You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 14:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #732090 Wysłany: 31 Maj 2014, 15:30; 
 Temat postu: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 6
Witam wszystkich forumowiczów,
Przez cały okres użytkowania swojej punciawy, czyli od 03.2013 r. - nie było okazji, żeby przedstawić się na forum, aż w końcu takowa się nadarzyła.

Zwracam się z prośbą do Was o wycenę poniższego autka, gdyż przymierzam się do jego sprzedaży, a kompletnie nie wiem ile może być warte (rozpiętość cenowa na allegro to od 4 do 10 tys. zł)

Trochę o furce:

2000 rok produkcji, poj. 1.8, 131 KM, przebieg: 137 tys. km, zawieszenie podobno novitec: przód gwint, tył niższa sprężyna i sportowy amortyzator - siedzi nisko, ale lata się przyjemnie. hamulce, przód wentylowane, tył nawiercany - hamuje znośnie. Felgi chyba aluett, albo artec 15 cali; 7,5 cala szerokie, opony 195/50, tapicerka niebiesko granatowa, konsola hgt, radio cd/mp3/usb/aux (raczej śmietnik), gałka zmiany biegów momo, niektóre elementy plastikowe pokryte niby carbonem, wszystkie szybki z jednego roku, tylne uchylane

Historia:
Kupione w marcu 2013 r. jako sprowadzone z niemiec, przywiezione do domu, po przeglądzie, zarejestrowane. Nie było się do czego przyczepić. Dach malowany dwukrotnie, słupki mają taką samą grubość lakieru jak całe auto - jak na 13 latka jest ok. Przebieg jak najbardziej prawdziwy. W zeszłym roku przygrzałem miską olejową w tory tramwajowe czego wynikiem była robota silnika. Autkiem na co dzień jeździ moja narzeczona, ja używam go sporadycznie.

Naprawy + serwis:

Autko ma wymienione sprzęgło, zrobioną głowicę + wymiana kilku zaworów, przy okazji kompletny rozrząd z wariatorem, świece ngk, olej, filtry na bieżąco, wymieniona sonda lambda, wyczyszczona przepustnica, silniczek krokowy, termostat, żarówki typu bosch mega super hiper performance 5 gwiazdek - połączenie z soczewkami - nawet robi robotę, nowe aku, płyn chłodniczy.

Wady:

Czerwony kolor, który raz na jakiś czas trzeba przepolerować; gdzie niegdzie otarcia, uszkodzenia lakieru, otarte ranty felg. Bagażnik otwiera się tylko z kabiny. Klima, która nie chłodzi, ale przyznaję się bez bicia, nie wiem dlaczego i nawet tego nie sprawdzałem. Przetarty fotel kierowcy, niestety mam za ciężkie dupsko, jak go kupowałem był nieruszony. Delikatnie sączy się z uszczelki pod pokrywą zaworów, ale auto śladów nie zostawia.

Wrażenia:

Lata się całkiem fajnie. Lubię nim zawstydzać kierowców dresowozów i wściekłych golfów. 130 km w budzie, która waży 1 tonę robi wystarczającą robotę. Ma dobre odejście i miło się nim wyprzedza inne auta (doceniła to moja połówka). Duży plus elastyczna skrzynia biegów. Gleba, bez której nie potrafię żyć, szybka jazda w zakrętach bajka. Prędkość max, którą udało mi się osiągnąć 215 km/h. Szum powyżej 160 km/h jest dosyć uciążliwy, ale nie zapominajmy, że to budżetowy kompakt. Spalanie..jakoś się tym nigdy nie przejmowałem. Minimalnie na trasie spalił mi 6,3 l/100 km, prędkość przelotowa ok 95-100 km/h (wynik prawdziwy, kilka razy powtórzony), przy stałej prędkości powyżej 180 km/h potrafi spalić ponad dyszke (ale to jest raczej normalne). Miasto w zimie na niedogrzaniu ok 12 l, teraz niecałe 9 l - małe odległości, częste zrywy.

Powód sprzedaży:
Dosyć prozaiczny. Niebawem się żenię i brakuje nam troszkę kasy do wesela.

Fotki:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #732103 Wysłany: 31 Maj 2014, 17:29; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 03 Paź 2011,
Posty: 788
Pomógł: 5
Pamiętam to auto kiedy było wystawione na allegro... tak poza tym w złym temacie napisałeś i poleci do śmietnika. Jak na moje to te 6 tysięcy raczej możesz wołać.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic35885.html Był żółty Sound (II)
http://fiatpunto.com.pl/topic57112.html Jest czarny Sporting (IIFL)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732104 Wysłany: 31 Maj 2014, 18:01; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 6
Matek, to było ponad rok temu, jest dosyć charakterystyczne, więc pewnie dlatego je zapamiętałeś.

6000 złotówek to chyba trochę niewiele, jak za auto lekko dłubnięte z nowym rozrządem?

Zauważyłem dziwną tendencję, że PII z 1.2 16v potrafią być droższe od HGT, która jakby nie było jest wersją najbardziej kultową..

Do Moderatorów - jeżeli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie do właściwego.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732105 Wysłany: 31 Maj 2014, 18:08; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 03 Paź 2011,
Posty: 788
Pomógł: 5
holahola napisał(a):
Matek, to było ponad rok temu, jest dosyć charakterystyczne, więc pewnie dlatego je zapamiętałeś.

6000 złotówek to chyba trochę niewiele, jak za auto lekko dłubnięte z nowym rozrządem?

Zauważyłem dziwną tendencję, że PII z 1.2 16v potrafią być droższe od HGT, która jakby nie było jest wersją najbardziej kultową..

Do Moderatorów - jeżeli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie do właściwego.

Właśnie z racji osiągów HGT często te autka są w opłakanym stanie (zakatowane) i ich ceny są niskie co rzutuje na ogólną średnią cen HGT. Za 8 tysięcy są już naprawdę śliczne HGT, za 6 w takim różnym stanie, gdzie trzeba już coś zrobić bądź mają jakieś mankamenty. Pozbądź się tych czarnych pasków bo są paskudne i szpecą autko :). Dzięki nim właśnie zapamiętałem tą Hagiete.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic35885.html Był żółty Sound (II)
http://fiatpunto.com.pl/topic57112.html Jest czarny Sporting (IIFL)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732107 Wysłany: 31 Maj 2014, 18:30; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 6
Problem z czarnymi paskami polega na tym, że nie wiadomo co się pod nimi znajduje. Nie sprawdzałem tego i sprawdzał nie będę, ale wole ich nie ściągać. Jednym się nie podoba, inni twierdzą, że dodaje to uroku. Dla mnie jest to bez znaczenia. Niestety motywacja ludzi zakładających folie na auta bywa bardzo różna, ta najczęstsza to niestety słaby stan lakieru. Dlatego też wiele aut ma folie np. na dachach..Mnie pozostaje się cieszyć, że ma folie tylko na rancie maski i tylnej klapy, czyli dwóch miejscach najbardziej narażonych na korozję :) nie mówię już o progach, ale u mnie na szczęście podłoga jest zdrowa, a progi jeszcze się trzymają, choć przed zimą można by było je zakonserwować.

Zakatowane? Nie wiem co masz na myśli. Ruszenie z piskiem opon czy rozpędzenie auta do 200 km/h chyba nie jest katowaniem. Jak raz na jakiś czas szarpniesz sobie za ręczny też nic się nie stanie. Niestety punto do rajdów wiejskich (czy jakichkolwiek) się nie nadaje, poza tym ma dosyć nisko zawieszoną miskę olejową z jeszcze niżej zawieszoną całkowicie niepotrzebną osłoną wydechu, która jest przykręcona do miski (jakiś dramat). Już się tego pozbyłem. Mój ma świeże sprzęgło i ledwo co poskładaną głowicę. Opony z tyłu mają tyle mięsa, że aż żal zaciągać rękaw :)

Moją motywacją do kupna tego auta były trzy warunki: ma być w miarę mocne, w miarę świeże i w miarę tanie. Z rejestracją kosztowało mnie ok. 7500 zł, nie najgorzej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732115 Wysłany: 31 Maj 2014, 21:05; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Poręba Wielka koło Oświęcimia
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 305
w takiej wiejskiej stylistyce traci na on wartości zaleciłbym zdjęcie tych pasów i polerkę bo kolor pod pasami na pewno będzie ciemniejszy

_________________
mój profil ---> topic46462.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732120 Wysłany: 31 Maj 2014, 21:49; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 6
SebaPok, ok a jak widzisz jego wartość w VillageStyle i bez? ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732128 Wysłany: 31 Maj 2014, 23:31; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Poręba Wielka koło Oświęcimia
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 305
5.,5tys max jak byś go doprowadził do normalności trchę podpicował może z 6,5tys do 7

_________________
mój profil ---> topic46462.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732147 Wysłany: 01 Cze 2014, 11:58; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Cienia/Błaszki
Rejestracja: 08 Lip 2013,
Posty: 528
Dokładnie, nie wygląda niestety za specjalnie, jeśli chcesz go sprzedać to zrób Coś z lakierem, umyj, wyczyść bo w takim stanie jak teraz nie zwrócił bym na niego uwagi niestety.
W ogóle to auto wygląda jak by było w akrylu, były takie lakiery na II?

I nie obrażaj się, chciałeś odpowiedzi ze strony forum to masz :) Nikt źle ci nie życzy

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic42901.html <--- ZAPRASZAM :)

Naprawdę zdaję sobie sprawę, że wykładanie czasu i pieniędzy na stary, niespecjalnie urodziwy z pozoru samochód jest głupie. Że można by tę energię poświęcić na wiele ważniejszych rzeczy – na przykład zbieranie lajków dla biednych dzieci w Afryce albo śledzenie poczynań grupy ludzi z Warszawy sikających do basenu. Niemniej jednak nic nie poradzę na to, że każda dokręcona śrubka, wymieniony przewód i wypolerowana osłona sprawiają mi tyle radości, że przez kolejne kilka godzin uśmiecham się do świata jakbym miał porażenie mózgowe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732150 Wysłany: 01 Cze 2014, 23:24; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 6
Rico, coś Ty, nie obrażam się ani trochę. Zdjęcia były robocze, jeszcze wyszły w odcieniu niebieskiego. Dziś bądź jutro wrzucę go na otomoto, to podeślę Wam linka. Oczywiście fura będzie umyta i posprzątana. Inaczej nie wyobrażam sobie sprzedawać auta.

[ Dodano: 01 Cze 2014 22: ]

Dziękuję za opinie, temat można wrzucić do kosza. Pozdrawiam! :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732316 Wysłany: 02 Cze 2014, 14:37; 
 Temat postu: Re: Czerwona HGT'a - do wyceny
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.7 70KM TD
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Dźwierzuty
Rejestracja: 23 Lut 2013,
Posty: 254
Pomógł: 1
Sprzedany? I za ile w końcu poszedł? :)

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic42301.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO