You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #625190 Wysłany: 09 Lis 2012, 12:03; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: JOANNA
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 28 Cze 2010,
Posty: 26
Hmmm...tylko tak mi dużo jakoś wygląda to spalanie....Nie wiem czy można się kierować takim rozumowaniem...ale:
do tej pory miałam tico ( :D ) i tankowałam za jakieś 50zl tygodniowo.Jak wiadomo tico ma poj 800 czyli matematycznie: 1200-800=400 czyli powinno mi starczać na przejechanie tej samej trasy 50+25=75zl
A tu:tankuje za 100...Np zatankowałam w środę 31.10.2012 i wczoraj,czyli po tygodniu zaświeciła się rezerwa.niby piszą w 8instrukcji,że od momentu zapalenia się rezerwy jest jakieś 5l w baku...
Tak trochę trudno to wszystko ogarnąć,bo tico nie miało wskaźnika rezerwy...:)
Już nie wiem co myśleć,czy udawać się gdzieś w celu brania kropki pod lupę czy jak...?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #629185 Wysłany: 03 Gru 2012, 15:49; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Szymon
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Gru 2012,
Posty: 37
Dziewczyna zakupiła Punto II, świeciła rezerwa. Zatankowała paliwa za 100 zł (1l = 5,39 zł / 95). Po zatankowaniu pokazywało ponad połowę baka. Po przejechaniu 70km jest poniżej 1/4 baku. Jest wszystko ok?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629188 Wysłany: 03 Gru 2012, 16:03; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Zatankuj do pełna, przejedź 100km i znów zatankuj do pełna. Podaj ile litrów weszło za drugim razem.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631339 Wysłany: 14 Gru 2012, 20:42; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 17 Gru 2009,
Posty: 583
A ja się zmartwiłem:( pierwszy raz kropek mi tyle spalił (jazda miasto 100%) zatankowałem 41l i dziś przy 480km zapaliła się rezerwa spalanie według kompa 100/12,1=8,2 :OO,jak dla mnie to o 0,5l za dużo:( niby były teraz duże mrozy, w lecie to na baku robię ok 560km do zaświecenia rezerwy czyli spalanie mam ok 7l

[ Dodano: 14 Gru 2012 19:42 ]

aaa i dodam że w lecie to spalanie mam na szerszych oponach niż teraz

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 16v 95KM :D 2009
topic23830.html

topic22640.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631345 Wysłany: 14 Gru 2012, 20:56; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
jak tak czytam nie które posty o spalaniu to normalnie mam wrażenie że jak auto spali więcej to tragedia wielka się dzieje, ludzie wyluzujcie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631348 Wysłany: 14 Gru 2012, 21:00; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 17 Gru 2009,
Posty: 583
No jak na taki mały silnik to tragedia;D

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 16v 95KM :D 2009
topic23830.html

topic22640.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632103 Wysłany: 19 Gru 2012, 13:30; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: JOANNA
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 28 Cze 2010,
Posty: 26
Naczytałam sie tego co piszecie i połowy nie rozumiem...:) Ale czego sie spodziewac po kobiecie,prawda?:)
Komputer mojego nowo kupionego PUNTO II pokazuje zuzycie 10,3....:( strasznie duzo...obawiam sie ze moze naprawde duzo palic,bo sredni tankuje tygodniowo za 100zl (17-18l),przemierzajac te sama trase,ktora wczesniej robilam tico za polowe tej kwoty.a roznica w pojemnosci nie jest jakas powalajaca bo tico mialo 0,8 a ten ma 1,2...."matematycznie" mi to nie gra...:(
Czy ktos z Was moze mi podpowiedziec co moze byc przyczyna? gdzie szukac usterki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632109 Wysłany: 19 Gru 2012, 14:33; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
jane125 napisał(a):
Jak wiadomo tico ma poj 800 czyli matematycznie: 1200-800=400 czyli powinno mi starczać na przejechanie tej samej trasy 50+25=75zl
Jezeli wszystko byloby tak super "matematycznie", to pomysl sobie ze np. FIAT PUNTO II HGT silnik 1.8 powinien miec wg. Ciebie 2,25x wiecej mocy anizeli TICO. Liczymy - TICO ma 41KM a PII HGT 131KM, jak widzisz juz twoja "matematyka" sie nie sprawdza, nie widze zadnych sensownych proporcji gdyz TICO teoretycznie ma mniejsza moc "z litra" anizeli PII HGT, TICO z litra wyciaga ok. 51KM, a PII HGT - 72. Nie wspomne juz o tym, ze np. PORSCHE PANAMERA o pojemnosci 4,8 litra silnik z bajerami, ma moc 500 KM, z litra pojemnosci wychodzi ok. 104KM - http://pl.wikipedia.org/wiki/Porsche_Panamera. Nie da sie samochodow "matematycznie zmierzyc" ta sama miarka, jak Ci pokazalem.W skrocie, wieksza pojemnosc/moc = wieksze spalanie. I nie ma cudow.
jane125 napisał(a):
Już nie wiem co myśleć,czy udawać się gdzieś w celu brania kropki pod lupę czy jak...?
Proponuje poczytac o ecodrivingu, przy okazji pisza w jaki sposob mozna rowniez zmniejszyc zuzycie paliwa, od stylu jazdy i "ciezkiej nogi" zalezy ile bedziesz zostawiac kasy na stacji paliw - http://www.ecodriving.aq.pl/
domin45670 napisał(a):
Zatankuj do pełna, przejedź 100km i znów zatankuj do pełna. Podaj ile litrów weszło za drugim razem.
Mozna prosciej i bez "zegarmistrzowskiej precyzji". Najwazniejsze to zatankowac do pelna i wyzerowac licznik przejechanych kilometrow, lub tez spisac sobie z ogolnego stan licznika. Potem w droge, zrobic 100 lub wiecej kilometrow. Znowu do pelna zalac. Wziac sobie paragon na pamiatke. I liczymy: zatankowane litry paliwa dzielimy przez przejechany dystans. Mnozymy to przez 100, czyli przesuwamy przecinek o 2 miejsca w prawo, mamy dokladne spalanie, do kilku miejsc po przecinku. Przyklad: zatankowalismy 20 litrow paliwa, przejechalismy 280 km. Liczymy: 20 / 280 = 0,0714. Mnozymy razy 100 lub "przesuwamy przecinek" o dwa miejsca w prawo, wynik: 7,14
Damian0907 napisał(a):
No jak na taki mały silnik to tragedia;D
Jezdze dynamicznie po miescie, w trasie rowniez ponizej 110-120km/h nie schodze, czyli nie jest to ekonomiczna jazda. Mimo to, moj "maly silniczek" 1.2 16V dobrze sie czuje kiedy jest w okolicach 3.000 obrotow, i co ciekawe przy takim moim stylu jazdy, pali ok. 7,5litra benzyny na 100 km. Srednio. Gdybym chcial byloby mniej, ale wtedy zadna przyjemnosc z jazdy. Acha... i nie oszczedzam na pradzie, tzn. jak trzeba to klima w lato, w zimie nawiewy powietrza + grzanie tylnej szyby itd. I srednio 7-7,5 litra spala "szesnastka" w miescie. A osiagi juz ma zadawalajace w porownaniu do 1.2 8V :>
jane125 napisał(a):
Naczytałam sie tego co piszecie i połowy nie rozumiem...:) Ale czego sie spodziewac po kobiecie,prawda?:)
Nie. Kobieta czy facet, tez czlowiek. Umiejetnosci sa rozne. Nie ma reguly.
jane125 napisał(a):
"matematycznie" mi to nie gra...:(
"matematyka" to jedno a "zasada dzialania silnika spalinowego i ogolnie konstrukcja samochodu" to drugie w wielkim skrocie, mam nadzieje ze rozumiesz o czym pisze, ze nie wszystko mozna zmierzyc ta sama miarka - taki skrot myslowy.
jane125 napisał(a):
Czy ktos z Was moze mi podpowiedziec co moze byc przyczyna? gdzie szukac usterki
Oczywiscie, wikipedia np. juz Ci podpowiada, a dokladniej dane techniczne obydwu samochodow - DAEWOO TICO - http://pl.wikipedia.org/wiki/Daewoo_Tic ... techniczne oraz FIAT PUNTO II - http://pl.wikipedia.org/wiki/Fiat_Punto#Dane_techniczne

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632115 Wysłany: 19 Gru 2012, 14:37; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
jane125 napisał(a):
PUNTO II pokazuje zuzycie 10,3....:( strasznie duzo...

Nie sądzisz chyba, że pali Ci 10,3 l/100km :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632116 Wysłany: 19 Gru 2012, 14:40; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: JOANNA
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 28 Cze 2010,
Posty: 26
nie,nie sadze...zdaje sobie sprawe ze robi 10km na 1 l paliwa :) i to mnie przeraza wlasnie,bo w takim razie na 100km by zuzywal 10l...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632117 Wysłany: 19 Gru 2012, 14:47; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
jane125 napisał(a):
Naczytałam sie tego co piszecie i połowy nie rozumiem...:) Ale czego sie spodziewac po kobiecie,prawda?:)
Jezeli nadal, mimo tego co Ci w miedzyczasie forumowicze odpisali, uwazasz ze za duzo pali, prosty test:
- samodzielnie. Lecisz na trase, zerujesz sobie licznik komputera. Jedziesz z roznymi predkosciami, na roznych biegach. Przez powiedzmy 3-5 minut w kazdej "opcji", staraj sie sztywno trzymac "opcji", obserwuj wskazania spalania na komputerze. Przy kazdej zmianie "opcji" jazdy, zeruj komputer. Wez pasazera, niech notuje Ci odczyty sredniego spalania.
- siadasz jako pasazer, bierzesz doswiadczonego kierowce i kazesz mu robic "testy" w roznych wariantach, jak powyzej. Ty jestes pilotem, masz notes i notujesz odczyty.

Jezeli bedzie cos, co bedzie dalej wg Ciebie "nie na miejscu" pisz. Przepraszam, ale jak napisal wojtass18
wojtass18 napisał(a):
ludzie wyluzujcie
trzeba wyluzowac i nie szukac problemow na sile. Kazdy w tym i ja, chcialbym aby moj samochod palil jak najmniej, ale cos za cos - masz wiekszy samochod, lepiej wyposazony, pociesz sie tym ;) A jezeli nadal bedziesz uwazala ze za duzo pali, nie widze innego wyjscia jak przesiac sie na busa, wtedy wszelkie problemy znikna. Na razie masz problem ze srednim spalaniem, tylko czekac kiedy bedziesz narzekac na ceny czesci zamiennych, wieksze auto, inna konstrukcja, wiecej "elektroniki" - dobra, nie robie offtopa ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632120 Wysłany: 19 Gru 2012, 14:58; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: JOANNA
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 28 Cze 2010,
Posty: 26
jezdze spokojnie,biegi zmieniam na odpowiednich obrotach.. generalnie cos sie z nim dzieje...:( dopoki bylo w miare cieplo (kupilam auto pod koniec pazdziernika br) to nic sie nei dzialo.kiedy tylko zaczelo byc okolo 0 stopni i nizej to zachowuje sie bardzo dziwnie po dlugim postoju (po nocy lub po 8 godzinach stania pod praca).nadmieniam ze jest garazowany.No wiec to jest tak: odpala bez problemu,po czym jak chce wyjechac z garazu to po dodaniu gazu-gasnie,zdaze wyjechac moze 5 metrow.jak go odpalam po tym zgasnieciu to dluzej musze potrzymac kluczyk by zaskoczyl,i musze podgazowac zeby zapalil.zapala i moge jechac.jednak jest taki..mułowaty...przez jakis czas. ja mu wciskam gaz,do dechy,a on jedzie swoje 10/h...za jakis czas sie rozbuja i jest juz ok.nawet jesli potem mam postoj,wylacze go to juz nie mam problemow z zapaleniem i jazda.Noi tak...bylam juz u kilku mechanikow i lipa...jeden mowi-jezdzij poki sie cos nie rozwali,wtedy bedziemy robic (co mnie nie satysfakcjonuje).drugi mowi: albo czujnik ssania albo przepustnica-jedz na komputer,niech wyklucza to lub to bo szkoda kasy by pol auta wymieniac.pojechalam-komputer nic nie pokazal,wszystko ok.facet od komputera mowi:pompa paliwa moze.No jakem "baba"-nie sadze,bo na prodsty rozum jakby byla pompa paliwa to uwazam ze by szwankowal bez wzgledu czy zimny czy cieply,i nie tylko na wolnych obrotach.W dodatku czasem szarpie..jak na przyklad wyjezdzam na podporzadkowana i po wlaczeniu sie do ruchu chce zmienic z 2 na 3 bieg...szarpie na jakims krotkim odcinku...
Juz nie wiem co robic,do kogo sie udac...Wszyscy rozkladaja rece...

[ Dodano: 19 Gru 2012 14:58 ]

No jakos jak czytalam o spalaniu w tym aucie,tabele przegladalam itp to spalania sa na poziomie 6-7 litrow wiec sorry ale 10 to chyba spora rozbieznosc.jakby palil 8 to bym nie szukala powodu.Bez obrazy,ale Wojtas chyba nie ma z tym problemu ile mu auto pali,jakby palilo 50 to tez by lal pod korek i juz :)
Nie ma wielkiej zimy,nie stoje godzinami w korkach,nie uzywam teraz klimy zeby mi zarlo jak smoczysko,wiec chyba nie ma w tym nic dziwnego ze szukam przyczyny...
Tutaj tez nie spotkalam sie z czyjas wypowiedzia by mu auto palilo 10....:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632137 Wysłany: 19 Gru 2012, 16:57; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
jane125 napisał(a):
dopoki bylo w miare cieplo (kupilam auto pod koniec pazdziernika br) to nic sie nei dzialo.kiedy tylko zaczelo byc okolo 0 stopni i nizej to zachowuje sie bardzo dziwnie po dlugim postoju (po nocy lub po 8 godzinach stania pod praca).nadmieniam ze jest garazowany.No wiec to jest tak: odpala bez problemu,po czym jak chce wyjechac z garazu to po dodaniu gazu-gasnie,zdaze wyjechac moze 5 metrow.jak go odpalam po tym zgasnieciu to dluzej musze potrzymac kluczyk by zaskoczyl,i musze podgazowac zeby zapalil.zapala i moge jechac.jednak jest taki..mułowaty...przez jakis czas. ja mu wciskam gaz,do dechy,a on jedzie swoje 10/h...za jakis czas sie rozbuja i jest juz ok.(...)Wszyscy rozkladaja rece...
Wszystko wskazuje na to co tutaj teraz panuje na forum, zaraza padnietych/zabrudzonych/niesprawnych czujnikow temperatury - na przykladzie swoim 1.2 16V, zajrzyj tutaj - przeplywomierz powietrza - post631176.html#p631176. Odepnij go sobie, jak problemy ustapia sobie go przeczysc lub kup nowy. Dosyc czesto spotykany problem w zimie, jezeli auto muli, gasnie, nie ma mocy - w kazdym samochodzie gdzie jest czujnik powietrza. Dziwne, ze mechanicy tak prostego testu nie przeprowadzili. W skrocie po tym co piszesz, gdzies czujnik ktorys swiruje, a auto Ci gasnie bo komputer "zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem"....
jane125 napisał(a):
No jakos jak czytalam o spalaniu w tym aucie,tabele przegladalam itp to spalania sa na poziomie 6-7 litrow wiec sorry ale 10 to chyba spora rozbieznosc.
Przy uszkodzonym przeplywomierzu takie sa objawy, przerabialem to, kiedy sobie wyciagnalem przeplywomierz, samochod palil jak maly smok, jednoczesnie sie "odmulil", po wyczyszczeniu przeplywomierza, spadlo spalanie i wrocila moc samochodu. Objawy o ktorych piszesz moga wskazywac wlasnie na przeplywomierz. Od tego zacznij, to najprostszy test. Potem poleci sie inne testy, a raczej tematy Ci zapodamy, aby nie robic tutaj smietnika offtop. Tu masz dowod np. ze duze spalanie = uszkodzony przeplywomierz - http://fiatklubpolska.pl/punto-473/pomo ... 0km-14378/ ePER na schemacie wskazuje, ze przeplywomierz w PUNTO 2 1.2 8V znajduje sie po prawej stronie - http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... INDOW_ID=1

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632188 Wysłany: 19 Gru 2012, 20:48; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
jane125 napisał(a):
Bez obrazy,ale Wojtas chyba nie ma z tym problemu ile mu auto pali,jakby palilo 50 to tez by lal pod korek i juz

na kasie nie śpię :> wiem ile to auto może spalić, wiem co ma to wpływ o każdej porze roku (napewno nie matematyka). Swoją drogą do takich mechaników to bym unikał. jane125, nie napisałaś też od razu że masz problem z gaśnięciem i muleniem :> czasem świece mogą takie mulenie i gaśniecie powodować


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632193 Wysłany: 19 Gru 2012, 21:02; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: JOANNA
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 28 Cze 2010,
Posty: 26
wojtass18 napisał(a):
jane125 napisał(a):
Bez obrazy,ale Wojtas chyba nie ma z tym problemu ile mu auto pali,jakby palilo 50 to tez by lal pod korek i juz

na kasie nie śpię :> wiem ile to auto może spalić, wiem co ma to wpływ o każdej porze roku (napewno nie matematyka). Swoją drogą do takich mechaników to bym unikał. jane125, nie napisałaś też od razu że masz problem z gaśnięciem i muleniem :> czasem świece mogą takie mulenie i gaśniecie powodować


Wojtas,niestety,znawca mechanikow tez nie jestem.Na takich natrafilam i takie rady uzyskalam.Sama nie zakasam rekawow i nie pokombinuje w praktyce grzebiac pod maska...:( Chociaz na tyle sa uczciwi ze nie naciagaja mnie na wymiane wszystkich mozliwych czesci po kolei...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632593 Wysłany: 22 Gru 2012, 12:32; 
 Temat postu: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :(
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marta
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 01 Kwi 2012,
Posty: 6
Witam wszystkich

Na wstępie chciałam prosić moderatora o nie zamykanie tego tematu. Przeszukałam forum nie raz i wiem, ze takich tematów jest sporo, ale nie ma w nich odp na mój problem. Z tego co wyczytałam na forum ktos podpowiedział ze to może być termostat wiec wymienilam ale nic to nie dało. Dlatego jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i nie zamykanie :)

Problem
Mój kropek od mniej wiecej konca lipca coraz wiecej pali. Teraz to już w okolicach 10l/100km (wiem jest teraz zima spadek temp itd., ale sytuacja ma miejsce od wakacji także to nie to)
Jeśli chodzi o filtry oleje - to wymienione w kwietniu (przejechane ok. 5tys)
Ktos napisal ze to może być termostat, wiec wymieniłam (chyba rzeczywiście był popsuty, bo auto teraz nagrzewa się szybciej, ale roznicy w spalaniu nie ma :/)
Zawór egr – został zatkany jakos w sierpniu (nie dlatego ze był popsuty tylko żeby przyspieszenie było lepsze i może spalanie spadło :P:P) nic to nie dało (moze rzeczywiscie minimalnie lepszy kop nic wiecej :P)
Paliwo – caly czas tankuje tylko na Orlenie

Na prawde nie mam już pomysłu czym to może być spowodowane

Będę wdzieczna za każdą podpowiedz :)

Pozdrawiam
Wesołych świąt :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632629 Wysłany: 22 Gru 2012, 15:24; 
 Temat postu: Re: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łask
Rejestracja: 01 Maj 2010,
Posty: 100
Pomógł: 5
Samochód nie stracił na mocy?
Jak jest z kopceniem?
Próbowałaś odłączyć przepływomierz i pojeździć z odpiętym?

_________________
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632637 Wysłany: 22 Gru 2012, 15:53; 
 Temat postu: Re: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marta
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 01 Kwi 2012,
Posty: 6
nie kopci
Jesli chodzi o moc- to czasem mam wrazenie ze cos kiepsko idzie, a nastpenym razem jakby byl bardziej dynamiczny. musze teraz sie temu przyjrzec
Czy ten uszkodzony przepływomierz moze miec wpływ na tak masakryczne spalnie?
Jesli jest uszkodzony to po odłaczeniu jaka powinnam czuc róznice?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632667 Wysłany: 22 Gru 2012, 18:31; 
 Temat postu: Re: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
marta258 napisał(a):
nie kopci
Jesli chodzi o moc- to czasem mam wrazenie ze cos kiepsko idzie, a nastpenym razem jakby byl bardziej dynamiczny. musze teraz sie temu przyjrzec
Czy ten uszkodzony przepływomierz moze miec wpływ na tak masakryczne spalnie?
Jesli jest uszkodzony to po odłaczeniu jaka powinnam czuc róznice?

Objawy uszkodzonego przepływomierza

Najczęstszym objawem jest wyraźny spadek mocy silnika. Auto nie chce przyśpieszać. Towarzyszy temu też pogorszenie kultury pracy silnika.
W niektórych samochodach objawy nie są dokuczliwe, sterownik może przejść na ustawienia domyślne i silnik pracuje w miarę poprawnie – pali się tylko kontrolka „check engine”.
Sygnałem o złej pracy przepływomierza powietrza jest też niewłaściwy skład spalin i wyższe zużycie paliwa.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632694 Wysłany: 22 Gru 2012, 19:55; 
 Temat postu: Re: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marta
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 01 Kwi 2012,
Posty: 6
kontrolka „check engine” - mi sie nie swieci
Dodam tez, ze byl podlaczony pod kompa i zadnem blad przepływomierza sie nie pokzala - czy w ogole komuter by to pokzała??
Jesli chodzi o ta mac to powiem tak - raz idzie lepiej raz gorzej, ale zadnych problemow z ruszaniem czy jakiegos zbytniego braku mocy nie odczuwam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632762 Wysłany: 23 Gru 2012, 09:07; 
 Temat postu: Re: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łask
Rejestracja: 01 Maj 2010,
Posty: 100
Pomógł: 5
komputer nie pokaże zabrudzenia, czy częściowego juz zuzycia przepływomierza,
po odłączeniu uszkodzonego przepływomierza samochód powinien odzyskać życie (powinien lepiej chodzić)

_________________
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632763 Wysłany: 23 Gru 2012, 09:30; 
 Temat postu: Re: Mega problem ze spalaniem. Kropek 1.9 jtd - 10l/100km :
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Ramziii napisał(a):
komputer nie pokaże zabrudzenia, czy częściowego juz zuzycia przepływomierza
Dokladnie! Opisalem to na przykladzie PUNTO 2 1.2 16V, jak sie zabrac za czyszczenie/regeneracje przeplywomierza - post632217.html#p632217. Na forum juz bylo gdzie znajduje sie przeplywomierz dla Twojego silnika JTD - topic38028.html i tu topic9251.html

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #638689 Wysłany: 18 Sty 2013, 15:41; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 21 Paź 2012,
Posty: 27
A ile gazu powinien spalać więc od benzyny?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #638824 Wysłany: 19 Sty 2013, 00:20; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
forest napisał(a):
A ile gazu powinien spalać więcej od benzyny?

Do 20% więcej.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #638896 Wysłany: 19 Sty 2013, 15:08; 
 Temat postu: Re: Wskazania spalania Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 21 Paź 2012,
Posty: 27
Czy 6,2-6,3 litrów gazu "z przewagą trasy" to dużo?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO