You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 21 Maj 2024, 13:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 619 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #32861 Wysłany: 12 Lip 2007, 17:31; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Tomo napisał(a):
A ja nie wiem jaki mam. Chciałbym zmienić (stuknęło 6 tysięcy km) na Mobil 1. Myślałem, że jest jeden ale jak zajrzałem na ich stronę internetową to wśród syntetykow znalazłem: Mobil1 ESP Formula 5W30, Mobil1 0W40, Mobil1 5W50 Rally Formula, Mobil1 TurboDiesel 0W40 i Mobil1 0W30 Fuel Economy Formula. Trochę za duży wybór. Rozsądek wskazywałby na ten z dopiskiem turbodiesel ale pozostałe też mają w specyfikacji API: CF. Który wybrać do diesla uwzględniając przebiegi 30-tys.km m-dzy przeglądami? I ponawiam pytanie: jak sprawdzić jaki olej zalali fabrycznie?



zadzwoń do ASO i zapytaj (może to głupie)


ale ja dryndnąłem się upewnić...koleś sprawdził co było lane na przeglądzie i wszystko w temacie...
to co prawda mój indywidualny przypadek ale....;)

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 

 
 Post #32862 Wysłany: 12 Lip 2007, 17:35; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Dziobel napisał(a):
zadzwoń do ASO i zapytaj (może to głupie)

ale ja dryndnąłem się upewnić...koleś sprawdził co było lane na przeglądzie i wszystko w temacie...
to co prawda mój indywidualny przypadek ale....;)


Ale on ma dopiero 6 tyś zrobione :roll:
Auto z olejem z fabryki :roll:

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #32871 Wysłany: 12 Lip 2007, 18:37; 
 Temat postu: Re: Jaki olej?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Maj 2007,
Posty: 218
Wymienilem olej po 2400 km na Shell Helix Ultra Racing 10W60
Pozdrawiam
Adam

_________________
GP Energy 1.4 Fire 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33699 Wysłany: 18 Lip 2007, 11:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Chciałem jeszcze trochę podrążyć temat. Napisałem maila do doradców technicznych podanych na stronach internetowych mobila i castrola z zapytaniem który z ich produktów może zastąpić fabrycznie zalewany i zalecany przez fiata SeleniaWR przewidziany na 30 tys.km.. Oto odpowiedż z castrola: "Polecany w pierwszej kolejności do tego silnika olej to EDGE Sport 0W40 a następnie Magnatec Diesel 5W40. Okresy wymiany są określone przez producenta na 30tys.km i do takich należy się stosować, oczywiście zawsze można je skrócić aby zapewnić lepszą eksploatację i wydłużone zakresy pomiędzy naprawami głównymi silnika". Czyli zalecają ale.......
A oto odpowiedź z mobila: "Rekomendowanymi olejami do tego silnika są: Mobil1 5W40 lub Mobil Synt S 5W40. Wymiana co 20tys.km lub 12 miesięcy". Czyli nie zalecają większych przebiegów. Chyba dojeżdżę na Selenii do 10kkm i dopiero wymienię na EDGE'a. W Seju jeżdżę od samego początku na castrolu i nie było problemów z silnikiem.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Ostatnio edytowany przez Tomo, 18 Lip 2007, 14:13, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #33756 Wysłany: 18 Lip 2007, 13:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 102
gatar napisał(a):
Wiesz , tak do końca to ja pewien nie jestem. Uwierzyłem na słowo tym ASO.
Być może coś w papierach było (nie mam instrukcji pod ręką).
Sam anailizy oleju nie robiłem. :)
Dokupiłem na dolewki za radą ASO 20K. Chyba sie nie pomylili, choć kto to wie ... :)

Witam.
Troszke sie zakręciłem z tym olejem silnikowym.
Nie moja wina, tylko jak zwykle ludzi z "salonu/sklepu/aso".
Otóż: w instrukcji jest jak byk, że zalecanym olejem jest Selenia K, kupiłem w owym "salonie/sklepie/aso"
(zgodnie z tym co na fakturze wypisali) Selenie 20K. Jakież było moje zdziwienie, gdy zajrzałem na półkę
w garażu (przy okazji sprawdzania poziomu oleju w GP - jest w połowie znacznika) i zobaczyłem,
że mam Selenię K. Znaczy się sprzedali zalecany, a na fakturze wpisali inny. Za małe zamieszanie przepraszam,
choć dalej tak naprawdę nikt w 100% z aso nie powiedział, że to Selenia K. Przyjmuję, że tak jest.

_________________
pozdrawiam
Gatar
---------------------------------------------------------
GP 1.4 77 KM Active 5d + comfort + styl + alpine CDE-9871 Niebieski Rock'n'roll


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34136 Wysłany: 19 Lip 2007, 21:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Tomo napisał(a):
Chciałem jeszcze trochę podrążyć temat. Napisałem maila do doradców technicznych podanych na stronach internetowych mobila i castrola z zapytaniem który z ich produktów może zastąpić fabrycznie zalewany i zalecany przez fiata SeleniaWR przewidziany na 30 tys.km..


Bardzo podobne pytanie zadalem niedawno w serwisie Fiata w ktorym od mniej wiecej 10 lat serwisowalem kolejno kropki jakie przewinely sie przez rece rodzinki i uslyszalem ze mozna jak najbardziej wymienic olej na Castrola albo Mobila (juz teraz nie pamietam dokladnie ktore konkretnie) i ze moga takim zalac, ale jezeli sie na to zdecyduje to wymiany beda juz co 20000km. W przypadku jakbym zostal przy Selenii WR to wymiany jak przewidzano w instrukcji, czyli co 30000km.

Do konca gwarancji zostane przy Selenii, potem sie zobaczy. Co prawda wymiany co 30000km sa wygodne, ale Selenia jest troche trudno dostepna "na trasie", a dwa ze mam teraz na liczniku w swoim II FL troche ponad 25000km i prawde mowiac olej to jest juz czarny jak smola i silnik chyba juz nie pracuje tak jak na swiezym oleju, ale wyrazne porownanie bede mial dopiero po pierwszej wymianie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34168 Wysłany: 20 Lip 2007, 09:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Tomo napisał(a):
I ponawiam pytanie: jak sprawdzić jaki olej zalali fabrycznie?

Fabrycznie powinna być Selenia WR 5w40.
Wymiana co 30 tyś. km. lub 2 lata.
Na pewno nie powinna zaszkodzić wymiana co 10-15 tyś. km. lub 1 rok.
Myślę, że zdrowsza dla silnika byłaby wymiana co 10 tys. np. dedykowanego oleju Lotos 5w40 niż Selenii WR co 30 tyś. km.
Koledzy z Punto GT mają pewnie wskaźniki ciśnienia oleju, więc mogą powiedzieć po jakim przebiegu ciśnienie drastycznie spada.
Zgaduję: 8-10 tyś. km.?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34225 Wysłany: 20 Lip 2007, 13:15; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bytów
Rejestracja: 18 Gru 2006,
Posty: 930
Dziobel napisał(a):
a mam 5W i kosztuje 54zł brutto...

Przepłaciłeś ;) Ja dałem w Bytowie za 5W40 50zł ;D

_________________
Punto 1.2 8v 60KM Active Premius - verde cristallo
Grande Punto 1.4 8v 77KM Energy - błękitny psychodelic
GP 1.4 8v 77KM - grigio prezioso
Grande Punto 1.4 8v Estiva Blue&Me - błękitny hillybilly
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34239 Wysłany: 20 Lip 2007, 13:46; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja zdecydowałem się nie płacić za olej i dostawać gratis, tzn. za punkty Smart na Shellu Helix Ultra 5W-40 raz na rok :banan:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34251 Wysłany: 20 Lip 2007, 14:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Prawda jest Taka: Producenci Samochodów w Tym Fiat mówi Tak: Do nowych samochodów od początku lejcie Pełny Syntetyk i nie martwcie się o Silnik :) :D :twisted: :mrgreen: :alien:

[ Dodano: 20 Lip 2007 14:21 ]
Mobil 1, a później SHell.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #43129 Wysłany: 04 Wrz 2007, 08:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 11 Maj 2007,
Posty: 16
Dzieki z odp...
Pozdrawiam






Grande Punto 1.4 8v 77km Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #43159 Wysłany: 04 Wrz 2007, 12:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 28 Cze 2007,
Posty: 61
Fabrycznie silnik 1.4 8V jest zalany Selenią K (5W-40 ) i taki też wlałem w trakcie wymiany po roku (~18 kkm).
Olej kupowałem w sklepie w Gliwicach po 40 PLN za litr, w ASO chcieli 55 PLN za litr.

_________________
lichy :clown: Gliwice
Fiat Seicento 1.1 MPI Premius '2004 (Grigio Steel) 57 kkm
Mitsubishi Lancer 1.6 Sedan '2010 (Dune Beige) 2 kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45581 Wysłany: 17 Wrz 2007, 02:16; 
 Temat postu:
Gadałem z konkretnym i naprawdę znającym się na rzeczy gościem z ASO. Powiedział mi wprost. Zalewać tym co w instrukcji. Cena olejów w tej samej klasie różni sie groszami (selenia k jest nawet nieco tańsza niż mobil 1) więc zostałem przy selenii K. Moja kropa oleju nie bierze więc po co mam coś zmieniać i kombinować? Zostaję przy selenii K


Góra
  
 
 
 Post #45582 Wysłany: 17 Wrz 2007, 05:56; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
lichy napisał(a):
Fabrycznie silnik 1.4 8V jest zalany Selenią K (5W-40 ) i taki też wlałem w trakcie wymiany po roku (~18 kkm).
Olej kupowałem w sklepie w Gliwicach po 40 PLN za litr, w ASO chcieli 55 PLN za litr.


ja miałem uu siebie 0W.... 72zł/litr

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45593 Wysłany: 17 Wrz 2007, 08:29; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Grzegorz1976 napisał(a):
Gadałem z konkretnym i naprawdę znającym się na rzeczy gościem z ASO. Powiedział mi wprost. Zalewać tym co w instrukcji. Cena olejów w tej samej klasie różni sie groszami (selenia k jest nawet nieco tańsza niż mobil 1) więc zostałem przy selenii K. Moja kropa oleju nie bierze więc po co mam coś zmieniać i kombinować? Zostaję przy selenii K


Od kiedy to Selenia jest olejem tej samej klasy co Mobil??
Guzik facet wie. Żerują na takich naiwnych ludziach jak ty, którzy czytają zawartość instrukcji jak świętą ksiegę. Fiat musi lać Selenię bo to ich firma, inaczej by zbankrutowała. Ja dwa razy przechodziłem z fabrycznej Selenii na olej wyższej klasy i odczułem różnicę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45628 Wysłany: 17 Wrz 2007, 10:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: ŁÓDŹ
Rejestracja: 18 Lip 2007,
Posty: 20
A niby czym się ta różnica objawiła? Nie wierzę za bardzo w to że jakiś Mobil 5w40 rózni się w sposób odczuwalny od Seleni 5w40 a nawet lotosa 5w40. W ogóle nie rozumiem jak można zaobserwować jakąs różnicę po wymianie jedenego nie w pełni zużytego oleju na drugi. Co innego, gdy wymieniamy stary olej na nowy.
Zasada jest taka, że czym starszy silnik tym "bardziej mineralny" olej się wlewa. Broń boże odwrotnie. Przejście z mineralnego na syntetyk skończy się dla silnika rozszczelnieniem. Ja mam Selenię K i przy niej zostanę choć to drogi olej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45832 Wysłany: 18 Wrz 2007, 01:40; 
 Temat postu:
zoon napisał(a):
Od kiedy to Selenia jest olejem tej samej klasy co Mobil??
Guzik facet wie. Żerują na takich naiwnych ludziach jak ty, którzy czytają zawartość instrukcji jak świętą ksiegę. Fiat musi lać Selenię bo to ich firma, inaczej by zbankrutowała. Ja dwa razy przechodziłem z fabrycznej Selenii na olej wyższej klasy i odczułem różnicę.


Różnica w selenii i mobilu jest taka jak w benzynie 95 okt i v-power 95 okt CZYLI ZADNA!!! NIe wiem jak odczułeś tą różnice??? No ale twoja sprawa. Selenia nie jest też droższa od mobila, ja kupowałem ją taniej bo wrzucają mi zawsze jakiś upust. Natomiast jeśli chodzi o naiwność i instrukcję - Nie jestem jakimś bezmózgim stworzeniem i doskonale wiem że w olejach dobrej klasy możemy wybierać i stosować je zamiennie i chodzi tu nie tyle o klasę lepkości ile o klasę jakościową. Natomiast pomyśl kolego, mój kropek ma 2 lata zwykłej gwarancji i jeszcze rok dodatkowej płaconej przez ubezpieczyciela. Czy w imię naklejki mobil zamiast selenia warto dawać pretekst do ewentualnego podważenia gwarancji? Myślę, że nie. A gość z serwisu nie traktuje mnie jak naiwniaka bo to mój znajomy i powiedział że może mi zalać olej jaki tylko chcę ale sugeruje żeby jednak zalewać tym co zaleca fabryka. I kropek jakoś śmiga, oleju bierze 0,5l na 15000 więc chyba w całkowitej normie, w zimie startuje od strzału a pali mniej niż koledzy wypisywali na forach o spalaniu. Więc mogę zmienić ale po co? :roll:


Góra
  
 
 
 Post #45851 Wysłany: 18 Wrz 2007, 08:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 69
Mam takie samo zdanie na ten temat jak Grzegorz. A ze ktos widzi różnice pomiedzy selenia a mobilem to jak dla mnie czysta autosugestia. Ja tez wole nie zmieniac oleju dopoki mam gwarancje, wyminiam czesciaj niz w instrukcji i to jest wazniejsze niz jezdzenie do 20 czy 30tys kilometrów na tym samym oleju ale za to z 15toma naklejkami jaki to on ach i ech . :D
Poza tym panowie jak macie nowe auto to sie nie oszukujmy wszystko sie posypie ale silnik na końcu albo nie zdąży bo go sprzedacie.

PS: do ZOON jak masz to wklej pełne specyfikacje oleju Seleni i Mobila to papatrzymy na spokojnie bo taka dyskusja "Mobil lepszy bo tak" to jest niepoważna.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45866 Wysłany: 18 Wrz 2007, 10:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 102
zoon Napisz na czym polega ta różnica polega, która odczułeś i jak ją odczułeś.

_________________
pozdrawiam
Gatar
---------------------------------------------------------
GP 1.4 77 KM Active 5d + comfort + styl + alpine CDE-9871 Niebieski Rock'n'roll


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45877 Wysłany: 18 Wrz 2007, 11:29; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Dwa takie same Punta, tylko ze jeden na Selenii a drugi na Mobilu i ten na Mobilu jeździł - subiektywnie przyznaję - lepiej. W końcu nasze opinie są budowane głównie na podstawie subiektywnych odczuć. Mnie to wystarczy.
Poza tym na świecie poza Fiatem nikt chyba nie używa fiatowskiej Selenii - nawet fiatowskie Ferrari. Świetna rekomendacja :D Natomiast nie sądzę by oleje czołowych firm się bardzo różniły więc spokojnie przestawię się z Mobila na Shella.
Może ktoś wie czy w polskich warunkach klimatycznych jest różnica pomiędzy stosowaniem 5W-40 a 5W-30?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45882 Wysłany: 18 Wrz 2007, 11:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 28 Cze 2007,
Posty: 61
poziomek napisał(a):
pełne specyfikacje oleju Seleni i Mobila


Moze nie pelne, ale...

Selenia K:
SAE 5W-40
API SM

Mobil Synt S:
SAE 5W-40
API SL,SJ,CF

SM jest klasa wyzsza od SL i SJ

_________________
lichy :clown: Gliwice
Fiat Seicento 1.1 MPI Premius '2004 (Grigio Steel) 57 kkm
Mitsubishi Lancer 1.6 Sedan '2010 (Dune Beige) 2 kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #46036 Wysłany: 19 Wrz 2007, 01:18; 
 Temat postu:
zoon napisał(a):
Dwa takie same Punta, tylko ze jeden na Selenii a drugi na Mobilu i ten na Mobilu jeździł - subiektywnie przyznaję - lepiej. W końcu nasze opinie są budowane głównie na podstawie subiektywnych odczuć. Mnie to wystarczy.
Poza tym na świecie poza Fiatem nikt chyba nie używa fiatowskiej Selenii - nawet fiatowskie Ferrari. Świetna rekomendacja :D Natomiast nie sądzę by oleje czołowych firm się bardzo różniły więc spokojnie przestawię się z Mobila na Shella.
Może ktoś wie czy w polskich warunkach klimatycznych jest różnica pomiędzy stosowaniem 5W-40 a 5W-30?


Naszym życiem niestety zaczęła rządzić reklama.Wiesz te kity w stylu gwarancja na 1000000 kilometrów, czy nie zużywający się silnik po 300000km na mobil 1. Broń Boże nie chcę cię odciągać od mobila, bo to bardzo dobry olej. Po prostu uważam selenię za dobry wybór i tyle. A dobrych markowych olejów jest kilka na rynku i tu zgodzę się z kolegami, że nie tyle ważna jest marka ile klasa jakościowa, a przedewszystkim częstość i solidność wymiany (łącznie z filtrami). Dlatego myślę że jeżdżąc nawet na gorszym jakościowo lotosie nasz silnik będzie chodził jak żyleta jeśli nie zapomnimy tego oleju wymienić co rok, łącznie z jego filtrem i filtrem powietrza. Aha i nie jest prawdą że w ASO namawiają na selenię. Zazwyczaj zauważ to sobie, że namawiają akurat na ten olej który mają w beczkach. Wtedy zysk dla nich największy. I w zależności od ASO to raz the best będzie MOBIL1, drugi raz Selenia a trzeci raz Castrol.... Miłej jazdy i zadowolenia z kropy

[ Dodano: 19 Wrz 2007 00:18 ]
A wogóle to jednak warto czasem zajrzeć do instrukcji i poczytać czasem dane techniczne i pojemności, żeby w jakimś sprytnym ASO nie wystawili faktury na wlany olej w objętości np. 8 litrów tak jak żonie mojego kolegi w pewnej stacji w toyocie :shock:


Góra
  
 
 
 Post #106692 Wysłany: 23 Mar 2008, 16:29; 
 Temat postu: Olej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Maj 2007,
Posty: 218
Witam Wszystkich Swiatecznie :)

Mam do Was pytanie odnosnie oleju do Kropka 1.4 8V
Zblizam sie do wymiany po roku (przebieg okolo 10 tys.km)
i zastanawiam sie jaki olej bedzie najlepszy :?:
Obecnie za namowa ASO mam wlany
Shell Helix Ultra Racing 10W-60

ale zastanawiam sie nad tymi dwoma,
szczegolnie nad tym ostatnim:
Mobil 1 5W-50 Rally Formula
Mobil 1 0W-40 Protection Formula

Pozdrawiam
Adam

_________________
GP Energy 1.4 Fire 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #106716 Wysłany: 23 Mar 2008, 18:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 05 Sty 2008,
Posty: 9
takie 10w-60 to sie leje do do turbodoladowanych benzyn i mocnych n/a a nie kropka 1.4.... :lol:

To ,ze ludzie takie cos leja by czuc sie bardziej cool sprtowo to rozumiem,ale ze aso cos takiego wciska tego pojac nie moge....

Ja osobiscie bym nie kabinowal i zalal selenia taka jaka standardowo zalewa sie kropki....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #106749 Wysłany: 23 Mar 2008, 20:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bielsko-Bisła, Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 44
Cytuj:
Mobil 1 5W-50 Rally Formula



Ja mam taki. Wlałem przy 5kkm
przy 20 znowu wymienię na ten sam.

_________________
Grande Punto 1,4 5D Active+klima i inne
koloru New Orlean
przebieg 28000km


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 619 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO