You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #128350 Wysłany: 23 Maj 2008, 23:13; 
 Temat postu: Dylemat z głośnikami ;)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dzierżoniów
Rejestracja: 16 Sie 2007,
Posty: 125
Przyszedł czas na małą rozbudowę systemu audio w kropku.

Jednostka sterująca: PIONEER DEH-P6000UB

Na początek chce wymienić głośniki w drzwiach oraz gwizdki, tylne odłączyć, ewentualnie może zamienić na skrzynie (w przyszłości).

Upatrzyłam sobie takie "Hertze": http://www.allegro.pl/item363617958_her ... od_ss.html Napisałem z zapytaniem do "Strefa Car Audio" czy mogą być do mojego kropka, oto co odpisali.

Cytuj:
Z naszego doświadczenia wynika, że zestaw Hertza z serii Dsk i Esk zaczynają poprawnie grać dopiero w przypadku zasilania zewnętrznym wzmacniaczem.Jest to zwiazane z dosyć niską efektywnością i ciezkim układem drgajacym. Wobec tego w pana przypadku najbardziej sugeroałbym zestaw japonskiego producenta U-Dimension Element 6 http://www.strefacaraudio.pl/sklep/ , który świetnie się sprawdza pod samym radiem. Szczególnie jeżeli przynajmniej częsciowo wytłumi sie drzwi. Cena za same głośniki to 320 zl badz 349 zł razem z dystansami z mdf-u do Punto Druga opcja to wychwalany na wszystkich forach internetowych Powerbass S-6C http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... cts_id=253 , aczkolwiek w porównaniu do zestawu Element ma on już znacznie słabszy fundament basowy.


W związku z powyższym mam pytanie, czy lepiej postawić na te głośniczki, które oni polecają, czy może jednak zainwestować w Hertze i wzmacniacz? (kupie jakiś względny do 400zł?, może takie cudo: MAGNAT THE ROCK 600 ) Co lepiej , ładniej, a nie koniecznie głośniej zagra - Herzte ze wzmakiem, czy te drugie bez? ;)

Z góry dzieki za wszelkie sugestie!

_________________
RALLYMANIAK !!!
Punto 2000r, Iveco EuroTech 2000r.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #128414 Wysłany: 24 Maj 2008, 03:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
Hertze ze wzmakiem moim skromnym zdaniem, natomiast w kwestii wyboru miedyz esk a dsk, mam u siebie dsk, chcialem esk. Esk jednak ma wieksza glebokosc montazowa czyli nie zamontuje sie ich bez kombinacji, dsk wchodza "na styk". A opinia z warsztatu CA, w ktorym kupowalem cala reszte, DSK graja ladniej, ESK maja zbyt wybajerzone tweeterki i efekt jest taki, ze granie tweetera zaglusza cala reszte. Jestem sklonny w to uwierzyc, gdyz moje dsk maja podobnie, tweeter jest bardzo mocno slyszalny.

Natomiast tak czy inaczej uwazam, iz lepiej zagra glosnik+wzmacniacz niz sam, nawet odrobine lepszy glosnik.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #128419 Wysłany: 24 Maj 2008, 08:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 268
każdy głośnik który jest odseparowany za pomocą zwrotnicy powinien być zalilany z pieca...

Ja mam magnaty ich fotki w galerii, chodzą pod piecem i jest suuper

_________________
Punto FL 03/04r 1.2 8V
Zapraszam do galerii


Góra
 Profil  
 
 
 Post #128490 Wysłany: 24 Maj 2008, 15:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łowicz
Rejestracja: 03 Sie 2007,
Posty: 26
Wczoraj zamontowałem do swojego Punto Hertze DSK 165 160W. Podłączyłem to pod samo radio bez wzmacniacza. I tu wielkie zdziwienie... Głośniki zachwalane przez wszystkich jako jedne z najlepszych grają porównywalnie z fabrycznymi głośnikami... Wydałem 250zl i nie poczułem różnicy. Poza tym musiałem troche pokombinowac bo nie mieściły sie w seryjne otwory... Głośnik za głeboko wchodził i dokupiłem dystanse ale 16cm a nie 16,5 no i troche modyfikowalem je.. Pozniej sie okazało ze nie pasuje zaslepka po glosnikach seryjna ani ta co daje HERTZ. Musiałem troche pociąć te seryjne i jakos to wszystko weszlo... Ale to nie jest idealne. Troche roboty z tym bylo, nie powiem. Teraz musze pomyśleć nad jakims wzmacniaczem, nie za drogim ale takim zeby to wszystko poradził. Jakieś propozycje, podpowiedzi? Pytanie: Ilo kanałowy musze kupić wzmacniacz zeby podłączyć głośniki i w przyszłości może skrzynie. 4 kanały wystarczą?

_________________
Punto IIFL - 1.3 MultiJet - było
Opel Corsa D black&white edition 1.3cdti - jest


Góra
 Profil  
 
 
 Post #129047 Wysłany: 26 Maj 2008, 09:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cracovia
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 495
Ludzie zrozumcie jedno. Kupując same głośniki z górnej półki wiele się nie zdziała! Im też trzeba zapewnić odpowiednie środowisko pracyu. Tłumione drzwi, dobry rozdział sygnału, porządne mocowanie no i końcem końców coś co je napędzi - czyli wzmachol.

_________________
Fiat Punto 1.2 ELX @ 60KM - napędzany Shell VPower Racing


Góra
 Profil  
 
 
 Post #129064 Wysłany: 26 Maj 2008, 11:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
Kubus_Punto_Lowicz napisał(a):
Wczoraj zamontowałem do swojego Punto Hertze DSK 165 160W. Podłączyłem to pod samo radio bez wzmacniacza. I tu wielkie zdziwienie... Głośniki zachwalane przez wszystkich jako jedne z najlepszych grają porównywalnie z fabrycznymi głośnikami... Wydałem 250zl i nie poczułem różnicy. Poza tym musiałem troche pokombinowac bo nie mieściły sie w seryjne otwory... Głośnik za głeboko wchodził i dokupiłem dystanse ale 16cm a nie 16,5 no i troche modyfikowalem je.. Pozniej sie okazało ze nie pasuje zaslepka po glosnikach seryjna ani ta co daje HERTZ. Musiałem troche pociąć te seryjne i jakos to wszystko weszlo... Ale to nie jest idealne. Troche roboty z tym bylo, nie powiem. Teraz musze pomyśleć nad jakims wzmacniaczem, nie za drogim ale takim zeby to wszystko poradził. Jakieś propozycje, podpowiedzi? Pytanie: Ilo kanałowy musze kupić wzmacniacz zeby podłączyć głośniki i w przyszłości może skrzynie. 4 kanały wystarczą?


Hmm dziwna sprawa, ale to może byc kwestia radia jak podejrzewam.

Ja także montowałem DSK 165, różnica w graniu była kolosalna, do tego stopnia, że odłożyłem w czasie zakup wzmacniacza.

Dodatkowo nie wiem dlaczego (być może różnice konstrukcyjne pomiędzy naszymi rocznikami auta) ale u mnie głośniki weszły bez problemów, przykrecilem je bez kombinowania, nic nie wystawalo (choc na glebokosc moglyby byc plytsze ze 2-3 mm), jedyne co musialem zrobic to 2 otwory do przykrecenia ich. No i fabryczne zaslepki pasowaly bez problemy tak ze glosnikow nie widac wogole.

W kwestii wzmacniacza do podpiecia glosnikow przednich wystarczy wzmacniacz 2 kanalowy, jesli chcesz pozniej zamontowac skrzynie/tube wez od razu 4 kanaly. Ja zdecydowalem sie na dwa 2-kanalowe.

Co do samej marki wszystko zalezy od tego ile chcesz wydac pieniedzy, jesli wchodzi w gre opcja uzywanego poszukaj na forum www.elektroda.pl w dziale car-audio, jest tam temat kupie/sprzedam, w ktorym pojawia sie sporo pewnego, dobrego sprzetu w niezlej cenie.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #129479 Wysłany: 27 Maj 2008, 15:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: krk-NH
Rejestracja: 09 Maj 2007,
Posty: 186
Kubus_Punto_Lowicz napisał(a):
Głośniki zachwalane przez wszystkich jako jedne z najlepszych grają porównywalnie z fabrycznymi głośnikami... Wydałem 250zl i nie poczułem różnicy.


mogłeś dopisac że wychwalane przez wszystkich w Media Marktcie. DSK to podstawowy model systemów Hertza więc nie można się spodziewac rewelacji. pozatym sa one prądożerne więc z samego radia bardziej burczą niż zagrają.

250 zł na głośniki to naprawdę nie dużo. w tej cenie to tylko Helixy Blue 62 zagrają przyzwoicie.

_________________
La Grande http://fiatpunto.com.pl/topic8370.html
Clarion DXZ778
XETEC P2 EVO + Hertz MLK 165
DLS A6 + 2xRE Audio SE10D
Dietz i wszystko jasne ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #129700 Wysłany: 13 Cze 2008, 12:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dzierżoniów
Rejestracja: 16 Sie 2007,
Posty: 125
Głosniczki juz kupione: PHD FB 6.1 KIT PRO , Podobno Hertze, PB (pytałem gościa co buduje systemy car audio) chowają w krzakach. Zreszta cena rynkowa w Polsce to ponad 1000zl :D . To musi grać 8) Teraz piecyk trzeba jakis w miare porzadny za rozsadną monete.

[ Dodano: 13 Cze 2008 12:56 ]
Koledzy, z gdzie można nabyć dystanse do MK2? , bo na Allegro nie widze :(

_________________
RALLYMANIAK !!!
Punto 2000r, Iveco EuroTech 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #134967 Wysłany: 13 Cze 2008, 16:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: krk-NH
Rejestracja: 09 Maj 2007,
Posty: 186
rallypl napisał(a):
Głosniczki juz kupione: PHD FB 6.1 KIT PRO


głośniki kozak ale co do bicia Hertzów na całej lini to niebyłbym przekonany.

Sam kupiłem ostatnio Hertze MLK 165 i mam zamiar je zamontowac w najbiższych dniach więc może na jakimś zlocie puntomaniaków wymienimy wrażenia :)

a co do dystansów, to idź do pierwszego leprzego stolaża i za browarka powinien ci wykonac kółeczka z mdf na poczekaniu (u mnie stak było)

_________________
La Grande http://fiatpunto.com.pl/topic8370.html
Clarion DXZ778
XETEC P2 EVO + Hertz MLK 165
DLS A6 + 2xRE Audio SE10D
Dietz i wszystko jasne ...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO