You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #320321 Wysłany: 25 Gru 2009, 14:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań-Wlkp
Rejestracja: 21 Gru 2009,
Posty: 74
divers88 napisał(a):
już to kilka razy liczyłem i trzeba sporo jeździć żeby to się opłacało.
1. świeć i WN co 20 tys km ok.100zł +50zł wymiana (około) ->150zł
2.olej co 10tys km i filtry ->+/- 150zł
3.droższe przeglądy o +/-36zł
4.przeglądy instalacji 100zł
5.regulacja silnika co 20tys km (normalnie co 4Cool->w ASO 400zł Very Happy

kiedy doliczy się do tego spalanie o 1,5 l większe czas kiedy LPG zaczyna na siebie zarabiać bardzo się wydłuża...


- Świece wymienia się co 20-30 tyś zależnie od ich marki(jeden wytrzymują dłużej inne mniej-aktualnie mam NGK, na których już pokonałem ponad 30 tyś i są czyściutkie). Kable wymieniam gdy zaczynają świecić(gdy nie ma sklepu nigdzie w pobliżu to profilaktycznie można owinąć taśmą izolacyjną co wydłuża ich przydatność o góra miesiąc).
Po za tym jak nie chcesz sobie łapek pobrudzić przy wymianie czegokolwiek to płacz i płać-ja nie jeżdżę co chwile do nikogo by zawracać mu głowę i czas takimi banałami jak olej, filtry, hamulce, rozrząd, układ chłodzenia, lpg, układ zapłonowy czy elektryczny. Do naprawdę podstawowych rzeczy wystarczy książka "naprawiam sam".

- Olej wymieniam co 15-20 tyś(jak mi się przypomni i jest czas)-syntetyk złoty lotos 5W40, filtr sędziszów. Na LPG nie istnieje zjawisko czernienia oleju i jego rozrzedzania przez benzynę

- Przegląd droższy-raz w roku

- Przegląd instalacji-w jakim celu? Regulację wykonuje się raz, przy pierwszym przeglądzie się ew poprawia. Przy 2 letniej gwarancji w wypadku nowych instalacji wszystko przez ten okres jest za darmo(wymiana filtra, spuszczanie szlamu, sprawdzenie szczelności i regulacja).
Nie jeździ się co chwile do gazownika na regulację po wymianie jakiegoś filtra. Na benzynie też nie jeździsz w tym wypadku na autoadaptację.
Po za tym mam kabel i laptopa+wiedzę równą gazownikowi, więc po co mam tam jeździć?.
Dodam, że sprawdzenie szczelności przyrządem wykonuje diagnosta przy przeglądzie, a sam posiadam sprey z pianką do tego celu.

- Regulacja zaworów-za mojej kadencji nie robiłem i silnik miewa się bardzo dobrze(kompresja jak na przebieg w normie). Poprzedni właściciel wg faktury wykonywał tą operację w ASO przy przebiegu 120 tyś.

STax napisał(a):
Wszystko zależy gdzie się o tym czyta. Widziałem sporo artykułów, gdzie było, że właśnie lpg wbrew pozorom jest mniej ekologiczne

Ja nie czytam herezji wypisywanych przez "redaktorów onetu,interii itp.", którym płacą za wypisywanie tego co jest w aktualnej chwili modne.
Po za tym widać, że nie byłeś na tej lekcji chemii-prześledź sobie proces reakcji spalania propanu i butanu. Oczywiście pełne spalanie. Półspalanie nigdy nie wystąpi, chyba że nigdy nikt nie wymieni żadnego filtru(to samo tyczy benzyny).

PS. Mnie się mocno wydaje, że boli Was po kieszeni przy dystrybutorach, zwłaszcza jak stoicie parę godzin w miejskim korku i stąd te całe szukanie dziury w całym(w spalanie 5-6L zupy w mieście nigdy w życiu nie uwierzę bo nikt z Was nie wysuszył zbiornika do ostatniej kropli w obawie o pompę-tylko wtedy można dokładnie wyliczyć spalanie.
Po za tym silnik benzynowy spala szklankę[ok 250ml] paliwa w ciągu 5 minut pracy na jałowych obrotach, czyli wychodzi +/- 3L/1h).

Mi nic nie śmierdzi, ani nie wybucha. Na benzynę spokojnie by mnie było stać przy mych zarobkach, ale wolę te pieniądze odkładać na ważniejsze cele niż samochód, którego nie należy traktować jak "członka rodziny". Traktowanie w ten sposób jest stanem kwalifikującym do terapii w zakładzie psychiatrycznym!-to jest maszyna do przemieszczania się z punktu A do pkt B.

_________________
Z poważaniem


Góra
 Profil  
 

 
 Post #320358 Wysłany: 25 Gru 2009, 15:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Wrz 2007,
Posty: 1681
Dzięki za oświecenie. Pędzę przerabiać wszystkie 3 auta na gaz :)

_________________
Fiat Stilo 1,6 16V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320402 Wysłany: 25 Gru 2009, 17:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
to w sumie i tak wychodzi na jedno
jeżeli chcesz zapuszczać samochód , oleju nie musisz w ogóle wymieniać, świece i kable dopiero wtedy kiedy samochód nie zapali...
na jednym komplecie świec i kabli jeżdżąc only na Pb spokojnie zrobisz 2x większy przebieg :P

Jakbyś nie liczył LPG wymaga więcej uwagi i kasy.

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320412 Wysłany: 25 Gru 2009, 18:58; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
divers88 napisał(a):
Jakbyś nie liczył LPG wymaga więcej uwagi i kasy.

Tak se tłumacz. :E

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320420 Wysłany: 25 Gru 2009, 20:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
_wladimir_ napisał(a):
divers88 napisał(a):
Jakbyś nie liczył LPG wymaga więcej uwagi i kasy.

Tak se tłumacz. :E


bogatemu nie zabronisz :P

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320442 Wysłany: 25 Gru 2009, 22:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
wychodzac z tego samego poziomu, zagazwowanemu zawsze wiecej zostaje ;)

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320702 Wysłany: 27 Gru 2009, 01:06; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
barthezz napisał(a):
PS. Mnie się mocno wydaje, że boli Was po kieszeni przy dystrybutorach, zwłaszcza jak stoicie parę godzin w miejskim korku i stąd te całe szukanie dziury w całym

Ja z kolei mam wrażenie, że to "zagazowani" zazdroszą, że kogoś stać tankować benzynę. Ktoś ma tyle, ze może jeździć na benzynie to jeździ i tyle. A to gadanie że kogoś boli... To tak jakby właściciel fiata śmiał się z kogoś kto kupuje ferrari (ok, skala przesadzona, ale chodzi o zasadę), że kupuje coś droższego, a przecież można taniej...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320727 Wysłany: 27 Gru 2009, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 17 Sty 2008,
Posty: 361
barthezz napisał(a):
Po za tym silnik benzynowy spala szklankę[ok 250ml] paliwa w ciągu 5 minut pracy na jałowych obrotach, czyli wychodzi +/- 3L/1h).


Czy Ty aby czasem nie przesadzasz?? :> 3L/h :roll: chyba na ssaniu :> nie powinno być mniej? Diesel bez klimy na wolnych (2.0 DTI) potrafi zadowolić się ok 0.5 - 0.6L/h to benzyna o pojemności 1242/75KM łykała by aż trzy litry na godzinę?? coś nie daję wiary :>

[ Dodano: 27 Gru 2009 08:57 ]
a tak a propo gazu,są samochody gdzie ta jazda na tym rodzaju paliwa idzie lepiej niż innym,dla porównania W124 to nieśmiertelne samochody i na gazie przelatują kosmiczne przebiegi,ale jest przedział samochodów które współpracy z LPG nie tolerują i tyle,zresztą wystarczy na naszym forum popatrzeć ile jest problemów użytkowników z LPG a ile bez...oczywiście jest też kwestia dbałości o podzespoły silnika bo dla jednych wymiana świec jest co 30tyś a dla kogoś innego dopiero jak silnik nie odpali,ale jest jeszcze takie zjawisko jak zużycie,czyli chodzi mi o to że co na świecach co mają przelatane np 60tyś nie będzie takiej sprawności jak przy tej z 20tysięcznym przebiegiem,ale to taki przykład tylko...prawdą jest że na LPG jednak ten silnik,jak i osprzęt elektyczny (to w szczególności) wymaga większej uwagi. Zastanawiam się nad jednym...w czasie pracy na LPG jest większa temperatura spalania prawda? Wiadomo nie od dziś że na tym tracą zawory i poszczególne tam podzespoły,gdzie kwestia żywotności silnika?? bo dla mnie silnik z przebiegiem rzędu 140-150kkm z lpg jest już silnikiem na wymarciu...ja ze swoim LPG mam złe doświadczenia,pomimo częstszego wymieniania tych elementów co były już wymienione,zawsze były problemy z instalacją :/ jazdę na LPG zakończyłem przy ok 120kkm(czyli regularne jeździłem 20tyś km na LpG) obecnie blisko 150 km i nie żałuję...widocznie po prostu nie ta instalacja do tego samochodu,aczkolwiek instalka jest nie byle jaka bo BRC :) a dla przykładu Kumpel ma Merivę 1.6 obecnie czteroletnią i przebieg coś ok 80tyś LPG przed wakacjami miał na LPG ciężkie życie ledwo en samochód jeździł na gazie,aż w końcu przestał,diagnoza reduktor do wymiany koszt 800zł :shock: istalka od nowości montowana w fabryce,BRC na full wypasie(flay coś tam) chłopak miał kasę to wymienił ale jakby mnie to się przytrafiło to nie stać by mnie było na taką zabawę,poza tym reduktory nie mają niewiadomo jakiej żywotności z tego co zauważyłem,tak samo wtryskiwacze gazu od sekwencji :) nie widzę ogólnej taniości w użytkowaniu :) do służbowego gaz tak,ale do prywatnego stanowczo nie,i nigdy już na LPG samochodu nie kupię :) prędzej diesla :) ale to dlatego że przykrą przygodę miałem z tym rodzajem paliwa i nie chcę kolejnej ;)

PS: bawią mnie ludzie jak gazują np 1.4 turbo (GTek) albo widziałem perełkę Vectra C GTS 3.2 V6 (nie pamiętak ile KM bo były dwie wersje tego silnika,wiem że ta mocniejsza V6) + LPG :E :hahaha: to już jest kaleczenie,kto gazuje takie silniki po co żeby taniej jeździć?? beznadzieja

_________________
Punto 97r 1.2 75 KM SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320732 Wysłany: 27 Gru 2009, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Włodar napisał(a):
PS: bawią mnie ludzie jak gazują np 1.4 turbo (GTek) albo widziałem perełkę Vectra C GTS 3.2 V6 (nie pamiętak ile KM bo były dwie wersje tego silnika,wiem że ta mocniejsza V6) + LPG :E :hahaha: to już jest kaleczenie,kto gazuje takie silniki po co żeby taniej jeździć?? beznadzieja

moze kiedys zrozumiesz, ze ktos woli jezdzic czyms mocnym i placic tyle samo co ty za swoje 1,2 w PB

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320739 Wysłany: 27 Gru 2009, 11:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 17 Sty 2008,
Posty: 361
nie ma opcji że zrozumiem :) bo dla mnie po prostu to się myli z logiką,kupujesz mocny silnik to musisz być przygotowany na wydatki związane z paliwem prawda? :) poza ty gdzie V6 do gazu ? jeszcze kilka lat i na gaz będą takie samochody jak Merc S klasa bo ktoś będzie chciał jeździć w luksusie i z mocnym serduchem ale płacić podobnie jak ja w swoim 1.2 w PB ;) jak dla mnie trochę to jest dziwny tok myślenia,zapewne mało osób się ze mną zgodzi i wywołam lawinę krytyki,ale jakoś tak po prostu nie podchodzi mi to :)

_________________
Punto 97r 1.2 75 KM SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320744 Wysłany: 27 Gru 2009, 11:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2009,
Posty: 334
A jakie powinno być spalanie w Punto I 1.2 75 KM LPG?
Czy udało się komuś zejść w tej wersji poniżej 9L?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320746 Wysłany: 27 Gru 2009, 11:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 17 Sty 2008,
Posty: 361
mnie osobiście przy sprawnej mieszance i tak dalej poniżej 9L nie udało się :) z reguły koło dychy palił,najniżej to tak około dziewięciu jak znudzony byłem szybką jazdą ;) do zbiornika wchodzi 28 litrów do najlepiej udało mi się przejechać 340km na jednym zbiorniku :) w lato oczywiście a tak średnio LPG kończyło się przed trzystoma kilometrami(najczęściej w granicach 280km +/-)

[ Dodano: 27 Gru 2009 10:36 ]
natomiast rekordowy wzrost spalania LPG miałem jak gaz mi sie skończył po przejechaniu niespełna 230kilometrów :E regulacja rozwiązała problem :)

_________________
Punto 97r 1.2 75 KM SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320747 Wysłany: 27 Gru 2009, 11:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Włodar napisał(a):
nie ma opcji że zrozumiem :) bo dla mnie po prostu to się myli z logiką,kupujesz mocny silnik to musisz być przygotowany na wydatki związane z paliwem prawda? :) poza ty gdzie V6 do gazu ? jeszcze kilka lat i na gaz będą takie samochody jak Merc S klasa bo ktoś będzie chciał jeździć w luksusie i z mocnym serduchem ale płacić podobnie jak ja w swoim 1.2 w PB ;) jak dla mnie trochę to jest dziwny tok myślenia,zapewne mało osób się ze mną zgodzi i wywołam lawinę krytyki,ale jakoś tak po prostu nie podchodzi mi to :)

argumentacja: nie bo nie

to tak jak by nie kupic swietnego mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji za np 8tys za metr2, tylko dlatego ze przeciez tutaj 'chodza' mieszkania za 14tys/m2

wszystko ma swoja pokrecona logike

Puntez
w warunkach miejsckich bedzie ciezko, w trasie da sie mniej

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320891 Wysłany: 27 Gru 2009, 21:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2009,
Posty: 334
Ja jeżdżę tak 30% trasa tzn. po miejscowościach a miasto 70%. Czyli jednak z tym silnikiem nie da się oszczędnie ;/ a miało być tak ekonomicznie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320935 Wysłany: 27 Gru 2009, 23:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Puntez napisał(a):
Ja jeżdżę tak 30% trasa tzn. po miejscowościach a miasto 70%. Czyli jednak z tym silnikiem nie da się oszczędnie ;/ a miało być tak ekonomicznie...

a nie jest?
to moj po miescie w wielkich korkach lyka 10 a jezdzi sie jak za darmo

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320952 Wysłany: 27 Gru 2009, 23:35; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
7-8 litrów benzyny za 4 z haczykiem = 9-10 litrów LPG za 2 z haczykiem?? No nie wydaje mi się. Oszczędność nader dobrze widoczna.

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320977 Wysłany: 28 Gru 2009, 00:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Skoro mowicie że 1.2 8v żre 10l/100 gazu to w sumie średnia ta oszczędność rzeczywiście. No chyba że ktoś robi 100 000km rocznie to rzeczywiście się opłaca. ;) :E

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320979 Wysłany: 28 Gru 2009, 00:53; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
Dzisiaj tankowane i łyknął 8,6 litra. 380 km przejechane na zbiorniku z czego jakieś 100 na małej trasie. Tragedii nie ma a oszczędność jakaś zawsze się znajdzie. To jest podobnie jak z żarówkami energo oszczędnymi. Jedni używają i sobie chwalą a inni zrobili zapas w piwnicy setek i dwusetek na następne 50 lat.

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320981 Wysłany: 28 Gru 2009, 00:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Co prawda to prawda, ja tam przeciwnikiem LPG nie jestem (mnie poprostu nie jest potrzebne i było by nieopłacalne) ale w sumie trudno się niezgodzić z poprzednikami, że dziwną decyzją jest np. kupowanie dużego sportowego silnika i wkładanie do niego gazu. ;)


_wladimir_ napisał(a):
To jest podobnie jak z żarówkami energo oszczędnymi. Jedni używają i sobie chwalą a inni zrobili zapas w piwnicy setek i dwusetek na następne 50 lat.


Tak troche offtopujac to co do żarówek energooszczędnych to osobiscie uznaje jedynie dobrym krokiem pójście w kierunku LED badź robienie półproduktów takich jak robi teraz osram (żarówka halogenowa o kształcie tradycyjnej). Bo powiedzmy sobie szczerze, swietlówki energooszczędne to wielkie G jest, które wciska się nam jako cos co ma pomóc środowisku. Ktos pewnie duzo w to zainwestował więc steruje się rynkiem tak a nie inaczej.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320997 Wysłany: 28 Gru 2009, 01:57; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
buladag napisał(a):
które wciska się nam jako cos co ma pomóc środowisku

Środowisko to ja mam w d.... ekhm... poważaniu. Grunt że rachunki niższe przychodzą. :mrgreen:

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320999 Wysłany: 28 Gru 2009, 02:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
_wladimir_ napisał(a):
Grunt że rachunki niższe przychodzą.

z tym to też różnie, zależy w jaki sposób ich używasz. pomijam że światło przez nie wydzielane jest na dłuższa mete szkodliwe.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #321014 Wysłany: 28 Gru 2009, 09:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2009,
Posty: 334
_wladimir_ napisał(a):
7-8 litrów benzyny za 4 z haczykiem = 9-10 litrów LPG za 2 z haczykiem?? No nie wydaje mi się. Oszczędność nader dobrze widoczna.

buladag napisał(a):
Skoro mowicie że 1.2 8v żre 10l/100 gazu to w sumie średnia ta oszczędność rzeczywiście. No chyba że ktoś robi 100 000km rocznie to rzeczywiście się opłaca. Wink Szczerbol


Kupiłem sobie kropka z myślą, że koszt 100 km będzie poniżej (dużo poniżej) 20 zł. Wtedy LPG kosztował 1,60, zakładałem że spali góra 8L. Koszt ~13zł 100 km. Przez jakieś pół roku żarł 12L i koszt ~19, późnej~24zł (czasy LPG po 2,00 zł). Dam 6zł więcej i tyle przejadę tyle na PB. W końcu udało się mu ograniczyć spalanie do 9-10L. Teraz 20zł jest. Jakby spalał 8L to byłbym szczęśliwy :) Ale cóż jedyna nadzieja, że cena LPG spadnie.

_wladimir_ napisał(a):
Dzisiaj tankowane i łyknął 8,6 litra. 380 km przejechane na zbiorniku z czego jakieś 100 na małej trasie. Tragedii nie ma a oszczędność jakaś zawsze się znajdzie.

No 8,5L to nie jest źle. 8,5L a 10L to spora różnica, przynajmniej dla mnie :)


Edit: Przeszukiwałem sobie otomoto Punto 1.2 + LPG i znalazłem taki opis:
Cytuj:
Bardzo ekonomiczne - spala w mieście OK 7L gazu na 100km w trasie 5L
. Czy aby to możliwe? Przecież to mniej niż Tico 0.8 z LPG...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #321364 Wysłany: 28 Gru 2009, 23:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Puntez wszystko zalezy od warunkow,
to samo miasto Krakow:
trasa mniej wiecej 10km do pracy, rok temu spalanie po miescie mielem 8-8,5l lpg
obecnie jest 10l, ale tylko dlatego ze gdzie inndziej mieszkam i gdzie indziej pracuje.
10l mi wychodzi stojac praktycznie caly czas w korkach

buladag napisał(a):
Skoro mowicie że 1.2 8v żre 10l/100 gazu to w sumie średnia ta oszczędność rzeczywiście. No chyba że ktoś robi 100 000km rocznie to rzeczywiście się opłaca. ;) :E

w identycznych warunkach PB bym spalil ponad 8l

za to na trasie spalanie oscyluje miedzy 7 a 7,5 ;)
rekord 6,5 jadac na wegry, ale to byla jazda z baaaardzo przepisowa

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #321371 Wysłany: 28 Gru 2009, 23:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
greg505 napisał(a):
w identycznych warunkach PB bym spalil ponad 8l

8l Ci łyka 1.2 8v? :roll:

Mnie sie jeszcze w zyciu powyzej 7.5l/100 nie udalo wyjechac a po tym samym miescie latamy :P Noge mam dosc ciezka i b. czesto silnik lata na wysokich obrotach i tak jak "normalnie" jezdze to spalanie w okolicach 6.5l/100 to norma w zimie. Na trasie ostatnio zjechalem do 4.9l/100km. W lecie po miescie koło 6l/100km

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #321398 Wysłany: 28 Gru 2009, 23:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
buladag tak jak wspomnialem wszystko zalezy ktoredy jezdzisz

obecnie wlaczam sie w 29listopada na wyskosci salonu fiata
do estakady na Opolskiej tocze sie jakies 20minut w korkach, a jest to niecale 1,5 kilometra!
pozniej cale Aleje az do BumaSquare
powrot do domu w takich samych warunkach (jak nie gorszych)
srednia predkosc przy kasowaniu mam mniej wiecej 10km/h

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO