You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #859371 Wysłany: 25 Wrz 2022, 13:17; 
 Temat postu: Awaria ogólna + brak alladyna
Witam,
mam problem. Auto stało z tydzień nieużywane, nadeszły teraz mrozy i przy zapalaniu: brak po przekręceniu kluczyka kontroli ciśnienia oleju + kontrolka awaria ogólna (żółty trojkąt i wykrzyknik). Miałem ten sam problem pół roku temu, bo wyświetlała się sporadycznie kontrolka awarii ogólnej, byłem u mechanika sprawdzał błędy ale wszystko ok. Powiedział, że to pewnie jakieś kabelki tam styki coś nie dochodzi i czasami błąd wybije. Generalnie ten błąd znikał po jeździe 10-15 minut, bo zaraz po odpaleniu, zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie. Ale jak się troche pojeździło, kontrolka temperatury cieczy podeszła do góry to w momencie zgaszenia i ponownego rozruchu wyświetla się już normalnie ALLADYN + nie ma kontrolki awarii ogólnej.

I tutaj pytanie - czy zostawić ten temat, bo chyba sprawa jasna - jest awaria jakaś sporadyczna czujnika oleju, bo nie wyświetla się aladyn, a kontrolka awarii ogólnej to niedziałający m.in. czujnik ciśnienia oleju. Wymieniać ten czujnik na nowy, czy po prostu jeździć tak? Już pół roku temu kupiłem przy okazji na allegro czujnik ciśnienia oleju FAE 12430 - wg specyfikacji allegro pasował do Punto Evo i się zastanawiam czy podjechać do mechanika i kazać mu podłaczyć to na nowy, czy lepiej zostawić oryginał i jak widać przez zime pewnie to się będzie wyświetlało bo zakładam, że coś tam przymarza, albo wilgoć nie wiem.


Góra
  
 

 
 Post #859727 Wysłany: 03 Sty 2023, 14:32; 
 Temat postu: Re: Awaria ogólna + brak alladyna
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
Jak masz ten czujnik to wymień ( możesz samemu, nie musisz do mechanika jechać). Czujnik kosztuje grosze zawsze lepiej wymienić na nowy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860545 Wysłany: 03 Cze 2023, 12:35; 
 Temat postu: Re: Awaria ogólna + brak alladyna
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 509
Pomógł: 8
Gościu, Ty od wielu miesięcy (a może i lat), masz różne problemy i nic nie robisz (przynajmniej tak to wygląda z wpisów na forum).
Refleks szachisty, zastanawiasz się miesiącami.
Twoje tematy mogą się łączyć. Olej + czujnik (może nie czujnik, a pompa?) + pobór oleju. Filtry oleju + interwały wymiany też ważne.
Poza tym kultura nakazuje wrócić i dokończyć wątek (inaczej jest to zaśmiecanie forum = temat bezwartościowy, do kasacji).

PS
Zmień mechanika. Jedziesz na problem z olejem/czujnikiem i wieśniak nawet nie raczył zmierzyć ciśnienia (tylko "sprawdził błędy")?!

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO