You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 09:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #29422 Wysłany: 23 Cze 2007, 23:35; 
 Temat postu: Car Audio w Punto 1
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Nie od dzis wiadomo, ze dzwiek w naszych kochanych Kropkach MK1 zostal potraktowany bardzo po macoszemu. Postanowilem troche to zmienic, i jestem bardzo zadowolony z efektu. Chcialem podzielic sie z Wami moimi odczuciami, uwagami, i radami. Mysle, ze beda osoby ktore wyniasa z tego cos dla siebie.


ETAP 0

Na poczatku mialem zestaw skladajacy sie z 4 glosnikow: 2 na przedzie (87mm, oryginalne Fiat) i 2 na tyle (100mm, Bauschmann). A wiec standardowe wyposazenie.


ETAP 1

Znalazlem na Allegro specjalne adaptery do Punto (koszt okolo 15-20zl), do instalacji glosnikow 135mm w oryginalnych tylnych miejscach montazowych. Okazalo sie, ze niestety byly tylko "specjalne" dla Punto MK2. Pomeczylem sie, ale jakos udalo mi sie zamocowac adaptery, troche na sile. Kupilem przy okazji glosniczki koaksialne Helix Blue 5 MKII 135mm (okolo 80zl na Allegro). Dzwiek z tylu znacznie sie poprawil. Mysle ze glownie za sprawa glosnikow lepszych jakosciowo, a nie za sprawa ich rozmiaru. Basy natomiast nadal pozostaly dosc "plytkie". Dodatkowo jak sie mocniej podkrecilo poziom glosnosci to bylo slychac plastik. Jednym slowem spodziewalem sie lepszych efektow.


ETAP 2

Postanowilem wiec zainwestowac w przod samochodu. Zamowilem na Allegro specjalne panele drzwiowe pod instalacje glosnikow. Osobnik z Allegro wykonal dla mnie robote pod projekt, profesjonalnie i zgodnie z moimi wytycznymi. Panele takie kosztowaly mnie jakies 250zl z przesylka. Do tego zamowilem odseparowany zestaw Helix Blue 52 MKII i pare mat bitumicznych do wygluszenia drzwi. No i przystapilem do dziela.

Najpierw trzeba bylo zdemontowac panele. Z dolnej czesci poodkrecac sruby, z gornej czesci powyciagac kolki tapicerskie. Najwiekszym wyzwaniem okazala sie dla mnie galeczka od szyby, gdzie nalezalo jakby rozciagnac specjalny drucik w ksztalcie "omega". Wyglada on tak:

Image


Po zdemontowaniu wszystkiego drzwi wygladaly nastepujaco:

Image


Na poczatku zabralem sie za przymocowanie nowiutkich paneli. Przykrecilem je wkretami do drewna:

Image Image


W trakcie montazu zorientowalem sie, ze oryginalne otwory mocujace (te na sruby) zostaly zasloniete przez panel. Jakos nie pomyslalem o tym wczesniej. Mozna bylo zamocowac panel troche wyzej, ale raczej nie wygladaloby to zbyt estetycznie. Pojechalem wiec do salonu Fiata i kupilem troche oryginalnych gniazd i spinek tapicerskich. Po usunieciu gniaz "na sruby" zamontowalem tam te "na spinki". Musialem tez nieco skrocic spinki, zeby zmiescily sie miedzy panel na tapicerke w oryginalnie wyciete otwory:

Image Image Image Image Image Image


Tapicerka byla gotowa, zabralem sie wiec za drzwi. Na poczatek pozbylem sie folii:

Image


Matami bitumicznymi wygluszylem zewnetrzna czesc drzwi:

Image


Jesli ktos bedzie sie bawil w wygluszanie matami to zeby ulatwic sobie sprawe polecam przed praca rozlozyc maty na sloncu. Maty sie nagrzeja i beda sie ladnie ukladaly. Ja kladlem je calymi platami, folie chroniaca czesc samoprzylepna odklejajac na samym koncu, jak juz mate udalo mi sie przeciagnac w odpowiednie miejsce w srodku drzwi. Jest tam na tyle otworow i miejsca, ze mozna w miare operowac rekoma.

Nastepnie przeciagnalem wszelkie niezbedne kabelki i wykleilem czesc wewnetrzna:

Image


Mozna bylo z powrotem zamontowac tapicerke z panelami, tym razem wszystko mocujac juz na spinki tapicerskie, no i 2 czy 3 sruby (w zaleznosci od strony drzwi):

Image Image Image


Nastepnie przyszla pora na tweetery. Zamocowalem je w oryginalnych miejscach montazowych u gory na desce rozdzielczej. Kupilem do tego celu specjalne adaptery (ok 10-15zl na Allegro). Za nic nie moglem przepchac sie z nowymi kabelkami, ktore wychodzily z tweeterow. Skrocilem je wiec i podlutowalem pod oryginalna instalacje radiowa. Tweeterki wygladaly nastepujaco:

Image Image Image


Zwrotnice umiescilem na malej puleczce jaka znalazlem nad schowkiem "na rekawiczki":

Image


Pozostalo mi poprowadzic cale okablowanie i podlaczyc co gdzie trzeba.

Niestety moje Punto S nie posiadalo wczesniej zadnej elektroniki w drzwiach, musialem sie wiec zaopatrzyc w specjalne tunele na kable miedzy drzwiami a karoseria. W salonie Fiata zaspiewali mi 45zl za sama jedna gumowa czesc, wiec nie pytalem w ogole o druga plastikowa od strony drzwi. Calosc oczywiscie musialbym pomnozyc x2 :) Na szczescie na szrocie udalo mi sie wyciagnac odpowiednie akcesoria, i to za grosze.

Po podlaczeniu calosci... niebo a ziemia. Panele daja duza roznice w jakosci dzwieku w porownaniu do oryginalnej instalacji radiowej. W koncu przod zagral tak jak powinien. Mimo iz glosniki byly tylko 135mm to dalo sie z nich wycisnac jakeis niskie tony, a z tweeterow zaczely dochodzic przyjemne wysokie. Mimo iz gwizdki nie sa skierowane prosto na sluchacza a typowo do gory, wszystko ladnie slychac.


ETAP 3

Pewnego razu mialem jednak okazje posluchac dzwieku z samochodu Fiat Punto MK2 znajomego. Mial on zainstalowny fabryczny subwoofer Fiata. Pudelko male i niepozorne, do tego plastikowe. Ale gralo to na prawde rewelacyjnie. A przy okazji praktycznie nie zabiera miejsca w bagazniku. A to byl dla mnie zawsze dylemat. Z racji tego ze sporo podrozuje nigdy wczesniej nie myslalem o instalacji "jajek" w polce czy suba w bagazniku.

Subwoofer byl oryginalnie montowany w Punto MK2, ale jak przymierzylem go do swojego MK1, stwierdzilem z radoscia ze tez sie ladnie miesci. Nie bylo oczywiscie miesc montazowych, ale poradzilem z tym sobie doginajac 2 kawalki blachy i mocujac go pod "trojkat z bolcem" na ktorym zatrzaskuje sie tylna kanapa.

Image Image Image Image


Subwoofer jest aktywny, ma wbudowany 100W wzmacniacz i mozna je znalezc uzywane na Allegro, przewaznie w cenie 100-150zl. Wedlug mnie niewiele, a efekt jest na prawde zdumiewajacy!


ETAP 4

To na razie plany, ale przydaloby sie do tego wszystkiego jakies fajne radyjko :wink: Jak na razie jest marketowy Silvercrest z CD/MP3/USB/SD i tez daje sobie rade :)


PODSUMOWUJAC

W chwili obecnej jestem bardzo zadowolony z osiagnietych efektow i w temacie car audio nie planuje dlubac nic wiecej. Chce jedynie zamontowac z powrotem jakies glosniki 100mm na tyl, bo przy zainstalowanym subwooferze nie ma juz miejsca na glosniki 135mm z adapterem, ktory powiekszyl glebokosc montazowa. W chwili obecnej z przodu graja mi czyste wysokie tony z tweeterow, srednie tony i delikatne basy, ktory mozna odczuc z drzwi, i ciezkie basy z tylu samochody.

Jezeli mialbym komus doradzic tania rozbudowe car audio w Punto MK1 to polecilbym jakies porzadne glosniki 87mm w podszybie i wspomniany subwoofer do tylu. To na poczatek. Jezeli ktos ma wiecej grosza i czasu, to szczerze polecam takze panele drzwiowe.

To tyle z moich wypocin :D Jezeli ktos mialby jakies pytania to chetnie posluze pomoca.

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 

 
 Post #29432 Wysłany: 24 Cze 2007, 00:46; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
no ladnie :) a powiedz jak Ci sie sciagalo tapicerke drzwi byly jakies problemy?? szczegolnie z korbka do szyb gdyz tez bede niedlugo rozbieral to ale w troche innym celu dlatego sie pytam ;)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29437 Wysłany: 24 Cze 2007, 02:20; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Helix - bardzo dobry wybór ;-) ZOstaje juz tylko cos wstawic do bagaja ;-) Ładna fotorelacja, mysle ze jak ktos bedzie rzeźbił to sie przyda ;-)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29442 Wysłany: 24 Cze 2007, 08:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Thomas napisał(a):
... a powiedz jak Ci sie sciagalo tapicerke drzwi byly jakies problemy?? szczegolnie z korbka do szyb ...

No ta korbka to upierdliwa na maxa :) A tak poza tym to wszystko ladnie poszlo. Srubki raz dwa sie odkreca, a zeby powyciagac spinki tapicerskie wystarczy lekko czyms popodwazac w odpowiednich miejscach. Ja to robilem normalnie rekoma, ale dla pewnosci warto uzyc chocby jakiejs drewnianej lyzki z kuchni ;)

Zobacz sobie na zdjeciu drzwi "z folia" gdzie sa spinki zeby sobie ulatwic (podpowiem ze te zolte punkty to gniazda spinek ;) ).

A co planujesz robic w drzwiach?

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29449 Wysłany: 24 Cze 2007, 10:20; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
planuje je rozebrac bo jakis baran na parkingu mi zrobil wgniecenie ktore mi sie nie podoba i chce rozebrac drzwi zeby sobie to wyprosotwac ;) dlatego tak sie pytam szczegolnie o korbke bo juz sie przymierzalem do tego zeby zdjac ale strasznie ciezko idze a co do tych kolkow to mam zamiar uzyc cos w stylu widelca :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29450 Wysłany: 24 Cze 2007, 10:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: zielona góra
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 326
Thomas napisał(a):
no ladnie :) a powiedz jak Ci sie sciagalo tapicerke drzwi byly jakies problemy?? szczegolnie z korbka do szyb gdyz tez bede niedlugo rozbieral to ale w troche innym celu dlatego sie pytam ;)


do sciagniecia korbek najlepiej uzyc malego i cienkiego plaskiego srubokreta... wkladasz go miedzy korbke wlasciwa a ten plastikowy pierscien ktory dotyka do tapicerki drzwi...
jak juz troche odchylisz to musisz nacelowac srubokretem na koncowke zawleczki trzymajacej korbke a nastepnie nacisnac na nia wowczas wyskoczy na dol albo odchyli sie z jednej strony czynnosc powtarzasz dla drugiego konca zawleczki i korbka zdjeta...
chyba za skomplikowanie to opisalem... jest to czynnosc dosyc prosta zwroc uwage tylko aby podczas podwazania tej zawleczki nie porysowac plastikow srubokretem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29452 Wysłany: 24 Cze 2007, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
dzieki :) wszystko ladnie napisales :) wiem o co chodzi :) dzieki bardzo :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29457 Wysłany: 24 Cze 2007, 11:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Thomas napisał(a):
... a co do tych kolkow to mam zamiar uzyc cos w stylu widelca :)

Mysle ze widelcem bedzie niewygodnie. No ale sam zobaczysz ;)

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29477 Wysłany: 24 Cze 2007, 13:39; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
tzn to nie ma byc dokladnie widelec ale takie narzedzie cos w stylu widelca aby lapalo miejsce mocowania kola z dwoch stron zeby lepiej sie wyciagalo :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29479 Wysłany: 24 Cze 2007, 13:52; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Ma ktoś pojęcie jak by taka zmiana paneli wyglądała przy elektrycznych szybach?

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29484 Wysłany: 24 Cze 2007, 14:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Jeszcze lepiej. Moglbys dac wieksze glosniki z przodu. Ja niestety zmiescilem tylko 135mm przez galeczki.

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29490 Wysłany: 24 Cze 2007, 15:16; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
a tak przy okazji o ile sie zwiekszyl ciezar drzwi ?? i czy jest to odczuwalne ??
i jakie sa wrazenia akustyczne teraz ?? :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #29561 Wysłany: 24 Cze 2007, 23:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Ciezar sie pewnie troche zwiekszyl, ale nie zauwazylem jakichs roznic w uzytkowaniu.

A akustycznie to przede wszystkim jest ciszej w samochodzie. I to zdecydowanie mozna odczuc. Zwlaszcza ze razem z wyciszaniem zainstalowalem sobie takze mate pod klapa z przodu. Takze teraz jak sie jedzie z zamknietymi szybkami to sama przyjemnosc, takze powyzej 100km/h ;) Szkoda tylko ze nie mam klimatyzacji i niestety te szybki trzeba czesto miec otwarte :(

Nie wiem natomiast jak dokladnie wygluszenie wplynelo na akustyke jesli chodzi o car audio. Bo przed wygluszeniem nie mialem w ogole glosnikow w drzwiach.

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33103 Wysłany: 13 Lip 2007, 21:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 12 Lip 2007,
Posty: 142
Wszystko ładnie pieknie, tylko ta zagninana blacha mocno szpeci,chyba robiłeś to na szybkiego lub po ciemku :cyclops:trzebabylo ją ładnie np w imadle ponaginać i pomalować czarną lub szarą farbą, ale pomysł jest szpoko :D A z kąd brałeś zasilanie i sygnał do tego subwoofera?

_________________
Zawsze i wszędzie Puntem wozić się będę!
Punto mk I, 1.1 SX, 55 KM, 98r.
VW Golf mk III 1.6


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33157 Wysłany: 14 Lip 2007, 01:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Teoretycznie moze i szpeci, ale tej blachy w ogole nie widac na co dzien, bo wzrok masz powyzej tych szarych plastikow panelowych.

Z chcecia bym ja ladnie powyginal na imadelku, tylko trzeba miec imadelko :D

Ja tam sie ciesze, ze udalo mi sie o w ogole to jakos zamontowac. Bo raz ze mialem problem, zeby dostac kawalek blachy ktory bedzie mial ksztalt jakby "listewki", a dwa ze blacha musiala byc w miare sztywna, ale i na tyle miekka zeby ja uksztaltowac.

I nie bylo to wcale na szybko. Troche sie nameczylem zeby to powiginac dwoma parami kombinerek zeby bylo tak jak zamierzylem :)

Sygnal jest tak jak oryginalnie w Punciakach, a wiec idzie bezposrednio z tylnich kanalow glosnikowych. Wykorzystalem wiec gotowa instalacje radiowa na tyl. Z zasilaniem podlaczylem sie pod alarm, gdzie byl zamontowany juz spory bezpiecznik. Dodatkowo sub ma swoj wlasny bezpiecznik w obudowie.

Mase pod srubke do karoserii, a sygnal remote (do zalaczania suba kiedy wlacza sie radio) podlaczylem normalnie pod kostke ISO w radiu, do wejscia sterowania antena automatyczna.

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33258 Wysłany: 14 Lip 2007, 23:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Cze 2007,
Posty: 127
skad masz te panele glosnikowe ? mozesz mi dac jakies namiary na to ? i jaki jest koszt takich paneli ( przod auta oczywiscie ) :D

_________________
-----------------------------
2HDD - Program do pobierania plikow z serwisow web 2.0 (m.in. youtube ) - www.2hdd.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33264 Wysłany: 15 Lip 2007, 01:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Nie wiem czy mozna tak oficjalnie reklamowac, wiec wyslalem Ci namiary na PW ;)

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34152 Wysłany: 19 Lip 2007, 22:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
JA posiadam Punto MK2, co prawda nie mam takiego Oryginalnego woofera...aleee w Punto z przodu ma głośniczki 16,5cm(40 watt), i szczerze nieźle są ulokowane, i naparwde dobrze walą basem(no jak na oryginałki) z tyłu mam oryginalne 10cm Full Range (30 watt). i Wiecie co zrobiłem tanim kosztem?? kupiłem na alegro tube z hgłośnikiem Tonsila 20cm (100 watt car woofer) zawieszenie pianka taka, dośc miekkie, ale dzieki temu podłaczam tube pod same radio a samochód normalnie się trzęsię, a jak kupywałem w tubie była zwrotnica Blapupunkta, i zrobiłem taki cyk wyjołe mją na wierzch..i on ma tak ze do niej doprowadzamy sygnał takim gniazdkiem, jjakie idzie do głosnika tylnego...wiec odpiołem wtyczke od głośnika i podłaczyłe mdo zwrotnicy..z zwrotnicy wychodzą 3 pary kabli do głosników nisko srednio i wysoko tonowych.. niskie wyjscie do Tuby a WYsokie podłaczyłem do oryginalnego tylnego głośnika:D:D. Dzięki temu nie ma róznic w dzwieku w głosniku lewym a prawym, a tubka łądnie uzupełnia Bagażniczek... no naparwdę wypas to gra jak dla mnie. A tuba z głośnikiem 20cm Tonsila i z zwrtonicą hehe kosztowała mnie 70zł :twisted: jutro dodam fotki mojej tuby i tej zwrotnicy :D

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34286 Wysłany: 20 Lip 2007, 17:12; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Adas ==> w wolnej chwili obadaj ten temat. :roll:

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34289 Wysłany: 20 Lip 2007, 17:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
hehe:). JA znam się na Car Audio i to bdb. Wzmacniacz to ja Ci i samemu bym zrobił:D. Aczkolwiek samemu się nawet nie opłaca. Mi idealnie wystarcza to co zrobiłem. Tak tuba to nie żaden MDF, stosowany w skrzynkach. Ja swoją wygłuszyłem taką matą dość grubą, odrazu bass się zrobił głebszy, bez dudnień, i naparwde jest Oke. CO do Skrzyni kolega ma Skrzynie Sony Xploda, i wzmacniacz sony xplod mostkowalny na 1x130 rms. Ładnie to gra, ale np. dla mnie chodziło o tym, żeby mi nieźle grało na samym radiu.. MOj głosni kw tubie ma zawieszenie lekkie z pianki, jego wysterowanie jest łatwe nawet dla mojego radia. Natomiast próbowąłme podłączać tą skrzynię kolegi, pod moje radio, no za słabe było grało dużo gorzej niż moja Tubka.. Tak więc, jeśli ktoś chce podłaczyć coś pod same radio, to nie ma co wymarudzać. Oczyiście można kupiś sobie skrzynkę na jakimś głośniku max 20cm, polecam O ten, kolega zbudował skrzynie na 2 takich tyle, że na wersji 30cm, ojojej jak bucha.

http://allegro.pl/item213593348__potega ... _20cm.html

Jak mi padnie Tonsil 20cm to go wymienię na tego Audiona.

Nie zamierzam montować wzmacniacza do Autka.

[ Dodano: 20 Lip 2007 17:46 ]
A oabdajcie to :D

http://allegro.pl/item215132163__aktywn ... w_hit.html

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34291 Wysłany: 20 Lip 2007, 17:53; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Jako że nosimy to samo (choć raczej brzydkie moim zdaniem ;-) ) imię, i jako że dzisiaj mam b. dobry humor, nie bede sie kłócił, mimo że mam zgoła odmienne zdanie ;-) Moze jak bedzie mozliwosc to na spocie wymienimy sie poglądami w kwestiach merytorycznych :-)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34295 Wysłany: 20 Lip 2007, 18:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Imię mamy Spoks.. A ja swojej Tuby nie oddam :twisted: Ładnie mi dusi

[ Dodano: 20 Lip 2007 18:04 ]
http://adas.w.tkb.pl/tubka/

[ Dodano: 20 Lip 2007 18:05 ]
kiedy nagram krótki filmik, pokaże jak fajnie klepie:)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34307 Wysłany: 20 Lip 2007, 18:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Mar 2007,
Posty: 63
Pokaz Adas jak masz to w autku zamontowane, bo jestem ciekaw. Inni pewnie tez.

_________________
Fiat Punto MK1 3D / 1997r. / silniczek 1.1 55KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34318 Wysłany: 20 Lip 2007, 20:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Oke, jutor dokąłdne fotki plus filmek:D

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76100 Wysłany: 30 Gru 2007, 14:56; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: prawie Bytom ;>
Rejestracja: 28 Gru 2007,
Posty: 34
witam
tak wlasnie przegladam stare tematy i chcialem dozapytac
Doman czy ty masz ten glosnik w zamknietej obudowie w tym panelu ?
bo jakos niegdzie nie widze otworow ani w boczku ani w matach
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO