You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 03:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #834993 Wysłany: 02 Mar 2018, 00:35; 
 Temat postu: Punto Evo - nowy wlasciciel i pare pytań
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2018,
Posty: 7
Witam.

Jako nowy wlasciciel punto evo chcialem zadac pare pytan.

Pierwsze jest dosc banalne - czy ktos moglby mi poradzic jak przelaczyc w wyświetlaczu miedzy licznikami przebegu całkowitego a bieżącego? Poczatakowo auto wyświetlało przebieg bieżący. Po przytrzymaniu przycisku MENU ESC przelaczylo na przebieg całkowity i za chiny nie potrawie wrócić do licznika przebiegu bieżącego. Przyciskanie MENU ESC pozwala tylko an ustawianie różniych rzeczy jak ostrzezenie o przekroczeniu maksymalnej prędkosci czy wyłączenie poduszki pasażera.

Druga sprawa dotyczy problemów z alternatorem. Poprzedni wlasciciel ostrzegł mnie ze mniej wiecej co 10te dopalenie auta nie gasnie kontrolka akumulatora i nie wlacza sie wspomaganie kierownicy. Z lektury forum wnioskuje, że to poczatki klopotów za alternatorem (porpzedni wlasciciel wymienial go półtora roku temu i z tego co mowił ten problem występuje od tego czasu). Czy powinienem od razu zabrać się za regeneracje/wymiane czy poczekać aż pojawią się jakieś poważniejsze objawy?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #834998 Wysłany: 02 Mar 2018, 07:40; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - nowy wlasciciel i pare pytań
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
Rael1, Co do pierwszego pytania to dosyć trudno to zrozumieć, przebieg całkowity a bieżący ? zapewne Ci chodzi o przebieg od ostatniego zresetowania komputera ? całkowity przebieg świeci się cały czas, ewentualnie trip A, trip B, możesz to wszystko sobie przełączać na prawej manetce przyciskiem TRIP ( załączone zdjęcie ).
Co do drugiego pytania - masz płytę pod silnikiem ? Sprawdź czy obudowa alternatora nie jest pęknięta, dosyć typowy problem GP i Evo. Ładowanie sprawdzałeś ? Słaby akumulator też może być przyczyną takich problemów.


Załączniki:


_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html
Góra
 Profil  
 
 
 Post #835017 Wysłany: 02 Mar 2018, 14:10; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - nowy wlasciciel i pare pytań
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
W naszych warunkach drogowych płyta pod silnikiem jest niemal obowiązkowa. Tak jak Adam pisze, najpierw sprawdzamy akumulator, jeśli ma kiepskie ładowanie to niektóre funkcje auta mogą nie działać, takie jak tempomat, czy start/stop. Na razie sprawdź alternator organoleptycznie, jeśli nie widzisz żadnych pęknięć obudowy ewentualnie nie słyszysz żadnych niepokojących dźwięków to nie ma go co ruszać.
Co do przebiegu - całkowity jest wyświetlany niezależnie od ustawień MENU. Istnieją dwa typy przebiegu tzw. dziennego - TRIP A oraz TRIP B. Przełączanie, by sprawdzić ilość przejechanych kilometrów czy spalanie od ostatniego tankowania robimy za pomocą przycisku TRIP na manetce wycieraczek.
Istnieje możliwość wyłączenia TRIP B, tak jak opisujesz to w swoim poście - wchodzimy w MENU i szukamy TRIP B, naciskamy MENU i pojawia się opcja ON/OFF. Jeśli chcesz mieć drugi licznik dzienny, do kontrolowania np. Serwisu to dajesz ON. Jeśli jeden TRIP A w zupełności Ci wystarcza do kontroli od tankowania do tankowania to dajesz TRIP B na OFF.

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #835102 Wysłany: 04 Mar 2018, 22:52; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - nowy wlasciciel i pare pytań
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2018,
Posty: 7
Z tym "licznikiem biezacym" chodzilo mi o taki ktoey mofe w kazdej chwili wyzerowac. Naciskajac prxycisk trip pokazuje mi sie w pewnym momencie liczba i ikonka dystrybutora obok ale nie wiem czy to ten licxnik bo w zaden sposob nie moge go wyzerowac. Przytrzymuje przycisk trip i jak pokazywal 66 tak pokazuje 66 :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #835105 Wysłany: 05 Mar 2018, 00:33; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - nowy wlasciciel i pare pytań
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
Mam chyba inną wersję bo nie mam ikonki dystrybutora, ale u mnie komputer pokazuje szacowany dostępny przebieg na paliwie w zbiorniku. Jestem przekonany, że komputer pokazuje Ci, że masz ok 66 km do przejechania zanim zabraknie paliwa. U mnie spada do 50 km, a później pojawiają się kreski (komputer "ma instynkt" i nie chce szacować). Szacunek obliczany jest na podstawie historii. W zależności od stylu jazdy na danym odcinku wartość ta może spadać i rosnąć. Przykład: wsiadam do samochodu (dostępny dystans 200 km). Przejeżdżam 50 km, dostępny dystans 225 km. Czyli ostatnie 50 przejechałem oszczędniej niż komputer przyjął na początku podróży (bo przecież Punto nie wyprodukował paliwa).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #835109 Wysłany: 05 Mar 2018, 09:43; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - nowy wlasciciel i pare pytań
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Tak, to będzie maksymalny możliwy dystans do przejechania. Jak możesz to podeślij zdjęcie licznika w Swoim Punto :)

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO