You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 02:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #298459 Wysłany: 14 Paź 2009, 11:43; 
 Temat postu:
Offline
Mr Schaft
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 1691
no chyba tak

[ Dodano: 14 Paź 2009 10:43 ]
a to coś zmienia ? bo niby są cyfrowe :P ale nie wiem co to zmienia oprocz tego że są dużo mniejsze i dałoby się je lepiej schować pod maską ;>


Góra
 Profil  
 

 
 Post #298539 Wysłany: 14 Paź 2009, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 09 Paź 2008,
Posty: 260
Że ponoć nie robią takich zakłuceń dla innych odbiorników w samochodzie.

Mam do sprzedania Zenony H1 6000k + jeden 8000k

Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać ;) w kartoniku palniki nówki :)

_________________
Czy masz już darmowe Assistance?

SPRZEDAM KROPASA :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #304110 Wysłany: 02 Lis 2009, 00:32; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Paź 2009,
Posty: 2
koledzy mam problema zalozylem xenony do mojego kropka mk2 z 2000roku i na wybojach drza mi lampy tzn drzy mi caly srodek jka to mozna usunac? piszzcie na gg 5659547


Góra
 Profil  
 
 
 Post #333398 Wysłany: 07 Lut 2010, 18:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 639
mialem 2 miesiace xenony ale wymieniam lampy i nie beda mi juz potrzebne ( bo stare lampy kiepsko swiecily ) po wlozeniu xenonow znaczna poprawa ale dla mnie za slabe wiec kupie nowe lampy i sru tam. ogolnie mojej ksenonki sa w gieldzie forumowej

_________________
"Prędkość nie zabija, ale nagłe zatrzymanie z dużej prędkości moze spowodować śmierć" J. Cralson

Moje obecne Punto - topic24359.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #342915 Wysłany: 09 Mar 2010, 12:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2007,
Posty: 111
kamikadze napisał(a):
koledzy mam problema zalozylem xenony do mojego kropka mk2 z 2000roku i na wybojach drza mi lampy tzn drzy mi caly srodek jka to mozna usunac? piszzcie na gg 5659547


wyjac zenony i zalozyc normalne halogeny

_________________
1.9JTD


Góra
 Profil  
 
 
 Post #388762 Wysłany: 18 Sie 2010, 00:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: wejherowo
Rejestracja: 28 Lut 2010,
Posty: 116
Mój patent na założenie xenonów : :E http://fiatpunto.com.pl/topic21683-75.html :E

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic21683.html

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #396000 Wysłany: 15 Wrz 2010, 16:18; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Rejestracja: 21 Paź 2009,
Posty: 48
chce zmienic żarówki mam h7 zwykłe,potrzebuje cos podobnego do ksenonu,ale żeby nie była gorsza widocznosc niz na zwykłych żarówkach;p czytając to niby 6000k beda ok??? kupił bym cały zestaw,ale auto na sprzedaz idzie po zimie i nie warto inwestowac:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397040 Wysłany: 18 Wrz 2010, 21:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 05 Wrz 2010,
Posty: 7
Również planuję zakupić zestaw ksenonów, barwa prawdopodobnie 6000k. Chciałbym jednak jeszcze zapytać w przypadku gdyby policja się jednak przyczepiła i zabrała dowód to dostanę mandat ? jeśli tak to jaka to będzie kwota, bo jeśli nie są to wielkie pieniądze to chyba mogę zaryzykować. Na przeglądzie miałbym za darmo wpis, że włożone są już normalne żarówki bo na stacji pracuje kumpel. Z góry dzięki za informację


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397050 Wysłany: 18 Wrz 2010, 22:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
no tak i będziesz tym badziewiem oślepiał innych


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397060 Wysłany: 18 Wrz 2010, 23:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
wojtass18 Szkoda klawiatury, pamiętaj, że w naszym kraju większość patrzy na to, że "ja" mam OK, a inni się nie liczą, cóż z tego, że zakładając kupę z allegro jadący z naprzeciw nic nie widzi, ważne, że "ja" widzę lepiej.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397072 Wysłany: 19 Wrz 2010, 00:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
buladag święta racja, ale takiemu diagnoście dożywotnio odbierałbym uprawnienia, a właścicielowi wlepiał największy mandat.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398098 Wysłany: 22 Wrz 2010, 20:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 23 Lut 2008,
Posty: 220
Dobra Panowie powiedzcie mi jakie xenony najlepiej założyć żeby nie oślepiać bo mnie to też wkurza i to bardzo, jestem kierowca ciężarówki i siedzę wyżej więc aż tak mnie nie oślepiają. Ale mam zamiar do swego zamontować i nie wiem czy do fabrycznych lamp można je stosować i jaką barwę dobrać.

_________________
Punto 2 - 1.2 16V HLX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398105 Wysłany: 22 Wrz 2010, 21:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
giero19 napisał(a):
nie wiem czy do fabrycznych lamp można je stosować

Wg. KRD nie można.

W razie stłuczki nie z Twojej winy czy jakiegokolwiek innego zdarzenia sprawca wykpi się, że go oślepiłeś i masz kłopot.

W razie kontroli policji również.

Na SKP przy przeglądzie też mogą się przyczepić.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398160 Wysłany: 22 Wrz 2010, 22:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mazowieckie
Rejestracja: 01 Paź 2008,
Posty: 1025
Pomógł: 2
Dwa lata na xenonie ustawiony na stacji diagnostycznej (nie u znajomego) kontrole tez byly i bez zadnych przeciwskazan do xenonu.W tym czasie zaden z pojazdow nadjezdzajacych z przeciwka nie mrygal ze go oslepia.

_________________
Było HGT
topic14728.html
Obecnie
Grande Punto AirRide STANCE
Megane Coupe I PHII topic32579-25.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398161 Wysłany: 22 Wrz 2010, 22:19; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
pilot napisał(a):
kontrole tez byly i bez zadnych przeciwskazan do xenonu

Przeciwwskazanie jest takie, że nie spełnia homologacji auta, więc jakby policja czy gość w stacji kontroli chcieli, to mają prawo zabrać ci za to dowód. A że tego nie robią to tylko ich dobra wola, bo im się nie chce sprawdzać.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #399537 Wysłany: 27 Wrz 2010, 20:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 23 Lut 2008,
Posty: 220
http://moto.allegro.pl/xenony-h7-4300k- ... 77238.html


Co wy o tym sądzicie??

_________________
Punto 2 - 1.2 16V HLX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #399554 Wysłany: 27 Wrz 2010, 20:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka
Rejestracja: 09 Kwi 2008,
Posty: 171
4300k dobry pomyśł takie posiadam.
zapraszam do mnie a na pewno zobaczysz jak świecą. nie ma zdjęcia w nocy ale jest o niebo lepsze od org osw.

minus jeden
- ok 10s sekund się rozgrzewają i coraz lepiej świecą ale to mało przeszkadza :)

_________________
Było :Fiat Punto mk2 1.9 JTD
Jest: Alfa Romeo 166 2.4 JTD & ALFA ROMEO 145 1.5 TS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418100 Wysłany: 02 Gru 2010, 09:42; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: krakow
Rejestracja: 02 Lis 2008,
Posty: 5
jeśli ktoś posiada żarówki H1 i chce założyć ksenony to stanowczo odradzam 8000k ponieważ sam takie założyłem i powiem wprost..porażka:( żarniki H1 świeciły tak bardzo na niebiesko że zamiast polepszyć widoczność to pogarszały...jeden dzień jedna noc i szybko zmieniłem na 5000k i teraz jest rewelacja:) pozdrawiam:)

[ Dodano: 02 Gru 2010 09:42 ]
co do policji i innych służb...tak jak koledzy wcześniej nadmieniali...jeśli wysokość śwatełek mamy ustawione prawidłowo i pamiętamy o zmianie przyciskiem na desce rozdzielczej ( żeby któryś nie regulował przy lampie :)hehe ) wysokości szkiełek,dbamy o czystość reflektora to nie ma żadnego problemu...nawet podczas kolizji jeśli druga strona stwierdzi że to wina moich lamp to oni muszą udowodnić że tak było...ale to wypada mieć adwokata:) lecz jeśli ustawienie światełek było prawidłowe i wyjdzie to na ekspertyzie to znaczy że poszkodowany kłamie i to jest już przestępstwo...

[ Dodano: 02 Gru 2010 09:42 ]
co do policji i innych służb...tak jak koledzy wcześniej nadmieniali...jeśli wysokość śwatełek mamy ustawione prawidłowo i pamiętamy o zmianie przyciskiem na desce rozdzielczej ( żeby któryś nie regulował przy lampie :)hehe ) wysokości szkiełek,dbamy o czystość reflektora to nie ma żadnego problemu...nawet podczas kolizji jeśli druga strona stwierdzi że to wina moich lamp to oni muszą udowodnić że tak było...ale to wypada mieć adwokata:) lecz jeśli ustawienie światełek było prawidłowe i wyjdzie to na ekspertyzie to znaczy że poszkodowany kłamie i to jest już przestępstwo...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418110 Wysłany: 02 Gru 2010, 10:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Po wypadku nie da się ustalić czy reflektory były ustawione dobnrze, czy źle, przyjdzie rzeczoznawca, zobaczy czy reflektor ma homologacje na ksenon, jesli nie ma, to masz w zasadzie pewność, że sprawa będzie załatwiona na Twoja niekorzyść.

To samo jakbyś był pijany, jest wypadek nie z Twojej winy, ale jesteś nietrzeźwy więc odpowiedzialność spada na Ciebie.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418132 Wysłany: 02 Gru 2010, 12:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
buladag napisał(a):
Po wypadku nie da się ustalić czy reflektory były ustawione dobnrze, czy źle, przyjdzie rzeczoznawca, zobaczy czy reflektor ma homologacje na ksenon, jesli nie ma, to masz w zasadzie pewność, że sprawa będzie załatwiona na Twoja niekorzyść.

To samo jakbyś był pijany, jest wypadek nie z Twojej winy, ale jesteś nietrzeźwy więc odpowiedzialność spada na Ciebie.

1. wątpię żeby jakikolwiek zenon maił homologacje do seryjnego reflektora
2. tu już nawet nie chodzi aby komuś coś udowadniać, tylko o zdrowy rozsądek i rozwagę a nie kogoś widzi mi się bo chce zenon i już
3. a jeśli spowodujesz przez to śmiertelny wypadek
ile można pisać o tym szajsie a i tak ludzie to montują


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418156 Wysłany: 02 Gru 2010, 13:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: krakow
Rejestracja: 02 Lis 2008,
Posty: 5
nie ma czegoś takiego jak homologacja ksenona do reflektora seryjnego...albo ją ma i można go zakładać w pojazdach ruchu drogowym albo nie ma i nie można...
inna sprawa czy reflektor jest przystosowany do instalowania kesnona...spryskiwacze wysokociśnieniowe,samopoziomowanie,soczewka i coś tam jeszcze...to jest najważniejsze...są na różnych aukcjach zestawy z homologacją a i tak zamontowanie ich nie jest zgodne z prawem ponieważ reflektor danego klienta nie spełnia w/w standardów...

[ Dodano: 02 Gru 2010 13:57 ]
co wypadków losowych...moje zdanie jest takie że jesli powtarzam światła są prawidłowo ustawione i dbam o ich czystość to większym zagrożeniem ( i to przeważnie ta grupa osób ma największe ale i ich oślepiają najwięcej ksenony ) są światełka niczym z bajki jaś i małgosia które ledwo się żarzą, i jedzie taki kamikadze na "czuja"
więc wole żeby mi zabrali dowód tymaczasowo niż mieć na sumieniu kobietę z dzieckiem która szła poboczem w nocy a że miałem świeczki od baby jagi to ich nie widziałem...i zabiłem...
pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418164 Wysłany: 02 Gru 2010, 14:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
tomgcio napisał(a):
nie ma czegoś takiego jak homologacja ksenona do reflektora seryjnego...albo ją ma i można go zakładać w pojazdach ruchu drogowym albo nie ma i nie można...
inna sprawa czy reflektor jest przystosowany do instalowania kesnona...spryskiwacze wysokociśnieniowe,samopoziomowanie,soczewka i coś tam jeszcze...to jest najważniejsze...są na różnych aukcjach zestawy z homologacją a i tak zamontowanie ich nie jest zgodne z prawem ponieważ reflektor danego klienta nie spełnia w/w standardów...

Dokładnie, reflektor musi mieć homologację na ksenon i resztę wymaganych "dodatków".
Cytuj:
co wypadków losowych...moje zdanie jest takie że jesli powtarzam światła są prawidłowo ustawione i dbam o ich czystość to większym zagrożeniem ( i to przeważnie ta grupa osób ma największe ale i ich oślepiają najwięcej ksenony ) są światełka niczym z bajki jaś i małgosia które ledwo się żarzą, i jedzie taki kamikadze na "czuja"
więc wole żeby mi zabrali dowód tymaczasowo niż mieć na sumieniu kobietę z dzieckiem która szła poboczem w nocy a że miałem świeczki od baby jagi to ich nie widziałem...i zabiłem...
pozdrawiam.


Równie dobrze możesz na to popatrzeć w druga stronę, babka z dzieckiem będzie szła i dupnie ją koleś jadący z naprzeciw któremu dałeś po oczach. Na drodze nie jesteś sam.

Ale u nas jest jak jest, na przeglądy jeżdżą ludzie z samym dowodem i flaszką i później są takie efekty, że przeglądy przechodzą auta z wynalazkami z allegro albo ze światłami świecącymi w kosmos.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418172 Wysłany: 02 Gru 2010, 14:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
chcesz dobrej widoczności dbaj o reflektory i dobre żaróweczki załóż, dopasuj prędkość do panujących warunków i nikogo nie potrącisz.

buladag już kiedyś napisałeś w tym temacie że szkoda klawiatury.
Jak by działało to jak należy to było by zalecane i dozwolone jako element zwiększający bezpieczeństwo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418175 Wysłany: 02 Gru 2010, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: krakow
Rejestracja: 02 Lis 2008,
Posty: 5
dlatego podkreślam i jeszcze raz zaznaczam światła i tu nie ważne czy ksenon oryginał czy nielegalny czy jeśli są prawidło ustawione to nie mają prawa nikomu wyrządzić krzywdy a na pewno poprawią widoczność i bezpieczeństwo...
wojtass18 czytaj co pisze...jeśli nawet bym sobie z kostki lodu reflektory wystrugał i oświetlały by dobrze drogę oraz były by PRAWIDŁOWO ustawione to nie ma takiej opcji żeby Cię oślepiały...ale tak samo jak ksenon nielegalne...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418185 Wysłany: 02 Gru 2010, 15:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
długie też mam dobrze ustawione a muszę je wyłączyć jak z przeciwka coś jedzie a w terenie zabudowanym nie mogę ich używać i i nic tu nie ma do rzeczy że są dobrze ustawione


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO