You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 01:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #623512 Wysłany: 01 Lis 2012, 18:16; 
 Temat postu: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Dominik
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Paź 2012,
Posty: 12
Witam, zakupiłem punciaka, że tak powiem po taniości, wiedziałem, że nie będzie idealny, i ma kilka usterek, które zauważyłem i teraz staram się je rozwiązać. Pierwsze co to silnik, mianowicie, objawy są następujące:
- Pierdzenie z tłumika, białe spaliny
- silnik nie chodzi idealnie, trochę go telepie
- podczas jazdy na benzynie i LPG, po wciśnięciu pedała gazu na maks. to samochód zamiast przyśpieszać to się muli i trzeba cofnąć trochę pedał. Na benzynie jest to prawie nie odczuwalne, ale minimalnie czuć, na gazie natomiast jest bardzo odczuwalne.
- filtr powietrza był rozwalony i, że tak powiem brał trochę powietrza poza filtrem.

Wymieniłem dzisiaj, świece, przewody filtr powietrza, posklejałem obudowę. Silnik chodzi jak by troszkę lepiej, pali od strzała. Ale biały dymek i pierdzenie nadal jest no i to mulenie także. Dodam, że jak wymieniałem świece to 3 były w kolorze szarawym, czyli ok, a jedna na pierwszym cylindrze miała czarny nalot. Z tego co czytałem to może być uszczelka pod głowicą, cewki lub coś z instalacją. Jakieś dodatkowe pomysły, czy wysłać auto do mechanika?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #623519 Wysłany: 01 Lis 2012, 18:38; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
d0m3l napisał(a):
Witam, zakupiłem punciaka, że tak powiem po taniości, wiedziałem, że nie będzie idealny, i ma kilka usterek, które zauważyłem i teraz staram się je rozwiązać. Pierwsze co to silnik, mianowicie, objawy są następujące:
- Pierdzenie z tłumika, białe spaliny


Dziurawy tłumik. Przepalona uszczelka pod głowicą, gdy masz białe dymienie. W obecnych temperaturach lekkie dymienie jest normalne, ale biały "pióropusz" za sobą, gdy wciskasz mocniej gaz, gdy manewrujesz autem, gdy cofasz, gdy ubywa płynu chłodniczego jest jednoznaczne. Płyn dostaje się do komory spalania, stąd dymienie. Dodatkowo, co można samemu sprawdzić, odkręć korek wyrównawczy - jeśli w trakcie pracy masz przedmuchy do chłodzenia to i bąbelki będą w zbiorniku.

Cytuj:
- silnik nie chodzi idealnie, trochę go telepie


Telepie, ale jak i kiedy? Jeśli na luzie to nie pracuje na wszystkie cylindry...silnik do remontu, gdy wykluczysz świece, cewki, kable WN.


Cytuj:
Dodam, że jak wymieniałem świece to 3 były w kolorze szarawym, czyli ok, a jedna na pierwszym cylindrze miała czarny nalot. Z tego co czytałem to może być uszczelka pod głowicą, cewki lub coś z instalacją. Jakieś dodatkowe pomysły, czy wysłać auto do mechanika?


To znaczy, że również masz albo do roboty pierścienie i uszczelniacze zaworowe, albo, co gorsze, poszedł dól silnika. Sprawdź lepiej kompresję cylindrów na zimno i próbą olejowa.

Tak na marginesie - imho nikt nie sprzedaje:

-dobrze jeżdżącego auta, chyba iż faktycznie planuje kupić sobie nowsze, większe (inne wytłumaczenia to bajki);
-auta z instalacją gazową, co samo w sobie mówi o tym, że ktoś nastawiał się na tańszą jazdę, a skoro sprzedaje to coś jest na rzeczy.

Ile za niego dałeś?

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623525 Wysłany: 03 Lis 2012, 18:16; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Dominik
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Paź 2012,
Posty: 12
Tłumik z tego co mówił właściciel był wymieniany niedawno, nie chodzi tutaj o takie pierdzenie jak jest przepalony, tylko takie lekkie pyrkanie na postoju. Dałem 2000zł, od pierwszego właściciela jeszcze na czarnych blachach, przebieg ma dokładnie 169 tys km, to myślę, że jak na tą jednostkę to nie powinien być takiem trupem. Dam znajomemu mechanikowi niech zerknie czy się opłaca coś z tym silnikiem robić, czy może szukać innego. A jak nie to się pozbyć samochodu...

Edit//

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze cewki, tzn zamieniłem miejscami i dalej nie pali na ten sam cylinder 1, tzn po odłączeniu kabla wn, nie widać różnicy w pracy silnika, dalej go trochę telepie. Wtryski są raczej dobre, bo dzieje się to i na gazie i na benzynie. Odkręciłem korek płynu chłodniczego i jest w porządku, nie bulgocze ani nie ma tłustych oczek. Pod korkiem oleju również ani śladu białej mazi itp.

[ Dodano: 03 Lis 2012 18:16 ]

Byłem u mechanika, posprawdzał ciśnienie itp, i mówi żę wszystko w porządku. Więc nie wiem gdzie szukać przyczyny, czytałem, że może to być wina uszkodzonoego komputera, lub coś z wiązką.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623947 Wysłany: 03 Lis 2012, 18:53; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Bochnia
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 24
Sprawdz czy masz ciśnienie na wężach od chłodnicy powinny być miękkie. Ja miałem ciśnienie w swoim kropku i na początku nie brał płynu ani nie było oleju w płynie. dopiero pózniej zaczął przykapcać na biało lekko brał płyn aż w końcu zobaczyłem za sobą wielką białą chmurę. Ale najlepiej żeby wykluczyć UPG jedz do jakiegoś mechanika oni tam mają takie urządzenie do sprawdzania czy nie ma spalin w układzie chłodzenia będzie cię to kosztowało 10zł ale będziesz miał pewność. :) A co do pyrkania na postoju może jest nie dopchnięty gdzieś na łączeniu albo nie dokręcony jakiś cybant. Z jakich okolic słychać to pyrkanie??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623967 Wysłany: 03 Lis 2012, 19:58; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Dominik
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Paź 2012,
Posty: 12
spaliny wydają się w porządku, płynu nie ubywa itp. Ale ciągle nie pali na 1 cilnder, źle się wyraziłem z tym pyrkaniem, chodzi o to, żę nie równo chodzi silnik i są takie strzały lekkie strzały z tłumika, w sensie nie wydala ich równomiernie tylko tak jak by pluł spalinami.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #624094 Wysłany: 04 Lis 2012, 10:55; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Bochnia
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 24
sprawdz czujnik położenia wału. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #624227 Wysłany: 04 Lis 2012, 21:57; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
sorki że się wtrące ale mam pytanie czy np. IAW Scan 2 pokaże że uszkodzony jest czujnik położenia wału?

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #625519 Wysłany: 11 Lis 2012, 13:02; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Dominik
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Paź 2012,
Posty: 12
Witam, wreszcie rozwiązałem swój problem z niedopalaniem pierwszego cylindra. Winnym okazał się regulator ciśnienia paliwa, po zdjęciu wężyka, benzyna zaczęła się z niego lać ciurkiem. Po zaślepieniu wężyka, zrobiłem trochę kilometrów i teraz silnik chodzi tak jak powinien, po wykręceniu świecu, znów ma normalny kolor (wcześniej była cała mokra i czarna), więc pewnie benzyna wpadała do pierwszego cylindra z brzegu i go po prostu zalewało. Teraz muszę tylko zakupić sprawny regulator. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #627421 Wysłany: 23 Lis 2012, 12:17; 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie silnika
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łowicz
Rejestracja: 22 Lis 2012,
Posty: 2
W moim punciaku czasem jakby się dławił. Jak jest rozgrzany podczas przyspieszania czasem zdarzy się że właśnie zadławi się na moment i potem jedzie dalej, przy niskich obrotach nie ma z tym nigdy problemu. Co to może być ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO