You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #852870 Wysłany: 18 Maj 2020, 22:24; 
 Temat postu: Porady dotyczące tuingu dla nowego właściciela
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 18 Maj 2020,
Posty: 1
Cześć wszystkim.
Od nie dawna jestem właścicielem Fiata Punto II EXL 1.2 8v 2002r. Zdecydowałem się aby poświęcić kropce trochę czasu i pieniędzy. Chciałbym przede wszystkim wymienić hamulce bębnowe na tarczowe oraz założyć większe tarczę na przód, zamontować jakieś zawieszenie gwintowane a na koniec może wyremontować silnik i może dołożyć nową skrzynię (6 biegów) oraz turbo tak żeby było ok 120KM. Nie znam się za bardzo, nie wiem na jakie rzeczy/części zwrócić uwagę dlatego, zdecydowałem się napisać tu na forum i poprosić was o porady i łopatologiczne wytłumaczenie co po kolei zrobić i jakie części konkretnie wybrać.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853354 Wysłany: 06 Lip 2020, 13:48; 
 Temat postu: Re: Porady dotyczące tuingu dla nowego właściciela
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
....... łopatologiczne ? hm ............ sprzedaj to 1.2 8v a poszukaj czegoś minimalnie X 2 , czyli np 2.4 16v :) ... :E no co chciałeś łopatologicznie .
A tak na serio :) TANIEJ , LEPIEJ i o kilka lat szybciej będzie kupno innego auta z mocą np 120 KM , niż przerabianie II EXL 1.2 8v 2002r do Twoich wymagań .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853367 Wysłany: 07 Lip 2020, 19:06; 
 Temat postu: Re: Porady dotyczące tuingu dla nowego właściciela
Prawie każdemu za młodu takie głupoty przychodziły do głowy, jakieś "tuningi" itp. 8) Ale to bez sensu (chociaż czysto technicznie wykonalne).

Takie "projekty" to pułapka na leszczy (wielu w nią wpadło, auta stoją rozgrzebane po 5-10 lat i końca nie widać). Typowo cienkim bolkom brakuje: wiedzy, umiejętności, chęci/motywacji, miejsca (garaż/stodołę wypada mieć), a przede wszystkim czasu i pieniędzy.

Obecne auto potraktuj jako szkoleniowe, czyli naucz się jeździć oraz naucz się mechaniki, serwisowania, diagnostyki, naprawiaj to co jest fabrycznie (a nie modyfikacje - to ewentualnie później za kilka/naście lat).
O ile zamierzałeś osobiście cokolwiek robić (a nie zlecać wszystko komuś z tym "tuningiem" i później napisać w pierwszej osobie "ja wstawiłem turbo" itp.). To nie wynika z wpisu (jakie masz intencje, jakie doświadczenie/wiek, czy to pierwsze auto w życiu).

Obejrzyj dział forum "Zrób to sam" (wszystkie: Punto 1 / 2 / Grande), zobacz jakie rzeczy ludzie robią samodzielnie.
Ile z tych rzeczy już robiłeś osobiście?
Bo jak tylko wymianę oleju i klocków hamulcowych, to "trochę" za mało doświadczenia (o 5-15 lat) aby zrobić przeskok do modyfikacji silnika.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO