You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #148500 Wysłany: 23 Lip 2008, 13:04; 
 Temat postu: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Lip 2008,
Posty: 1
Miałem problem migania wyświetlacza od komputera. Problem ustawał po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika. Czy ktoś napotkał się z takim problemem i wie czym jest to spowodowane?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #148513 Wysłany: 23 Lip 2008, 13:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
A znasz przeszłość swojego auta? Masz go od nowości czy dopiero nabyłeś? Temat był już kiedyś poruszany na forum GP i wiele osób doszlo do wniosku, że powoduje to rozładowany akumulator. Ostatnio przy przeglądzie mojego GP zapytałem serwisanta obsługującego egzaminer czy da się w nim cofnąć licznik? Odpowiedział, że to nie problem ale pamięć jest w jakichś trzech modułach a wykasować da się tylko w jednym. Rezultat będzie taki, że pojawi się miganie licznika. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak właśnie powiedział.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177889 Wysłany: 08 Paź 2008, 19:44; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 08 Paź 2008,
Posty: 4
Problem migania wyświetlacza czasem się zdarza i u mnie, ale nie jest to spowodowane cofaniem licznika (auto od nowości) ani też słabym akumulatorem. Autko 5 letnie 130 tys.km , test w serwisie OK. Więc tak naprawdę nikt nie wie co może być przyczyną.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #197717 Wysłany: 09 Gru 2008, 14:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
dzwoniłem kiedyś z takim samym problemem do firmy KO-CAR w Tychach. Dowiedziałem się, że miganie licznika spowodowane jest jego brakiem osiowania. Znaczy, że leśli wymienia się, zegary, albo BODY komputer, to wiadomo, że w zegarach bezie inny przebiek niż w body zakodowany. Jeżeli ten przebieg nie zgadza się to wtedy miga wyświetlacz. Trzeba je "zosiować" żeby w odu urządzeniach był taki sam przebieg. Miałem to samo. Zosiowali. Przestało migać

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #257378 Wysłany: 23 Maj 2009, 15:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Lublin
Rejestracja: 07 Maj 2009,
Posty: 67
Następny odkop z mojej strony, ale mi też (jak na razie dopiero jeden raz) się pojawiło to miganie komputera z tym, że u mnie przebieg jest w 100% pewny, zegary nie były wymieniane. Rozładowany akumulator też raczej bym wykluczył bo pali jak marzenie :) No nie wiem, jak to się jeszcze kiedyś pojawi to się będę dopiero martwił.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662231 Wysłany: 23 Kwi 2013, 18:41; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 15 Wrz 2012,
Posty: 13
witam. też ze dwa, trzy razy zdarzyło mnie się miganie komputera. akumulator wykluczam bo mam nowy, przebieg u siebie raczej też, ktoś pisał że ma punto od nowości i też mu miga. może ktoś już znalazł przyczynę?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #731846 Wysłany: 29 Maj 2014, 08:27; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Mosina/Poznań
Rejestracja: 03 Mar 2012,
Posty: 17
Witam, wymieniłem ostatnio mojego starego punciaka na II fl 1,3 mjet. Wszystko pięknie, ładnie aż do wczoraj. Chciałem pojechać autem, ono jednak było odmiennego zdania. Centralny z pilota zadziałał, natomiast po przekręceniu kluczyka wskazówki lekko skaczą, tak samo wyświetlacz komputera miga. Ogólnie dyskoteka. Oczywiście zero zapłonu. Wszystko skakało i sprawiało wrażenie jakby prąd zanikał i pojawiał się. Wyciągnąłem akumulator (jest naładowany) i doładowałem 2,5 godziny na wszelki wypadek. Po ponownym włożeniu żadnej poprawy. Po pierwszej próbie uruchomienia auta nawet centralny z pilota nie działa aż do teraz. Ktoś pomoże :E ?

_________________
Black Cinquecento -> Fiesta RS -> Punto SX

topic34138.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #731853 Wysłany: 29 Maj 2014, 09:38; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Nisko
Rejestracja: 28 Gru 2012,
Posty: 251
Pomógł: 2
jeśli aku jest ok, to sprawdź może kable przy rozruszniku mogą być zasniedziałe albo gdzieś masy brakuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #731862 Wysłany: 29 Maj 2014, 11:42; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Mosina/Poznań
Rejestracja: 03 Mar 2012,
Posty: 17
Też tak właśnie myślałem że masy nie ma, ale niczego nie chciałem sugerować :mrgreen: mam nadzieję, że to będzie to :D

_________________
Black Cinquecento -> Fiesta RS -> Punto SX

topic34138.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827964 Wysłany: 07 Wrz 2017, 00:10; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mirosława
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Libiąż
Rejestracja: 17 Lip 2017,
Posty: 30
Mogę odkopać? Jeżeli jest nowszy temat to proszę kopa w rzyć i aut mój wpis.

Kropek mi miga, sytuacja jak wyżej z tym, że impreza zaczęła się od momentu wymiany radia z kasetowego na cd, trzeba było pozamieniać wejścia do radia bo ponoć nie pasowały, od tego czasu gdy wyłączę silnik i zostawię radio grające powyżej 5-10 minut, nie mogę odpalić auta, lampki się palą, zegar miga, silnik kręci, ale nie zapala, radio wyłączone, odczekam parę minut i zaskoczy, coś mi pokręcili z elektryką przy podmianie radia? Ten migający zegar mnie martwi, wcześniej nie było problemu z zapłonem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827976 Wysłany: 07 Wrz 2017, 11:11; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Dziwna sprawa, po tych 5-10 minutach silnik przy odpalaniu jak kręci? Nie masz czasem za słabego akumulatora? Pojawiają się jakieś błędy?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827983 Wysłany: 07 Wrz 2017, 15:36; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mirosława
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Libiąż
Rejestracja: 17 Lip 2017,
Posty: 30
Miga mi wtedy kontrolka oleju i awaria systemu wtrysku, ale miga tylko kiedy próbuje zapalić, a silnik jest w porządku, poziom oleju też, było to sprawdzany przy pierwszym takim wyskoku miesiąc temu, akumulator ok, nowy, ma kilka miesięcy, mam wrażenie, że miga wtedy chaotycznie to, co normalnie działa, kiedy zapalę momentalnie wszystko się wygasza, przy normalnym odpaleniu z parkingu też nic mi nie miga.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827995 Wysłany: 11 Wrz 2017, 20:10; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sie 2017,
Posty: 158
Pomógł: 3
U mnie również miga wyświetlacz przy zegarach jak kręci rozrusznik, wyraźnie słychać że słabo kręci a akumulator był kupiony w tym roku i ma jakieś 6 miesięcy dopiero. Obecnie nie patrzyłem na jego pojemność, jeszcze się tym nie zainteresowałem ale ile może być warty akumulator GigaWatt za 180 zł ? Pewnie jest kiepski i będę musiał wymienić na Centre która w poprzednim aucie śmigała przez dobre 7 lat. Radio jest nie fabryczne i pobiera prąd dla utrzymania pamięci ustawień, nie sprawdzałem jeszcze miernikiem ile pobiera prądu na zgaszony silniku ale mam to za jakiś czas sprawdzić wówczas napisze tutaj.

[ Dodano: 11 Wrz 2017, 20:10 ]

No nic, po kilku dniach testów wyświetlacz migał u mnie z bardzo prostej przyczyny, otóż miałem podpięty we skrzynce bezpieczników interfejs ELM 327 na stałe, który łączy się przez bluetooth ze smartfonem. Postanowiłem go wyciągnąć, teraz nawet po 3 dniach nie odpalania auta rozrusznik normalnie kręci a wyświetlacz przy zegarach nie przygasa. Winowajcą był interfejs który mimo tego iż nie działała to i tak pobierał na tyle prądu że skutecznie wyładowywał akumulator który jest zgodny z zaleceniami czyli 40Ah. Myślałem że jest kiepskiej jakości ale jak widać nie. Nie wyciągałem interfejsu bo myślałem że on tam pobiera na "postoju" bardzo mało prądu ale jak widać w zimę mógłbym po 2 dniach już nie odpalić auta przez niego. Będę zmuszony używać go tylko gdy uruchomię silnik i będę wybierał się na dłuższą podróż albo dla zeskanowania błędów. Do poprzedniego postu, radio pewnie pobiera bardzo mało prądu więc to że jest niefabryczne czy źle podłączone to nie jest powód u mnie rozładowującego się akumulatora.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828112 Wysłany: 12 Wrz 2017, 10:09; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
zgadza się, ELM potrafi w 2 dni rozładować aku 50Ah, sam tego doświadczyłem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828463 Wysłany: 21 Wrz 2017, 09:09; 
 Temat postu: Re: Migający wyświetlacz komputera
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Wrz 2017,
Posty: 1
To nie ma nic wspólnego z przebiegiem, komputer miga dlatego, że ma mało prądu i jak troszkę "podładujesz" bateryjkę to problem ustaje, polecam podłączyć na noc baterię do prostownika i powinno zadziałać wiem bo sam tak miałem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO