You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 10:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #206752 Wysłany: 10 Sty 2009, 10:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Gru 2008,
Posty: 137
Spokojnie to nie ten gaz,a poważne ilości LPG uzyskujemy w kraju. :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #209602 Wysłany: 18 Sty 2009, 12:14; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2008,
Posty: 15
OK, ja rozumiem tą teorię, że LPG może spowodować, że autko się częściej psuje. Ale to chyba się tyczy raczej psucia się SILNIKA a nie sprzęgła, alternatora, linki do lewarka od biegów, czy nagrzewnicy. LPG to nie choroba zakaźna, która dotyka każdego elementu autka. U mnie tymczasem psuje się wszystko z wyjątkiem silnika (tfu, tfu odpukać w niemalowane, żebym nie zapeszył).
Jedyne o co winiłbym moje LPG to zardzewiały układ wydechowy, który musiałem wymienić. Ale też nie przesadzałbym, bo i tak miał swoje lata więc nawet i bez LPG domagałby się wkrótce wymiany.

Moim skromnym zdaniem, na LPG trzeba po prostu umieć jeździć. Nie chodzi o to, żeby katować silnik, każąc mu jeździć na gazie od pierwszego metra po odpaleniu, aby zmaksymalizować zysk. Ja robię tak, że zawsze pierwszy kilometr, dwa jadę na benzynce, żeby silnik się dobrze rozgrzał. Dopiero potem przełączam się na gaz. A jak jadę krótką trasę, to nawet nie próbuję przechodzić na gaz, bo i po co. Efekt jest taki, że może zysk z gazu nie jest taki, jaki mógłby być, ale za to silnik chodzi jak złoto.

Główny argument za LPG to koszt
Mój Puntek jest wg aktualnych cen wart może ze 6000. Tymczasem zysk z przejechania 80000 na LPG po uwzględnieniu kosztów założenia i przeglądów to z grubsza licząc ok 3000 zł. Ponieważ cena autka wciąż spada, zatem szacuję, że za jakieś 40 - 50tys km zysk z LPG zrówna się z ceną auta. A potem to mogę go nawet oddać komuś za darmo, niż martwić się szukając kupca, bo i tak już będę "na zero". I o to chodzi :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #209922 Wysłany: 19 Sty 2009, 00:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 20 Maj 2008,
Posty: 341
STax napisał(a):
Ok, może wyjdzie te parę zlotych mniej, ale np ja cenię również swój czas i nie chciałbym go marnować na zabawę z tym ustrojstwem.

Miałem się już nie odzywać w temacie gazu, ale jak czytam takie teksty to niestety krew mnie zalewa "cenię swój czas" a ja to niby nim szastam !!!
Gaz założyłem w maju, pierwszy rutynowy przegląd po 1000 km w czerwcu, teraz zbliża się przegląd 10000 km i powiem szczerze że nawet trochę nie mogę się doczekać :lol:
Niech w końcu powymieniają te filtry i sprawdzą całą resztę, która zresztą sprawuje się jak dotąd bez zarzutów "rewelacyjnie".
Stąd moje pytanie," jaka strata czasu" wizyta 30 minut raz do roku, nie rozśmieszajcie mnie takimi tekstami nigdy nie użytkując auta na gazie.
Choć oczywiście rozumiem że gaz gazowi nie rówien. Dlatego nie chciałem kupić auta zagazowanego, wolałem sam zinstalować gaz (mimo kosztów), przynajmniej wiem co mam .

[ Dodano: 19 Sty 2009 00:55 ]
Tak na marginesie, jeżeli ktoś by mnie się spytał jaki wpływ ma podtlenek azotu na silnik , powiedział bym mu że NIEWIEM!!! , bo w życiu tego nie używałem i nie miałem z tym styczności.
Ale w temacie gazu sytuacja jest całkowicie odwrotna, niektórzy (nie mówię że wszyscy) w życiu na gazie nie jeździli, nie miieli z gazem żadnej styczności ale uwazają sie za znawców i ekspertów w tym temacie.
Ja osobiście nie uważam się za jakiegoś wielkiego entuzjastę gazu (na ten moment nie zagazował bym punciaka - cena benzyny), ale z tego co widzę to większość użytkowników jeżdzących na samej benzynie ma bardzo szowinistyczne podejście do sprawy benzyna, benzyna i jeszcze raz benzyna, a gaz i diesel to wielkie g....
Ja wychodzę z założenia że jeżdzę na takim paliwie na jakim mnie się opłaca.
Posiadam cc700 94r. wart myślę może 1000zł, na gazie ok.70000 przebiegu czyli zaoszczędził już pewnie tyle że mógł bym mu zrobić ze trzy remonty silnika, ale po co skoro nadal jeździ choć wszyscy znawcy gazu (żaden gazu nie miał) mówili że silnik po 10000 km na gazie się rozpadnie.
Około 4 lat temu gdy cienki już miał przebieg ok. 40000 km na gazie przestałem wierzyć tym wszystkim znawcom (teoretykom) i całe szczęście.

_________________
sporting 1.2 16V
Good Italian Job


Góra
 Profil  
 
 
 Post #209998 Wysłany: 19 Sty 2009, 11:21; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
dario76: jeśli o mnie chodzi to jeździłem kilkoma autami na gaz i wiem, że zdarza się, że wszystko chodzi dobrze, tak jak ty piszesz o swoim aucie, ale gdzieś tak w 7-8 na 10 aut z gazem są problemy. Spore problemy...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #209999 Wysłany: 19 Sty 2009, 11:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
LPG nie jest zły, jak się auto dobrze traktuje.

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #210261 Wysłany: 20 Sty 2009, 01:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 20 Maj 2008,
Posty: 341
STax Myślę że trochę mniej niż 70-80% użytkowników gazu ma problemy z nim.
Nie twierdzę że z gazem niema nigdy żadnych problemów i że jest to idealne paliwo, ale duża część problemów wynika stąd że najczęściej kupujemy auto już zagazowane i nic lub prawie nic nie wiemy o jego przeszłości, jak było użytkowane, serwisowane (chodzi mi o instalację LPG), do tego w większości są to instalacje starszej generacji.
Dlatego nigdy nie chciałem (nie szukałem ) auta z gazem. Obydwa auta zostały zagazowane przezemnie.
Do tego wiadomo że silnik dla LPG musi być stanie technicznym dobrym jak nie bardzo dobrym, bo jeżeli ma jakieś problemy na benzynie to o gazie lepiej zapomnieć.
Więc żeby gaz nie sprawiał nam problemów:
-najlepiej być I użytkownikiem tej instalacji (niestety koszt instalacji)
-silnik,najlepiej żyleta :D
-sekwencja ( niestety tylko silniki na wielopunkcie)
-regularne serwisowanie takiej instalacji

I jeszcze jedno. Przy dzisiejszej cenie cenie benzyny ok. 3zł trzeba się naprawdę dobrze zastanowić czy to się jeszcze opłaca.
Ale mówienie że gaz to same problemy i nieszczęścia jest dalekie od prawdy.

_________________
sporting 1.2 16V
Good Italian Job


Góra
 Profil  
 
 
 Post #210289 Wysłany: 20 Sty 2009, 09:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Seroki-Village DownTown
Rejestracja: 20 Sie 2008,
Posty: 495
Pomógł: 19
A po ile u Was gaz stoi? Ja ostatnio kupuję za ok. 1,80 (ceny się wahają, ale ostatnio tendencja jest spadkowa i to spora). To prawie 2x taniej, niż benzyna, a spali mi raptem może 20-30% więcej (w zależności od trybu jazdy).
Żeby decydować, co się opłaca, trzeba mieć pełen obraz cen na rynku i zrobić analizę zysków i strat :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #227164 Wysłany: 10 Mar 2009, 20:35; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 09 Mar 2009,
Posty: 3
Jaki ubytek oleju jest w normie na 10 tyś przebieg 190kkm przy półsyntetyku silnik 75km czy w ogóle nie powinno ubywać


Góra
 Profil  
 
 
 Post #227941 Wysłany: 12 Mar 2009, 23:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Radom
Rejestracja: 17 Lut 2009,
Posty: 25
ja mam gaz za 1.64 na lukoilu. a na wylocie na rzeszow [z radomia] 1.56 widzialem:) i pali mi 8l na 100:) wiec chyba nie jest zle;]

_________________
<<<carlaik>>>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #227997 Wysłany: 13 Mar 2009, 09:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 259
ja mam gaz po 1,59 zł a pali mi 12 litrów ;) parownik nie podaje juz gazu w stanie lotnym ino cieklym to po czesci dlatego

_________________
WRC - Wieśniak Robi Cuda
http://www.szybkiepranie.pl <<-- pranie tapicerki samochodowej kraków


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228002 Wysłany: 13 Mar 2009, 10:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Shell Białystok, 1,59zł za litr LPG, i aż 3,93zł za PB95, to prawie 2 i 1/2 raza drożej :wink:

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #257675 Wysłany: 24 Maj 2009, 17:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: STOLICA MOCY - 71
Rejestracja: 06 Gru 2007,
Posty: 305
To i ja się wypowiem na ten temat.
Nie jestem przeciwnikiem gazu ale po co zakładać go do samochodu, który pali 5-6 czy max 7 litrów :|
No ludzie bez przesady :!:
Jak kogoś nie stać to niech kupi matiza :mrgreen:
Ewentualnie jak ja diesla ;]
Lepiej dołożyć trochę i śmigać szybciej :twisted: i taniej 8) niż porównywalne benzyniaki :D

_________________
PIERWSZY W POLSCE PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY O TEMATYCE MOTORYZACYJNE - REDAGUJĘ ;)
http://automobilism.pl ZAPRASZAM DO ODWIEDZIN

NIE WAŻNE CZYM JEŹDZISZ, WAŻNE KIM JESTEŚ

ITALIAN LOVER
BYŁ: Punton by Pocieszny: topic4962.html
BYŁA: ROADRUNNER 156 SW 2,4: http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_b ... eszny.html
JEST: Resuscitation STICKERFLOCK GT post541042.html#p541042
Robi się robi...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO