You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 15:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #10985 Wysłany: 04 Mar 2007, 21:44; 
 Temat postu: Montaż paneli na głośniki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
Montował moze ktos takie. Trzeba w drzwiach wyginać blache żeby zamontowac glośnik czy nie ??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #10993 Wysłany: 04 Mar 2007, 21:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 483
mozna kupić gotowe taszki z miejscem na głosnik ;)

_________________
Fiat Punto I SX 1.2 8V 60 KM 5D czarna rakieta ;D
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #10995 Wysłany: 04 Mar 2007, 21:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
Pitersen napisał(a):
mozna kupićgotowe taszki z miejscem na głosnik ;)

no wiem że są gotowe panele tylko zastanawiam sieczy nie trzeba w samych drzwiach doginać blachy aby głosnik sie zmieścił.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #11791 Wysłany: 08 Mar 2007, 00:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Tez nosze sie z zamiarem instalacji paneli na głosniki, wiem tyle ze trzeba ciac blache i tego sie nie uniknie jak sie chce wsadzic jakies sensowne 16,5, mnie tylko boli to bo mam korbe od szyb i nie wiem czy sie z panelami tam zmieszcze abym mógł jeszcze spokojnie tym dziadostwem krecic :twisted: jak cos zdziałąsz daj znac


Góra
 Profil  
 
 
 Post #11825 Wysłany: 08 Mar 2007, 12:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
sadoo napisał(a):
Tez nosze sie z zamiarem instalacji paneli na głosniki, wiem tyle ze trzeba ciac blache i tego sie nie uniknie jak sie chce wsadzic jakies sensowne 16,5, mnie tylko boli to bo mam korbe od szyb i nie wiem czy sie z panelami tam zmieszcze abym mógł jeszcze spokojnie tym dziadostwem krecic :twisted: jak cos zdziałąsz daj znac

na razie sie przymierzam do tego i zbieram info ale jak cos zadziałam to dam znać :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #11850 Wysłany: 08 Mar 2007, 15:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
spoko dzieki jak bede tez cos robil to zrobie dokumentacje fotograficzna to sie wymienimy spostrzeżeniami


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12075 Wysłany: 09 Mar 2007, 12:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
To zależy od konkretnego głośnika. Jeśli głośnik ma duży magnes (a zarazem dużą moc) to będzie prawdopodobne że małe dogieńcie będzie potrzebne. Jeśli masz już panele i głośniki to przymierz czy zmieści się czy nie. Wszystko i tak zależy od wielkości magnesu :)

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12370 Wysłany: 10 Mar 2007, 15:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
dzikidaniel napisał(a):
To zależy od konkretnego głośnika. Jeśli głośnik ma duży magnes (a zarazem dużą moc) to będzie prawdopodobne że małe dogieńcie będzie potrzebne. Jeśli masz już panele i głośniki to przymierz czy zmieści się czy nie. Wszystko i tak zależy od wielkości magnesu :)

jeszcze nic nei mam. Ja przed takarobotka zbieram najpierw info co i jak i licze koszty. Ale i tak musze cos zrobic bo naglosnienie w P1 to porażka. Ja oczywiscie nie potrzebuje ekstra dźwieku ale to co wydobywa sie z obecnego naglosnienia jest bardzo niezadowalajace.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12559 Wysłany: 11 Mar 2007, 01:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
mało to pieknie powiedziane kto go tak projektował żeby z przodu na podszybiu dawac głosniczki 87mm gdzie to sie mija z wszelkimi kanonami słuchania muzyki nawet byle jak takie rozwiazania mozna było stosowac w latach 80 a nie w 90 :) ale i tak lubie ten samochodzik chociaz golas :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12593 Wysłany: 11 Mar 2007, 10:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
A moze by w podszybie gwizdki dac a w drzwi cos lepszego tak samo z tylu w miejsce seryjnych gwizdki a cos lepszego w polke albo do bagaznika....co wy na to ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12621 Wysłany: 11 Mar 2007, 12:26; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
zalezy od inwencji tworczej tylko przerobek full mozna zrobic wszystkiego ale po co mi tam standardowe naglosnienie wystarcza ;)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12744 Wysłany: 11 Mar 2007, 20:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
Thomas napisał(a):
zalezy od inwencji tworczej tylko przerobek full mozna zrobic wszystkiego ale po co mi tam standardowe naglosnienie wystarcza ;)

jakbys posłuchal co wydobywa sie u mnie z glosnikow to tez byś chciał coś podzialać w tej kwestii. Jak wspomniałem nie chce luksusów ale przynajmniej jakosci dzźwieku jaki wydobywa sie z fabrycznego naglosnienia w Astrze 1. U mnie nawet basików nie ma żadnych :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14949 Wysłany: 24 Mar 2007, 18:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Ja rowniez przylaczam sie do tematu. Jestem wlasnie na etapie modernizacji systemu audio w moim Punciaku, tj. MK1 3D, z manualnymi szybami. Chetnie przyjme kazda rade i opinie.

Przymierzam sie do montazu paneli bocznych. Na Allegro mozna znalezc pare osob, ktore sprzedaja takie rzeczy. Jeden ze sprzedawcow jest bardzo zyczliwy (i cierpliwy z moimi pytaniami :) Twierdzi, ze jest w stanie wykonac kazdy projekt.

Wymyslilem wiec sobie cos takiego:
Image

Jak dla mnie jest to jedyna mozliwosc na glosnik 160/165. Przy instalacji glosnika calkiem z przodu panelu mam wrazenie, ze caly czas zawadzalbym reka o panel.

Sprzedawca pisze, ze jest w stanie wykonac panel gleboki na 55-60mm. Ja wiec bede szukal takiego glosnika, zebym nie musial sie bawic w wiercenie otworow i dogniatanie blach.

W chwili obecnej probuje rozwiazac inny problem. Chcialem wykorzystac jakos obecne glosniki, ktore mam w desce rozdzielczej (87mm). Probuje doszukac sie w sieci, czy jest taka mozliwosc. Radio mam 4x45W, a glosniki z paneli chcialbym polaczyc razem z obecnymi pod kanaly "przednie".

Na roznych forach pisza, ze raczej nie mozna, tylko nikt nie za bardzo tlumaczy dlaczego (a ja nie lubie odpowiedzi nie, bo nie ;)

W ostatecznosci bede myslal nam montazem tweeterow w miejsce glosnikow 87mm. Co prawda w ten sposob nie bada one skierowane w sluchacza tak jak powinny, ale moze to wystarczy.

Ostatnia kwestia to naglosnienie tylu. W chwili obecnej mam zamontowane tam glosniki Boschmanna 130W 100mm (czy 130mm, nie pamietam), w oryginalne miesca montazowe. Dzwiek z nich, sredniawy, szczegolnie bas :( Czy macie jakis pomysl jak mozna by poprawic te sytuacje? Czy kupno jakichs lepszych glosnikow przyniosloby znaczna poprawe?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14954 Wysłany: 24 Mar 2007, 18:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko
Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 210
a czy przypadkiem w tym panelu twojego projektu głośniki nir schowają się za przednie siedzenia, bo to tez by było trochę bez sensu.

Jeśli chodzi o tył, to jedynym sensownym rozwiązaniem są jakieś 16 cm w półce.
Ja mam zamiar w półkę włożyć jakiś zestaw odseparowany i z przodu w drzwi jakieś 16, a w podszybie tweeterki.

_________________
Jest:
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2006 r
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003 r

Był:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001 r
Fiat Punto mk I 1.1 1999 r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14967 Wysłany: 24 Mar 2007, 22:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
ooo widze ze wrócil temat to sympatycznie ja jutro postaram sie rozbebeszyc całe drzwi i bede mierzył i modelował, twój pomysł jest interesujacy z umieszczeniem głosnika po srodku połki ale lukash moze miec racje z tym umiejscowieniem przy siedzeniu to by mijało sie z celem ja jednak postaram sie wcisnac z samego przoodu ale zobaczymy czy sie uda :)
Jesli chcesz bassssssu z tyłu to wywal te głosniki co masz i nie montuj zadnych 16 w pólke to nie jest najmądrzejszy sposób :) ja mam jajka wsadzone w połke z czasów jak byłem młody i cąłkowicie zielony w CA :) i teraz szukam pólki bez dziur :), ale wracajac do tematu :) z przodu wsadz odseparowany system 16,5 te z podszybia usun (nie próbuj ich podłaczac), tam mozna na patencie dobrze wsadzic gwizdki tylko trzeba tam zrobic podstaweczke z MDF aby były jak najblizej maskownicy i aby mozna było je jak najlepeij skierowac w strone słuchacza :) do tego tak jak mówilem suba do bagaznika :) i masz cacy granie sa wysokie srednie i niskie :D

pochwal sie jakie masz upatrzone klocki do zestawu


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14980 Wysłany: 25 Mar 2007, 00:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko
Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 210
na tył muszę coś wsadzić w półkę bo są tam dzióry po poprzedniw właścicielu (tzn jakieś rozwalone głośniki), więc chcę to jakoś zapełnić, a narazie nie mam kasy. Jakoś koło wakacji będę miał kasę to kupię panele do przodu i jakieś 16 hertze albo pwerbassy z tweeterami (będą w podszybiu). No i pomyślę nad zmianą radia na jakiegoś Clariona albo Alpine (narazie mam niezbyt nowe JVC KD S721R)

_________________
Jest:
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2006 r
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003 r

Był:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001 r
Fiat Punto mk I 1.1 1999 r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14983 Wysłany: 25 Mar 2007, 00:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
Najgorsze jest to ze do wersji 5 drzwiowej nie moge znaleźć takich paneli :( z 3 drzwiową nei ma problemu :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14988 Wysłany: 25 Mar 2007, 01:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
No glosniczki przy moim projekcie niestety wychodza dokladnie na fotele :( Stad tez byl moj pomysl laczenia glosnikow. Myslalem ze w panele wloze jakies kick bassy do niskich tonow, a glosniczki w desce rozdzielczej zapewnia srednie i wysokie pasmo.

Rozkrec i pomierz sam. Jestem ciekaw do jakich dojdziesz wnioskow. Ja na prawde nie widze z przodu miejsca na 165, nawet na 130 jest jak dla mnie ciasno, ale 130 widze jako realne.

Sub w bagazniku niestety odpada. Sporo podrozuje i potrzebuje duzo miejsca :) Glosniki w polce tez chyba niestety odpadaja, bo czesto jestem zaladowany po sufit :) Takze jedyne co by wchodzilo w gre to wymiana obecnych glosnikow w oryginalnych miejscach montazowych. Ale jezeli to nie przyniosloby znaczacego efektu, to raczej dam sobie spokoj.

Ja jeszcze nie wybralem konkretnych modeli glosnikow. Na razie probuje wszystko rozplanowac :)

[ Dodano: 25 Mar 2007 17:27 ]
Zmienilem troche koncepcje :)

Image

Jednak bede montowal glosniki z przodu paneli. Ale niestety tylko 130mm. Raz, ze na wieksze wg mnie na prawde nie ma wystarczajaco miejsca (nie lubie miec napchane na sile), a dwa ze uda mi sie zaoszczedzic troche grosza, ktory przeznacze na wytlumienie matami.

A co to glosnikow to zdecyduje sie chyba na Helixy Blue 52.

Jak tam Twoje pomiary sadoo?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15115 Wysłany: 25 Mar 2007, 20:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
porozkrecałem dzisiaj wszystko i okazało sie ze z przodu nie da rady głosników tak jak myslałem i tak jak przedstawiles projekt nr 2 poniewaz z przodu jest blacha do której przykrecona jest szyna na której chodzi szyba i nie da sie tam dziury zrobic na głosnik, jest troszeczke do tyłu dziura która i tak by było trzeba porozginac tylko wtedy trzeba by było zrobic elektrczne szyby bo korbka nie mogła by sie obracac wiec złapałem troche doła :(
Zmartwilem sie jeszcze jedna rzecza po rozkreceniu tapicerki w drzwiach bocznych zauwazyłęm ze pomiedzy ta folia a blacha stoi woda wiec wziałem w cholere wywaliłem ta folie.
I powiem szczerze ze to jest fajny samochód ale nie do rozbudowy audio

a HELIX'Y dobre głosniczki bedziesz zadowolony kolezka ma ale 62 i jest bardzo zadowolony tylko teraz czeka na zastrzyk gotówki aby kupic do nich wzmak bo bez wzmaka graja dosc przecietnie a na wzmaku pokazuja pazurki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15205 Wysłany: 26 Mar 2007, 00:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Ja tam jestem dobrej mysli :D Jakas poprawa dzwieku na pewno bedzie. A i przy okazji troche dodatkowego miejsca w schowkach w drzwiach, bo te firmowe to tez troche biedne.

Powoli zaczynam skladac zamowienia i w przeciagu 2-3 tygodni bede wszystko montowal.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15211 Wysłany: 26 Mar 2007, 01:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
To fajnie! działaj działaj i pokazuj efekty. jestem bardzo ciekawy

Ja powiem szczerze mysłem ze zrobie sobie eleganckie audio i jeszcze rok posmigam sobie punkcikiem :) ale jak zobaczyłen dzisiaj ile tam jest orania to odechciało mi sie a poza tym nie opłaca sie i coraz bardziej skłaniam sie aby go sprzedac. znaczy juz z pół roku sie nosze z tym aby go sprzedac ale niestety nie moge :( sorki za mały OT na koniec


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15276 Wysłany: 26 Mar 2007, 11:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
sadoo napisał(a):
To fajnie! działaj działaj i pokazuj efekty. jestem bardzo ciekawy

Ja powiem szczerze mysłem ze zrobie sobie eleganckie audio i jeszcze rok posmigam sobie punkcikiem :) ale jak zobaczyłen dzisiaj ile tam jest orania to odechciało mi sie a poza tym nie opłaca sie i coraz bardziej skłaniam sie aby go sprzedac. znaczy juz z pół roku sie nosze z tym aby go sprzedac ale niestety nie moge :( sorki za mały OT na koniec

hehehe ja chce zmienic kropke na cos większego ale też z rodziny Fiata i bedzie to na 90 % marea weekend TD albo JTD dlatego też nei chce inwestowac w to auto nie wiadomo ile kasy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15277 Wysłany: 26 Mar 2007, 11:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Lotos napisał(a):
hehehe ja chce zmienic kropke na cos większego ale też z rodziny Fiata i bedzie to na 90 % marea weekend TD albo JTD

Tyle fajnych aut, a Ty sie na Fiata uparles ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15280 Wysłany: 26 Mar 2007, 12:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
Witam!! Odpowiedz do domana:

A wiec czemu nie mozesz łączyc glośnikow(deska + drzwi) owszem mozesz ale........... , a wiec radio masz 4 ohm i głośniki pewnie tez i jak je połączysz równolegle to suma oporów z 2 głośnikow bedzie 2ohm czyli ta opcja odpada bo opor głośników mniejszy od oporu radia!!!! nie mysl łączyc glosnika 8ohm z 2 ohm równolegle!!! bo wtedy bedzie mniej niz 1 ohm !!! I koncowka z radia od razu ci pojdzie z dymem.

Teraz połączenie szeregowe
2 głośniki po 4ohm = 8 ohm i tak mozesz połączyc ale bedzie ci brakowac mocy w radyjku i regulator bedziesz musiał mocniej odkrecic.!!

A wiec wg mnie najlepsze połączenie to cos w drzwi i gwizdki w połke( gwizdki równolegle oczywiscie przez kondensator po spalisz)


Wiem ze nie jasno to napisalem ale spytac o cos mozecie jak oczywiscie chcecie.
POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15301 Wysłany: 26 Mar 2007, 13:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Ksgorka chodzilo o to ze to nie ma sensu tak łączyc bo jak chce wsadzic dobre głosniczki w boczne drzwi to te 87 mm to "nie nadaza" za tamtymi i to sie mija całkowicie z celem

OT
Lotos mój kumpel ma taka mare week na sprzedaz tylko ze kolor "white" :( TD 75KM ale ma troche tuningu felgi 15 tarcze zimmerman naiwiercane obnizone zawieszenie "minimalnie" :)
A ja Po Fiacie chce Honde Civic :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO