You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 04:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #670443 Wysłany: 27 Maj 2013, 19:09; 
 Temat postu: Brak plynu punto 1.7 td
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.7 70KM TD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Mar 2012,
Posty: 14
Witam. Przegłądam forum poszukując odpowiedzi na focha mojego kropka (1.7TD bez klimy) i otóż siedzę i szukam i niemoge znaleść lekarstwa na dolegliwość. Otóż wybrałem się wczoraj do Rudy Śląskiej. Po dojechaniu na miejsce zauwazyłem wydobywający się z pod maski dym czym prędzej podniosłem maske i buchła para. Odkręciłem korek zbiornika wyrównawczy płynu i okazuje się ze jest pusto. Więć poszedłem do najblizszego sklepu i kupiłem wode wlałem ok 3l (na odpalonym silniku). Po godzinie czasu wracałem do domu. Po ujechaniu 10 km stanołem, aby sprawdzić co z wodą a tam znowu para buch i brak wody wlałem kolejne 3l i poczekałem aż troche silnik ostygnie i tak zanim dojechałem do domu wlałem jeszcze kilkanaście litrów wody. Przejachanie 60km trwało prawie 3h.
Zaznacze ze wentylator nie załączył się ani razu a moja wersja kropka jest dla wrózek czyli bez wskaznika temp. Jakoś zimą wymieniałem aparat z termostatem na nowy i wsypałem do płynu sirodek do uszczelniania chłodnic (nagrzewnica była dziurawa i mi szyby parowały). Niewiem co robić czy wymienić uszczelke pod głowicą, czy pompe wody a może coś jeszcze innego. Dzisiaj zalałem jeszcze raz go wodą i odpaliłem patrząc na wode w zbiorniku i przez chwile nie zauwazyłem żadnego ruchu wody a po chwili woda tryskała jak z fontanny zakręciłem korek i woda uciekała z pod korka więc go zgasiłem i pomału odkręcałem ten korek woda nadal uciekała i słyszałem jakby powietrze uciekało aha jak przegazowałem kropka to poleciała czarna chmura z rury pozostawiając dużą czarną plamę na podjeżdzie. Woda do silnika raczej się nie dostaj ponieważ olej jest w normie tak samo na korku od wlewu oleju nie widać zadnego białego nalotu jedynie w pokrywie filtra powietrza znajduje się troche oleju. Prosze o pomoc bo niewiem czy go naprawiać czy lepiej wymienić cały silnik który mam tylko bez turbiny straszny`mół. Kozystając z okazji chciałem zapytać czy po wymianie licznika na taki z obrotomierzem i wskaznikiem temp będzie wszystko działało czy będe musiał coś jeszcze wymieniac lub zamontować. Prosze o pomoc bo kropek stoi a ja musze jeździć do pracy fazerkiem.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO