You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 14:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #108744 Wysłany: 28 Mar 2008, 09:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
Wyjek V , takze wiem, ze inne auta sa awaryjne i juz kiedys pisalem, ze same usterki w GP mnie tak nie draznia jak podejscie ASO.
Wiele z tych usterek zrobilbym sam ale powstrzymuje mnie to, ze pozniej w czasie jakiejs naprawy gwarancyjnej powiedza, ze grzebalem.
Wiele usterek Fiat usunal w mlodszych rocznikiem autach nie wystepuja, sa zatem dwie mozliwosci :
- albo ASO jest leniwe lub niekompetentne i olewa klienta ;
- albo ASO ma przykazane odgornie, zeby nie wpedzac Fiata w koszta i odwlekac, dopiero jak sie sprawa opiera o FAP to odpuszczaja i naprawiaja

Zarowno pierwszy jak i drugi sposob jest niewlasciwy.
Juz pisalem o tym, ze dostalem auto niekompletne, tamten salon juz nie jest salonem fiata ... co z tego, fiat otworzyl w Plocku inny Salon a pracownik, ktory mnie tak zalatwil pracuje w tym nowym Salonie ... oza tym roczne oczekiwanie na brakujace elementy to troszke za malo.

Majac GP tylko raz bylem zadowolony z ASO, ktore mi naprawialo auto.
Wyregulowali drzwi, polakierowali, zakole zakleili przezroczysta folia i pouczyli aby zwracac uwage czy folia nie ma sladow otarcia a jak bedzie miala to mam jechac na regulacje, w ten sposob unikne ponownego lakierowania.
Poza tym powiedzieli, ze to wynika z konstrukcji drzwi i zakola.
Wszystko w milej atmosferze, dostalem autko zastepcze.

_________________
GP 1.4 8V Energy czerwony bolero (rok.prod. 2006, I rej. 2007)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #118260 Wysłany: 23 Kwi 2008, 15:30; 
 Temat postu: yaris a punto
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Ząbki pod W-wa
Rejestracja: 29 Kwi 2007,
Posty: 10
co do lepszej jakości grande punto muszę się zgodzić, mam oba te samochody( grande punto rodznik 2007 i toyota yaris rocznik 2008). To prawda że w punto są pewnie niedociągnięcia typu klamki tylne, reflektory i trochę zaczyna coś trzeszczeć z tyłu na wybojach. Ale w yarisie plastiki są naprawdę tandetne (twarde, brzydkie i kiepsko spasowane), w samochodzie jest głośno w czasie jazdy (kiepskie wygłuszenie) i siedzi się w nim strasznie niewygodnie (jak na krześle), a najbardziej rozbawiła mnie regulacja wysokości kierownicy ( jest taka jakby jej nie było).
W punto jedzie mi się wygodnie, cicho i o wiele niżej niż w yarisie.
Ja uważam że jednak punto jest lepsze od yarisa.

_________________
1.4 77KM Niebieski New Orleans


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118305 Wysłany: 23 Kwi 2008, 17:32; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Niestety Grzegorz1976 nie masz racji tutaj. Wiele elemntów jest tandetnych i niedopracowanych w GP. Niedopracowany jest układ kierowniczy. Niestety przekładnia była a nawet z tego co wiem nadal jest wadliwa i TRW (producent) nie daje rady wypuścic całkowicie dobrej przekładni do GP. Wadliwe są reflektory (nie wiem kto je produkuje) ....niestety tracą swój blask wskutek temperatury żarówki. Niedopracowane są dzwigienki przy kolumnie kierowniczej - te od kierunków ...lubią załączać lewy kierunkowskaz przy wyłaczaniu automatycznie prawego. To są sztandarowe przykłady. Niestety wiele niedoróbek w podzespołach fiat dopuścił do montażu.
W dodatku ten fatalny montaż fiata potęguje wszystko.

Ostatnio troche jeździłem yarisem z 2003 r. ...jako pasażer. Hmm... plastiki nie trzeszczą , w srodku ciszej niż w Grande...a w dodatku od 2003 roku do dzisiaj nie miał ani jednej naprawy gwarancyjnej.....

Fiat Grande Punto sie nie umywa niestety do jakości japończyków....jakości komfortu i jakości wykonania:-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118316 Wysłany: 23 Kwi 2008, 18:21; 
 Temat postu:
Yoka napisał(a):
Wiele elemntów jest tandetnych i niedopracowanych w GP. Niedopracowany jest układ kierowniczy. Niestety przekładnia była a nawet z tego co wiem nadal jest wadliwa i TRW (producent) nie daje rady wypuścic całkowicie dobrej przekładni do GP.

Yoka nie zgadzam się. Wiem ze były problemy ale w moich 2 GP mnie całkowicie ominęły. Nie zmieniałem ani jednej przekładni.


Yoka napisał(a):
Wadliwe są reflektory (nie wiem kto je produkuje) ....niestety tracą swój blask wskutek temperatury żarówki

Prawda. Ale to dotyczy tez yarisa, aygo, peugeota 307 i innych wymienianych tu modeli na forum - a więc kup japończyka to też będziesz narzekał na reflektory ;)
Yoka napisał(a):
Niedopracowane są dzwigienki przy kolumnie kierowniczej - te od kierunków ...lubią załączać lewy kierunkowskaz przy wyłaczaniu automatycznie prawego.

Też się nie zgodzę. W obydwu moich modelach nie miałem i nie występuje problem o którym piszesz.
Yoka napisał(a):
fatalny montaż fiata potęguje wszystko.

Tu zgodzę się połowicznie. Są modele które zostały naprawdę sklecone po dobrej sieście ;), ale są też całkiem porządnie zmontowane (mój czerwony i wiele innych tu na forum)


Góra
  
 
 
 Post #118323 Wysłany: 23 Kwi 2008, 18:46; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Grzegorz1976 na ilu kampaniach byłeś w ASO?? Ile watków jest tutaj o wymianie przekładni...i ilu osob to dotyczy ???

W Yarisie nie widziałem na stronie zewnętrznej aby były odbarwienia ...tak samo jak w Peugocie czy Aygo...w GP swoim i kolegów widziałem :-)

Dzwigienki....paru z nas ten problem miału. :-) Więc chyba istnieje :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118328 Wysłany: 23 Kwi 2008, 19:02; 
 Temat postu:
Yoka nie mówię że takie sprawy nie istnieją, tylko że nie są regułą. Co do kampanii to srebrnym kropkiem byłem na jednej. I przekładnię sprawdzili i... nie wymienili. Mam tą sama przekładnie od ponad 2 lat która nie puka i nie stuka. Czerwony kropek ASO na razie omija z daleka.


Yoka napisał(a):
W Yarisie nie widziałem na stronie zewnętrznej aby były odbarwienia

Za to na wewnętrznej ja widziałem i jak w GP to jest taka mgiełka to w Yarisie to były takie czarne wypalone placki :?
GP szczególnie te z 2006r mają swoje bolączki, ale będę grandziaka bronił, bo nie można na przykładzie jednego czy nawet kilku wadliwych modeli powiedzieć że GP to złom. Niestety Yoka miałeś pecha i trafiłeś mało szczęśliwy okaz - to przykre, ale nie wszystkie GP są takie.


Góra
  
 
 
 Post #118330 Wysłany: 23 Kwi 2008, 19:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Oj Panowie dajcie spokój wiemy ze Fiat zrobił poteżny skok jakościowy, fiat ma wszystkie podzespoły jakości na europejskim poziomie, ale montażystów ma tragicznych i tu jest największy problem tej firmy, Yoka akurat miał pecha , kupił by Audi A8 i pewnie tez by miał pecha tylko nie za 45 tys a za 450 tys. Ja ze swoim do tej pory ani razu nie byłem w ASO, czekaja go drobne regulacje i dopasowania ale to sa dosłownie pierdoły.
Wiadomo ze Fiat to nie Audi, Mer, BeMWej czy nawet VW ale zwrócmy uwage ze placimy jak za Fiata a nie jak za Audi a i tamte padaja jak muchy jak pisze wujek
Toyota spada na psy odkąd produkcja została przeniesiona do krajów europejskich, teraz Toyota to juz nie ta Toyota która wyrobila sobie renome w latach 80 i na poczatku 90 teraz to tylko zwykle G... i to pisane przez wielkie G.
tyle ode mnie, jak bym miał siano Fiatem bym nie śmigał ale w tej cenie i w tej klasie nie ma sobie równych.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118331 Wysłany: 23 Kwi 2008, 19:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
na to wyglada , że większość z nas to pechowcy :-) :D

Rozumiem gdybym był sam...ale zaczynając od synka, poprzez mnie i wielu innych mieliśmy i mamy te same problemy.
Może inaczej....to nie my jestesmy pechowcami....to ty masz poprostu szczescie :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118336 Wysłany: 23 Kwi 2008, 19:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Ja nie miałem jak dotąd poważnych problemów, mam prawie 25 tys. km w pół roku i jak dotąd:
- klamki tył - niby regulowane, ale dziś kropek postał na słońcu i nie mogłem otworzyć drzwi,
- reflektory - wypalone,
- regulacja fotela na odległość - o tym że blokada dobrze nie zaskoczyła dowiaduję się ostrzej hamując lub ruszając - wtedy fotel "zaskakuje",
- skrzynia biegów - 1 i 2 często haczy, rzadko bo rzadko ale czasami 1 nie mogę wrzucić bez popuszczenia i ponownego wciśnięcia pedału sprzęgła, w 10-letniej marei było w sumie to samo...,
- raz zwariowały mi kierunkowskazy ale to wina postoju na mrozie,
- mam trochę niedoróbek lakierniczych (zacieki, włosy) ale po wewnętrznej stronie drzwi,
- szarpanie przy jeździe na niskich biegach - jest wątek o tym problemie,
- plastik na podszybiu jest kiepskiej jakości ale jeszcze nie trzeszy,
- świerszcz w nawiewie,
- stuki z tyłu

to w zasadzie tyle jeśli chodzi o jakość punto...

popracowałbym na miejscu Włochów nad oświetleniem schowka, lepszą ergonomią przełączników po lewej stronie kierownicy i większym zbiornikiem na płyn do spryskiwaczy

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118390 Wysłany: 23 Kwi 2008, 20:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Imielin
Rejestracja: 15 Gru 2007,
Posty: 55
Spryskiwacze! Przez 3 lata produkcji nadal nowe auta maja w zasadzie niedziałające spryskiwacze szyby przedniej.

Na postoju od biedy ok w czasie jazdy... :twisted:

Brak możliwości regulacji a ASO nie zadało sobie trudu aby to sprawdzić na przegladzie "0". Mała rzecz a w wkur...

_________________
1.3 mjet 90 dynamit 08r
Punto SX55 95r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118413 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:10; 
 Temat postu:
Yoka napisał(a):
ale zaczynając od synka, poprzez mnie i wielu innych mieliśmy i mamy te same problemy.
Może inaczej....to nie my jestesmy pechowcami....to ty masz poprostu szczescie

No to dla przeciwwagi jest tak samo wielu szczęściarzy: Ja, bbanditoss, krowka, Jedi, sadoo, Robs i wielu innych, którzy jeżdżą i się cieszą i nie marudzą. Więc co? Yoka, nestety (lub stety) to co napisał sadoo jest prawdą i zgadzam się w 100%. Uważam ze fiat jest teraz na bardzo dobrym poziomie i w swojej klasie spokojnie kosi konkurencję. Ja np nie miałbym nic przeciwko, zeby kupić fiata ponownie i pewnie tak będzie :D


Góra
  
 
 
 Post #118414 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:12; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Grzegorz1976 napisał(a):
Ja np nie miałbym nic przeciwko, zeby kupić fiata ponownie i pewnie tak będzie

to już mój drugi fiacik i póki co chyba marki nie zmienię ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118417 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:15; 
 Temat postu:
bbanditoss napisał(a):
to już mój drugi fiacik i póki co chyba marki nie zmienię

A mój trzeci i te autka lubią mnie tak samo jak ja je :D


Góra
  
 
 
 Post #118428 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:19; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Grzegorz1976 licytować też mogę :
- ja, synek, tomo, pdl, joovie, Dzióbel, banesto i wielu innych których nie chce mi sie wyfiltrowywać z tematów o psujących samochodach :-) -> to są pechowcy :-) .....

Sorry ale jak wejdziesz sobie na forum Toyoty , hondy czy nawet KIA takiego pechu nie uświadczysz. :-) Zgodnie z Twoją logiką ...idąc dalej w rozważaniach, możemy stwierdzić , że to FIAT ma pecha bo co wyprodukuje to się psuje :-) :D :D :D ...hmm nieszczęśliwa firma :-)

Natomiast dziwne jest to, że wszyscy znajomi którzy jeżdzą japończykami (w pracy akurat znaczna wiekszosc kolegów jeździ japoncami) ...powtórze _ WSZYSCY - prócz serwisów nie jeżdzą do ASO posiadając samochody na gwarancji ...no chyba, że na przegląd....dziwne, nie ??


Generalnie to mój ostatni fiat - jak wiecie...co wiecej nie zanosi sie aby którykolwiek z moich znajomych kupił fiata...... :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118434 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:25; 
 Temat postu:
Yoka napisał(a):
Natomiast dziwne jest to, że wszyscy znajomi którzy jeżdzą japończykami (w pracy akurat znaczna wiekszosc kolegów jeździ japoncami) ...powtórze _ WSZYSCY - prócz serwisów nie jeżdzą do ASO posiadając samochody na gwarancji ...no chyba, że na przegląd....dziwne, nie ??

Hmmm a moi znajomi z toyoty mają już nowe silniki i nowe wtryskiwacze w dieslach, w sumie fajnie, po trzech latach nowy silnik, po dwóch latach nowe wtryskiwacze - fakt opłaca się!!! :D

Yoka jesteś spoko gość i nie mam zamiaru się z tobą licytować czy cię przekonywać do czegoś na siłe. Chcę żebyś tylko przyjął do wiadomości że nie wszystkie GP są faleśne i nie wszystkie stoją co miesiąc w serwisie. A ja nie jestem masochistą i nie mam za dużo pieniędzy na naprawy i gdyby fiat dał mi tak w kość jak tobie, to też na pewno zrezygnowałbym z marki. Na szczęście nie doświadczyłem tego i z czystym sumieniem kupiłbym znowu fiata :D


Góra
  
 
 
 Post #118438 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:27; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Grzegorz1976 ja wiem ze nie wszystkie są fleerne ...tylko część .....ale bardzo spora część ...o znacznie większa niż u innych producentów tu omawianych :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118457 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:48; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
Yoka napisał(a):
Sorry ale jak wejdziesz sobie na forum Toyoty , hondy czy nawet KIA takiego pechu nie uświadczysz. Zgodnie z Twoją logiką ...idąc dalej w rozważaniach, możemy stwierdzić , że to FIAT ma pecha bo co wyprodukuje to się psuje ...hmm nieszczęśliwa firma


Przelotem, z czystej ciekawości przejrzałem kilka stron jakiegoś popularnego forum Toyoty Yaris, no nie wiem ale znalazłem tam mase równie podobnych usterek/przypadłości/niedociągnięć jak i w GP. :roll:

Więc śmiem twierdzić subiektywnie że Yaris nie zaskakuje w dziedzinie jakości w porównaniu do GP.
Nie bronie ani Fiata ani Toyoty ani innych koncernów. Wierze natomiast w egzemplarze bardziej lub mniej starannie złożone od innych.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118460 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:52; 
 Temat postu:
Yoka napisał(a):
Grzegorz1976 licytować też mogę :
- ja, synek

Ale synek kupił znowu fiata :E :E :E


Góra
  
 
 
 Post #118532 Wysłany: 23 Kwi 2008, 23:45; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Grzegorz1976 omamili go sprzedawcy :P :P :P

garys prócz trudności zmiany biegów w Aygo to w zasadzie raczej nie doszukałem sie powtarzających się kłopotów tym autku. To samo z Yarisem - jednorazowe przypadki

Najbardziej ubawiłem się przy narzekaniu jakiejś pani na to, że nalepki które diler przyklejał odlepiały się :D :D :D :D :D :D

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118545 Wysłany: 24 Kwi 2008, 00:04; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
Yoka napisał(a):
garys prócz trudności zmiany biegów w Aygo to w zasadzie raczej nie doszukałem sie powtarzających się kłopotów tym autku. To samo z Yarisem - jednorazowe przypadki


Nie chce mi się cytować ich problemów ale ja tam widziałem ich sporo...no ale może napisze pierwszy lepszy który mi utkwił w pamięci: "...po trzech miesiącach od chwili wyjechania z salonu pojawiły się dziwne metaliczne zgrzyty przy zmianie biegów. Wielu użytkowników to ma. ASO na to TTTM"...wiele tematów dotyczyło też trzeszczących plastików, trudności z odpalaniem itp itd.

No ale nie chce dalej rozwijać swojej myśli, każdy może mieć inne zdanie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118548 Wysłany: 24 Kwi 2008, 00:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Grzegorz1976 napisał(a):
bbanditoss napisał(a):
to już mój drugi fiacik i póki co chyba marki nie zmienię

A mój trzeci i te autka lubią mnie tak samo jak ja je :D


Ja powiem tak półżartem półserio odnosnie lubienia fiata, ci co je lubia i kupuja je z tzw przeznaczenia maja super udane wersje ci co kupuja bo maja nim tylko zapinac z pkt A do pkt B i nie polubia go od razu maja problemy.
my z MK1 polubiliśmy sie od razu nigdy mu numeru nie wywinelismy on nam sie odwdzieczył tym samym, chcieliśmy go sprzedac i postanowiliśmy ze szybko go sie pozbędziemy zaczał sie psuc ale elementy eksploatacyjne tylko naprawiliśmy i powiedzieliśmy "misiu wymienimy cie na GP" to sie nie popsuł do chwili sprzedazy a mineło troszke czasu zanim sie pełna sume na GP zebrało, nowy przyjechał został cieplo przyjety nowe "sandałki" na lato dostał to od razu sie ucieszył :D, jak samochód czuje ze go lubimy to on nas tez lubi, wiadomo ze to zwazku żadnego nie ma ale tak dla rozluznienia to napisalem :D :D :]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118557 Wysłany: 24 Kwi 2008, 07:28; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
mój też już się psuć nie chce :roll:
i nawet obtarć na progach nie ma....

ech tydzień bez ASO to tydzień stracony :lol2:

ach no i gwara mi się skończyła :(

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118566 Wysłany: 24 Kwi 2008, 09:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Yoka, wymieniłeś mnie wśród pechowców. Niestety nie zgodzę się z Tobą. Przekładnia od nowości w porządku a mam przebieg ok.27kkm. W zasadzie wszystko jeszcze działa :D Prawdą jest natomiast to, że Fiat ma problemy z montażem NIEKTÓRYCH elementów (nie ominęło mnie regulowanie odstającego schowka) i jakością (ćwierkający wentylator - na szczęście wymieniony w ramach gwarancji - czy opisywane wcześniej reflektory). Ale to wszystko duperele które i tak nie zepsują zadowolenia z GP. Następnym samochodem też będzie Fiat. Chodzi mi po głowie wypasione BRAVO SPORT :wink:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118567 Wysłany: 24 Kwi 2008, 09:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Yoka napisał(a):
Niestety Grzegorz1976 nie masz racji tutaj. Wiele elemntów jest tandetnych i niedopracowanych w GP. Niedopracowany jest układ kierowniczy. Niestety przekładnia była a nawet z tego co wiem nadal jest wadliwa i TRW (producent) nie daje rady wypuścic całkowicie dobrej przekładni do GP. Wadliwe są reflektory (nie wiem kto je produkuje) ....niestety tracą swój blask wskutek temperatury żarówki. Niedopracowane są dzwigienki przy kolumnie kierowniczej - te od kierunków ...lubią załączać lewy kierunkowskaz przy wyłaczaniu automatycznie prawego. To są sztandarowe przykłady. Niestety wiele niedoróbek w podzespołach fiat dopuścił do montażu.
W dodatku ten fatalny montaż fiata potęguje wszystko.

Cytuję w całości bo niestety w całości nie masz racji...
Po prostu wszystko o czym piszesz starasz się ubrać w normę.
A normą usterki, o których piszesz, niestety nie są.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118568 Wysłany: 24 Kwi 2008, 09:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Wymieniane "typowe" usterki na szczęście albo nie są normą, albo ja miałem megaszczęście..
Mam rocznik 2006, nalatane 32tys i poza tylnymi klamkami oraz faktycznie lampami żadna z pozostałych przypadłości mojego kropka nie dotyczy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO