You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 01:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #853138 Wysłany: 10 Cze 2020, 11:04; 
 Temat postu: "Awaria Airbag" po wymianie przeł. zespolonego/kierunkowskaz
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 14 Wrz 2014,
Posty: 85
Cześc wszystkich,
mam pewien problem i mam nadzieje że znajdzie sie ktoś mądrzejszy i pomoże mi go rozwiązać :D

Jakiś czas temu uszkodził mi się mechanizm manetki kierunkowskazu, a że nie znalazłem nigdzie do kupienia takiej manetki - kupiłem cały używany przełącznik zespolony.

Wymieniłem go i jeden dzień było wszystko dobrze (jakieś 10 km drogi do pracy) :D
Następnego dnia uruchamiam silnik - manewr na parkingu - kierownica w pracy i w lewo - słychac delikatne kliknięcie gdzieś w kierownicy - i błąd "awaria aribag".

To co wymyśliłem i mogło byc przyczyną:
1. Osoba od której kupiłem nowy przełącznik nie zabezpieczyła tej kręcącej się taśmy w (chyba od poduszki powietrznej właśnie) i możliwe że się nieco przekręciła (oczywiście przy montażu wydawało mi się że jest prosto, jednak nie wiem jak to tam w śropdku działa),

2. Zamawiając nowy przełącznik zespolony nie zauważyłem, że jest on do kierownicy ze sterowaniem radiem i ma więcej kabelków niż ta moja oraz kostka jest inna (wstawiam zdjęcie).
-w starym przełączniku od strony prawej 2 kostki (po 2 przewody) do poduszki i kostka (2 przewody) do klaksownu,
-w nowym przełączniku od strony prawej 2 kostki (po 2 przewody) do poduszki i kostka (8przewodów) sterowanie radiem z klaksonem,
Kolory które odpowiadały za klakson były takie same więc podłączyłem te 2 kabelki pod starą kostke od samego klaksonu i klakson działał - a pozostałe z kostki sterownania zostawiłem nie wpięte nigdzie. Wszystko działało więc uznałem że jest okej.

3. Mozliwe że coś nie tak podłączyłem ale sprawdzałem wszystkie kostki po wyskoczeniu błędu i wszytsko wygląda w porządku - tym bardziej że jeden dzień było okej.

4. Najbardziej zastanawia mnie to kliknięcie w kierownicy które słuszałem sekunde przed wyskoczeniem błędu. Cos może w tej taśmie? Ale zastanawiam się też czyt to kliknięcie to był przypadek i nie ma związku z błędem.

Może ktoś rozbierał często tą kierownice i ma doświadczenie. Prosze o pomoc bo nie wiem jak sie za to zabrać :D


Załączniki:



Góra
 Profil  
 

 
 Post #853139 Wysłany: 10 Cze 2020, 13:09; 
 Temat postu: Re: "Awaria Airbag" po wymianie przeł. zespolonego/kierunkow
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 29 Gru 2012,
Posty: 163
Pomógł: 10
Prawdopodobnie źle była ustawiona taśma i ją zerwałeś a na początku było dobrze bo nie skręcałeś do oporu w obie strony . Musisz przełożyć taśmę ze starego przełącznika . Najlepiej niech to ktoś zrobi z większym doświadczeniem bo możesz sobie narobić dodatkowych kosztów .

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Fiat Grande Punto 1.2 65 KM EsseeEssee :-D, 17" Dołożone: El.szyby tył ,światła pm ,tempomat, sub,,webasto ,ham. tarcz. tył ,podłokietnik,LPG,TPMS,ASR,ESP,HH,PTC.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853216 Wysłany: 21 Cze 2020, 18:41; 
 Temat postu: Re: "Awaria Airbag" po wymianie przeł. zespolonego/kierunkow
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Te dodatkowe przewody niczemu tu nie przeszkadzaja. Raczej jest cos z pozycja srodkowego pierscienia. Wyglada jakby byl w pozycji przekreconej o 360stopni a krecac kierownica zerwales mechanizm ograniczajacy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853217 Wysłany: 21 Cze 2020, 18:54; 
 Temat postu: Re: "Awaria Airbag" po wymianie przeł. zespolonego/kierunkow
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 14 Wrz 2014,
Posty: 85
Podjąłem się wymiany ładny ze starego przełącznika i udało się. Faktycznie taśma była przekręcona. Dzięki za pomoc :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO