You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 09 Maj 2024, 05:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #14678 Wysłany: 22 Mar 2007, 19:38; 
 Temat postu: Przegrzewanie się silnika
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 21 Mar 2007,
Posty: 1
Jestem świezy na forum. Mam Punto 2 1,2 8v. Miałem super problem z układem chłodzenia.Temperatura dochodziła do połowy wskaźnika (normalny stan)po czym wskazówka spadała i zapalała się kontrolka temperatury.silnik się przegrzewał i kiszka zero chłodzenia.Do wymiany poszło:termostat,pompa, uszczelka pod głowicą oraz odpowietrzanie układu.Nic nie pomoglo.Dopiero konsultacja z :Kropkofahurą" okazało się że padł jeszcze jakiś czujnik .Po wymianie wszystko ok.Pisze o tym bo uważam że mój mechanik jest ok.bo zawsze ze wszystkim radził sobie w mig,nawet nie raz przez telefon.Pozdrawiam wszystkich użytkowników Punciawek.
PS.Dzięki dla meti'ogo za porade.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #14743 Wysłany: 23 Mar 2007, 01:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 144
nie ma sprawy :) Co niektórzy na tym forum nie pojmują co to nagrzewnica :D Widzialłem, że ktoś pisał, iż ukl. chodzenia po dolaniu płynu "sam sie odpowietrza" :D Nagrzewnice musi odpowietrzyć serwis ASO !!!!!!!!! No wiecie w instrukcji tez pisze, ze w Puncie jest sprzegło hydrauliczne "samoregulacyjne", a praktyka w niektórych przypadkach mowi inaczej :D Pozdrowko ;)

_________________
Fiat Punto II S 1.2 8V 2001r, 60 koni i jeden zrebak ;)
Zielony metalic :D
Pozdrówko :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14766 Wysłany: 23 Mar 2007, 08:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zamość
Rejestracja: 02 Mar 2007,
Posty: 87
meti napisał(a):
nie ma sprawy :) Co niektórzy na tym forum nie pojmują co to nagrzewnica :D Widzialłem, że ktoś pisał, iż ukl. chodzenia po dolaniu płynu "sam sie odpowietrza" :D Nagrzewnice musi odpowietrzyć serwis ASO !!!!!!!!! No wiecie w instrukcji tez pisze, ze w Puncie jest sprzegło hydrauliczne "samoregulacyjne", a praktyka w niektórych przypadkach mowi inaczej :D Pozdrowko ;)


Bardzo smutne jest to co napisałes :(
Krytyka kogoś wypowiedzi a sam 0-informacji i wiedzy :salut:
Układ"sam sie odpowietrza"jest akurat prawdą i nie wiem skąd inne doswiadczenie?
W tych autach wymieniałem ok 20X płyn chłodniczy naprawiałem kilkanaście razy rózne przypadłosci układu chłodzenia(widziałem układy fiata=odpowietrzniki )w róznych konfiguracjach i w róznych miejscach,i To co napisałeś to stek wypowiedzi krytykujących nie tylko ludzi pracujących w aso ale i samych autorów ksiązki =jestem ciekaw kto dał Ci prawo do takich wypowiedzi

_________________
GG 1415822
Pozdrawiam serdecznie wszystkich


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14787 Wysłany: 23 Mar 2007, 13:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 02 Mar 2007,
Posty: 93
meti napisał(a):
nie ma sprawy :) Co niektórzy na tym forum nie pojmują co to nagrzewnica :D Widzialłem, że ktoś pisał, iż ukl. chodzenia po dolaniu płynu "sam sie odpowietrza" :D Nagrzewnice musi odpowietrzyć serwis ASO !!!!!!!!! No wiecie w instrukcji tez pisze, ze w Puncie jest sprzegło hydrauliczne "samoregulacyjne", a praktyka w niektórych przypadkach mowi inaczej :D Pozdrowko ;)


Potwierdzam informację iz układ sam się odpowietrza, bez pomocy ASO :D

_________________
Punto ELX 1.2 80KM 16V 188A5000 blue metalic 3D 2000'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14792 Wysłany: 23 Mar 2007, 13:54; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów
Rejestracja: 23 Cze 2006,
Posty: 274
meti napisał(a):
nie ma sprawy :) Co niektórzy na tym forum nie pojmują co to nagrzewnica :D Widzialłem, że ktoś pisał, iż ukl. chodzenia po dolaniu płynu "sam sie odpowietrza" :D Nagrzewnice musi odpowietrzyć serwis ASO !!!!!!!!! No wiecie w instrukcji tez pisze, ze w Puncie jest sprzegło hydrauliczne "samoregulacyjne", a praktyka w niektórych przypadkach mowi inaczej :D Pozdrowko ;)


Chciałem tylko zwrócić koledze uwagę, że nie każdy jest mechanikiem samochodowym. Na tym forum ma prawo być każdy. Są tutaj osoby, które kropka rozebrałyby po ciemku i spowrotem go złożyły ( np: citymatic ) a są osoby, które poprostu kropkiem jeżdżą i są szpecami w innej dziedzinie życia. Przecież nie można wymagać od np: kucharza żeby znał się na mechanice samochodowej. Tak, że proszę o przemyślenie na przyszłość swoich wypowiedzi, bo mogą być dla kogoś krzywdzące i wszelkie wyciąganie wniosków pozostawić dla siebie.

Napewno nie jedna osoba doceni Twoją wiedze techniczną ( być może na wysokim poziomie ) jeżeli jej poprostu pomożesz w problemie, a nie będziesz najpierw wyśmiewać się z niej :/ Już nie raz były przykłady, że nie do końca miałeś racje ( np: żarówki w Punto II ), a pomimo tego wyśmiewałeś wypowiedzi innych.

Proszę o trochę luzu w wypowedziech i tyle :)

_________________
Punto II 1.2 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14805 Wysłany: 23 Mar 2007, 15:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 144
OK OK ;) Ale w moim przypadku musowo było odpowietrzyć nagrzewnice i tyle ;) Mam znajomych mechaników w ASO i zrobili mi to od ręki :) Odnosze sie do konkretnego swojego przypadku - miałem wymienieną chlodnice :D Twierdze, iż ukl. trzeba odpowietrzyć, bo u mnie trzeba było i tyle :) W moim przypadku taka byla praktyka doświadczonych od wielu lat mechanoków, ktorzy robią naprawy powypadkowe - kompleksowe naprawy :) Co do żarówek, to pierwszy raz widzialem w Puncie II żarówki o oznaczeniu H1, ale wiele ciekawych rzeczy sie dowiedzialem tu na forum :) Gdybym nie posiadał szerokiej wiedzy teoretycznej i praktycznej o Puncie II to bym nie logował sie na tym forum, mam Punciaka 6 lat od nowości i wszystko robie sam, a jak czegoś nie wiem, to ide do znajomych z ASO :) Oczywiśce bedzie wiecej luzu i szanuje wiedze innych :) Jak coś pisze, to na podstawie swojego przypadku i tyle :) A wracające jeszcze do żarówek, to wyjasnijcie mo dlaczego miałem wstationą tą nowszą lampe z odpowietrznikiem i tam też były 2xH7 tak jak w starej ???? Pozdrówko

_________________
Fiat Punto II S 1.2 8V 2001r, 60 koni i jeden zrebak ;)
Zielony metalic :D
Pozdrówko :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14826 Wysłany: 23 Mar 2007, 16:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gród Kraka
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 517
meti napisał(a):
A wracające jeszcze do żarówek, to wyjasnijcie mo dlaczego miałem wstationą tą nowszą lampe z odpowietrznikiem i tam też były 2xH7 tak jak w starej ????


Może żeby okablowanie pasowało? :mrgreen:

_________________
Punto 1.2 8V ELX '2000
"Co to jest: zielone i ma kółka? Żaba, kółka były dla zmyły"
I tak mój zielony Punciak został ochrzczony. Żaba :D

Speed doesn't kill. Stupidity does, though.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14892 Wysłany: 24 Mar 2007, 00:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 144
Może :D Dobra nie wnikam w to :D Mam H7 i jest dobrze ;) PoZdRo 4 aLL :)

_________________
Fiat Punto II S 1.2 8V 2001r, 60 koni i jeden zrebak ;)
Zielony metalic :D
Pozdrówko :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO