc wole to zholować jutro na warsztat. Kupiłem już ucho wkręcane i z rana przed pracą idę odstawić auto. Dam znać jak będę coś wiedział.

[ Dodano: 10 Gru 2019, 22:24 ]

Jeszcze jedno pytanie czy jeśli coś tam puscilo, a puscilo (sprawdzałem pod autem to nie widać nic niepokojącego) to mogę normalnie zholowac to auto czy lepiej laweta?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851251 Wysłany: 10 Gru 2019, 23:03; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
no to jeszcze raz
3:35 czyszczenie [b]wałka półosi
3:47 ściąganie starego zabezpieczenia, 3:55 gość mówi że ściąga zabezpieczenie, 3:57 widac to zabezpieczenie, 3:40 montaż nowego zabezpieczenia
6:34 tych pierścieni nie ma w punto
7:34 to jest przegub zewnętrzny
13:25 ten wieloklin wchodzi w piastę do której to pasty przykręcasz koło, w audi jak widzisz śrubę wkręca się do środka, w punto jest nakrętka nakręcana na gwint który widać tu topic29667.html zdjęcia z punktu 1 i 14, niewielka różnica, nie mająca znaczenia
to wszystko
a czy coś padło to już musisz sam ocenić, przez neta na odległość nikt tego nie zdiagnozuje, ale raczej wałek wypadł z przegubu, podnieś tę stronę samochodu ściągnij koło i sam zobaczysz co padło czy gdzie wypadło, szarpnij za wałek, pokręć piastą, tam nic nadzwyczajnego nie ma


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851252 Wysłany: 10 Gru 2019, 23:04; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
To raczej odpielo sie od przegubu. Czyli holowanie nie zaszkodzi, tak?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851254 Wysłany: 11 Gru 2019, 01:18; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
jeżeli rzeczywiście tak się stało to bez obaw bierz auto na sznurek, zdejmij osłone z przegubu, no chyba że juz jest uszkodzona to sobie odpuść


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851256 Wysłany: 11 Gru 2019, 17:23; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Dojechałem. Auto pod warsztatem, dam znac co sie odje***o :)

[ Dodano: 11 Gru 2019, 17:23 ]

Naprawione. Cała półoś wyleciala, brak zawleczki. 100 zl.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851259 Wysłany: 11 Gru 2019, 17:31; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
półoś czy jak kto woli wałek półosi, z przegubu wyleciał?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851260 Wysłany: 13 Gru 2019, 16:37; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Tak jest, odskoczyla z przegubu :) wydaje mi sie, ze teraz będzie oki :)

[ Dodano: 11 Gru 2019, 23:40 ]

Auto jeździ. Dojeżdżam do domu wysiadam z auta i czuje smród ze spalenizny. Otwieram maske a tam pokrywa bezpiecznikow na katalizatorze. Dzis szwagier mocno pociągnął mnie na holu i wszystko poleciało do tyłu. Czy podczas tego szarpniecia mogła sama się odpiac czy mechanik czegoś szukał i zapomnial jej złożyć? Minimalnie sie przepalilo. Jak resztę gumy z katalizatora usunąć?

[ Dodano: 13 Gru 2019, 10:05 ]

Auto jeździ, ale znów jest problem. Pojawiają się wibracje, tak jak by cos o coś haczyło. Słyszalne bardzo głośno na wolnych obrotach lub kiedy dodaje lekko gazu i puszczam powoli sprzęgło. Pojechałem na kanal, znajomy sprawdził zaś przegub, wszystko jest ok. Dźwięk ten pojawia się pod maską koło paska krokowego. Poduszki sprawdzone. Dźwięk ten przypomina np jak byśmy dali jakiś klucz na pralkę podczas wirowania. Dziwne porównanie. Taki odbijający metal. Co to mogłoby być?

[ Dodano: 13 Gru 2019, 16:37 ]

Wczoraj było ok. Jechałem do sklepu, pozałatwiać sprawy. Wychodzę od znajomego, odpalam auto i słyszę taki metaliczny dźwięk od strony pasażera. Bardziej słyszalny jest jednak w kabinie, pod maską jak przyłożyłem ucho to tak jak by ten dźwięk wydobywał się od strony alternatora. Musiałbym raczej mieć stetoskop, żeby potwierdzić. Czy może to być któraś poduszka? Byłem na stacji zanim zdiagnozować zawieszenie to diagnosta powiedział, że drży lewarek zmiany biegów i należy wymienić poduszkę pod skrzynią. Ale skrzynia w punto jest od strony kierowcy a dźwięk pochodzi z prawej strony :./


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851287 Wysłany: 13 Gru 2019, 18:01; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
to już musisz sam zlokalizować, dużo rzeczy pod maską może brzęczeć, przez neta tego nikt ci nie oceni


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851288 Wysłany: 16 Gru 2019, 21:05; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Ale czy półoś może dawać taki metaliczny dźwięk? Dźwięk taki jak by dwa metale się tarły ze sobą. Mechanika mam dopiero na poniedziałek. Rozmawiałem ze znajomym co wczoraj to sprawdzał to powiedział, że sprawdzał tylko górną poduszkę widoczną pod maską. Dla mnie dziwne jest to, że dojeżdżając do znajomego było wszystko ok, a zaraz po wyjściu i odpaleniu słyszalny dźwięk w kabinie, na zewnątrz nie.
Pompa wody, alternator albo coś z przegubem. Tylko dziwne, że na postoju jest to samo. Podczas większej prędkości jest to niesłyszalne.

[ Dodano: 13 Gru 2019, 22:54 ]

Chyba znalazłem winowajce. Wszedłem pod auto i pod alternatorem jest jakas osłona która jest luźna. Wydaje mi sie, ze tu tkwi problem. Jedno zdjęcie jest z góry zrobione a drugie pod spodem. Widać ze jest wyrwana. Mozliwe ze przychaczylem. Za co odpowiedzialna jest ta osłona?

[ Dodano: 16 Gru 2019, 21:05 ]

Moja kropkę czeka złom... Wszystkie poduszki pod silnikiem poszły :( naprawa 470 zl razem z robocizna.. Niestety, tyle już nie włoże :(


Załączniki:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851312 Wysłany: 16 Gru 2019, 23:13; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Nie wolisz jednak naprawić i jeździć? Na kupno czegoś innego wydasz znacznie większą kwotę.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851320 Wysłany: 18 Gru 2019, 19:24; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Wydaje mi się, że nie ma sensu już wkładać. Progi mam całkowicie skorodowane. Podłoga też juz w większej części. Dla mnie to nie ma raczej sensu...
Jeszcze ten wyciek płynu. 2 diagnozy że to UPG. Więc jest sens robić te poduchy?

[ Dodano: 18 Gru 2019, 09:17 ]

Może jak bym kupił swoje rzeczy to wyjdzie taniej. Mogę prosić o linki z allegro jakie kupić? Bo szukam lewa i prawa ale pewnie źle wyszukuje. Mechanik napisał mi tak
Cytuj:
Witam.
Punto do wymiany wszystkie poduszki silnika.
Prawa tylko oe fiat 126zl
Lewa tylko oe fiat 103zl
Dolna febi 92
Wymiana po 50 za kazda.


[ Dodano: 18 Gru 2019, 19:24 ]

Odebrałem auto. Tłumik końcowy do wymiany, ogromna dziura koszt z wymianą 250 zł, poduszki 471 z wymianą, wyciek z okolic miski olejowej... Prawa strona progu środkowego nie istnieje.

Sam mechanik powiedział, że mam go zjechać do końca albo go sprzedać po cenie wyższa niż cena złomu..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851322 Wysłany: 19 Gru 2019, 03:27; 
 Temat postu: Re: Wymiana wahacza, problem z półosią
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2016,
Posty: 416
Pomógł: 4
kamileoo92, dlatego stare samochody są takie tanie, bo tyle rzeczy po kolei (albo na raz) trzeba robić, a wszystko kosztuje. Najlepiej samemu ogarniać, bo wtedy odchodzi robocizna, ale cudów nie ma - wciąż są to spore koszta, choć pomniejszone o jakieś +/-30 (albo jak widać nawet 50) %. Tylko kto jest takim świrem, żeby np. mieszkając w bloku trzymać arsenał kluczy, podnośnik, kobyłki itp? Dodatkowo można kombinować z częściami ze szrotów, ale to też trzeba się trochę znać, żeby nie wtopić i żeby się opłacało, bo Janusze biznesu potrafią brać jak żyd za zboże - patrz chociażby rynek opon używanych. 10-cio letni szmelc, kwalifikujący się tylko i wyłącznie na śmietnik, potrafią opychać za pół ceny nowych. Powinien być zakaz takich praktyk, bo to potem się pojawia na drogach i nigdy nie wiadomo kto padnie tego ofiarą, a (nie wiedzieć czemu) na przeglądach opon nikt nie sprawdza...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO