You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Maj 2024, 01:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #187830 Wysłany: 09 Lis 2008, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Van
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 536
grzywka07 napisał(a):
Kontrolka moze sie zaswiecic gdy przeskoczy o kilka zabkow pasek rozrzadu :?



Tak może. Ja u siebie tak miałem.

_________________
Tu był podpis


Góra
 Profil  
 

 
 Post #187832 Wysłany: 09 Lis 2008, 20:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
Adas dzięki za zainteresowanie tematem. Jutro podjadę do mechanika i podepnę kropkę pod kompa. Zobaczymy jakie błędy wyskoczą. Postaram się zrobić wedle Twojego pomysłu i odłączyć aku i wyjąć centralkę. Będę informował o dalszych zmaganiach z tym problemem. Artykuł z AS czytałem. Centralka to jedem z problemów elektrycznych Punta.

_________________
MOJA KROPA :)
http://fiatpunto.com.pl/topic907.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187838 Wysłany: 09 Lis 2008, 21:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
I wspomaganie, mi padło. Zresztą, możesz to tym poczytać w dziale zrób to sam. Ja do ASO to mogę podjechać jedynie na podpięcie pod Kompa, bo sam takiego nie posiadam, ale naprawy to tylko wyłącznie sam, mi wspomaganie padło, gdy gość w ASO ustawiał Luz Zaworowy. Ależ się zdenerwowałem :evil:

Sama centralka jest skomplikowana, ona dosłownie steruje wszystkim. Nie wielu wie, ze w Mk2 to ona załącza 1 i 2 bieg Wentylatora w Chłodnicy, na podstawie sygnału z Czujnika temperatury cieczy. Ja to o kropku lubię czytać, dzięki temu jak coś padnie to wiem gdzie szukać. Podobnie jak pękła mi linka od biegów, patrze biegów nie ma od razu wiedziałem że padłą linka..dobrze że byłą dwójka wbita, dotoczyłem się. jedź do ASO, i poproś by posprawdzali..może coś uszkodziłeś.. A ten wtyczki w cewkach dobrze siedzą?? Powiedz, że coś tam robiłeś, i później pojawił się ten problem... Swoja drogą..ja to chyba kupie Zestaw Diagnostyczny, podłączą se do laptopa i sam będę mógł odczytywać błędy i je kasować. 300zł zwróci się szybko.

[ Dodano: 09 Lis 2008 21:04 ]
A to może być padnięta cewka, objaw ten sam. Jedna cewka na 2 cylindry idzie. Szkoda, ze nie jesteś z Białegostoku, bo bym zapomniał.. Mam i 2 cewki na zapas :E

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188107 Wysłany: 10 Lis 2008, 17:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
Adas dzisiaj pojechałem z autem do mechnika podpiął nową cewkę i to nie była jej wina. Padł najprawdopodobniej sterownik . Koszt 1800 zł masakra. Jedna z najdroższych części w punto. Następnie kazał mi podjechać do znajomego elektryka. Ten powiedział że będzie próbował aby zregeneroać sterownik za około 400 zł + robocizna. Narazie czekam na info od niego.

_________________
MOJA KROPA :)
http://fiatpunto.com.pl/topic907.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188114 Wysłany: 10 Lis 2008, 18:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
To lepiej juz było wysłać na alegro do tego goscia 350zł i daje 6mcy gwarancji.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #189375 Wysłany: 13 Lis 2008, 23:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Robiłem centralkę u wspomnianego wyżej w linku gościa z Tych. Faktycznie daje gwarancję na piśmie na 6 miesięcy. U mnie minęło już więcej i na razie wszystko, odpukać, działa. Ten facet zajmuje się tylko elektroniką Fiata i od razu wiedział w czym rzecz. Proponuje zadzwonić i pogadać. Ja początkowo chciałem wymienić centralkę na regenerowaną (koszt ok. 800zł) ale gość mi poradził oddać swoją do regeneracji. Płaciłem 350zł. Swego czasu na allegro był jeszcze gość spod Warszawy, o ile mnie pamięć nie myli z Piaseczna, który robił te centralki. Był delikatnie tańszy od tego z linka.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #189451 Wysłany: 14 Lis 2008, 09:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
U mnie udało się naprawić . Reszta w tym temacie http://fiatpunto.com.pl/post187675.html#187675

_________________
MOJA KROPA :)
http://fiatpunto.com.pl/topic907.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192377 Wysłany: 21 Lis 2008, 22:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
faktycznie koło Piaseczna (a dokładnie w Żabieńcu/Żabińcu??)jest bardzo dobry auto-elektronik, tylko że jego działalność obejmuje większość marek samochodów a nie tylko fiata

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #193907 Wysłany: 25 Lis 2008, 21:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Wieruszów
Rejestracja: 11 Lip 2007,
Posty: 210
Pomógł: 1
kamil1983 Pomyliłeś bajki. Jeżeli chcesz być poważnie traktowany to również innych traktuj poważnie.

_________________
PUNTO II 1,2 8V 60 KM 2002


Góra
 Profil  
 
 
 Post #223972 Wysłany: 01 Mar 2009, 14:27; 
 Temat postu:
Witam.Dołącze się do tematu.Wczoraj stojąc na swiatlach przegazowalem kropka do odciecia ot tak sobie,potem gdy zgasilem i chcialem ponownie odpalic kontrolka od wtrysku nie zgasla po odpaleniu falowaly mu obroty.Jednak po przelaczeniu na gaz kontrolka gasnie i auto chodzi normalnie.Dzis kontrolka nadal nie gasnie po odpaleniu ale obroty sa juz ok.


Góra
  
 
 
 Post #225354 Wysłany: 05 Mar 2009, 12:25; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Górny śląsk
Rejestracja: 25 Cze 2008,
Posty: 28
Witam
Panowie ja tez mam problem (od niedawna) z kontrolka wtrysku. Tyle, ze z tego co zauwazylem pali sie gdy na dworze jest wilgotno. Jak postoi w sloncu to odpalam i gasnie. Nie mam gazu kropek przelecial dopiero 48tkm. Dla sswietego spokoju bylem w warsztacie i po podlaczeniu do kompa wyszlo, ze pada pierwsza sonda lambda. Tyle, ze zastanawia mnie czemu swieci tylko jak jest wilgotno? Moze to jakies styki lub cos? Dodam, ze auto podczas palenia sie kontrolki nic nie traci na mocy czy kulturze pracy, chodzi rowno i dobrze reaguje na pedał gazu, nie pali tez wiecej. Poradzcie co tu zrobic.

pozdrawiam i z gory thx


Góra
 Profil  
 
 
 Post #231806 Wysłany: 23 Mar 2009, 17:38; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Mar 2009,
Posty: 20
Witam posiadam fiata punto 1.2 8V z 2000 roku. Mam klopot otóż odpewnego czasu odpalajac samochod na stale pali mi sie lampka ukladu wtryskowego a samochod wcale nie ma mocy i strasznie wibruje(tak jak by palil nie na wszystkich cylindrach ale tego nie jestem pewien).I potrafi spalic ok 20 l Dodam ze sporadycznie samochod zachowuje sie normalnie. BYlem z nim w warsztacie i nie stwierdzili usterki ani wtryskiwaczy ani zapłonu. I tu moje pytanie czy te objawy moga byc spowodowane wadliwie działajaca sonda lambda


Góra
 Profil  
 
 
 Post #231817 Wysłany: 23 Mar 2009, 18:04; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
ciger czy w tym warsztacie podpięli Ci kropka pod kompa by odczytać błędy?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #231822 Wysłany: 23 Mar 2009, 18:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Mar 2009,
Posty: 20
domin45670 napisał(a):
ciger czy w tym warsztacie podpięli Ci kropka pod kompa by odczytać błędy?

tak pokazalo 3 jakis zawor podcisnienia centralke zaplonu(byla wkladana nowa ale problem nie znikna) 3 bledu nie pamietam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #231841 Wysłany: 23 Mar 2009, 19:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2009,
Posty: 6
Witam. Mam podobnny problem. Auto kupiłem parę dni temu, niestety zauważyłem, że czasem mocno go szarpie, a dziś na jakiś czas kilka razy zaświeciła się czerwona kontrolka błędu układu wtryskowego. :( Zauwazyłem też, że szczególnie zaraz po odpaleniu spaliny mają straszny zapach, są bardzo gęste, trochę też kapie z rury wydechowej.
Byłem w serwisie Fiata, podłączyli pod examiner i oto, co pokazało:

Image Image

Gość wyczyścił także korpus przepustnicy. Auto jest z instalacją gazową i wg niego w niej tkwi problem. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, ale nie jestem pewny, nie zdołałem sprawdzić czy jest różnica, między jazdą na benzynie, a jazdą na gazie. W każdym razie, gdy wracałem do domu nie było już takiej szarpaniny, kontrolka już się nie świeciła. Co robić? Czy dobrze by było, gdybym się udał do specjalisty od LPG w celu sprawdzenia instalacji? Czy mogę spodziewać się najgorszego, czyli wymiany centralki?

_________________
Punto II SX 1.2 8V 2000r. + LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232198 Wysłany: 24 Mar 2009, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Mar 2009,
Posty: 20
wypowie sie ktos w mojej sprawie??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232374 Wysłany: 25 Mar 2009, 00:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 26 Lut 2009,
Posty: 58
lukpal19 napisał(a):
Mam podobny problem i odwiedziłem już kilku mechaników.

Objawy awarii: Nierówna praca silnika, problemy przy odpalaniu samochodu (odpala na 2 gary), zapalona kontrolka check Engine,komputer wskazuje różne czasy ładowania na cewkach zapłonowych, kod błędu komputera wkazuje na cewkę zapłonową (zwarcie do masy), ale cewki, przewody i swiece są na 100% sprawne.

Samochód: Fiat Punto 1.2 8V (2001)

Generalnie jeżdżę tak już od jakiegoś czasu, ale nie jest to zbyt zdrowa sytuacja dla silnika więc ostatnio odwiedziłem kilku "specjalistów". Wychodzi na to, że uszkodzona jest centralka wtrysku (komputer, układ zapłonowy, róznie ją nazywają :)). Podobno jest to dosyć częsta usterka w Fiatach Punto z roku 2001 i 2002. W ASO chcą za taką centralkę 1500zł z wymianą, ale póki co jestem na etapie poszukiwania jakiegoś elektronika, który muiałby to naprawić.

Może ktoś z Was też miał taki problem i będzie miał jakieś cenne wskazówki?


Kolego zobacz i pytaj tutaj http://www.kocar.com.pl/
Może on ci pomogą... ja polecam!
Daj znać co ci powiedzą...
Pozdro
:D

_________________
Były zadowolony użytkownik HGT :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232415 Wysłany: 25 Mar 2009, 10:28; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2009,
Posty: 6
"Uwaga na centralkę wtrysku! Wielu mechaników po zdiagnozowaniu usterki wymienia całą centralkę - koszt ponad 2 tys. zł! A w 90 procentach przypadków wystarczy zmienić moduł zapłonowy (umieszczony wewnątrz centralki). Wydatki da się wtedy obniżyć ponad 5-krotnie, gdyż koszt naprawy wynosi ok. 400 zł."

źródło: http://www.auto-swiat.pl/wydania,Fiat-P ... 062,1.html

Da radę ktoś się odnieść to mojego opisu problemu (dwa posty wyżej)? Swoją drogą, jadę dziś do specjalisty od LPG, ciekawe co powie.

_________________
Punto II SX 1.2 8V 2000r. + LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232423 Wysłany: 25 Mar 2009, 16:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Mar 2009,
Posty: 20
ja swojego od alem dzis do elektryka. teraz pozostaje czekac

[ Dodano: 25 Mar 2009 15:57 ]
ciger napisał(a):
Witam posiadam fiata punto 1.2 8V z 2000 roku. Mam klopot otóż odpewnego czasu odpalajac samochod na stale pali mi sie lampka ukladu wtryskowego a samochod wcale nie ma mocy i strasznie wibruje(tak jak by palil nie na wszystkich cylindrach ale tego nie jestem pewien).I potrafi spalic ok 20 l Dodam ze sporadycznie samochod zachowuje sie normalnie. BYlem z nim w warsztacie i nie stwierdzili usterki ani wtryskiwaczy ani zapłonu. I tu moje pytanie czy te objawy moga byc spowodowane wadliwie działajaca sonda lambda

i jest diagnoza kompyter do wymiany koszt ok 1200 zl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232822 Wysłany: 26 Mar 2009, 11:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
No właśnie ciger nie musisz wymieniać komputera, wystarczy, że dasz go do naprawy. Mało kto to robi, ale na pewno podany wyżej Ko-car, który usuwał u mnie tą usterkę. Jeśli masz daleko to wyślij a oni odeślą Ci kurierem jak zrobią. Warto bo zaoszczędzisz 800zł. Zadzwoń do nich i opisz problem - myślę, że Ci pomogą.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234421 Wysłany: 30 Mar 2009, 14:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Mar 2009,
Posty: 20
no i po naprawie jak sie okazalo tak dokladnie to byl uszkodzony komputer i nie byl w stanie sterowac jedna cewka.wymienilem na nowy i mam 12miesiecy gwarancji. A bartdzo poprawila sie jadza samochodem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235771 Wysłany: 03 Kwi 2009, 02:44; 
 Temat postu: Centralka wtrysku - kupować, czy naprawiać?
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 28 Kwi 2008,
Posty: 11
W dniu dzisiejszym po dwukrotnej diagnostyce połączonej z zamianą miejscami cewek, okazało się że padła centralka wtrysku :(.
Koszt nowej to min. 1500 zł, co nie nastraja optymizmem.
Inna mozliwość to naprawienie centralki, ale czy to długo wytrzyma po naprawie?

I na koniec...
Może ktoś z Was ma informacje gdzie w Krakowie można naprawić taką centralkę?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235787 Wysłany: 03 Kwi 2009, 08:19; 
 Temat postu: Re: Centralka wtrysku - kupować, czy naprawiać?
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 25
wojt29 napisał(a):
W dniu dzisiejszym po dwukrotnej diagnostyce połączonej z zamianą miejscami cewek, okazało się że padła centralka wtrysku :(.
Koszt nowej to min. 1500 zł, co nie nastraja optymizmem.
Inna mozliwość to naprawienie centralki, ale czy to długo wytrzyma po naprawie?

I na koniec...
Może ktoś z Was ma informacje gdzie w Krakowie można naprawić taką centralkę?


Ja bym na Twoim miejscu naprawiał. Sam mam taką naprawianą centralkę i od około 9 miesięcy się sprawuje znakomicie - przejechałem na niej już około 17 tyś. km.
Nie wiem gdzie to naprawiają w Krakowie, a zakład z Tych (ogłaszają się na Allegro też) robi to znakomicie :)

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235821 Wysłany: 03 Kwi 2009, 11:32; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 3
Niedawno wymieniłem centralkę w Tychach, pojechałem gość, wyjął, sprawdził, stwierdził że nic się nie da zrobić i wymienił na nową a że przyjechałem z daleka (z Krakowa)to spuścił mi cenę do 1000zł, z tego co wiem to można wysłać do niego centralkę a on odsyła naprawioną http://www.kocar.com.pl/index.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235872 Wysłany: 03 Kwi 2009, 15:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Tam gdzie podał Rorek faktycznie można wysłać i odeślą Ci jak zrobią. Ja mam do Tych ponad 300 km więc tak zrobiłem. Od roku i 25000 km wszystko jest ok. Do tego masz gwarancję 6 miesięcy.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO