You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 00:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #110159 Wysłany: 31 Mar 2008, 18:27; 
 Temat postu: Kontrolka silnika
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 9
Dziś w moim kropku zapaliła się kontrolka awari wspomagania i za chwilę silnika.Po odłączeniu akumulatora wspomaganie zgasło ale kontrolka silnika świeci nadal światłem ciągłym.Silnik chodzi normalnie i nic nie przerywa.Czy ktoś wie o co chodzi .


Góra
 Profil  
 

 
 Post #110163 Wysłany: 31 Mar 2008, 18:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Radom
Rejestracja: 14 Sty 2008,
Posty: 114
spróbuj uruchomienia w trybie awaryjnym, może ci ta kontrolka zgaśnie. W moim kropku tak było zapaliły się obydwie kontrolki od wspomagania kierownicy i kontrolka silnika. Po próbie odpalenia awaryjnego kontrolki zgasły i jak do tej pory jest wszystko ok :D Na szczęscie!!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #110167 Wysłany: 31 Mar 2008, 19:37; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 9
Dzięki za radę.u mnie tak czasami parę razy się świeciła a po postoju na całą noc rono było ok.zobaczę to jutro.Jeszcze raz dzięki.

[ Dodano: 31 Mar 2008 19:37 ]
yogi.g silnik awaryjnie idzie tylko uruchomić jeżeli świeci ci cały czas fiat code i silnika nie idzie odpalić a u mnie silnik normalnie chodzi.Czyli nic z tego


Góra
 Profil  
 
 
 Post #110190 Wysłany: 31 Mar 2008, 20:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Radom
Rejestracja: 14 Sty 2008,
Posty: 114
Ja wiem o tym tylko jak u mnie zapaliły sie te kontrolki to spróbowałem uruchomić auto w systemie awaryjnym i po tym było ok. P.S kontrolka silnika odpowiada z tego co pamietam za sondę a świecenie się jej może także oznaczać uszkodzenie katalizatora.

[ Dodano: 31 Mar 2008 18:54 ]
no doczytałem awaria systemu kontroli silnika EOBD.

[ Dodano: 31 Mar 2008 19:05 ]
odpalenie awaryjne " jeżeli system Fiat CODE nie dezaktywuje zablokowania silnika, lampki sygnalizacyjne " kłodeczka" i " silnik" w zestawie wskaźników pozostaną zapalone ........".
Dlatego też aikib napisałem ci żebys tego spróbował bo u mnie taka usterka wystąpiła tj zapliła się kontrolka wspomagania , a zataz potem silnika EOBD- a nie CODE - czyli jak u ciebie. Kropek normalnie jechał dalej nie miał spadków mocy i wszystko wyglądało ok po za świeceniem sie kontolek :idea: . Już miałem jechać z kropkiem na kompa na reset błedu i wydać ok 80 zł bo u nas tyle serwis krzyczy i tak mi myśl zabłysła żeby spróbowac takiego odpalenia to może.... i spróbowałem i wszystko zgasło i je do tej pory ok.

[ Dodano: 31 Mar 2008 19:08 ]
wow chyba mamy czas zimowy na forum :D

[ Dodano: 31 Mar 2008 19:11 ]
a jeszcze ja nie przeprowadziłem całej procedury odpalenia kropa awaryjnie tylko ją rozpocząłemtj pierwsze trzy pozycje a trzecia jest taka : wcisnąć do oporu i przytrzymać pedał przyśpieszenia; lampka sygnalizacyjna "silniczek" w zestawie zaświeci się na ok 8 sekund i poczym zgaśnie... :D - no i u mnie zgasała i jest ok

[ Dodano: 31 Mar 2008 19:22 ]
aikib jak masz książkę serwisowa to doczytaj całą procedurę odpalenia awaryjnego to zobaczysz że te dwie lampki współgrają ze sobą tj code i silnik. Myślę że u ciebie także to pomoże i obędzie się bez serwisu. Chociaż Fiat zaleca po takim odpaleniu kontakt z serwisem , ale u mnie już ok 2, 5 miesiąca po tej próbie i raczej jest wszystko ok spalanie w normie, żadnych spadków mocy i :P ect.Powodzenia, daj znać czy pomogło czy był :evil: serwis :evil:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #110511 Wysłany: 01 Kwi 2008, 16:15; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 9
Naprawiło się samo na drugi dzień.Pierw odczepiłem + akumulatora na około minutkę i jak podłączyłem go z powrotem to wspomaganie zgasło a silnik świecił dalej. teraz jest ok. Gadałem dziś z kumplem w kropku jest tak że jeżeli zapali się jakaś usterka to zaraz zapali się i kontrolka silnika,jeśli po odłączeniu na chwilę akumulatora zgaśnie inna usterka a silnik świeci dalej to komputer czeka na około 12-krotne odpalenie silnika do pełnego rozgrzania,jeżeli w tym czasie nie wykryje nic nowego to gaśnie sama po 12 kontroli.Dzięki yogi.g za rady .TEMAT JEST ZAMKNIĘTY.Jeszcze raz dzięki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160912 Wysłany: 25 Sie 2008, 23:04; 
 Temat postu: :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Rejestracja: 27 Sty 2008,
Posty: 416
Panowie a jaka jest procedura awaryjnego odpalania?Krok po kroku...

_________________
www.energytuningteam.net
http://twojafura.pl/auta/1142/dziara-fiat-punto-ii


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO