You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 01:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #14790 Wysłany: 23 Mar 2007, 13:36; 
 Temat postu: Jak kupowałem GP - subiektywna ocena dilerów
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Chciałbym podzielić się doświadczeniami z kupna GP (woj. śląskie).

Kupowałem z wyprzedaży rocznika 2006, dlatego też byłem zdany na wersję i wyposażenie jakie zastanę w salonach u dilerów. Upatrzyłem z żonką odpowiedni kolor + 3d + 1,4 8V +dodatki (brałem pod uwagę inny kolor ale z tym samym wyposażeniem). Samochody w pewnym momencie zaczynały bardzo szybko znikać i ilość dostępnych GP szybko malała.
Odwiedziłem osobiście 8 dilerów, do kolejnych 8 dzwoniłem.

1 etap – szukanie do momentu nieformalnego zarezerwowania samochodu bez zaliczki (panika).
2 etap – szukanie lepszej ceny, lepszego wyposażenia (pełny komfort),

Moje odczucia i spostrzeżenia:
- nierzetelna informacja o zarezerwowanych (zaliczka), pracownicy salonu nie wiedzą o rezerwacjach wprowadzonych przez kolegę,
- dziwne uśmiechy i żarty ze strony sprzedawcy, gdy cały czas podtrzymywałem chęć zakupu mojej wersji wyposażenia samochodu,
- cena uzyskana telefonicznie (niższa o ok 1000zł) różniła się od ceny przedstawionej osobiście przez sprzedawcę,
- niechęć do sprawdzenia czy szukana wersja samochodu znajduje się w filii dilera w innej miejscowości,
- jeden z dilerów był skłonny podmienić istotną część wyposażenia aby zaspokoić nasze oczekiwania,
- pomimo jasnych zasad promocji związanych z rocznikiem 2006 i kredytowaniem zakupu samochodu teoretycznie każdy diler oferował inne warunki,
- duży diler nie zawsze jest synonimem dobrej jakości sprzedaży towaru,
- dwóch dilerów zadeklarowało i oddzwoniło po sprawdzeniu możliwości zaoferowania szukanego samochodu,
- jeden z powyższych był skłonny sprowadzić autko (za dopłatą kosztów transportu) od innego dilera z innej części kraju,
- rezerwacja samochodu bez wpłaty, jeżeli byłby chętny na „moj” GP to zostanę wcześniej powiadomiony telefonicznie, aby podjąć decyzję,
- po podjęciu decyzji o zakupie GP, zaproponowano samochód zastępczy abyśmy po sprzedaży starego samochodu nie musieli korzystać ze środków publicznej komunikacji,
- po podpisaniu umowy, a przed odbiorem samochodu (4dni) dostałem instrukcję pojazdu – nie musiałem jej studiować po opuszczeniu salonu,
- u dilera u którego kupowałem GP uzyskałem chyba najniższą cenę za pełny pakiet w Benefii,

Niektóre spostrzeżenia były tematami na forum.
A jakie wy macie wspomnienia z zakupu GP.
Może należałoby na forum utworzyć subiektywny ranking dilerów FIATA (w wielu przypadkach serwis prezentuje taki sam poziom jak salon). Nie zawsze oceny prowadzone przez fachowe czasopisma motoryzacyjne są do końca wiarygodne.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #14793 Wysłany: 23 Mar 2007, 13:56; 
 Temat postu:
Ja wole o swoim Dealerze nie pisac ...

Obdzwonilem cale mazowieckie, wybralem odpowiadajacy mi model.
Po wplacie zaliczki, zalatwieniu kredytu, okazalo sie, ze :
- nie ma obiecywanego mp3 tylko zwykly cd ;
- nie ma wielu gadzetow o czym pisalem w innym watku ;
- nie ma zadnej instrukcji ;
- nie bylo anteny i nastapilo poszukiwanie - znalazla sie ;
- jak zajechalem po 2 tygodniach od wplaty zaliczki po odbior (w miedzyczasie zalatwiany byl kredyt) okazalo sie, ze alarm jest ale .... na polce w magazynie - w efekcie odbior autka trwal od 9:00 do okolo 17:00

Moze jest cos jeszcze co pominalem ... ogolnie nie polecilbym tego Salonu.


Góra
  
 
 
 Post #14800 Wysłany: 23 Mar 2007, 14:34; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Miło wspominam zakup samochodu bo powiedziałem co chce miec w samochodzie, wybrałem kolorek i po bólu :) Z tym...ze ja nie kupowałem z wyprzedaży :D Kupowałem akutalny rocznik. Wszystko było na zicher gotowe z odbiorem. Pania sprzedawczynie poprosiłem nawetg o to aby wydała mi ksiazeczke na dwa dni albo dzień przed odbiorem auta. :) :) :)
Kredyt promocyjny załatwiony było od ręki, polisa wybrana najtansza z mozliwych i w promocji na cały pakiet..trwało to moze z 10 minut :)
Wszyscy byli mili i sie usmiechali i nic nie by.ło niewłasciwego w zachowaniu sprzedawców.
Miło wspominam zakup. Byłem najszczesliwszym facetem pod słońcem...do momentu pierwszej awarii :P :P

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14802 Wysłany: 23 Mar 2007, 15:11; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Ja również miło wspominam zakup, nawet bardzo... :) Po wybraniu wersji i kolorku okazało się, iż prawie identyczny egzemplarz jest dostępny od ręki! Miał dodatkowo radyjko CD, no to mały rabacik i już mam sprzęcik gratis. Obsługa salonu bardzo miła, także ogólne wrażenie bardzo dobre! ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14856 Wysłany: 23 Mar 2007, 21:04; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
U mnie zakup itp. tez przebiegal w milej atmosferze. Wszedlem do salonu, powiedzialem co chce miec w autku, pan powiedzial mi cene, uwala od niej kilka groszy, troche jeszcze ponegocjowalem, urwalem kolejne kilka groszy. Zamowilem, zaplacilem i autko po jakims czasie czekalo na mnie. Jedyna wada, to ze nie czekalo na mnie przykryte przescieradlem ;)

Narzekam jedynie na obsluge posprzedazowa... :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14858 Wysłany: 23 Mar 2007, 21:13; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
A u mnie wpszystko w porząsiu. Miła obsługa, rabacik i to prześcieradło :E

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #14884 Wysłany: 23 Mar 2007, 23:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Lut 2007,
Posty: 12
Ach miło wpomnieć ten moment - tzn zakupu auta. Te emocje, ten zapach nowości we wnętrzu autka - to wszystko może człwieka tak ogłupić, że widząc wszystko mozna nic nie widzieć. Trudno zachować resztkę rozsądku. Po doświadczeniach z poprzedniego zakupu, postanowiłem się solidnie przygotować. Kiedy już wiedziałem, że to ma być GP długo śledziłem oferty w całym kraju, dzwoniłm, pisałem maile. W końcu wiedziałem czego mam szukać / silnik 1,4, klimatyzacja, 5 drzwi i z upustami z rocznika 2006/. Kolor miał być sprawą drugorzędną. Znalazłem! Jeden w Warszawie, drugi na Śląsku, a pojechałem do salonu jeszce innego bliżej miejsca zamieszkania. I o dziwo, ledwo podjąłem się rozmowy ze sprzedawcą na temat auta w standardzie wyposażenia mnie odpowiadającego oraz w ciekawej cenie, ten stwierdził,że takie auto jest.Faktycznie. Ledwo usiadłem w jego wnętrzu wiedziałem, że to auto musi być moje. Było to w czwartek ok. 15 -tej, a na drugi dzień ok. 17 -tej wyjeżdżałem już swoim GP z salonu. Obsługa była bardzo miła. Zresztą 4 lata temu też tam kupowałem auto i było podobnie. To zdecydowało, że się do nich i tym razemwybrałem i nie żałuję. Książkę dostałem do ręki zaraz pierwszego dnia, ubezpieczenie /pakiet / dostałem taniej niż w innym salonie o ok. 650 zł. Od zakupu minęło już 3 miesiące, a już 2 razy odwiedziłem ten salon, ..... bo się dobrze w nim czuję. Jedni wolą operę , inni teatr czy kino, ja zaś rozkoszuje się widokiem nowych - aut w otoczeniu usmiechniętych pracownikówsalonu. A już nie musieliby tacy być, bo wkońcu po następne auto przyjadę nieprędko.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14886 Wysłany: 23 Mar 2007, 23:39; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
fanek napisał(a):
Od zakupu minęło już 3 miesiące, a już 2 razy odwiedziłem ten salon, ..... bo się dobrze w nim czuję. Jedni wolą operę , inni teatr czy kino, ja zaś rozkoszuje się widokiem nowych - aut w otoczeniu usmiechniętych pracownikówsalonu.

Jak miło, że nie jestem sam! :lol: Ha! 0)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18964 Wysłany: 13 Kwi 2007, 19:46; 
 Temat postu: Autobial Lublin
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 21 Paź 2006,
Posty: 20
Bardzo przyjemna obsługa. Kupowałem w ubiegłym roku siostrze Pandę i sobie GP


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18993 Wysłany: 13 Kwi 2007, 22:49; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
Ja również zakup GP wspominam pozytywnie, miła rzetelna obsługa, ale to powinno być tak wszędzie 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67816 Wysłany: 28 Lis 2007, 09:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 18 Wrz 2007,
Posty: 49
Kupowałem GP w Auto Gryfie w Szczecinie. Od poczatku do końca było pieknie. Salon sprzedazy to zupełnie inny świat niż ASO w tej samej firmie. I nie chodzi tylko o to, że tu kupuje sie auto a tam je naprawia. Jest pewna równica w podejściu do klienta. Przyklad: po kupni eGO okazalo się, że nie świeci przednie przeciwmgielne swiatlo. Wybitny fachowiec z ASO chail auto na podnosnik bo "inaczej sie nie da tego zrobić". Byl przytym człowiek ktory mi auto sprzedawał. Powiedział "co znaczy się nie da". Prawie polozyl sie w garniturze na podłodze pogrzebał cos pod spodem i światło świeci... O tę róznicę chodzi:)

_________________
Grande Punto, 1.4 77 KM Dynamic, 3d


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67826 Wysłany: 28 Lis 2007, 09:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Ja kupowałem w najgorszym okresie, bo w czasie wakacji, kiedy trwa przerwa technologiczna i oczekiwanie na auto może trwać kilka tygodni.
Zależało mi jednak na nowym aucie przed urlopem, więc byłem zdany na to, co w salonach. We Wrocławu nie było, dilerka obiecała poszukać i oddzwonić. Czekam do dziś :)
W małym salonie poza Wrocławiem "uciekły" mi 2 kropki sprzed nosa (w tym wypasione 1,9) ale diler się uparł, znalazł i sprowadził. O żadnej dodatkowej opłacie mowy nie było, ale nie wykluczam, że odbili to sobie w rabacie :)

Potem zaczęły się schody, bo przyjechało auto ale papiery nie dotarły, bo kurier miał wypadek, a to nie założyli mi chlapaczy, bo nie wiedzieli czy chciałem, a to alarmu nie zdążyli założyć, potem nie mieli sterowników - domyślam się, że ine chcieli nic z autem robić, dopóki nie podpiszę papierów. Potem już jakoś poszło, taka typowa polska prowizorka :)

Za to kropek chyba mi się trafił bez trola, bo 10 tys. zrobione bez przebojów (wyjąwszy regulację drzwi pasażera).

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67888 Wysłany: 28 Lis 2007, 14:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice-Wesoła:)
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 861
Yoka a kupowałes w auto hicie??

_________________
Alfa Romeo 33 QV 1.7 4x4 ;) Cuore Sportivo<3
Warsztat Mechaniki Pojazdowej
Mysłowice-Krasowy, Plebiscytowa 70
Dla Forumowiczów zniżka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67926 Wysłany: 28 Lis 2007, 16:12; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
wilku aha ...ale więcej już tam nic nie kupie ...... tak jak w innym salonie fiata :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67928 Wysłany: 28 Lis 2007, 16:21; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Yoka już nigdy nie kupisz więcej jakiekolwiek fiata ? :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67935 Wysłany: 28 Lis 2007, 17:02; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Każdy mówi dobrze o innych Markach aż sam się nie "przejedzie"

Ale czy później się przyznaje do tego ? Raczej nie - bo przecież wydać dużo kasy na Toyotę czy VW, który się psuje to wstyd ;D

Nie adresuje do Yoki tylko ogółem :)

A Ty Yoka daj znać co tam w przyszłości kupisz albo kupiłeś jak jeszcze będziesz na forum zaglądał ;D

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #67940 Wysłany: 28 Lis 2007, 18:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 17 Sie 2007,
Posty: 73
Ja rowniez jestem zadowolony z obslugi salonu przy sprzedazy:)
Najlepsze jest to ze ja w przeciwienstwie do wielu z was nie planowalem kupna nowego auta wogole,mialem zamiar kupic jakies uzywane autko.Ale w tym czasie zaczely sie intesywne reklamy w tv Grande punto z atrakcyjnym kredytem,a autko zawsze mi sie podobalo wiec postanowilem tak dla ciekawosci sie przejsc do salonu zeby dowiedziec sie szczegolow. Pytalem o auta z wyprzedazy 2006,jedyny warunek to mial byc 3 drzwiowy 1.4 8v. Zaczal mi wciskac wersje 5 dzwiowa, ale ja na to ze tylko 3d i koniec! On na to ze ma jeden taki model ale to wersja z dodatkowym wyposazeniem i ze jest droga bo prawie 50tys zl(bylo to Energy + pakiet comfort:klima,radio z cd z sterowaniem na kierownicy,elektryczna regulacja pod ledzwie itd)kiedy zobaczyl ze nie wcisnie mi 5d to wzial kalkulator i zaczal liczyc ile moze dac upustu i skonczylo sie na tym ze sprzeda go za 42tys zl,zdziwilem sie troche ze cena wyszla taka sama jak za 5d z podstawowym wyposazeniem. Nastepnie udalismy sie na plac zeby go obejzec i jak wsiadlem do niego to sie odrazu zakochalem i tak na 2 dzien odjechalem nim z salonu:) Kto by pomyslal.... wsumie dal mi 4,5tys od salonu + 3.5tys zl za wyprzedaz rocznika. Super okazja!! odjechalem w walentynki 14 lutego:)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v Energy + pakiet Energy Comfort. Rocznik 2006.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68039 Wysłany: 29 Lis 2007, 00:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Wlasciwie nie byloby zle w przypadku dealera gdzie kupowalem auto gdyby nie to ze zamiast instrukcji od PIIFL dostalem od Grande Punto i do dzis nie moge sie doprosic o wlasciwa. Zaczyna mnie to juz wk... no sie znaczy denerwowac.

Drugi minus ze pani ktora mi sprzedawala auto wlasciwie nie byla w stanie powiedziec jakie wyposazenie jest jeszcze dostepne (to byl schylek dostepnosci PIIFL), mowila ze cos jest, potem dzwonila jak sadze do centrali i nagle okazywalo sie ze nie ma...

Poza tym OK, innych cudow nie bylo.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #68281 Wysłany: 29 Lis 2007, 22:59; 
 Temat postu:
Zdziwiłbym się gdyby Yoka kupił jeszcze jakiegoś fiata :lol:


Góra
  
 
 
 Post #68340 Wysłany: 30 Lis 2007, 06:54; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
bbanditoss jest to mój ostatni fiat

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68342 Wysłany: 30 Lis 2007, 07:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Zobaczysz Yoka, jeszcze kiedys Bravo odemnie odkupisz ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68344 Wysłany: 30 Lis 2007, 07:49; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Yoka napisał(a):
bbanditoss jest to mój ostatni fiat

szkoda :( to może chociaż jeszcze nim troche pojezdzisz i zaliczysz pare spotów na muchowcu ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68420 Wysłany: 30 Lis 2007, 12:43; 
 Temat postu:
bbanditoss napisał(a):
szkoda to może chociaż jeszcze nim troche pojezdzisz i zaliczysz pare spotów na muchowcu


Jak mu się po drodze nie zepsuje i nie będzie musiał skręcić do AUTO-HITU :lol: :lol: :lol:


Góra
  
 
 
 Post #73715 Wysłany: 21 Gru 2007, 21:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 18 Wrz 2007,
Posty: 49
A czy jest tu wątek SUBIEKTYWNA OCENA ASO?? :lol:

_________________
Grande Punto, 1.4 77 KM Dynamic, 3d


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO