You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 15:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #106766 Wysłany: 23 Mar 2008, 21:49; 
 Temat postu: Car audio w Punto 2
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 90
Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich użytkowników forum :) Posiadaczem fiata jestem od paru dni i nadchodzi czas na montaż sprzętu grającego.

Pierwszy problem to brak odpowiedniej kieszeni w kokpicie- z autem dostałem tylko tą dla emerytów. Czy zakup kieszeni na radio jest czymś trudnym czy raczej łatwo ją dostać?

Przechodząc do sedna, chciałbym prosić o radę co do najlepszej konfiguracji. Chcę kupić coś co będzie grało przyzwoicie, ale nie będzie drogie.
Radio będzie najprawdopodobniej JVC, z tego co wiem 4x45 (albo i 4x50). Konkretnego modelu nie znam gdyż radio kupuje od znajomej, prawie nowe. Większym problem są głośniki. Z tego co wyczytałem w instrukcji na przód wchodzą 165mm, natomiast na tył 100mm + tweetery w oprawach lusterek.

I tak po kolei, przód + tweetery:
http://allegro.pl/item326813476_phonoca ... is_vw.html

Tył (półka):
http://www.allegro.pl/item332264732__na ... ncji_.html

Czy taka konfiguracja będzie dobra? Czy radio 4x45 poradzi sobie z takim sprzętem bez problemów i żadnych wzmacniaczy?

Jeżeli macie jakieś inne propozycje co do konfiguracji, bardzo chętnie wysłucham :)

Pozdro600 i THX z góry za pomoc

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #106798 Wysłany: 23 Mar 2008, 22:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 461
Przemas zacznijmy od początku

radio nie ma 4x45W chyba że to moc maksymalna, końcówki bez przetwornicy maja 18Wrms

głośniki z przodu daje się dobre i teraz tak, musisz zdecydować czy będzie wzmacniacz czy nie, jeśli będzie to szukaj takich o mocy powyżej 60Wrms a jeśli bez wzmacniacza to takich poniżej 60Wrms

głośników w półkę się nie montuje, scena muzyczna jest i ma być z przodu słuchacza a nie z jego tyłu, dla pasażerów możesz zostawić seryjne i faderem wyregulować ich głośność, pieniążki zaoszczędzone nie kupując głośników do tyłu dokładamy do lepszych głośników z przodu

gdyby okazało się że masz przypływ gotówki można dać małą skrzyneczkę do bagażnika dla polepszenia efektu masowania pleców

najlepszym rozwiązaniem jest montaż dobrych głośników w przednie drzwi, wytłumienie drzwi, głośnik oczywiście na dystansie do blachy, a nie do plastikowego boczka i zasilenie ich wzmacniaczem

takie jest moje zdanie, ale to Twój samochód i Twoje pieniadze


Góra
 Profil  
 
 
 Post #106862 Wysłany: 23 Mar 2008, 23:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 90
Dzięki za informacje. Skoro byłem w błędzie stwierdzając, że radio ma 4x45W (czyli tak zwana moc muzyczna RMS), jak obliczyć prawidłową moc głośników, to znaczy taką, żeby radio je bez problemów "utrzymało"? Wdzięczny będę za chociaż połowiczne wtajemniczenie mnie w świat tych wszystkich oznaczeń :)

O wzmacniaczu raczej nie myślę, nie zamierzam w tym momencie montować profesjonalnego sprzętu, zależy mi na dobrym (w miarę możliwości) odbiorze w oparciu o tradycyjne (tj głośniki + radio) rozwiązania. Spytam jednak profilaktycznie- koszt przyzwoitego, niewygórowanego audio ze wzmacniaczem to..?

Dodatkowo, fabryczne "głośniki" pasażerów z tylnej półki zostały wymontowane przez poprzedniego właściciela. Jest w takim razie sens ich zakładania czy lepiej zainwestować w dwa porządne woofery z tweeterami na przód?

Dzięki za szybką odpowiedź, pzd!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #106864 Wysłany: 23 Mar 2008, 23:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 268
Temat wałkowany i omawiany do bulu urzyj opcji szukaj na forum i troche tego znajdziesz...

_________________
Punto FL 03/04r 1.2 8V
Zapraszam do galerii


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO