You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #802812 Wysłany: 11 Kwi 2016, 22:41; 
 Temat postu: Przygasanie silnika, poszukuję możliwejprzyczyny problemu...
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Wrz 2014,
Posty: 14
Witam serdecznie!

Posiadam fiata punto 1 S z silnikiem 1.1 .... No i mam problem....

Od trzech godzin siedzę w "google" i nie mogę zlokalizować odpowiedzi na mój problem, bo jest straszna rozbieżność opinii w tym temacie, dlatego nadeszła pora szukać pomocy u fachowców od punto I :)

Mam problem z silnikiem, ale opowiem od początku:

Odpalając silnik, jak dłużej postoi, np z 12 do 24 h długo kręci, gdy odpali - wiadomo jest chłodno - włączają się wyższe obroty. Silnik chodzi dobrze, dopóki nie zejdzie z tych obrotów. Potem zaczyna się niepokojąca sprawa, otóż na wolnych obrotach, jak się zatrzymam, silnik co ok 10 sekund przydusza się na 1 sekundę i tak na okrągło.... Gdy jadę, wszystko jest ok. Ogólnie, zauważyłem że tak jak zawsze palił mi w granicy od 6,5 do 7,5 L na 100 km to teraz żłopie mi od minimum 8 do 9 L ......

Byłem z tym u mechanika który stwierdził że to jest cewka zapłonowa przyczyną, miał wymienić, załatwiał jakąś cewkę, podłączał, nie działała, więc z powrotem zamontował tą co była, wymienił świece i przewody na nowe i na tym skończyła się naprawa.............. A efektów zero...

Dodam że, ostatnio jechałem ekspresówką i zapalała mi się na chwilę i gasła "marchewka" ... Potem więcej już się to nie działo. Czasami delikatnie faluje mi wskazówka poziomu paliwa... Jak były niższe temperatury ok. od - 5 do + 2*C z rury wydechowej wydobywało się dużo białego dymu... Wydaje mi się też, że samochód stracił trochę mocy... Czasami jak zaparkuje, śmierdzi benzyną przy samochodzie.... Na to mechanik stwierdził że głowica.... Ale czy na pewno?

W internecie wyczytałem, że przyczyną może być sonda lambda albo pompa paliwa ... i ogólnie kupa różnych rzeczy o których nawet nie miałem pojęcia że istnieją...

Proszę o pomoc, za co się wziąć w tej sytuacji? Nie chcę jechać do mechanika i robić maślanych oczu że nie wiem o co chodzi, bo za chwile to mi powiedzą że trzeba turbinę wymienić w punto 1 silnik 1.1 .................... :roll: Tak samo nie uśmiecha mi się eksperymentowanie mechaników bo szkoda mi samochodu na to.... W zeszłym roku wymieniałem rozrząd, tłumik i sprzęgło, czy to może mieć jakiś wpływ na powyższą awarię?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #803124 Wysłany: 15 Kwi 2016, 21:44; 
 Temat postu: Re: Przygasanie silnika, poszukuję możliwejprzyczyny problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Witold
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 31 Sty 2016,
Posty: 11
Pomógł: 1
Sprawdź czy nie masz przytkanej rury wydechowej. Np. Może tak być jak się katalizator oderwie w środku i się obróci i może również katalizator być przytkany. Sprawdź sondę lambda jak żre paliwo. Filtr powietrza wyjmij i sprawdź jak odpala. Sprawdź odmę czy nie jest zatkana i czy nie ma uszkodzeń oraz przewód podciśnienia ten koło odmy. Jak ci przymula to może być zapchany filtr paliwa. Koleżanka tak miała w kia Sorento diesel jak dodawała mocniej gazu np. Przy wyprzedzaniu to samochód dostawał strasznego mała i w rezultacie gasł. Po odczekaniu paru minut odpalał i jechał normalnie ale każde mocniejsze dodanie gazu kończyło się tak samo. U mechanika wymienili filtr paliwa i wyczyścili bak z mułu i problem się skończył. Możliwe że zatankowałeś paliwo w jakiejś starej stacji gdzie było zasyfione paliwo i ci pozatykało co nie co, jak filtr paliwa i być może wtryskiwacz. Żeby sprawdzić czy filtr jest zapchany wystarczy wymontować go i przepuścić trochę paliwa w przeciwną stronę jak wyleci jakiś syf to do wymiany. Trochę białego dymu z rury to może być woda w tlumiku. Na przeglądzie polecono mi abym przegonić małego po autostradzie. Ale najpierw sprawdź filtr paliwa.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
...słucham rad fachowców, lecz decyzje podejmuję sam...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #804008 Wysłany: 03 Maj 2016, 08:55; 
 Temat postu: Re: Przygasanie silnika, poszukuję możliwejprzyczyny problem
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Wrz 2014,
Posty: 14
Witam!

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale ostatnio miałem dużo pracy.

witia77, sprawdziłem katalizator tak jak mówiłeś, wygląda na to że jest wszystko ok.

Zdjąłem obudowę filtra powietrza, sprawdziłem wszystko, przy okazji odkryłem że taki plastikowy trójnik na taką cienką rurkę i odmę był dosyć przybrudzony jakimś oleistym syfem (Nigdy tam nie zaglądałem wcześniej), wyczyściłem wszystko. Przy okazji odkryłem że opaska na odmie była jakaś poluzowana (stara) - wymieniłem na nową, wymieniłem też filtr powietrza.

Image

Po całym zabiegu wydaje mi się, jakby ta usterka minimalnie ustąpiła... Lecz nadal jest...

Kupiłem też nowy filtr paliwa, może być tak jak mówisz, ostatnio z lenistwa tankowałem paliwo ze stacji paliwowej należącej do firmy sprzątającej miasto... ( :lol: ) a w 90% tankuje tylko na Shellu lub Statoilu. Filtr nie był dawno wymieniany, być może tu jest przyczyna...

Wymienię filtr i dam znak co się zmieniło.

Przy okazji byłem u mechanika sprawdzić świece i kable, mechanik coś tam kombinował, sprawdzał i doszedł do tego że mam coś nie tak z cewką....

Kupiłem dwie nowe cewki magneti marelli, sam sobie to wymienię na dniach. Wydaje mi się, że tutaj może też leżeć przyczyna tego smrodu paliwa i braku mocy... :cyclopsani:

[ Dodano: 25 Kwi 2016, 12:44 ]

Witam ponownie!

Dziś wymieniłem dwie cewki zapłonowe, wydaje mi się że silnik teraz jakoś troszkę inaczej pracuje, jakoś lepiej. Przejechałem się trochę, wróciłem na parking, poczekałem chwilę na parkingu i niestety, efekt jest dalej taki sam.... Wygląda na to, że to raczej na pewno będzie filtr paliwa... Wymieniłbym go dziś, ale za dużo ludzi kręci się przy parkingu, jeszcze ktoś mnie zgłosi gdzieś że środowisko zanieczyszczam :hahaha: :roll:

Na dniach, w ustronnym miejscu wymienię filterek, mam nadzieję że to będzie ta przyczyna... Jeśli to nie będzie to... To nie wiem co zrobić :(

Pozdrawiam!

[ Dodano: 25 Kwi 2016, 15:59 ]

Aktualizacja parę godzin później :>

Przejechałem się ekspresówką, auto ma coś więcej mocy, czuć że lepiej idzie.... Nie ma smrodu benzyny w kabinie ani na zewnątrz! :)

Zostało jeszcze to przygasanie, co prawda, jest już mniejsze jak wcześniej, ale nadal jest....

Teraz tylko muszę chwilkę znaleźć na wymianę filtra i auto powinno chodzić jak przeciąg :)

[ Dodano: 26 Kwi 2016, 21:15 ]

Witam!

Dziś znalazłem chwilkę i sprawdziłem z ciekawości stare cewki multimetrem...

Image

Image

Image

Image

Ta jedna to chyba na pewno nie żyła... Powiedzcie mi panowie, czy przez to że ta cewka nie działała, mogę mieć jakieś problemy z silnikiem ? Będę ścigał tego pierwszego mechanika, który zamiast mi tą cewkę wymienić to coś tam czarował że wszystko jest ok... Ja tak w sumie od listopada jeździłem na tej zdechniętej cewce...

[ Dodano: 03 Maj 2016, 08:51 ]

Witam!

Wczoraj przy okazji wolnego dnia zanurkowałem pod samochód by wymienić filtr paliwa... Filtr był na opaskach zaciskowych i były tak zgnite że nie byłem w stanie ich ani odkręcić ani nawet poluzować.... Godzinę w odstępach po 15 minut pryskałem je odrdzewiaczem i czekałem dwie godziny i nic... Uciąłem w tej sytuacji gumowe przewody bo bym tego w ogóle nie dał rady zrobić. Filtr został wymieniony!

Jaki efekt? auto szybciej odpala na zimnym i ciepłym silniku a jak przepędziłem go po ekspresówce, wydaje mi się że ma ciutkę lepszą dynamikę. Znikło przyduszanie się silnika!

Zostało mi jeszcze wymienić świece, te co mam wyglądają nie za dobrze, trochę poczytałem o tym w necie.

Autko lata póki co i chyba jest zadowolone z moich napraw :E

Dziękuję witia77 za udzielenie się w temacie :)

Image

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO