You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #12339 Wysłany: 10 Mar 2007, 10:22; 
 Temat postu: Tanie wygłuszanie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: CK
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 214
Tanie wygłuszanie

Potrzebne materiały:
Wełna mineralna ~3cm (niepalna, bezwonna, robiona z kamionki na budowie używana do izolacji termicznej i dźwiękowej)
Mata izolacyjna do kominków
Karimaty z biedronki
Ekran grzejnikowy
Drut miedziany
Srebrna taśma
Dwustronna Taśma
Bitex- lepik lub smoła + przepracowany olej (zmiękczać na ciepło tak żeby było gęste)
Znajomości na dobrym szrocie 

No więc tak
Najwięcej hałasu dostaje nam się przez komorę silnika, jej standardowa izolacja polega na jednej warstwie prasowanego ekranu, nie mówiąc już o masce pod którą nic nie ma 
Więc do roboty
-Na szrocie z rana kupiłem identyczny prasowany ekran jak standardowy!(20zł) cały od strony silnika pomalowałem bitexem i pozostawiłem do wyschnięcia na słońcu!

-Drzwi. Po zdjęciu tapicerki upchałem w nie wełnę mineralną tak aby nie przeszkadzała w pracy żadnym mechanizmom, najlepiej dociąć nożyczkami wełnę i przykleić srebrną taśmą.

-Tylna kanapa- pod nią rozłożyłem przyciętą wełnę i zamknąłem, za oparciem na taśmę dwustronną przykleiłem czarną karimatę tak aby jej brzegi wchodziły przy zamykaniu pomiędzy oparcie a ten plastik w bagażniku!

-Podłoga. Zdemontowałem siedzenia i listwy i pomiędzy wykładzinę a podłogę wsadziłem karimatę tak daleko jak tylko się da bez wyjmowania oryginalnej wykładziny. Dodatkowo karimatę przykleiłem do karoserii taśmą dwustronną, wstawiłem siedzenia i wszystko przykręciłem na miejsce!

-Tapicerka tam gdzie to się dało i jak mogłem sięgnąć ręką włożyłem wełnę mineralną. Do karoserii przykleiłem na taśmę dwustronną czarną karimatę, karoseria przy pedałach i od strony pasażera podwójna warstwa (karimatę taśmą do karoserii i na to jeszcze jedną karimatę na taśmę) trzeba pamiętać o tym aby to było tak docięte żeby wypełniało całą wnękę w jednym kawałku

-Podwozie. Pomiędzy rurę wydechową a karoserie wsadziłem ekran od grzejników a jego końce przykleiłem bitexem i pomalowałem

-Pokrywa silnika. Szrot jakiś większy samochód typu Peugeot 405 demontaż izolacji dźwiękowej z pod pokrywy i montaż już odpowiednio przyciętej w naszym Punto (montować używając standardowych belek i drutu miedzianego), jak ktoś nie znajdzie „dawcy organów” może użyć maty izolacyjnej od kominków.

-Komora silnika po raz 2. Wcześniej przygotowany ekran już wysechł i stwardniał należy go zamontować używając standardowych zaczepów i drutu miedzianego, a przy podwoziu zakleić i zamalować bitexem 

-Dodatkowo jak ktoś się wczuje w role może włożyć warte mineralną w słupki a w podsufitce przykleić karimatę.

U mnie do działa tak że jak zamknie drzwi to mam głuchą cisze i trzeba radio włączyć bo w uszach szumi! Spadek hałasu min 50% słychać wysokie dźwięki tylko przez wentylator, jak się jedzie 120 km/h to hałas jest w postaci buczenia i już nie denerwuje, trzeba zacząć używać obrotomierza bo ze słuchu trudno zmieniać biegi, może tylko z wibracji

Spokojny montaż zajmuje cały dzień z przerwami na jedzenie POLECAM mi się podoba


Góra
 Profil  
 

 
 Post #12620 Wysłany: 11 Mar 2007, 12:22; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
O ile zwiekszyla sie waga :D ?? dal mnie moze byc glosno wazne zeby nie dociazac go doadtkowo lubie jak slysze jak pracuje silnik poza tym jeszcze bym powyciagal kilka rzeczy siedzenie tylne i inne pierdoly niepotrzebne aby zmniejszyc wage :D jak sie jezdzi samemu

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12625 Wysłany: 11 Mar 2007, 12:37; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
hmmm bardzo ciekawe.... :idea:

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #12939 Wysłany: 12 Mar 2007, 16:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: CK
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 214
hmm wełna jest lekka karimaty tez!
wyszło tak max 6m^2 wełny 2 karimaty
z tego wszystkiego najwięcej kilo ma to za silnikiem i pod maską max 15
zawieszenie na pewno nie przysiadło 8)

co do rezultatu to nie słychać wysokich dzwięków silnika na dużych obrotach, dla mnie były one męczące w trasie!

do tego jak ktos słucha muzyki to nie musi bardzo podgłaszać bo w samochodzie jest cicho!

do środka docierają tylko niskie dzwięki a z pod maski też nie jest głośno
no i w zimie w samochodzie jest cieplej :lol:

_________________
www.korpusgaleria.go.pl/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #17036 Wysłany: 04 Kwi 2007, 13:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 02 Mar 2007,
Posty: 93
A mi taki sposób wygłuszenia się podoba, sam osobiście przy każdym odkręcaniu jakiś elementów próbuję też powciskać jakieś pianki

_________________
Punto ELX 1.2 80KM 16V 188A5000 blue metalic 3D 2000'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #17042 Wysłany: 04 Kwi 2007, 14:17; 
 Temat postu:
Co na to ASO jak sie cos spsuje ... :|


Góra
  
 
 
 Post #23275 Wysłany: 11 Maj 2007, 18:42; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Maj 2007,
Posty: 1
Kilka lat temu miałem Punto I i najbardziej przeszkadzała mi głośność podczas jazdy. Radio trzeba było pogłaśniać co kilka km/h.
Właśnie szykuję się do kupna Punto II lub Brava z silnikiem 1,9 JTD i mam pytanie. Czy w tych samochodach jest też tak głośno? Po Punto I miałem Megankę i przy 100km/h słychać było "jak rdza rozważa zabranie się do dzieła" taka była cisza, najgłośniej pracowały wycieraczki, a w punto ... najciszej radio. Czy w nowszym Punto będę miał ten sam problem?
Sposób na wygłuszenie nawet mi sie podoba, ale dlaczego fabrycznie tego nie zrobili?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #38487 Wysłany: 11 Sie 2007, 23:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: legionowo/kirkcaldy
Rejestracja: 11 Sie 2007,
Posty: 42
malum napisał(a):
Sposób na wygłuszenie nawet mi sie podoba, ale dlaczego fabrycznie tego nie zrobili?
fabrycznie tego nie zrobili , bo to jest "tani" samochód, więc tną na czym tylko się da, daliby chociaż tłumienie pod maskę, ale nawet tego nie ma
p.s. mi najbardziej przeszkadza szum kół ale jakoś to zniosę... silniczek przyjemnie brzęczy, a zawieszenie nie tłucze
jeszcze tylko muszę namierzyć parę detali w wnętrzu bo nienawidzę jak się jakieś plasticzki próbują udzielać, namierzyłem ostatnio że mi pobrzękuje osłonka śruby na górnym mocowaniu pasa bezpieczeństwa, no i jestem z tego powodu dumny ;]
pzdr

_________________
błękitna kurde strzała... kropek 75


Góra
 Profil  
 
 
 Post #39912 Wysłany: 19 Sie 2007, 15:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 125
Ja mam TD i mam do maski "przytwierdzoną" taką niby mate... W TD chyba to montowali bo ten slinik jest głośny :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #39919 Wysłany: 19 Sie 2007, 16:07; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Wygłuszanie karimatami z biedronki? :lol: Lol... padłem na cycki i kręce sie na sutach :lol:

Ja mam sportowy tłumik, wygluszone drzwi (tylko ze wzgledu na CA) , i gra gitara, jedyne nad czym sie zastanawiam to wygluszenie sciany grodziowej, ale na pewno nie karimatami z B :mrgreen: (notabene to "duza musiala byc ta Biedronka ;) )

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50354 Wysłany: 03 Paź 2007, 16:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: CK
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 214
ASO punto I nie zobaczy prędko a co strace gwarancje ???? :)

Ostatnio zobaczyłem że pod plastikiem ręcznego i gałki biegów jest tylko blacha a pod spodem biegnie rura wydechowa, warto nad tym pomyśleć

Fiat CC nie wyje tak przy 100km/h jak punto WSTYD

_________________
www.korpusgaleria.go.pl/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #51573 Wysłany: 07 Paź 2007, 12:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 06 Paź 2007,
Posty: 5
Cytuj:
Wełna mineralna ~3cm (niepalna, bezwonna, robiona z kamionki na budowie używana do izolacji termicznej i dźwiękowej)

A co to takiego? Spodobał mi sie ten pomysl na wyciszenie i zabiore sie do tego jak znajde taką welne mineralną. Kiedys pracowalem w sklepie z materiałami bud. i zawsze jak byla jakas welna mineralnba to kuła w łapy i waliła szczochami.
Droga jest taka bezwonna wełna?
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57786 Wysłany: 25 Paź 2007, 14:31; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Koszalin
Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 4
Z własnego doświadczenia sprzed wielu lat, nabytego przy wygłuszaniu maluszka:
1. Wełna mineralna chłonie wodę, jak gąbka i po wyjęciu mat z drzwi (jakaś naprawa po dwóch miesiącach) było tam już rudo od rdzy, więc musiałem zrezygnować z tego dobrodziejstwa.
2. Do wygłuszenia podłogi użyłem małego palnika i termozgrzewalnej papy podkładowej (bez piasku). Jest to świetny materiał bitumiczny - zabezpiecza przed wodą i dzięki grubości świetnie wytłumia hałas.
3. Do wygłuszenia przegrody silnika użyłem mat głuszących z poloneza (ze szrotu), które po docięciu zostały naklejone na silikon na blachę, od strony silnika, oczywiście. Dałem tam jeszcze jakieś blaszki podtrzymujące, nie pamiętam już dokładnie.
4. Wewnątrz przegrody zastosowałem jakąś matę, zdemontowaną z podłogi jakiegoś innego auta na szrocie.
5. Tłumik w maluchu, to puste grodzie. Został rozcięty, do wnętrza powędrowała 10mm wełna krzemionkowa i dość gruba siatka stalowa (z małymi oczkami) do jej podtrzymania. Po zabiegu trudno było wyczuć, że to silnik dwucylindrowy.

Efekt? Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie jechałem tak cichym maluszkiem. Wszyscy znajomi się dziwili. Sądzę, że Punto podobnie się zachowa, w końcu to też Fiat :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #120217 Wysłany: 29 Kwi 2008, 17:56; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 11 Lut 2008,
Posty: 4
Ja mam dostęp do takiej wełny ale zastanawiam się czy jak wsadzę ją w drzwi czy nie będzie takiego efektu jak u MakroSerwis w malczanie że po deszczu wchłonie wodę i będzie tylko to gniło :?: :roll: wie ktoś może czy w punciaku jest jakoś to bardziej szczelne :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #120259 Wysłany: 29 Kwi 2008, 20:31; 
 Temat postu:
korpus nie obraź się ale wybieram cie jednogłośnie na "Miszcza Druciarni" :hahaha: Dawno się tak nie ubawiłem jak czytałem twoje patenty.

P.S. Drut miedziany dobry na wszystko :hahaha:


Góra
  
 
 
 Post #122524 Wysłany: 06 Maj 2008, 17:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Paź 2007,
Posty: 965
matpio napisał(a):
Ja mam TD i mam do maski "przytwierdzoną" taką niby mate... W TD chyba to montowali bo ten slinik jest głośny :roll:

nie mam ropniaka, a też mam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #136070 Wysłany: 17 Cze 2008, 10:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rejestracja: 14 Cze 2008,
Posty: 317
Wiesz koleżko nie każdego stać na takie Gp jak masz ty może i korpus jest "miszczem druciarni" ale mi jego pomysł sie podoba i ja mu daje wielkiego + za dobre rozwiązanie i przede wszystkim tanie. Pozdrawiam wszystkich

_________________
Moje Punciradło :D

http://fiatpunto.com.pl/topic9419.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #143794 Wysłany: 10 Lip 2008, 23:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 04 Maj 2008,
Posty: 215
A co sądzicie w temacie "Tanie wyciszanie" o zastosowaniu pianki polietylenowej do wyciszenia plastikow wewnatrz auta? Dla wyjasnienia podam ze jest to taka biala pianka co sie przewaznie daje pod panele podlogowe albo owija krysztalki na czas podrozy :wink: bo mam tego duuzoo o grubosci 5mm.
Pozdrawiam.

_________________
PI - zielony kropas 1.2 60KM 97r. z podtlenkiem LPG. Wersja "Star" - było

Alfa Romeo 156 1.8 TS - jest


Góra
 Profil  
 
 
 Post #143812 Wysłany: 11 Lip 2008, 00:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
pianka też ok, ja mam tylną klapę wypchaną folią bombelkową :twisted:

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #172198 Wysłany: 22 Wrz 2008, 19:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Płock
Rejestracja: 18 Wrz 2008,
Posty: 55
super temat!
tylko mam pytanko. czy karimata pod wykladzina to dobry pomysl? gdy zacznie przemiekac karimata tez zacznie chlonac wode. tak mi sie wydaje? z drugiej strony papa podkladowa? dosc specyficzne :)

BobMF: folia bombelkowa sie sprawdza?

_________________
_/) Sailing and Photography


Góra
 Profil  
 
 
 Post #172772 Wysłany: 23 Wrz 2008, 19:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
folia jest git w tylnej klapie :E jestem zadowolony

klapa toszkę łatwiej opada, muzy prawie nie słychać na zewnątrz a w środku masuje nerki [oczywiście muza, nie folia]

na podłodze mam maty bitumiczne [chyba mam fotkę w moim opisie] i podwójna mata filcowa i filc pod tylną kanapą i na tunelu środkowym

ciszej w czasie jazdy, cielej w zimie i zmiany biegów nie słychać zbytnio

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #172798 Wysłany: 23 Wrz 2008, 20:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Płock
Rejestracja: 18 Wrz 2008,
Posty: 55
Bardzo mnie interesuje sprawa wyciszenia bo przy 110 km/h niestety musze wylaczac radio bo nic nie slychac. Wiec sami widzicie ze za ciekawie nie jest. Zaczolem czytac troche o tym wyciszaniu i o ludziach ktorzy sobie to robili. Jedni byli zachwyceni matami bitumicznymi, a inni mowili ze te maty polecaja osoby ktore sie nei znaja na robocie. jak to jest?
na allegro przykladowy arkusza takiej maty jest za ok 5 zł:

http://allegro.pl/item439349226_wyglusz ... _4_70.html

teraz moje pytanie: czy wystarczy jedna warstwa na jedne drzwi? czy np 2 warstwy? czy to naprawde da nalezyty efekt? jak sadzicie?

_________________
_/) Sailing and Photography


Góra
 Profil  
 
 
 Post #172809 Wysłany: 23 Wrz 2008, 21:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Drzwi wygłuszać, nie watą, czymś co raczej nie nasiąknie wilgocią, korozja jedynie szybciej weźmie. Niebawem, ja wygłuszę w swoim drzwi, przód i tył. To będzie już taka bardziej profesjonalna robota :mrgreen:

W weekend postaram się to zrobić, i później wam pokaże, moją robotkę..

Ogó.nie, sam w sobie pomysł z wygłuszeniem jest jak najbardziej Ok, drzwi w kropkach, są tak słabo wyciszone, że o ja... Fiat za mocno oszczędzał, cena za nowe kropki jest trochę za duża jak na ich wykończenie. Nie wiem dokładnie jak to w Grande wygląda, ale w Mk2/Mk2 FL, to czysta rozpacz.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #172849 Wysłany: 23 Wrz 2008, 22:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Płock
Rejestracja: 18 Wrz 2008,
Posty: 55
Adas: to czekam(y) na post.bardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie. masz jakies materialy na oku? bardziej profesjonalnie? co masz na mysli :)

_________________
_/) Sailing and Photography


Góra
 Profil  
 
 
 Post #174767 Wysłany: 28 Wrz 2008, 20:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Kwidzyn
Rejestracja: 17 Lut 2008,
Posty: 693
o to i ja czekam na Twoje wypociny Adas bochyba tez u siebie wezme sie za wyciszenie :]

_________________
Fiat Punto 1.2 ELX VERDE GARDEN HWB - sprzedany :(


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO