You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 12:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #244368 Wysłany: 22 Kwi 2009, 11:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Rejestracja: 28 Sie 2007,
Posty: 330
nie wiem jak to w PI ale u mnie w PII rowniez swieci tylko jak mam kluczyk w stacyjce ... chyba az takiej duze roznicy w tym nie ma :)

_________________
FIAT PUNTO MK2 1,2 8v SX - "CZARNA ŻABKA" Image - SPRZEDANY.

SEAT LEON 1M 1.9TDI ASV - 110KM BYŁO JEST 147KM Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #244399 Wysłany: 22 Kwi 2009, 13:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 10 Sty 2008,
Posty: 637
tom@s napisał(a):
chyba az takiej duze roznicy w tym nie ma Smile


no niby nie ma ale lepiej by było jakby świeciła nawet gdy samochód nie jeździe, no ale cieszmy się z tego co jest :)

_________________
Stilo 1.9 JTD 80KM 2004

Grande Punto 2009 1.4 77KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244404 Wysłany: 22 Kwi 2009, 13:42; 
 Temat postu:
Mam już nowe zegary od ELX-a i dzisiaj popatrzę co i jak... Wygląda na to że w moich ktoś majstrował gdyż u mnie kontrolka świeci niezależnie od stacyjki. W takim wypadku teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby przerobić oświetlenie kabiny żeby świeciło przy niedomkniętych drzwiach, tak jak to jest w nowszych autach :) To wyeliminowałoby niedogodność kontrolki.


Góra
  
 
 
 Post #244406 Wysłany: 22 Kwi 2009, 13:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 07 Mar 2007,
Posty: 626
Kodako napisał(a):
lepiej by było jakby świeciła nawet gdy samochód nie jeździe

Ona ma tylko ostrzegać, żeby z niedomkniętymi drzwiami nie jeździć, więc jej działanie tylko na przekręconej stacyjce na pewno było zamierzone :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #245218 Wysłany: 24 Kwi 2009, 09:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko
Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 210
A nie da się tego zrobić w taki sposób żeby podpiąć się z tą kontrolką pod lampkę oświtlenia kabiny? Ale żeby kontrolka świeciła tylko wtedy kiedy lampka przy otwartych drzwiach, a nie świeciła jak się lampkę włączy samemu bez otwierania drzwi.

_________________
Jest:
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2006 r
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003 r

Był:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001 r
Fiat Punto mk I 1.1 1999 r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #245277 Wysłany: 24 Kwi 2009, 11:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 1138
Jak podepniecie się pod lampkę we wnętrzu to kontrolka będzie się paliła przy otwartych drzwiach, a przy niedomkniętych zgaśnie razem z lampką. Tak jak pisali inni kontrolka pali się tylko po przekręceniu kluczyka.
mrider napisał(a):
Co do dodatkowych kontrolek z Twojej fotki to tak: pierwsza z góry to kontrolka niedomkniętej klapy silnika/bagażnika. U mnie jest już podpięta

to jest kontrolka uszkodzonej automatycznej skrzyni biegów :wink:

_________________
Punto GT 1.4 8v+ >>>Punto GT 2.0 16vt+ >>>>Punto GT 1.6 8v+


Góra
 Profil  
 
 
 Post #245309 Wysłany: 24 Kwi 2009, 12:34; 
 Temat postu:
Ale tutaj nie chodzi o takie podpinanie się pod lampkę. Lampka korzysta z krańcówek drzwiowych więc zapala się dopiero po uchyleniu drzwi o jakiś tam kąt. Ma być tak że przy niedomkniętych drzwiach nie gaśnie lampka, a to jest bardzo proste do zrobienia...


Góra
  
 
 
 Post #245311 Wysłany: 24 Kwi 2009, 12:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko
Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 210
no to jutro się może pobawie... będę robił tak jak mówisz mrider

_________________
Jest:
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2006 r
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003 r

Był:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001 r
Fiat Punto mk I 1.1 1999 r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #245315 Wysłany: 24 Kwi 2009, 12:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 1138
mi chodziło o to że bez sensu jest podpinać kontrolkę pod lampkę, a nie odwrotnie, nie zrozumieliśmy się :lol: Kontrolka ma przecież informować o niedomkniętych drzwiach , a nie o otwartych. Jeśli natomiast chodzi o palenie się lampki w czasie niedomknięcia drzwi to jest to fajny bajer ;) , ale ja wolałbym moduł który po zamknięciu drzwi powoli przygasza lampkę.

_________________
Punto GT 1.4 8v+ >>>Punto GT 2.0 16vt+ >>>>Punto GT 1.6 8v+


Góra
 Profil  
 
 
 Post #246531 Wysłany: 27 Kwi 2009, 19:55; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
Też chce zamontować ten bajer u siebie:) Mam jeszcze pytanie. Jakiś czas temu montowałem alarm w swoim Kropku. I tam trzeba się podłączyć pod krańcówkę lecz tylko przednie drzwi są wtedy podłączone bo jak wiadomo z tyłu tych krańcówek nie ma. Może da się podłączyć zamiast pod te krańcówki to pod te kabelki w drzwiach żeby wszystkie drzwi były podłączone pod alarm?? Ale z tego co wyczytałem działa to tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce więc raczej się nie sprawdzi :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #246541 Wysłany: 27 Kwi 2009, 20:18; 
 Temat postu:
Podłączasz przewód alarmu do przewodów wychodzących z centralnego zamka, tych samych co do kontrolki. Sam mam tak u siebie podpięte wyzwolenie alarmu.


Góra
  
 
 
 Post #246546 Wysłany: 27 Kwi 2009, 20:28; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
Mówisz że zadziała?? :D Czyli ze wszystkich drzwi muszę poprowadzić kabelki do centralki? A jak będę je chciał jeszcze do tej kontrolki podłączyć to musze z każdych drzwi po dwa kable ciągnąć czy wystarczy jeden?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #246554 Wysłany: 27 Kwi 2009, 20:38; 
 Temat postu:
Ciągniesz po kabelku z każdych drzwi, łączysz je w jeden i podłączasz do kabelka z alarmu. Dalej możesz podpiąć taką całość do pinu odpowiedzialnego za kontrolkę, mało tego, po przepięciu kabelka z jednej krańcówki do tych wyprowadzonych lampka sufitowa będzie świecić gdy będą niedomknięte dowolne drzwi i szybciej się zapalać po otwarciu drzwi.

Postaram się zrobić schemacik jeszcze dziś i jutro sprawdzić w aucie.


Góra
  
 
 
 Post #246557 Wysłany: 27 Kwi 2009, 20:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
mrider będę wdzięczny :) i będziesz miał u mnie piwo :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #246573 Wysłany: 27 Kwi 2009, 21:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 22 Sie 2007,
Posty: 467
BARTEKcoupe ja zrobiłem sobie coś takiego http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/48538/nowoczesne+oswietlenie+kabiny+-+top+q+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html i działa prawie 3 lata.

_________________
Dla forumowiczów służę Euroscanem

Mój pierwszy Kropek
http://fiatpunto.com.pl/topic10252.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247088 Wysłany: 28 Kwi 2009, 23:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
mrider i jak sprawdziłeś :?: działa :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247090 Wysłany: 28 Kwi 2009, 23:30; 
 Temat postu:
Sprawdziłem na drugich licznikach wariant z lampką sufitową, alarmem, i kontrolką podpiętą poza licznikiem. Działa elegancko. Po podpięciu klapy bagażnika pod alarm zapala się lampka sufitowa po jego otwarciu...
Jeszcze tylko sprawdzę na moich licznikach działanie z kontrolką tak jak być powinno ale najpierw muszę naprawić to co ktoś tam kiedyś nagrzebał.


Góra
  
 
 
 Post #247096 Wysłany: 28 Kwi 2009, 23:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
Czyli wszystko tak jak powinno być :) Z bagażnika z tej lampki ciągnąłeś te kabelki? Do licznika się nie wpinałeś tylko od razu do lampki? Dobrze zrozumiałem? Parę postów wcześniej podawałeś stronę do odpowiedników tych kontrolek ale nie wiem gdzie i jakich mam szukać możesz pomóc :?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247111 Wysłany: 29 Kwi 2009, 00:50; 
 Temat postu:
www.nowyelektronik.pl :arrow: tam masz kontrolki diodowe.

Bagażnik na szybko podpiąłem kabelkiem bezpośrednio od wyłącznika krańcowego lampki bagażnika. Kontrolkę niedomkniętych drzwi podpiąłem bez udziału licznika, czyli dwa kabelki do żarówki wpinanej w to miejsce w liczniku.
Efekt jest taki: Niedomknięte drzwi - świeci kontrolka na desce i lampka sufitowa.
Niedomknięty bagażnik - świeci kontrolka i lampka sufitowa.
Włączenie alarmu przy niedomkniętych drzwiach - sygnalizacja dźwiękowa tak jakby były otwarte.

Po takim druciarskim podpięciu bagażnika zauważyłem jeden minus czyli wtedy kiedy zapala się lampka sufitowa (niedomknięte/otwarte drzwi) zapala się również lampka w bagażniku niezależnie czy jest on otwarty czy nie.

W wolnej chwili zrobię konkretną instalację wraz z schematem. Obecnie brak czasu :(


Góra
  
 
 
 Post #247120 Wysłany: 29 Kwi 2009, 07:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 22 Sie 2007,
Posty: 467
mrider napisał(a):
Po takim druciarskim podpięciu bagażnika zauważyłem jeden minus czyli wtedy kiedy zapala się lampka sufitowa (niedomknięte/otwarte drzwi) zapala się również lampka w bagażniku niezależnie czy jest on otwarty czy nie.


Też tak miałem i wstawiłem diodę prostowniczą na przewodzie od tylnej klapy.Teraz zapala mi się lampa sufitowa jak o tworzę tylną klapę, ale jak otworzę drzwi to nie pali się lampa w bagażniku.Oczywiście alarm reaguje na otwarcie bagażnika.

_________________
Dla forumowiczów służę Euroscanem

Mój pierwszy Kropek
http://fiatpunto.com.pl/topic10252.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247167 Wysłany: 29 Kwi 2009, 11:17; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
mrider napisał(a):

Po takim druciarskim podpięciu bagażnika zauważyłem jeden minus czyli wtedy kiedy zapala się lampka sufitowa (niedomknięte/otwarte drzwi) zapala się również lampka w bagażniku niezależnie czy jest on otwarty czy nie.



Czyli wyjściem jest albo nie podpinanie bagażnika pod alarm tylko pod kontrolkę niedomkniętego bagażnika albo zostawienie tak jak jest :E albo jak pisze marcinwrc2


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247224 Wysłany: 29 Kwi 2009, 14:55; 
 Temat postu:
punciakos mała zabawa z diodami i da się wszystko pogodzić. Uzbrojoną klapę lepiej mieć bo to najczęstsze miejsce włamań do kropka.


Góra
  
 
 
 Post #249230 Wysłany: 04 Maj 2009, 20:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 16 Cze 2008,
Posty: 119
wiatam ja mam jescze pytanie jaki jest kolor tegoo kabelka od zaplonu co musze podlaczyc od zarowki bo tenn zeilony to tak jakby idzie na minus aa zaplon to plus tak>???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #249252 Wysłany: 04 Maj 2009, 21:06; 
 Temat postu:
Od zapłonu jak to nazwałeś nic nie podpinasz i wtedy kontrolka będzie działała tylko na włączonej stacyjce, czyli tak jak być powinno fabrycznie. Tylko podpinasz przewód masowy wychodzący z drzwi do licznika i wsadzasz żarówkę. Jeśli chcesz aby kontrolka świeciła zawsze, niezależnie od stacyjki to masowy z drzwi do żarówki, drugi z miejsca gdzie jest 12v na stałe (np czerwony od radia) też do żarówki i całość izolujesz aby żarówka po wpięciu do licznika była odizolowana od jego ścieżek.


Góra
  
 
 
 Post #249257 Wysłany: 04 Maj 2009, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 16 Cze 2008,
Posty: 119
tooo tylko mam podpiac te od zielono bailego i nic wiecej???aa plus nie potzrebny na zarokwe


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO