You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 10:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #116375 Wysłany: 18 Kwi 2008, 18:13; 
 Temat postu: Zapaliła mi się migająco pomarańczowa kontrolka silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
Witam,
Jechałem dziś w korkach, włączam kierunkowskaz w lewo, nastepnie zapaliła mi się pomaranczowa kontrolka silnika???? Świeciła w trybie migajacym. Jak wyłączyłem kierunkowskaz to zgasła automatycznie, albo to zbieg okoliczności. Potem się już nie zapalila. Moje punto to 1.2 V8, 86000km przebiegu. pzdr i bardzo proszę o odpowiedź.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #116381 Wysłany: 18 Kwi 2008, 18:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Jak zgasła to luz:).

Spadek napięcia, był po włączeniu, i już coś dla Kompa się nie spodobało, nie przejmuje się nią, dopóki, non stop nie zacznie się palić, wtedy to centralka wtrysku ma problemy :)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116405 Wysłany: 18 Kwi 2008, 19:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
Dzięki za odpowiedz, tylko problem tkwi w tym, że przejechałem się teraz i ona znów się zapaliła migająco, zauważyłem zależność, że jak mu "depne" to wtedy się zapala, a jak jadę spokojnie to gaśnie, co to może być, to chyba nie przypadek bo zapaliła mi się już 3-4 razy zawsze migająco i zawsze po chwili gasła. Co robić powiedzcie i co może być tego przyczyną>?? Cos z katalizatorem?? Bo tak pisze w instrukcji. To jeden problem, drugi to taki że czasem zacina mi się sprzęgło jak je wcisnę do końca, zostaje w podłodze i nie wraca, dziś stało mi się tak na skrzyzowaniu i dopiero jjak docisne je "na chama" do dechy to odskakuje?? Co to może być. Z góry dzięki za odpowiedz, bo już te problemy spędzają mi sen z powiek, Punto nabyłem około 1,5 tygodnia temu, jest to moje I auto, zapłaciłem 13.000 rocznik: listopad 2001, wersja GO, przebieg 86000.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116425 Wysłany: 18 Kwi 2008, 21:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
To bym powiedział dość dużo dałeś:). Też mam Punto 2 z 2001 roku Z listopada:D.

Przeszukaj Forum, (Dział: Silnik itp), tam dużo będzie o Pomarańczowej Kontrolce i Centralce Wtrysków. Miałeś Pecha, pewnie temu poprzedni sprzedał Punto ,bo zaczął sprawiać mu problemy, a elektryka to najgorsza rzecz w tym samochodzie. No..moim skromnym zdaniem.. Ja jutro jadę z rana na wieś, muszę wymienić poduszki w przednich mcpersonach, i wogóle docisnąć taka śrubę bo mi stuka na wertepach:D, no i w końcu zamontuje Subwoofer Seryjny z Wersji Punto Sound, lub i w chyba wersji GO, też był:). Zrobię manuala, z mojej jutrzejszej roboty.

Przeszukaj forum, tam będzie odpowiedź na Twoje problemy, tak samo z pedałem sprzęgła, bo i to i to to Typowe dla "Kropków".

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116450 Wysłany: 18 Kwi 2008, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
Nie wytrzymałem, poczytałem trochę na forum i poszedłem do garażu, wyjechałem autem i pojechałem się przewieść stestować go:
- temat sprzęgła już nieaktualny:) faktycznie dywanik gumowy podszedł pod sprzęgło:) ale mi ulżyłe.
- temat pomarańczowej kontrolki pozostał; mianowicie, w pierwszą stronę pojechałem łagodnie, spokojnie, zmieniając biegi max przy 3000obr/min, było wszystko ok, nic nie swieciło itp, jak wracałem postanowiłem bardziej go przykręcić aby zobaczyć co się stanie, rozpędziłem się do około 120km/h, przy tym kręcąc silnik do około 5000obr/min przy każdym biegu i wtedy kontrolka zaczęła migać, na parę sekund, wystarczyło że zdjąłem nogę z gazu i obroty spadły kontrolka zgasła!!!! No i co jest grane?? Dodam jeszcze że auta nie szarpie, nie jest słabe, nie dusi go itp, nic nie stuka, nie wydaje dziwnych dzwięków. No ale coś jest nie tak, tylko co???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116758 Wysłany: 19 Kwi 2008, 19:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legnica
Rejestracja: 10 Wrz 2007,
Posty: 138
kurde mi sie zapaliła po zatankowaniu na shellu i pozniej zgasła i znów sie zapaliła---czuje ze mam cos z czujnikiem odpowiedzialnym za ta kontrolkę bo w deszczowe dni pali się a w słoneczne gasnie--ale wale aso i nie jade bo auto jezdzi ok


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117068 Wysłany: 20 Kwi 2008, 20:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
No moje też dobrze chodzi, nic nie słabnie, nic nie przerywa itp. Więc też chyba wale ASO?? Co wy na to?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117243 Wysłany: 21 Kwi 2008, 09:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lasy Podkarpacia
Rejestracja: 24 Wrz 2007,
Posty: 65
Może druga sonda lambda za katalizatorem zaczyna zdychać i kiedy go wkręcisz na obroty i zwiększy sie spalanie to jej odczyt wychodzi poza zakres który komp uznaje za dopuszczalny.

_________________
Fiat Punto 2FL 1.2 8v - Rodzinna terenówka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117431 Wysłany: 24 Kwi 2008, 22:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
POst, chyba dobrze gadasz i cos w tym jest, musze podjechac do ASO, niech sprawdzą, ale mysle ze to nic powaznego, jednakze bardzo drazni:)

[ Dodano: 24 Kwi 2008 22:32 ]
nie wiem co jest, ale dziś cisnąłem go i nic mi się nie zapaliło, nierozumiem tego, byłem w ASo, i za samo podłączenie do kompa chcą 85zł, a facet powiedział ze to mogą byc swiece, mogą kable, moze cewka, a moze centralka, i ze jak bede jezdzil to moge uszkodzic katalizator, nastraszyl mnie slowem mowiac. Wiem ze jak pojade i zaczną to robic to wymienia wszystko cewke, kable swiece i nie wiadomo czy trafią, czyli min. 1000 zostawie, a w trj chwili naprawde mnie nie stac, co poradzicie??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #119365 Wysłany: 26 Kwi 2008, 23:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 20 Lip 2007,
Posty: 14
Mialem podobnie, jedna cewka do wymiany, potem druga a skonczylo sie na centralce gdy silnik zdechl. 1600,- z rok temu w ASO. Cewki byly ok, podobno kompiuter nie mowi czy to cewka czy centralka:).

pozdrawiam,
jur

_________________
Punto II 1.2 8v 2002r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #119891 Wysłany: 28 Kwi 2008, 20:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legnica
Rejestracja: 10 Wrz 2007,
Posty: 138
mi nadal sie pali i wale to---nie raz mi gasnie i znów sie zapala--autko jezdzi wiec nie place aso--u mnie 100 za samo podlaczenie do kompa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #120221 Wysłany: 29 Kwi 2008, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
Byłem u mechanika, ale nei w ASo, podłączył do kompa niby wyskoczył jakiś błąd, skasował go, potem przegazował fure chyba do 6500 obr i nic, zero błędów, polecił wymienić swiece i kable i to wszystko powiedzial ze reszta ok, teraz nawet jak mu depnę to nic mi nie swieci, także od razu lepszy komfort jazdy:)- psychiczny:) Aha mówił ze to mogła się jakaś wilgoś dostać czy coś takiego, więc wymienie kable i świece dla swietego spokoju, napiszcie prosze jakie swiece i kable kupic, chciałbym się zmiescic tak do 150 zł max. Dajcie jakies linki albo cos co polecacie. z góry dzięki. pzdr


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125676 Wysłany: 15 Maj 2008, 22:36; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Maj 2008,
Posty: 36
Witam!!

Mam podobny problem przy czym u mnie kontrolka zapala się w momencie gdy dłuższy czas jadę z obrotami w okolicach 3000 np na 5 biegu w momencie kiedy obroty zejdą ponizej 3000 kontrolka gaśnie świece były zmieniane około 2 tyg temu. Czy ktoś miał podobny problem??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125790 Wysłany: 16 Maj 2008, 09:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 18 Paź 2007,
Posty: 71
ta kontrolka zapala się gdy lejecie do kropków paliwo o słabej jakości. Polecam zresetować pamięć komputera i zmienić stację.

_________________
Był czerwony, jest niebieski, ale też go kochamy...
Image
Zapraszam: http://blog.lorki.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #127200 Wysłany: 20 Maj 2008, 21:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
Myslisz ze paliwo ze Statoilu jest złej jakości, ja myśle ze nei. Tankuje tylko na statoilu i niestety mam ten problem, właśnie gdy jade na 5 biegu około 120km/h przy ponad 3000obr/min


Góra
 Profil  
 
 
 Post #133320 Wysłany: 08 Cze 2008, 20:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Na Allegro, są centralki w tym ich naprawy... 1600zł ?? (Smiech)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #135875 Wysłany: 16 Cze 2008, 18:03; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Elektryczny
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 11 Cze 2008,
Posty: 181
U mnie kontrolka też się palila, ( stałym światłem .. co jakiś czas migała.. )
Dziś montowałem LPG ... zadzownili do mnie że mam świece do wymiany że auto jest już na warsztacie i trzeba mojej zgody na instalację nowych świec ( 65 zł ) .
Zgodziłem się , autko już jezdzi, kontrolka nie świeci się ... :)


Przejechałem na świecącej kontrolce 1000 km teraz jakoś dziwnie mi się przywyczaić że się nie świeci :)


Prawda jest taka, w warsztacie podłączyli pod komuputer.... i tam wszystko widać więc jako nowy posiadacz Kropka radze innemu nowemu posiadaczowi ... podjedź podłącz pod komputer dowiesz się wszystkiego...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #136224 Wysłany: 17 Cze 2008, 18:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Brzeziny
Rejestracja: 25 Sty 2008,
Posty: 66
jesli kontrolka mryga moze to byc zapchany katalizator niema odpowiedniego przeplywu albo wlasnie 2 sonda lambda u mnie byla walnieta 2 i niechcial wcale chodzic kopcil itd wymienilem i jest jak nowy podawala zla mieszanke :o

_________________
punto 1.2 8v FAIERV12


Góra
 Profil  
 
 
 Post #137389 Wysłany: 22 Cze 2008, 11:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów
Rejestracja: 18 Mar 2008,
Posty: 22
Ja też miałem problem z dwójeczką. Podłączyłem do kompa, skasowałem ustawienia (wtedy lampka błyska), zaprogramowałem od nowa (silnik pracuje aż do włączenia się wentylatora, następnie trzy przygazówki do 6000 obr/min i lampka zgasła na amen) i od tamtej pory nie błysnęła ani razu. A tak wogóle, problemem była pompa paliwa.

_________________
Punto II 1,2/8V - Grande Punto 1,4/8V.

Cytat:
"Kto nie wyszalał się za młodu, będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #138174 Wysłany: 24 Cze 2008, 18:40; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Elektryczny
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 11 Cze 2008,
Posty: 181
Hej , powiedz mi czy rozwiązałeś już ten problem.

U mnie zaczęło pojawiać się to samo , tzn może nie do końca, jak go podkręce ponad 3 tyś obrotów - jadę 120-130 i chcąc zwolnić puszczam nogę z gazu, faktycznie zaczyna migać kontrolka, podejrzewam że ma to związek ze źle wyregulowaną nowa instalacją gazową ( pisałem w innym wątku ).
Ale oczywiście może to być coś innego dlatego pytam.
Pozdrawiam

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #150449 Wysłany: 28 Lip 2008, 11:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tarnów
Rejestracja: 10 Maj 2008,
Posty: 10
mam ten sam problem od jakiegoś czasu.. paliwo nie jest problemem, bo tankuję na Statoilu. Zarówno na LPG jak i na benzynie przy kręceniu kropka na 4 albo 5 biegu do ok 3000 obrotów zaczyna migotać "check engine". Zastanawiam sie czy nie jest to problem z lambda. Odepne obie sądy i przejadę się nim na trasie - zobaczymy czy nadal będzie migotała.
Dodatkowo falują mi wolne obroty (tylko na benzynie!) - silnik krokowy?

Zna ktoś odpowiedź co powoduje migotanie kontrolki przy większym obciążeniu silnika, czy nadal tylko domysły?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #168988 Wysłany: 14 Wrz 2008, 18:24; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 07 Wrz 2008,
Posty: 4
hej!
Jeżeli chodzi o tankowanie paliwa, to swojego punciaka tankuje na Neste. Moim zdaniem najlepszymi świecami zapłonowymi do fiatów są świece m-ki Champion; najlepiej jest przestrzegac tego co jest napisane w instrukcji obsługi nt. świec. Ale do sedna sprawy,wyczytałem w tym temacie że zajeliście się kontrolką check engine. Mnie też się zapaliła takowa kontrolka, silnik zaczął pracowac tak jak fcc700 i to był właściwie koniec jazdy. Chciałbym się dowiedziec jaki były wasze doświadczenia związane właśnie z tą kontrolką i jak sobie poradziliście z późniejszą naprawą kropka. Ja już właściwie mam pojazd w warsztacie a naprawa ma przekroczyc 750zł (wymiana jednej z cewek zapłonowych oraz centralki wtrysku)

Pozdroall!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #169455 Wysłany: 15 Wrz 2008, 19:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Zaczął tak pracować, bo chodził tylko na 2 z 4 cylindrów. Przed wymiana centralki, najlepiej pierw odłączyć akumulator na 30 minut i znów ze 2 razy odpalić silnik jak to nie pomoże, to jeszcze cewkę na podmiankę, a jak to już nie pomoże to Centralka. U mnie kiedyś tak było, ale odłączyłem aku, i spokój do dziś, a to było rok temu :)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #359083 Wysłany: 24 Kwi 2010, 16:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 249
PUNCIACHO napisał(a):
jesli kontrolka mryga moze to byc zapchany katalizator niema odpowiedniego przeplywu albo wlasnie 2 sonda lambda u mnie byla walnieta 2 i niechcial wcale chodzic kopcil itd wymienilem i jest jak nowy podawala zla mieszanke :o

czy ktośmógłby mi polecić jakąś sondę w rozsądnej cenie(jestem aktualnie bez pracy)musze wymienić tą za katem
a co z uniwersalnymi sondami?

_________________
Był:
Fiat 126p FL - 1987r - 24 KM
Renault Clio 1,2 8V RN ph I - 1991r - 60 KM
Fiat Punto 1,2 8V ELX - 2001r - 60 KM
Jest
Renault Laguna RT 2,0 8V ph I 113KM



Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #359418 Wysłany: 25 Kwi 2010, 17:35; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Gdynia - Miasto z morza i marzeń...
Rejestracja: 09 Kwi 2010,
Posty: 2
Witam

Miałem już kiedyś okazję walczyć z błyskającą kontrolką od silnika. Przyczyną były "wypadające" zapłony, a winowajcą - przewód zapłonowy.
Przy sondzie lambda, którą z resztą ostatnio wymieniałem, też zaświeca się kontrolka silnika, ale w moim przypadku, na stałe. Sondy są dwie, identyczne, koszt w ASO to ok 360 PLN. Można się potargować - sprawdziłem :)

_________________
Pozdrawiam,
haze44


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO