You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 04:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #149093 Wysłany: 24 Lip 2008, 17:59; 
 Temat postu: Silnik gaśnie po wrzuceniu biegu wstecznego
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 17
Witam,
Jestem posiadaczem punto II z 1999r w benzynie, silnik 1.2.
Niestety ostatnio pojawił się problem. Otóż czasem zaraz po odpaleniu silnika i wrzuceniu wstecznego biegu - silnik gaśnie. Ponawiam próbę i znów to samo. Czasem za 3, 4 razem dopiero nie gaśnie i mogę spokojnie wycofać. Dodam usterka pojawia się zarówno przy zimnym silniku jak i rozgrzanym.

Drugi problem to że czasem silnik podczas jazdy ( ok 60-70km/h)potrafi zgasnąć. Zapalają się wszystkie kontrolki zupełnie jak przy zwykłym uruchomieniu silnika, i muszę go normalnie odpalić ponownie.

Czy macie jakieś sugestie w czym jest problem, bo sam nie mam pojęcia?

pzdr


Góra
 Profil  
 

 
 Post #149100 Wysłany: 24 Lip 2008, 18:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
jak gaśnie to wina czujnika obrotów wału, ale hmm.. tak naprawdę to moze byc wiele czynników. Świece, kable, cewki, czujnik temperatury,........... Ciężko coś powiedzieć, sprawdz świece i kable, a później to jedź do Aso i niech cię podłączą pod kompa, moze wyskoczy jakiś błąd i ci powiedzą..

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #149132 Wysłany: 24 Lip 2008, 19:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 17
Świece i kable wymieniałem może dwa tygodnie temu, więc to odpada.
Chyba tak jak mówisz, najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie do kompa.

pzdr


Góra
 Profil  
 
 
 Post #149158 Wysłany: 24 Lip 2008, 20:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
ogólnie to ten czujnik jak zły to właśnie gaśnie.. szczególnie w trakcie jazdy, lub wogołe nie zapali.

Coś takiego, moze ci to siada:)

http://www.allegro.pl/item402915712_czu ... siena.html

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #149168 Wysłany: 24 Lip 2008, 21:00; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 17
Hej, dzięki, teraz jak wiem ile to kosztuje to mnie nie naciągną w serwisie. Ewentualnie na wymianie mogą sobie przyciąć, ale chyba też wielkiego manewru nie będą mieli. Oczywiście cały czas zakładając że to ta część jest uszkodzona :)
pzdr


Góra
 Profil  
 
 
 Post #149172 Wysłany: 24 Lip 2008, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
no te są uzywane.. a nowy kosztował cos 65-70zł......


Ale w serwisie to pewnie z 100+ :D

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #385781 Wysłany: 21 Lut 2011, 21:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
Mam identyczny problem jak opisał john korleon w pierwszym poście.
Dzisiaj przy wyjeżdżaniu z parkingu, jak musiałem z 5 razy jechać do przodu i do tyłu, 4 razy silnik zgasł na wstecznym.
Podobnie, w czasie jazdy, jak puszczę gaz i zwalnia auto tak do 20 km/h, silnik gaśnie.
Oczywiście nie dzieje się tak zawsze, jest to losowe.
Czasami też przy ruszaniu kropkiem zaczyna porządnie telepać i muszę dodać sporo gazu, żeby przestał.
W czasie jazdy zapala się też czasami kontrolka od immobilizera a dzisiaj po manewrach na parkingu, kontrolka od silnika.
Ostatnio miałem czyszczoną przepustnicę ale widać nic to nie pomogło.
Byłem też dzisiaj spytać się w ASO ile kosztuje diagnostyka komputerowa, ale cena 180 zł jest trochę powalająca.
Jutro wymieniem świece, zobaczymy czy coś się poprawi.

[ Dodano: 30 Sie 2010 13:20 ]
Wymieniłem świece. Jest już lepiej. Raz tylko zapaliły mi się wszystkie kontrolki w czasie jazdy i raz stracił wspomaganie podczas parkowania.
Byłem też na komputerze w lokalnym warsztacie (50 zł za diagnozę) i okazało się, że kończy się wtryskiwacz na czwartym cylindrze. Trzeba będzie kupić nowy :(

[ Dodano: 21 Lut 2011 21:59 ]
Informacyjnie dodam, że nie zrobiłem tych wtryskiwaczy bo wydaje mi się, że gdyby źle działały, to pewnie silnik pracowałby nierówno a nie gasł od razu.
Generalnie silnik gaśnie losowo, w ciągu ostatnich 2 tygodni zgasł może raz a czasami gaśnie co drugi dzień.
To co dało się zauważyć, to silnik gaśnie w momencie wrzucania wstecznego, dokładnie w chwili gdy podciągnę tą ruchomą część w górę, a potem skieruję drążek w prawo - wtedy gaśnie, jeszcze przez ruchem drążkiem w dół.
Gaśnie też w chwili dotknięcia pedału hamulca.
Co ciekawe, zdarzyło się nawet tak, że przekręciłem kluczyk na raz (jeszcze przed odpaleniem silnika), wcisnąłem hamulec i też wszystko zgasło na chwilę (wszystkie kontrolki).
Dzisiaj kropek był w warsztacie ale znowu po podłączeniu pod komputer pokazały się błędy wtryskiwaczy i koleś stwierdził, że źle pracuje pompa paliwa.
Jednak nie do końca chce mi się wierzyć, że to przez to gaśnie, bo co ma pompa paliwa do włączenia wstecznego lub wciśnięcia hamulca?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443685 Wysłany: 21 Lut 2011, 22:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
a może tam jest problem z prądem, jakieś spięcie.. wsteczny
= śiwatło wstecznego z tyłu, hamulec podobnie..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443698 Wysłany: 21 Lut 2011, 23:08; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
No mi też tak się wydaje, ale na razie nikt nic nie wykrył.
Jakby działo się tak za każdym razem, pewnie można by to szybko zdiagnozować, a tak jest ciężko :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443730 Wysłany: 22 Lut 2011, 00:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
Witam kolegów, to mój pierwszy post na forum, a wiem co gryzie wasze pojazdy :D w moim zielonym kropku winowajcą była tzw. kostka stacyjki - pod takim hasłem występuje to coś na Alledrogo:) mój gasł przy wrzucaniu wstecznego i naciskaniu hamulca - po wymianie jak ręką odjął. Wymiana raczej prosta, a koszt około 80 zeta. Problem polega na wypaleniu się styków, a zbliżające się problemy u mnie zaczęła zwiastować migająca przy naciskaniu pedału hamulca kontrolka AirBagu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443854 Wysłany: 22 Lut 2011, 13:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
Również witam :D
Mam pytanie, jak udało Ci się ustalić, co się dokładnie popsuło?
Mój kropek był 3 razy na badaniu komputerem w 2 różnych warsztatach ale pokazywały się tylko błędy z wtryskiwaczy, o których wcześniej pisałem.
A migająca kontrolka poduszki u mnie pokazuje się od czasu do czasu, od momentu kupna, już prawie 3 lata. Poza tym nie wiem, czy akurat ten błąd to nie jakaś ogólna przypadłość kropków.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443902 Wysłany: 22 Lut 2011, 18:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
Za pierwszym razem udało mi się to ustalić z moim znajomym elektrykiem metodą prób i błędów, bo diagnostyka komputerowa nie dawała rezulatatów. Na próbę podłączyliśmy "na krótko" obwód świateł stopu i wstecznego zamykany przez tą kostkę poprzez dwa kabelki i wyłącznik hebelkowy. Dwa dni jeździłem najpierw przekręcając kluczyk i włączając ten przełącznik :D o dziwo pomogło, samochód nie zdychał. Za drugim razem po trzech latach już się nie bawiłem lecz po prostu wymieniłem kosteczkę. Po wymianie nic nie miga, ciekawe jak długo :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443908 Wysłany: 22 Lut 2011, 18:25; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
eskulap napisał(a):
A migająca kontrolka poduszki u mnie pokazuje się od czasu do czasu, od momentu kupna, już prawie 3 lata. Poza tym nie wiem, czy akurat ten błąd to nie jakaś ogólna przypadłość kropków.

A nie kierownica przypadkiem? :> Poducha jak się zapali to już nie gaśnie :P

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443917 Wysłany: 22 Lut 2011, 18:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
U mnie były to krótkie mignięcia zsynchronizowane z naciśnięciem pedału hamulca na początku problemu. Później po wbiciu wstecznego bądź hamowaniu silnik zdychał, najpierw incydentalnie, później coraz częściej.

_________________
Punto II 1.2 8V
zieleń 351/A - Verde Olimpo ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444050 Wysłany: 22 Lut 2011, 21:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
przemyslaw89 napisał(a):
Na próbę podłączyliśmy "na krótko" obwód świateł stopu i wstecznego zamykany przez tą kostkę poprzez dwa kabelki i wyłącznik hebelkowy. Dwa dni jeździłem najpierw przekręcając kluczyk i włączając ten przełącznik

A mógłbyś trochę dokładniej opisać tą procedurę bo nie do końca rozumiem?
Normalnie obieg do świateł stopu i wstecznego idzie przez kostkę, a Ty puściłeś to jakoś bokiem? Za bardzo na tym się nie znam, ale mógłbym podpowiedzieć ten patent znajomemu elektrykowi :D

domin45670 napisał(a):
A nie kierownica przypadkiem? Smile Poducha jak się zapali to już nie gaśnie Razz

Na pewno poducha tak czasem miga. Ale kierownica też mi się kilka razy zapaliła, właśnie po zgaśnięciu silnika i wtedy nie miałem w ogóle wspomagania. Musiałem się zatrzymać, uruchomić jeszcze raz autko i za 2-3 razem pomogło - wróciło wspomaganie i lampka z kierownicą już się nie świeciła.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444090 Wysłany: 22 Lut 2011, 22:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
Jasne że mogę podpowiedzieć Ci ten patent, żaden problem :) do kostki wchodzi o ile dobrze pamiętam 7 kabli, cały cyrk polega na znalezieniu dwóch odpowienich, jeden to stały plus dochodzący do stacyjki, a drugi to plus pojawiający się po przekręceniu kluczyka. Wciskasz w te miejsca dwa kabelki z włącznikiem, bez rozcinania kabli czy czegoś takiego, to jest rozwiązanie próbne :E Jeśli przed przekręceniem kluczyka włączysz prawidłowo podłączony ten przełącznik, pojawiają się wszystkie kontrolki jak w pozycji MAR kluczyka :D elektryk da sobie z tym radę bez problemu. A owa "kosteczka" czy jak w ASO mówią na to podstacyjka znajduje się na końcu stacyjki, dostęp po odkręceniu osłony kolumny kierownicy. Myślę że jakoś to ogładnie wytłumaczyłem, a jeśli nie to będę ponownie próbował :wink:

_________________
Punto II 1.2 8V
zieleń 351/A - Verde Olimpo ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444115 Wysłany: 22 Lut 2011, 22:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
Jeśli dobrze rozumiem, puszczamy obieg nie przez kostkę, jak to jest normalnie, tylko obok, przez nowe kabelki i przełącznik? Wtedy musimy go włączyć, aby zasymulować pozycję MAR kluczyka? Rozumiem też, że jeśli mamy taki drugi obieg, to ten pierwszy (kostkę), musimy rozłączyć, żeby nic tamtędy nie szło?
Sorki za takie pytania, ale laik ze mnie w tych sprawach :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444127 Wysłany: 22 Lut 2011, 22:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
nic nie rozłączasz, masz po prostu dodatkowy włącznik, który zapewnia pewne połączenie :D wszystko musi być tak jak oryginalnie, z tym, że kabelki są wciśnięte i dynda przełącznik pod kierownicą. Porcedura odpalania wygląda wtedy następująco: wsiadasz, przekręcasz kluczyk normalnie, wszystko dzieje się jak normalnie, potem włączasz przełącznik by ustanowić pewne połączenie i odpalasz. Udokumentował bym to jakoś bardziej bogato, lecz w mych akademikowych warunkach trochę ciężko :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444145 Wysłany: 22 Lut 2011, 23:16; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
Ok, dzięki, teraz chyba rozumiem :D
I tak dla pewności, kable wciskamy w znalezione odpowiednie 2 miejsca, w czymś takim http://allegro.pl/kostka-stacyjki-seice ... ml#gallery ?

Patrząc na załączony obrazek, znajduje się to w części nr 1, i nie jest to któraś z kostek 7, 9, 11 (one w sumie są prostokątne a ta z allegro okrągła i znajduje się chyba w części nr 1, tam gdzie widać na zdjęciu wchodzi część nr 4)?

Image

No i tak przy okazji (u Ciebie pomogło więc to na pewno wina kostki), ale tak informacyjnie, jak to jest, że sygnał o włączeniu hamulca lub wstecznego idzie przez włącznik zapłonu? Bo rozumiem, że coś musi przechodzić przez tą kostkę, czyli tak obrazowo, wciskam hamulec lub włączam wsteczny, sygnał idzie przez kostkę i później do świateł? :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444153 Wysłany: 22 Lut 2011, 23:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
to co podałeś z allegro to właśnie jest ta padająca część, która jest nazywana kostką stacyjki - ona pełni rolę obrotowego włącznika, czyli przekręcenie kluczyka powoduje obrót pierścienia w środku i włączenie prądu :) znajduje się to na końcu części nr 1 i trzyma się na dwóch zatrzaskach. Kostki 7, 9 i 11 są prostokątne, bo to one są zakończeniem wiązki kabli dochodzących do stacyjki, i one są podłączane do "kostki stacyjki" niewidocznej na schemacie z Eper, a od strony właśnie widocznej na zdjęciu z aukcji. Właśnie do tych kostek wciskasz dwa dodatkowe kabelki - zdejmiesz osłonę kolumny to wszystko zobaczysz jak na dłoni.
A prąd wędruje sobie najpierw do stacyjki, i dopiero przekręcenie kluczyka powoduje podanie go dalej, do zapłonu, do zegarów, do włącznika świateł stopu czy wstecznego :E a obrazowo, to żeby się wsteczne zaświeciło musisz mieć kluczyk w pozycji MAR :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444175 Wysłany: 23 Lut 2011, 00:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 04 Kwi 2008,
Posty: 31
Dzięki, teraz już sprawa podłączenia kabelków wydaje się jasna :D
Na pewno będzie to pierwsza rzecz do zrobienia, jak znowu nastąpi seria zgaśnięć, bo na razie, odpukać, jest okres gdy rzadziej gaśnie :wink:
Z tym wędrowaniem prądu oczywiście jest jasne, że kluczyk musi być przekręcony, żeby zaświeciło się światło. Zastanawia mnie tylko to, że przekręcam kluczyk, prąd idzie sobie do wszystkich elementów, zapalam silnik, jeżdżę, więc prąd cały czas jest we wszystkich elementach, w którymś momencie włączam hamulec i wtedy znowu impuls przechodzi przez tą kostkę (silnik gaśnie). Tzn. chyba tak musi być, bo to kostka psuje nam wszystko. Wcześniej po prostu myślałem, że impuls przechodzi przez tą kostkę tylko w momencie przekręcenia kluczyka, a później wszystko przechodzi swoją drogą, już nie przez włącznik zapłonu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444180 Wysłany: 23 Lut 2011, 00:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
odpowiedź jest jedna: w trakcie wciskania hamulca czy włączania światła wstecznego pobór prądu wzrasta, włącza się dodatkowy odbiornik i rośnie natężenie. A nadpalone czy luźne styki po prostu nie wyrabiają tego natężenia i poddają się przerywając obwód i gasząc silnik. Wszystko kwestia szczęścia - wewnątrz tej nieszczęsnej kostki stacyjki jest taki niby plastikowy talerz ze stykami(rozebrałem doszczętnie z nerwów :E ), jeśli się na dodatek jakoś złośliwie ustawią przy kreceniu kluczykiem to przysparzają nam nerwów i problemów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #473474 Wysłany: 14 Maj 2011, 00:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Genewa
Rejestracja: 04 Maj 2009,
Posty: 208
Ta kostka stacyjki to ten element?
http://allegro.pl/stacyjka-kostka-stacy ... 81082.html ?

Wymiana nastręcza wiele problemów?

_________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #474066 Wysłany: 15 Maj 2011, 23:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELE / WN
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 103
Pomógł: 6
kolego, oto ta kostka http://allegro.pl/kostka-stacyjki-noweg ... 63251.html
nie wiem dokładnie czy taka jak na zdjęciu, gdyż występują dwa rodzaje i jest tam różnica w rozmieszczeniu szerokich pinów, dokładnie nie pamiętam co i jak. Wymiana cóż... po prostu odpinasz kable, wypinasz zaczepy, wkładasz zatrzaskujesz i po problemie. Gdy nie chce wyjść to delikatnie by niczego nie połamać :)

_________________
Punto II 1.2 8V
zieleń 351/A - Verde Olimpo ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #598746 Wysłany: 17 Lip 2012, 19:34; 
 Temat postu: Re: Silnik gaśnie po wrzuceniu biegu wstecznego
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Koszalin
Rejestracja: 08 Sie 2011,
Posty: 2
Witam

Problem który opisał john korleon i eskulap, dotyczy uszkodzonej kostki w stacyjce. Jej wymiana na 100% zlikwiduje wszystkie opisane objawy. Jestem tego pewny ponieważ miałem taki przypadek w swoim punto II 1.2 2000r.
Mój samochód doprowadziłem do takiego stanu, że w pozycji MAR żadne kontrolki się już nie zapalały, bez względu na to ile razy przekręcałem kluczyk. W ten sposób łatwiej było zlokalizować usterkę.

Pozdrawiam właścicieli Punto:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO