You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 19:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #186592 Wysłany: 05 Lis 2008, 17:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Pułtusk
Rejestracja: 29 Lip 2008,
Posty: 41
Dziś kumpel był na przeglądzie i sprawdzili mu przepuszczalność przednich szyb- wyniosła 30% :D a powinno być 70-75%. Przegląd podbity z zastrzeżeniem,że ma to zedrzeć, bo mu drogówka dowód zabierze. A poprzedni właściciel zarzekał się,że te szyby spełniają normy :E

_________________
Hamulce są dla tchórzy!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #213035 Wysłany: 28 Sty 2009, 01:37; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 03 Lis 2007,
Posty: 1
Temat przyciemnienia szyb bardzo ciekawy.
Popierem przedmówcę że szyby z tyłu moga być całkowicie wysłonięte jesli posidasz sprawne dwa zewnętrzne lusterka.
Jesli miał by to ktoś ochotę zrobić na własną rękę i posiada wolne kolka godzin w niedzielne popołudnie to polecam, można sie nieźle pobawić.
Kilka wskazówek które napewno sie przydadzą :
-folie do przyciemnień wystepują najcześciej w ok 150 cm beklach, do tyłu i boków potrzeba 44x60 (dwie sztuki) (jeśli dobrze pamiętam) + 45x110
czyli metr z 150 centymetrowej folii w zupełności wystarczy.
- nie kupujcie hińskiej tandety bo wówczas będą Wam potrzebne dwa popołudnia i cała noc pomiędzy nimi :D

- do montowania boków najlepiej wykręcić tylnie szyby (w wersji 3drzwiowej) i oklejać je na stabilnym podłożu. Wykręcamy najpierw boczne śróbki bardziej z przodu pod maskownicą potem tylny uchwyt kluczem.
Ogólnie wszytkie szyby powinno sie wyjąć pytanie tylko czy jest to na tyle opłacalne czasowo i kosztowo. Im wiecej szyb wymontujemy tym szybciej je okleimy.

- boczne szyby nie są zagięte i dają sie okleić bez problemu.

- tylnia szyba będziestawiala opór ponieważ zagina się w 2 płaszczyznach.
żeby ułatwić sobie zadania można posypać szybę i folię talkiem ze strony przeciwnej która będzie klejona (przed zdjęciem folii ochronnej oczywiście) przyłożyć do szyby od zewnątrz i lesiutko ją sobie wygrzać suszarką bądz opalarka, nabierze wówczas kształtu szyby ini bedzemy musieli mieć do czynienia z białymi paskami po skończonej pracy.

- trzeba dokładnie wycisnąć wode, nnajlepiej przeznaczonymi do tego materiałami oracala lub averego.

MOże się komuś przyda :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #224489 Wysłany: 02 Mar 2009, 22:01; 
 Temat postu: Przyciemnianie szybek w MK1 3D
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Klimkówka k. Krosna
Rejestracja: 23 Cze 2008,
Posty: 69
Przyciemniał ktoś tylne szybki w swoim 3 drzwiowym puntolotku?

Image

Mam zamiar niedługo to zrobić i chciałbym wiedzieć jak zachowuje się folia do przyciemniania na tych czarnych kropeczkach, które powoli przechodzą w czarną ramkę dookoła szyby. Jeśli folia odstaje w tych miejscach to wole od razu sobie darować, niż potem zdzierać ją z szyb.

_________________
Moje 4 kółka

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247833 Wysłany: 01 Maj 2009, 08:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: SWD
Rejestracja: 05 Lut 2008,
Posty: 328
A jak zdjac ten uchwyt od mocowania szyb?:?

_________________
Punto S 1.1 55 KM 97r

http://fiatpunto.com.pl/post216895.html#216895

Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #247900 Wysłany: 01 Maj 2009, 13:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 24 Mar 2009,
Posty: 70
Przyciemniał ktoś już szybki w tej firmie z Czeladzi? Jaki jest orientacyjny koszt wszystkie boczne+tylna? Chciałbym to zrobić folią albo ew piecowo bo efekt jest o niebo lepszy. Jestem z Dąbrowy G więc firma w pobliżu ale nie miałem okazji jeszcze tam być;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #249902 Wysłany: 05 Maj 2009, 23:48; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódz
Rejestracja: 17 Maj 2008,
Posty: 29
Tylne szybki śmigaj śmiało , a z tym cofaniem to faktycznie z początku problem. Odrobinka czasu i cofa sie z zamkniętymi oczyma , ps ja od wykonawcy dostałem takie małe zaświadczenie o instalacji folii samochodowej z certyfikatem, jeżdżę z nią od 4 lat i zero problemu.. A ile radości z intymności na tylnych siedzonkach to HO.HO :P . Pozdrawiam i polecam :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271608 Wysłany: 11 Lip 2009, 11:30; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Rydułtowy
Rejestracja: 19 Mar 2008,
Posty: 2
przyłączm się do pytania MarcinO.
Jak zdjąć ten uchwyt z szyby tylnej (3D). Czy przyklejaliście folię na te szybki nie zdjemując go? A jak tak to w jaki sposób?
pozdrawiam

_________________
1.2 75SX '97r 3d


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272800 Wysłany: 16 Lip 2009, 19:59; 
 Temat postu:
Offline
Urwis
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czerwionka/Rybnik
Rejestracja: 20 Lip 2008,
Posty: 215
Witam.
Ja pracuje w agencji reklamowej i oklejalem nie jeden samochod
Sam osobiscie smigam takim wozami gdzie tylnie szyby to nie przepuszajaca ani gram swiatla reklama i jakos daje rade bo mam lusterka w koncu...

Co do przyciemniania samemu szyby to sa 2 sposoby: na mokro i na sucho...
ja osobiscie lubie ten 2 sposob poprostu jest dla mnie wygodniej ale to juz zalezy od upodobania.

Napewno nie wyjdzie ci ta szyba idealnie to sie tym nie przejmuj przyda ci sie dobra packa do glaskania tej foli i "suszara" nie taka zwykla do wlosow tylko termiczna sa rozne od 150 stopni do 650 :) w zaleznosci od mocy trzeba zachowac dystans od foli. Suszary uzywam po to zeby wrazie bombli nie do wycisniecia przygrzac albo poprostu oderwac i podgrzac folie zeby sie naproscila wrocila do stanu pierwotnego bo po oderwaniu moze sie troszke pomarszczyc ;]

Czekam na swojego demona :) bo stoi u mechanika alternator mi padl a niestety sam w silniku 1,6 nie dam rady ani czasowo ani tez nie mam mozliwosci garazowych :) dla tego jak ledwo co wroci moja machina to bede tym sie bawic wiec zapodam zdjecia :)

A co do bocznych szyb to nie trzeba wyciagac dalo by rade tak samo z tylnia ale znia sa juz cyrki bo jest bardziej na polokraglo ;/ i tam sie przyda nasza "suszareczka" zeby odpowiednio wyporfilowac folie ;]

Aha folie najlepiej w letnich warunkach okleiac tak od 14-20 stopni na dwoze czy pomieszczeniu :) bo przy temperaturach 0 to lubi pekac a przy 30 nie zle sie naciagac i deformowac.

_________________
|Punto I 1.6 90km|
|Punto II 1.2 8v 60km|


Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO