You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #851580 Wysłany: 13 Sty 2020, 21:53; 
 Temat postu: Body komputer rozładowuje akumulator - POMOCY
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Sty 2020,
Posty: 2
Witam,
Jestem nowy na forum ponieważ u mnie w rodzinie pojawiło się GP w ubogiej wersji z 07r. Bez klimy, tempomatu i innych tego typu bajerów. Tanie auto na dojazdy do pracy i jazdy na miejscu dla żony z LPG.
Od jakiegoś czasu walczę z problemem rozładowywania się akumulatora.
Po sprawdzeniu wszystkiego i zrobieniu nawet osobnego wzbudzania alternatora, bo wszędzie pisali że aku rozładowuje regulator napięcia, problem nadal jest.
Okazuje się że body komputer nie rozłącza czegoś po pewnej chwili po wyciągnięciu kluczyka i pobór jest 0,15A, to nie wiele ale po 2-3dniach jest problem z odpaleniem auta, gdyż aku pada.
Jednak gdy po jeździe i zgaszeniu silnika, wyciągnięciu kluczyka dodatkowo odłączy się zasilanie body komputera to słychać klikający przekaźnik w środku, potem się podłączy spowrotem to pobór po chwili spada spada do 0,05A, tak powinno być bo jest gaz i dołożony centralny zamek. Myślałem że to wina tego przekaźnika, że styki się skleiły, rozebrałem BodyC i wymieniłem. Jednak dalej to samo. Jutro dalej będę grzebał i pomyślałem że ktoś z was może miał taki przypadek i mnie nakieruje na rozwiązanie.

Powie mi ktoś po jakim czasie BC rozłącza wszystkie systemy bo nie chcę wierzyć że podtrzymuje dłóżej niż 1min po zamknięciu drzwi?

Pozdrawiam i liczę na was.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #851584 Wysłany: 14 Sty 2020, 00:07; 
 Temat postu: Re: Body komputer rozładowuje akumulator - POMOCY
Więcej lektury forum zalecane na przyszłość.

Typowymi problemami z elektryką Grande jest woda, wilgoć, która atakuje:
- alternator (błędny "krótki" odpływ wody z podszybia, leje prosto po alternatorze),
- skrzynkę bezpiecznikową pod maską (od spodu, z góry po otwarciu może wyglądać OK), ona NIE jest szczelna,
- przewody masowe (plusowe w drugiej kolejności) alternator-rozrusznik-akumulator,
- pozostałe wiązki (wszystkie pod maską i idące do wnętrza przez podszybie),
- wtyczki/gniazdka,
- moduł ABS,
- tylna wiązka w klapie bagażnika.

Aby "body computer" zdechł to raczej mała szansa (chyba, że "gazownicy" coś napsuli).
To tyle. Trzeba szukać (np. od skrzynki bezpiecznikowej zacznij i "punktów masy", później główna wiązka).


Góra
  
 
 
 Post #851590 Wysłany: 14 Sty 2020, 09:37; 
 Temat postu: Re: Body komputer rozładowuje akumulator - POMOCY
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Sty 2020,
Posty: 2
pmx007p1 napisał(a):
Więcej lektury forum zalecane na przyszłość.
- alternator (błędny "krótki" odpływ wody z podszybia, leje prosto po alternatorze),
- skrzynkę bezpiecznikową pod maską (od spodu, z góry po otwarciu może wyglądać OK), ona NIE jest szczelna,
- przewody masowe (plusowe w drugiej kolejności) alternator-rozrusznik-akumulator,
- pozostałe wiązki (wszystkie pod maską i idące do wnętrza przez podszybie),
- wtyczki/gniazdka,
- moduł ABS,
- tylna wiązka w klapie bagażnika.


Odpływ sprawdzony i zrobiony, masa da skrzynię biegów wymieniona na plecionkę, wiązka od skrzynki bezpiecznikowej do środka sprawdzona i skrzynka bezpiecznikowa pod maską również rozebrana i wyczyszczona bo było w jednym rogu minimalnie zielono.
Wiązkę klapy bagażnika jeszcze sprawdzę, ale wątpię by to było to, oczywiście światełko w bagażniku nie świeci, odłączone przy zamku.
Jeszcze moduł ABS, on jest prze pompie hamulcowej? Mówisz że tam też są problemy? Powiesz coś więcej?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851668 Wysłany: 19 Sty 2020, 13:18; 
 Temat postu: Re: Body komputer rozładowuje akumulator - POMOCY
Offline
Puntoświr

Imię: Maciek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Żyrardów
Rejestracja: 08 Lis 2014,
Posty: 224
Pomógł: 6
MarekWolanYT, 150mA pobór to dużo. Trzeba odczekać te dwie minuty żeby wszystko się wygasiło. Oczywiście kluczyki wyjęte drzwi pozamykane itd.
Podłącz miernik ,otwórz drzwi ,kliknij ręcznie w rygielek zamka żeby nie widział otwartych drzwi i wyciągaj bezpieczniki. Może to nakieruje Cię która centralka powoduje taki pobór.
Usterki BC to mało prawdopodobne, ale jednak możliwe. Jak skończą Ci się pomysły to zawsze możesz kupić do 50 zł z wysyłką drugie body podejrzewam że masz czarny BC czyli wersja elektryki do 10/2008 i podłożyć. Fakt nie odpalisz auta i będzie błąd immo ale reszta będzie funkcjonować. I zweryfikujesz czy masz właściwy pobór prądu.

_________________
la nostra passione cars


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851783 Wysłany: 01 Lut 2020, 14:47; 
 Temat postu: Re: Body komputer rozładowuje akumulator - POMOCY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 25 Lut 2018,
Posty: 4
Mam ten sam problem rozłączyłem chyba wszystko co się dało i dalej rozładowuje akumulator Teraz szukam schematu body komputera jak coś znajdę napisze :( :(


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO