You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 22 Maj 2024, 19:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #564409 Wysłany: 28 Mar 2012, 10:15; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
jaki sprzet bedzie najlepszy, wielkosc 5' wzwyz, mapy europy, cena podobno prawie nie gra roli :P (podobno bo to nie dla mnie)

[ Dodano: 28 Mar 2012 10:15 ]

albo jak ktos chce to inaczej, za co warto a za co nie doplacac przy zakupie gps.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #565663 Wysłany: 31 Mar 2012, 15:16; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 30 Gru 2011,
Posty: 49
buladag napisał(a):
jaki sprzet bedzie najlepszy, wielkosc 5' wzwyz, mapy europy, cena podobno prawie nie gra roli :P (podobno bo to nie dla mnie)

[ Dodano: 28 Mar 2012 10:15 ]

albo jak ktos chce to inaczej, za co warto a za co nie doplacac przy zakupie gps.


Jeśli ktoś szuka dobrego, niezawodnego sprzętu to polecam Garmin-a, np.: nüvi® 3590LMT. Tutaj zerkniesz na specyfikację: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=134&pID=96637

Jeśli ktoś kupuje nawigację to powinna spełniać następujące wytyczne:
-nawigować :E (mapy porządnych producentów, Navteq, Teleatlas... )
-funkcja blututa, parowania z komórką jako zestaw głośnowmówiący
-funckja TMC co byś miał info o aktualnych warunkach na drodze

Jeśli ktoś chce słuchać muzyki, oglądać filmy i inne takie, to niechaj kupi tableta :E


Ostatnio edytowany przez Maciej80, 31 Mar 2012, 19:12, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #565714 Wysłany: 31 Mar 2012, 17:19; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Myślałem o garminie bo jak miałem w tel. to dawał radę nawet w najgorszych dziurach, ale trochę słabo jesli chodzi o sprzęt, bo ona zdaje się lecą na linux? :>

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #565773 Wysłany: 31 Mar 2012, 19:26; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 30 Gru 2011,
Posty: 49
buladag napisał(a):
Myślałem o garminie bo jak miałem w tel. to dawał radę nawet w najgorszych dziurach, ale trochę słabo jesli chodzi o sprzęt, bo ona zdaje się lecą na linux? :>


System o ile pamiętam to coś na Symbianie. Wiesz, nawigacja to mapa :E . System map Garmina, GP mapy, są cenionym i w pełni wartościowym produktem. Nie piszę tego z racji spowinowacenia z marką a z czystego doświadczenia. Miałem do czynienia z Navteqami,Tom Tomami, a także chińczykami na bazie mediateków, tj. GoClevery, Larki, Maxcomy i inne batony. Garmin wygrywa jakością wykonania, trwałością uchwytów, dopasowaniem elementów zestawu, najlepszym ekranem. Nie twierdzę, że mozesz jeździć ze słońcem za plecami, niemniej najwięcej widać na Garminie :D. Miałem okazję jeździć z Garminem... .

Reasumując, jeśli szukasz dobrej nawigacji to bierz Garmina, nie pożałujesz, jeśli szukasz szmerów bajerów to Garmin nie jest tym czego szukasz 8)

Offtop.
Jeszcze jedno, nie rozumiem ludzi, którzy na jednej nawigacji mają 4 mapy... GP mapa, AM, iGo oraz TomTom. Dla mnie to za przeproszeniem przerost formy nad treścią. Poczciwa AM pozwoli na bezproblemowe poruszanie po całej Polsce.

P.S. Aktualnie używam Maxcoma 433 plus AM Polska, wszystko działa jak należy, ale Garminowi (pod względem ekranu, jakości wykonania) może wiązać buty :D.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #565960 Wysłany: 01 Kwi 2012, 10:05; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Maciej80 napisał(a):
Jeszcze jedno, nie rozumiem ludzi, którzy na jednej nawigacji mają 4 mapy... GP mapa, AM, iGo oraz TomTom. Dla mnie to za przeproszeniem przerost formy nad treścią. Poczciwa AM pozwoli na bezproblemowe poruszanie po całej Polsce.
Hmm. Czyżby? Mam na navi AM, MM, i IGO Primo. Głównie jeżdżę na AM, ale wyobraź sobie, że na niej nie było planu miasta/miejscowości Grotniki. Na MM też nie było. Szukaną ulicę pokazało mi tylko IGO. Czę sto się tak zdarza, więc to nie jest przerost formy nad treścią.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #565968 Wysłany: 01 Kwi 2012, 10:18; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
buladag, ja ci mogę polecić larka 50.1 albo jego nowsze wersje.
Ekran 5 cali, nadajnik FM, nie trzeba nic odblokowywać, obsługuje wszystkie (chyba) możliwe mapy i jest całkiem wygodny. Kupiłem taki tacie 2 albo 3 lata temu i jest bardzo zadowolony. Dodatkowo sprzęt nie jest zbyt drogi, chociaż z tego co pisałeś to nie jest akurat ważne ;)

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #565977 Wysłany: 01 Kwi 2012, 10:37; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
Ja także polecam Larka tylko, że 50.3 + AutoMapa + IGO.
Ja osobiście używam Modecom Freeway mx2 hd + Automapa + IGO - cena do jakości jak najbardziej adekwatna.

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #565996 Wysłany: 01 Kwi 2012, 11:00; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
STax, Tutak, właśnie nad larkiem się zastanawiałem, bo chyba najbardziej optymalny by był pod względem instalacji innych programów etc
Tylko nie wiem właśne, 5' czy może 7', w sumie peżot 3008 ma dechę dużą to GPS będzie tam "ginął" jak będzie mały.

A jaki program/mapy będa najlepsze, jest potrzeba dojechania do austrii.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566013 Wysłany: 01 Kwi 2012, 11:45; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
buladag,
Mój ojciec jeździ po całym zachodzi i powiem ci, że używa on IGO lecz bywa też tak, że przekłada kartę na której ma AutoMape. Nie ma mapy, na której będzie każda ulica.
Wielkość nawigacji w zależności od potrzeb wiadomo większa - więcej "dalej" widzisz.
Ja wziąłbym "7". Poniżej "5" nie ma sensu brać. Skoro masz dużą deskę to "7" jak najbardziej.
Tylko jak kiedyś przełożysz do Kropka to przy "7" ci się deska schowa:p
Jeżeli masz zamiar często jeździć poza granicami naszego kraju to poleciłbym dwie mapy.
Jeżeli Polska to AutoMapa EU świetnie daje radę.
I nie polecam kupowanie drogiej nawigacji.

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566042 Wysłany: 01 Kwi 2012, 11:54; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Ja kropka już nie mam, a navi będzie jeździła głównie u ojca, raczej po polsce ale jakieś okazjonalne wypady do krajów UE są wielce prawdopodobne.

Też raczej brałbym 7, ale ojciec mówi, że chyba za duża, wezme go kiedyś do jakiegoś sklepu to sobie pomaca i sam wybierze.
Mówi, że on raczej patrzył nie będzie, tylko komendy głosowe go głównie interesują.

Co do iGo to testowałem na telefonie i ekhm... po Krakowie się gubił. :P

Patrzyłem sobie na Lark 70.5, ale z tego co widze to leci na Andridzie, a Sygic, jedyna sensowna navi na andka, nie działa zbyt stabilnie.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Ostatnio edytowany przez buladag, 01 Kwi 2012, 11:58, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #566046 Wysłany: 01 Kwi 2012, 11:59; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
He he po Krakowie się każda gubi :lol:
Co chodzi o EU to AutoMapa + IGO i wszędzie dojedziesz :)
Ja bym nie pogardził Nawigacją 7-calową ale w Kropie musiałbym gdzieś ją "przymocować" byle nie na szybie.
Mała szyba + duża nawigacja = nie za dobre rozwiązanie.

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566047 Wysłany: 01 Kwi 2012, 12:55; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Tutak napisał(a):
He he po Krakowie się każda gubi

Garmin i Sygic ładnie prowadzą, a iGo mi kazało alejkami przez park jechać (serio :E )

Tutak napisał(a):
Mała szyba + duża nawigacja = nie za dobre rozwiązanie.

Tam szyba jest wielka, ale i tak kupiłem ojcu uchwyt na deskę (coś w stylu bean bag) bo szyba jest tam strasznie daleko.

[ Dodano: 01 Kwi 2012 12:45 ]

A i za funckje informowania o korkach etc się dodatkowo płaci? :> jak to działa?

[ Dodano: 01 Kwi 2012 12:54 ]

Widze, że z larka tablety leca na androidze, mają BT, Transmiter etc

Największa navi to 70.0, nie ma BT chyba, ma 64mb ram, ciekawa się wydaje 50.6, ale nie ma BT, 128mb ram, ma transmitter.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566098 Wysłany: 01 Kwi 2012, 14:14; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
buladag napisał(a):

A i za funckje informowania o korkach etc się dodatkowo płaci? :> jak to działa?



Tak płaci się.
Nawigacja pobiera dane z net.
http://www.automapa.pl/?PEI=210436&lng=PL

Coś takiego wyświetla się w nawigacji tyle, że mniejsze :D
http://mapa.targeo.pl/korki

Nawigacja ma bluetootha "łączysz" pod telefon, a telefon do neta.
Ja tam wole cb radio niż tej "bajer" :)

Mój modecom ma transmiter i powiem ci, że bawiłem się tym trochę tzn na nawigacje nagrywałem mp3 i słuchałem tego w radiu. Wcale to nie jest taka świetna sprawa ponieważ muli nawigacje. Wiadomo, że jak nagrasz 2 mp3 to różnicy to nie zrobi ale jak 2gb.. Jeżeli nawigacja ma ci coś do powiedzenia to przycisza piosenkę na moment.

Jak połączysz telefon z nawigacją poprzez Bt to możesz wybierać numer z nawigacji - rozmawiać jakby przez zestaw głośnomówiący, a drugą osobę słyszysz w głośnikach samochodu.
Jak się jedzie samemu to jeszcze ok gorzej jak z jakąś inną osobą i nie chcesz żeby coś usłyszała:)

Moim zdanie te bajery są zupełnie niepotrzebne - ja z nich nie korzystam.

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566213 Wysłany: 01 Kwi 2012, 17:37; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
BTW zaraz biore się za testowanie AutoMapy na Android

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566459 Wysłany: 02 Kwi 2012, 12:44; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 30 Gru 2011,
Posty: 49
Tutak napisał(a):
buladag napisał(a):

A i za funckje informowania o korkach etc się dodatkowo płaci? :> jak to działa?



Tak płaci się.
Nawigacja pobiera dane z net.
http://www.automapa.pl/?PEI=210436&lng=PL

Coś takiego wyświetla się w nawigacji tyle, że mniejsze :D
http://mapa.targeo.pl/korki

Nawigacja ma bluetootha "łączysz" pod telefon, a telefon do neta.
Ja tam wole cb radio niż tej "bajer" :)

Mój modecom ma transmiter i powiem ci, że bawiłem się tym trochę tzn na nawigacje nagrywałem mp3 i słuchałem tego w radiu. Wcale to nie jest taka świetna sprawa ponieważ muli nawigacje. Wiadomo, że jak nagrasz 2 mp3 to różnicy to nie zrobi ale jak 2gb.. Jeżeli nawigacja ma ci coś do powiedzenia to przycisza piosenkę na moment.

Jak połączysz telefon z nawigacją poprzez Bt to możesz wybierać numer z nawigacji - rozmawiać jakby przez zestaw głośnomówiący, a drugą osobę słyszysz w głośnikach samochodu.
Jak się jedzie samemu to jeszcze ok gorzej jak z jakąś inną osobą i nie chcesz żeby coś usłyszała:)

Moim zdanie te bajery są zupełnie niepotrzebne - ja z nich nie korzystam.


Odpowiadam na parę postów... jednym 8)

1. Mijasz się z prawdą, funkcja TCM nie jest funkcją płatną. To całkowity frikulec. Proponuję nie siać fermentu. Wystarczy poczytać nt. technologii... .
2. Racja, jeśli masz PDA, Netbooka, notebooka, tableta, fona z "modemem 3g" to możesz pobierać mapy. Płacisz operatorowi za pakiety transmisji danych oraz producentowi mapy za "kawałek mapy", który jest Ci potrzebny. Najczęściej to jedna zintegrowana kwota za określoną paczkę danych. Ci, którzy mają neta w abonamencie wykorzystują pakiet MB/GB w zależności od posiadanego abonamentu. Za mapę becalują.
3. Zgadzam się, transmiter to całkowita porażka, nie sugeruj się opiniami, że działa rewelacyjnie.
4. Niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś :D . Telefon parujesz z nawigacją i to nawigacja działa jako zestaw głośnomówiący, rozmówca słyszany jest przez głośnik z nawigacji. Nie zaś przez system audio samochodu. To o czym mówisz to autonomiczny system głośnomówiący, komunikujący się z tel. poprzez blutu a urządzenie odbiorcze sparowane jest z systemem audio. BTW. pomijam protezy typu... podłącz kabelek wyjścia słuchawkowego nawi i podłącz do aux in radia :E

Auto Mapa nie działa w oparciu o system TMC co można jasno wyczytać na ich stronach, ich system oparty jest o ichniejsze rozwiązanie za które trzeba "becalować". Wystarczy odwiedzić stronę producenta.

Tak, obstaję przy opcji jednej porządnej, odpowiadającej nam mapy.. Dlaczego ? Koszta moi mili. Podliczcie koszta zakupu 4-5 map oraz corocznych aktualizacji... . :eye: Zatem lepiej kupić jeden, porządny, renomowany wyrób.

buladagu, piszesz, że koszta nie grają aż tak ważnej roli po czym wyskakujesz z chińczykami pierwszej wody typu Lark :E . No comments 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566470 Wysłany: 02 Kwi 2012, 13:18; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Maciej80 napisał(a):
buladagu, piszesz, że koszta nie grają aż tak ważnej roli po czym wyskakujesz z chińczykami pierwszej wody typu Lark :E . No comments

Chodzi o relacje mozliwości do ceny. Nie sztuką jest kupić cos drogiego z funkcjami których połowa nie będzie używana.

Czy mozliwość informowania o korkach jest uwarunkowana od sprzętu czy to jedynie kwestia oprogramowania?

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566473 Wysłany: 02 Kwi 2012, 13:23; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Maciej80, a co złego jest w larku?
Jednego (35.3) mam już 5 lat, drugiego (50.1) 2 albo 3 lata i złego słowa nie mogę powiedzieć, więc nie bardzo wiem jaki masz problem z tą marką?

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566477 Wysłany: 02 Kwi 2012, 13:35; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 30 Gru 2011,
Posty: 49
buladag napisał(a):
Maciej80 napisał(a):
buladagu, piszesz, że koszta nie grają aż tak ważnej roli po czym wyskakujesz z chińczykami pierwszej wody typu Lark :E . No comments

Chodzi o relacje mozliwości do ceny. Nie sztuką jest kupić cos drogiego z funkcjami których połowa nie będzie używana.

Czy mozliwość informowania o korkach jest uwarunkowana od sprzętu czy to jedynie kwestia oprogramowania?



Ok, nie bedziemy się spierać o stosunek jakości do ceny... :E

Tak, odbiorniki TMC zintegrowane są jedynie z klasą średnią i wyższą, tj. MIO, Tom Tom, Garmin, Becker, Blaupunkt, etc.. Nie spotkałem chińczyka wyposażonego w odbiornik TMC. Dlatego też tacy producenci jak AM proponują własne, płatne rozwiązania nie mające powiązań z TMC. O ile pamiętam, w Polsce RDS-TMC nadaje się z przekaźników RMF... (jeśli ktoś ma aktualne dane to proszę o sprostowanie).

[ Dodano: 02 Kwi 2012 12:33 ]

STax napisał(a):
Maciej80, a co złego jest w larku?
Jednego (35.3) mam już 5 lat, drugiego (50.1) 2 albo 3 lata i złego słowa nie mogę powiedzieć, więc nie bardzo wiem jaki masz problem z tą marką?


Ha, wiesz, dyskutujemy o jakości i cenie. Jeśli zerkniesz na moje wcześniejsze posty... zauważysz, że sam używam MaxComa 433 i AM :E . Co mam do chińczyków, hmm, nie można porównywać mercedesa to łady. Owszem, oba samochody je zawiozą Cię z punktu A do B... . interpretację pozostawię Twojej osobie :D .

Btw. moi rodzice dostali Larka 35.8 z telekomuny, promocja przy zakłądaniu neo. Nie powiem, działa... ale szybkość uruchamiania, przeliczania trasy, jakości uchwytu, ekranu woła o pomstę do nieba. To moje prywatne zdanie :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566482 Wysłany: 02 Kwi 2012, 13:52; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
No więc tak:
4. Masz taką możliwość jak ja opisałem jeżeli masz radio połączone z nawigacją poprzez transmiter.

Nawigacja za 400$ powinna dużo więcej niż tylko prowadzic do celu :D
Cena larka jest dla "przeciętnego kowalskiego".
Podejrzewam, że większość forumowiczów walałaby 400$ w coś innego zainwestować niż w nawigacje.

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566485 Wysłany: 02 Kwi 2012, 13:58; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 30 Gru 2011,
Posty: 49
Tutak napisał(a):
No więc tak:
4. Masz taką możliwość jak ja opisałem jeżeli masz radio połączone z nawigacją poprzez transmiter.

Nawigacja za 400$ powinna dużo więcej niż tylko prowadzic do celu :D
Lark jest popularny-sprawdza się - cena do jakości adekwatna.


Zgadzam się z Tobą Tutak-u. Nie wziąłem pod uwage kwestii parowania poprzez transmiter samej nawi a jedynie urządzenia autonomicznego :) .
Racja, Lark jest popularny ze względu na cenę a nie na jakość. To, że pozwala nawigować nie podlega dyskusji. Niemniej nasz rozmowa opiera się o stwierdzenie, że szukamy sprzętu dobrej jakości a cena nie była głównym wyznacznikiem.

Po raz enty powtarzam, sam używam chińczyka, prowadzi mnie do celu. Gdybym był kierowcą zawodowym lub miał na zbyciu "400$" na nawi to wziąłbym sprzet renomowanej firmy :D. Sądzę, że dywagacje nt. jakości nie mają sensu, nie da się udowodnić wyższości rzeczonej łady nad mercem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566486 Wysłany: 02 Kwi 2012, 14:02; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
Maciej80 napisał(a):
Tutak napisał(a):
No więc tak:
4. Masz taką możliwość jak ja opisałem jeżeli masz radio połączone z nawigacją poprzez transmiter.

Nawigacja za 400$ powinna dużo więcej niż tylko prowadzic do celu :D
Lark jest popularny-sprawdza się - cena do jakości adekwatna.


Zgadzam się z Tobą Tutak-u. Nie wziąłem pod uwage kwestii parowania poprzez transmiter samej nawi a jedynie urządzenia autonomicznego :) .
Racja, Lark jest popularny ze względu na cenę a nie na jakość. To, że pozwala nawigować nie podlega dyskusji. Niemniej nasz rozmowa opiera się o stwierdzenie, że szukamy sprzętu dobrej jakości a cena nie była głównym wyznacznikiem.

Po raz enty powtarzam, sam używam chińczyka, prowadzi mnie do celu. Gdybym był kierowcą zawodowym lub miał na zbyciu "400$" na nawi to wziąłbym sprzet renomowanej firmy :D. Sądzę, że dywagacje nt. jakości nie mają sensu, nie da się udowodnić wyższości rzeczonej łady nad mercem.



Ułatwiłoby to sprawę jeżeli buladag, napisałby do jakiej ceny szuka:)
Wiadomo nie można porównać 400zł do 400$ :)

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Ostatnio edytowany przez Tutak, 02 Kwi 2012, 14:10, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #566487 Wysłany: 02 Kwi 2012, 14:02; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Maciej80 napisał(a):
nie da się udowodnić wyższości rzeczonej łady nad mercem.

Da się natomiast udowodnić, że łada nie jest ładą ;)
Oceniać larka (czy jakąkolwiek markę) po jednym modelu, to tak jakby rzeczonego mercedesa oceniać tylko po A-klasie I generacji (która nie zaliczyła testu łosia ;)).
W 35.3 mam automapę i nie mam żadnych problemów, uruchomienie zajmuje 5 sekund, złapanie sygnału max 20s, a jak navi była uśpiona to 5-10s.
Troszkę gorzej jest w 50.1, bo tam potrafi nawet ok. 1 min szukać sygnału po włączeniu, ale jak jest tylko na uśpieniu to też 10-15s i łapie.
A później w trakcie działania to już 90% zależy od softu, a góra 10% od samej navi.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566527 Wysłany: 02 Kwi 2012, 16:00; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Tutak napisał(a):
Ułatwiłoby to sprawę jeżeli buladag, napisałby do jakiej ceny szuka:)

Powiedzmy 400zł +-100zł, 5', Bluetooth i to darmowe info o korkach (TMC?)

W tym tyg musi być kupiona, żeby ojciec się oswoił ze sprzętem.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566530 Wysłany: 02 Kwi 2012, 16:16; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
Ja polecam swojego Modecoma ma trochę lepszy procesor od Larka.
Lark też jest ok:)

Nawigacje za +/- 400zł mają 2gb pamięci zazwyczaj, a to jest mało.
Na starcie trzeba kupic kartę 4gb żeby jakąś mapę wgrać.

buladag, Jak wielkość wyświetlacza?

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566540 Wysłany: 02 Kwi 2012, 16:19; 
 Temat postu: Re: GPS - dedykowane mapy, dodatki, opinie, porady
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Tak jak napisałem 5' :) Dziś byliśmy oglądać i stwierdził, że 7' za dużo.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO