You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #852022 Wysłany: 29 Lut 2020, 18:35; 
 Temat postu: GP 1.3 mjt 70 KM Brak mocy
Offline
Forumowicz

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sole
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 28 Lut 2020,
Posty: 1
Mam problem z moim punciakiem. Na początku auto miało moc i się super zbierało ale przy dość mocnym gazowaniu dymiło na czarno. Wyczyściłem EGR i kolektor ssący (był cały w gęstej smole) razem z fajką od EGR-u. Po złożeniu wszystkiego do kupy i odpaleniu auto zaczęło się krztusić i ogromnie dymić na biało trwało to ok 30 minut. Po kilku uruchomieniach i 30 min chodzenia na biegu jałowym dymienie ustało. Ale pojawił się totalny brak mocy. Byłem u diagnosty. Brak błędów. Po jeździe z podłączonym komputerem diagnosta powiedział, że wszystkie parametry razem z turbiną są w normie. Przeglądałem już wszystkie posty zagraniczne i krajowe z problemem braku mocy. Wymieniłem na nowy przepływomierz i cewkę EGR-u. Czujnik ciśnienia doładowania wyczyszczony. Efektów brak. Jest jeszcze jedno co obserwuję. W dzień nie widać dymu przy przyspieszaniu ale w nocy jak jedzie ktoś za mną jedzie a ja wdepnę punciakowi w pedał to widać kłęby dymu (oparów) w światłach pojazdu jadącego z tyłu. Przewody do turbo sprawdzone nie są popękane. Zawór wastegate ? Co jeszcze może być przyczyną ?


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO