You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 13:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #13980 Wysłany: 18 Mar 2007, 18:42; 
 Temat postu: Zero reakcji na niskich obrotach
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 18 Mar 2007,
Posty: 1
Witam,
problem mam taki, że na każdym biegu na niskich obrotach kiedy wciskam pedał gazu silnik się strasznie dusi, nie przyśpiesza.
Oczywiście jeśli leciutko (naprawdę delikatnie) będe naciskał to powoli przyśpieszy, ale nie ma szans na jazdę jeśli przycisnę za mocno, bo wtedy zaczyna dziwnie warczec i dusic sie. Co prawda po wkręceniu sie na odpowiednie obroty to jedzie jak zawsze nawet wydaje mi się ze nieco szybciej przyśpiesza :wink: .
Nie mam obrotomierza (bo to 1.1 s) ale np. na dwójce to budzi się dopiero od ok 60km/h, na 3 od ok 85km/h, a wcześniej nic :|||
Kombinowałem już z dopływem powietrza, ale to nie to, ponieważ powietrze dostaje, paliwo też dostaje no i jestem w kropce. Gościu z warszatu powiedział żebym go pozarzynał trochę to się "przeczyści" ale narazie nic.
Dodam że mam raptem 85tys. przebiegu a Punto jest z 97, a usterka pojawiła sie podczas mrozów tegorocznych.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #14009 Wysłany: 18 Mar 2007, 21:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Płock
Rejestracja: 18 Mar 2007,
Posty: 7
Witam!
Spróbuj kolego sprawdzić w jakimś warsztacie sondę lambda. U mnie wystepowały objawy przyduszania na każdym biegu przy przyspieszaniu. Po podłączeniu do kompa nie wykazało nic. Ale mechanik sprawdził jeszcze sprawność sondy i tu wychodziły jakieś dziwne wskazania. Postanowiłem zakupić sondę, sam wymieniłem. I..? Jak ręką odjął auto płynnie przyspiesza bez żadnych przyduszeń. Koszt sondy około 120 (Magneti Marelli) - 180 (BOSH) tylko oczywiście nie w ASO. A jakbyś nie umiał wymienić sondy to koszt takiej zmiany około 40 - 50 zł.
Pozdrawiam

_________________
Punto I 55 SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14028 Wysłany: 18 Mar 2007, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 6
Miałem tak kiedyś w astrze był to filtr paliwa, przedmuchałem go powietrzem i było ok.! na 10tyś. km


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO