You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #140377 Wysłany: 02 Lip 2008, 07:42; 
 Temat postu: Bagażnik dachowy
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Grudziądz
Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 89
witam!!!
Chcialbym zalozyc do GP bagaznik dachowy a w efekcie koncowym BOX.
Przegladalem Thula, ale moze macie jakies ine rozwiazania i co mozecie polecic.

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 6:42 am ]
No cóż, widze ze nikt nie stosuje bagażników dachowych ;))).

_________________
Pozdrawiam
Dawid
Fiat Grande Punto 1.4 77KM 06'; Ford Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM 2015'


Góra
 Profil  
 

 
 Post #140781 Wysłany: 02 Lip 2008, 07:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice-Wesoła:)
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 861
david napisał(a):
[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 6:42 am ]
No cóż, widze ze nikt nie stosuje bagażników dachowych Wink)).

o 6.43 wiekszosc jest w pracy lub jeszcze spi...ja Ci niestety nie pomoge bo bagaznika nie mam..ale poczekaj troche :)

_________________
Alfa Romeo 33 QV 1.7 4x4 ;) Cuore Sportivo<3
Warsztat Mechaniki Pojazdowej
Mysłowice-Krasowy, Plebiscytowa 70
Dla Forumowiczów zniżka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140790 Wysłany: 02 Lip 2008, 08:16; 
 Temat postu:
david napisał(a):
No cóż, widze ze nikt nie stosuje bagażników dachowych )


David -taki temat już był dość obszernie opisywany, nawet ja kiedyś szukałem w nim informacji. Spróbuj skorzystać z funkcji "Szukaj" naszego forum. :D


Góra
  
 
 
 Post #140795 Wysłany: 02 Lip 2008, 08:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Co do bagaznika,to nie kupuj fiatowskiego,P O R A Z K A !!! juz od 40 km\h zaczyna huczec na dachu,przy 120 km\h opyciec mozna...testowalem,szybko sprzedalem...Poczekalem jak thule zrobilo na GP...kupilem i inna bajka,zaczyna lekko slychac bagaznik na dachu dopiero przy 110 km\h.Koszt fiatowskiego okolo 320 zl,thule 520 zl,ale to cena u znajomego,tyle dalem w zeszlym roku,moze teraz bedzie taniej,acha mam alu belki,troche drozsze od stalowych.Boxa tez mam thule Spirit 780,na narty,wakacje wystarcza,pakowny,otwierany z dwoch stron,bardzo oplywowy-super.
Image
Image
Image
Image
Fotki niestety jeszcze ze starym bagaznikiem fiatowskim,w tym roku zapodam juz z thule.Polecam Thule ...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140808 Wysłany: 02 Lip 2008, 09:38; 
 Temat postu:
Podobno FAPA ma jakiś patent nieco tańszy niż thule i podobno lepiej dopasowany do GP (pasuje do otworów montażowych w drzwiach)


Góra
  
 
 
 Post #140865 Wysłany: 02 Lip 2008, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Thule jest o tyle lepszy od fiatowskiego,ze nie trzeba go przykrecac srubkami,ktore kalecza uszczelke w drzwiach.Mocowanie w Thule ma tylko bolce od wewnatrz do tych otworow.Generalnie to fiat dal plame z bagaznikami,a dokladnie chodzi mi o to,ze w zimie,albo w deszczowe dni,przy otwieraniu drzwi,strasznie kapie z tych mocowan na tapicerke drzwi i foteli,jak ktos ma jasna tapicerke,tak jak ja,to plamy zostaja i trzeba to pozniej czyscic.W PII tego nie bylo.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140957 Wysłany: 02 Lip 2008, 16:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: gliwice
Rejestracja: 27 Maj 2008,
Posty: 57
witam ! ja mam bagażnik FAPA PORTER.z tego co sie orientuje to najtańszy system.nie powiem ci dokładnie ile kosztuje,bo ja go kupiłem jeszcze jak miałem seja.potem tylko dokupiłem kit do grande i sprawa załatwiona.ten system nie wykorzystuje fabrycznych śrub.dach obejmują tylko takie ,,łapy``,ale samo mocowanie jest dość szybkie i według mnie nie nastręcza zbytnio problemów.no chyba że ktoś jest bardzo wygodny i ma kase na thule.co do hałasu to powiem ci tak - pojawia sie od około80-90 km/h ale jest bardziej znośny ponieważ w tym nowym kicie do kropka były dołączone takie listwy aerodynamiczne na te metalowe poprzeczki. przy seicento był gwizd a teraz jest dość mocny szum

_________________
GP 1,4 8V Estiva


Góra
 Profil  
 
 
 Post #141004 Wysłany: 02 Lip 2008, 18:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
A mnie dziwi halas,szum fiatowskiego bagaznika.Ma bardzo male lapy,w thule sa duze i masywne i takie sa bardziej oplywowe...cichsze...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #141041 Wysłany: 02 Lip 2008, 21:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Grudziądz
Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 89
wilku napisał(a):
david napisał(a):
[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 6:42 am ]
No cóż, widze ze nikt nie stosuje bagażników dachowych Wink)).

o 6.43 wiekszosc jest w pracy lub jeszcze spi...ja Ci niestety nie pomoge bo bagaznika nie mam..ale poczekaj troche :)


Trzeba napisac o 6.43 azeby ktos napisał posta.
Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi.

_________________
Pozdrawiam
Dawid
Fiat Grande Punto 1.4 77KM 06'; Ford Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM 2015'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142057 Wysłany: 05 Lip 2008, 14:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzef
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Sędziszów, Świętokrzyskie
Rejestracja: 03 Lip 2008,
Posty: 72
jeżeli potrzebujesz jeszcze coś na dach to wklejam link, znalazłem na alegro ja osobiście mam i jestem zadowolony z tych belek, polecam
http://moto.allegro.pl/item390021665_ba ... drzwi.html

[ Dodano: 05 Lip 2008 14:36 ]
aj zapomniałem a jak chcesz zerknąć jak wygląda na GP to podaję linka do mojego foto GP, ja ma już zamontowany na dachu....
http://fiatpunto.com.pl/img,IMG_486cfac00d2047828.jpg

_________________
GP 1.4 8v 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142097 Wysłany: 05 Lip 2008, 17:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: s-c
Rejestracja: 23 Cze 2007,
Posty: 88
Grzegorz1976 napisał(a):
Podobno FAPA ma jakiś patent nieco tańszy niż thule i podobno lepiej dopasowany do GP (pasuje do otworów montażowych w drzwiach)


Fapa mistrzostwo świata, ja używam bagażnika fapy z aluminiowymi aerodynamicznymi belkami. Woże na dachu rowery i sie sprawdza nic nie trzeszczy nic nie hałasuje. Wczesniej miałem jakiegoś noname i totalna poraża. Bagażnik FAPY bardzo łądnie sie prezentuje jest solidny i jest montowany do miejsc gdzei fiat to przewidział w przeciwieństwie do bagażnika thule. Polecam fape.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142128 Wysłany: 05 Lip 2008, 20:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
paulini napisał(a):
Grzegorz1976 napisał(a):
Podobno FAPA ma jakiś patent nieco tańszy niż thule i podobno lepiej dopasowany do GP (pasuje do otworów montażowych w drzwiach)


Fapa mistrzostwo świata, ja używam bagażnika fapy z aluminiowymi aerodynamicznymi belkami. Woże na dachu rowery i sie sprawdza nic nie trzeszczy nic nie hałasuje. Wczesniej miałem jakiegoś noname i totalna poraża. Bagażnik FAPY bardzo łądnie sie prezentuje jest solidny i jest montowany do miejsc gdzei fiat to przewidział w przeciwieństwie do bagażnika thule. Polecam fape.


Co TY koles piszesz !!!??? nie rozumiem,jak thule zle,zle miejsca montazu bagaznika przewidzial,umiejscowil !!!??? Masz thule ??? wiesz co piszesz ???

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142149 Wysłany: 05 Lip 2008, 20:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: s-c
Rejestracja: 23 Cze 2007,
Posty: 88
Hawel napisał(a):
paulini napisał(a):
Grzegorz1976 napisał(a):
Podobno FAPA ma jakiś patent nieco tańszy niż thule i podobno lepiej dopasowany do GP (pasuje do otworów montażowych w drzwiach)


Fapa mistrzostwo świata, ja używam bagażnika fapy z aluminiowymi aerodynamicznymi belkami. Woże na dachu rowery i sie sprawdza nic nie trzeszczy nic nie hałasuje. Wczesniej miałem jakiegoś noname i totalna poraża. Bagażnik FAPY bardzo łądnie sie prezentuje jest solidny i jest montowany do miejsc gdzei fiat to przewidział w przeciwieństwie do bagażnika thule. Polecam fape.


Co TY koles piszesz !!!??? nie rozumiem,jak thule zle,zle miejsca montazu bagaznika przewidzial,umiejscowil !!!??? Masz thule ??? wiesz co piszesz ???





Tak "koleś" wiem co pisze i wcale nie krytykuje twojego thule. Jak szukałem bagażnika to rozważalem obie marki. I poprostu thule ma jakies swoje patenty nie mówie że są złe poprostu Fapa jakoś bardziej do mnie przemawiała sposobem zamocowania całego zestwu na dachu. Więc sie koleś nie oburzaj. I jeździj sobie koles ze swoim thule. A ja tylko potwierdzam to co napisał Grzegorz1976. Bo też sie spotkałem z tą opinią. Że fapa do GP jest lepsza i bardziej polecana. A do thule nic nie mam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142236 Wysłany: 06 Lip 2008, 10:51; 
 Temat postu:
Spoko chłopaki bez nerw. Thule na pewno jest bardzo dobry i na pewno jest... bardzo drogi. Znalazłem gdzieś w ofercie (chyba w necie) topowy bagażnik FAPY, który bez promocji wychodził ok 200 zł taniej niż Thule. Więc myślę że Fapa jest warta rozważenia szczególnie ze paulini ma i sobie chwali. Co do thule, jak kogoś stać to czemu nie? Jednak jak dla mnie dość droga imprezka, dlatego poszukuję czegoś równie porządnego a nieco tańszego.


Góra
  
 
 
 Post #142323 Wysłany: 06 Lip 2008, 15:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzef
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Sędziszów, Świętokrzyskie
Rejestracja: 03 Lip 2008,
Posty: 72
Grzgorz1976, parę postów wyżej podałem linki gdzie kupić i jak wyglądają na moim samochodzie, polecam bo nie drogo i dość dobrze sie z nimi jeździ, nie są bardzo głośne co nie moge powiedzieć że ich nie słychać........

_________________
GP 1.4 8v 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142647 Wysłany: 07 Lip 2008, 19:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Poniewaz ja rowniez potrzebuje bagaznika zdecydowalem sie na Thule i kazalem gosciowi na allegro poskladac komplet do Grande. Jakby ktos chcial to zostaly jeszcze 4 sztuki :P
http://www.allegro.pl/item396191316_thu ... oclaw.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142659 Wysłany: 07 Lip 2008, 20:28; 
 Temat postu:
Kurcze fajna cena tego tjula :) Normalnie ten zestaw wyceniany jest na około 700zł. Oj kusi mnie kusi...


Góra
  
 
 
 Post #142870 Wysłany: 08 Lip 2008, 05:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Na thule nie bedziecie narzekac,przetestowane na wlasnej skorze,mialem fiatowskiego,dramat.Polecam tylko thule,mialem na PII,teraz mam na GP i tylko thule na kazde inne auto,wiem,ze jest drogi,ale za jakosc sie placi...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142871 Wysłany: 08 Lip 2008, 06:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: s-c
Rejestracja: 23 Cze 2007,
Posty: 88
Jak juz kupować baga to zainwestować w aluminiowe aerodynamiczne belki jest kolosalna róznica podczas jazdy. Wiem bo robie duzo km z rowerami na dachu bo sie scigam na rowerze, wiec dosyć intensywnie uzytkuje bagażnik dachowy. I lepiej kupic też cos markowego zeby wszystko było solidne bo inaczej bedzie trzeszczeć na dachu. Najlepszym rozwiązaniem napewno bedzie Fapa zero system bądz thule.


Heh i wyczytałem że za designe fapy odpowiada Giorgetto Giugiaro :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #142872 Wysłany: 08 Lip 2008, 06:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Te na gorze sa aluminiowe i cena rowniez rozsadna.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #163944 Wysłany: 31 Sie 2008, 18:57; 
 Temat postu:
No i mam. Dostałem w prezencie Thule na belkach aero. Zamontowałem sprawdziłem i z czyystym sumieniem mogę polecić. Gdyby to nie był prezent pewnie nie kupiłbym thula tylko coś tańszego i... mógłbym żałować ;). To naprawdę porządny solidnie wykonany bagażnik, bardzo cichy i elegancko dostosowany do badwozia GP. No to teraz będę sobie go doposażał w uchwyciki na rowery i na przyszły rok śmigam gdzieś z rowerkami (NARESZCIE!!!!)


Góra
  
 
 
 Post #167830 Wysłany: 11 Wrz 2008, 11:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2008,
Posty: 10
Witam,
Na wakacje kupiłem nie orginalny bagaznik hiszpańskiej firmy Cruse. Sprawdził się 100%! Transportowałem rowery nad morze (ok 430 km.) Patent na plus to dodatkowe ściągacze. Minos mały to to że strasznie go słychać (świst).

_________________
Fiat Grande Punto 1,4 Active "CZERWONEK"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198643 Wysłany: 12 Gru 2008, 19:46; 
 Temat postu:
No to dzisiaj mój bagażnik popracował. Przewieziona choinka 2,2 m i szafka z ikei 1,90m - rewelacyjne rozwiązanie. Żadnego składania siedzeń, demolowania wnętrza, śmiecenia i brudzenia. Myk na dach, linki zabezpieczajace i w drogę. Super rozwiązanie. Jestem bardzo zadowolony, polecam :D


Góra
  
 
 
 Post #241408 Wysłany: 16 Kwi 2009, 09:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Wiem, ze temat stary, ale znalazlem wiec pytam. Chcialem kupic box THULE PACIFIC 600 do GP. Czy ktos takowy posiada, jakies sugestie?? Zastanawiam sie czy nie trzeba bedzie odkrecac anteny zeby go zalozyc. Poradzcie cos. :wink:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #254677 Wysłany: 17 Maj 2009, 16:03; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
Grzegorz 1976 możesz mi podać dokładny model tego bagaznika Thula oraz model belek. Wolę sprawdzone bagażniki niż szukać po necie. Z góry dziekuję. A jeżeli ma ktoś dokładny model bagażnika i belek do GP od FAPY też będę wdzięczny. A jak to jest potem z zaczepami na rower i boxa - czy to musi być do kompletu z danej firmy czyli jak Thule to reszta też Thula. Generalnie chce skompletować sobie: bagażnik, belki, zaczepy na rower i BOX. Proszę - podajcie mi dokładne dane i modele jakie stosujecie i są sprawdzone. Jak jest z montażem - czy samemu to "starszne" przeżycie czy spokojnie dam radę. W sklepach internetowych różne rzeczy gadają stąd wolę konkretne informacje od was aby po prostu zamówić konkretny sprawdzony zestaw.

_________________
Grande Dynamic 2007 1,4 77KM szary underground...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO