You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 18:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #126005 Wysłany: 16 Maj 2008, 23:03; 
 Temat postu: co to za alarm pomocy
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2008,
Posty: 18
witam mam u siebie w kropku alarm ale nie wiem jaki chcem do niego podlaczyc centralny

Image ImageImageImage


Góra
 Profil  
 

 
 Post #127331 Wysłany: 21 Maj 2008, 02:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Naas
Rejestracja: 14 Lut 2008,
Posty: 65
No to poważna sprawa bo czarne pudełko nic nam samo w sobie nie powie. A nawet jak znasz producenta schematy czasem nie dostęne ja mam w sportingu jakąś sigmę z pinem ale znalezienie kodów(pinów dodatkowe funkcje) graniczy z cudem .

Dobra a tu konkretniej (dodam że wygrzebałem wszystko z netu więc kto szuka nie błądzi wikipedia i google czynią cuda).

Zamki/siłowniki potrzebują sterownika, centralka daje (chyba) tylko sygnał do centralki przez masę. Więc żarówka do + a masy szukasz na pinach włączając i wyłączając alarm. powinna mignąć krótkim impulsem. Jak znajdziesz to znaczy że masz alarm który może sterować zamkami więc następnie po centralkę do sklepu i najlepiej tam się wypytać o resztę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #127427 Wysłany: 21 Maj 2008, 13:00; 
 Temat postu:
Po co kolejna centralka ze sklepu? Jeśli alarm steruje zamkiem to znaczy że ma wszystko co potrzebne do podpięcia samych siłowników.


Góra
  
 
 
 Post #127519 Wysłany: 21 Maj 2008, 17:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 18 Mar 2008,
Posty: 49
Jak kolega Kuker195 napisał alarmy dają tylko sygnał do otwarcia/zamknięcia drzwi. Z tego co wiem można sterować masą, ale także i +. Elektrycznie zamykane zamki, zwane potocznie centralnym zamkiem, zawsze mają własną centralkę. Można dokupić oryginalną centralkę i siłowniki do Punto lub różnej jakości (zależnie od ceny) sterownik+siłowniki uniwersalne. Pytanie, czy u Ciebie już jest centralny zamek, a tylko chciałeś go pod alarm podłączyć, czy wszystko chcesz "budować" od podstaw?

Pozdrawiam, Artur


Góra
 Profil  
 
 
 Post #127741 Wysłany: 22 Maj 2008, 00:45; 
 Temat postu:
Artec_kie nawet najtańsze alarmy ze sterowaniem centralnym jakie miałem w rękach umożliwiały pełne sterowanie zamkiem, czyli co najmniej cztery przewody doprowadzane do siłowników. Trzeba tylko dobrze skonfigurować centralkę pod dany siłownik (elektryk, pneumatyk, sterowanie "+", masą, długość impulsu itp.)

Co do tego alarmu to sam jego wygląd niewiele mówi. Ot zwykła standardowa obudowa. Fotka środka już dałaby jakiś trop...


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO