You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 14:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #807287 Wysłany: 14 Cze 2016, 21:59; 
 Temat postu: Praca termostatu a temperatura silnika. Co z nim nie tak?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Cześć. O co chodzi z tym termostatem? Miałem problem z przegrzewającym się silnikiem i podejrzeniem padniętej uszczelki pod głowicą. Bardzo rzadko włączał mi się też wentylator chłodnicy. Wymieniłem czujnik włączenia wentylatora chłodnicy oraz czujnik temp wody dający sygnał na zegary (wskazówka temp.). Nic to nie dało, nadal przeciętna temperatura podczas jazdy to 3/4 na zegarze i nie zawsze włączył się wentylator. Odpowietrzałem 3 razy według rad na forum i książki. Grzało ciepłem w kabinie od 1/4 wskazówki, nagrzewnica OK. Termostat oryginalny Fiat/Lancia 87stopni i sytuacja jak niżej na zdjęciu:
Załącznik:




Kupiłem nowy termostat na pudełku pisało Vermet 33 PLN z obudową, 87 stopni, zamontowałem. Zlałem używany płyn, zalałem wodą kranówką 5 litrów z rozpuszczoną ilością 7 saszetek odkamieniacza do czajników kuchennych z Tesco (1.5 PLN saszetka). Odpowietrzyłem. Zagrzałem silnik, pochodził 20 minut, przejechałem się kawałek. Zlałem brudną wodę (szary mętny kolor, jakieś pływające drobiny i tworzący się osad). Wlałem kranówkę czysta, odpowietrzyłem. przegoniłem kilka kilometrów, zlałem. Nowy płyn tym razem chłodniczy -30 stopni jeszcze raz. Odpowietrzyłem. I teraz max temperatura to poniżej 1/2 i zaraz pod 1/2 włącza się wentylator za każdym razem, większość drogi to powyżej 1/4 lub 1/4 jak na zdjęciu. Ciepło jak i przedtem w kabinie przed wymianą nie ma różnicy.
Załącznik:



1. O co tutaj chodzi i dlaczego to nie dochodzi do połowy? Co jest nie tak z tym termostatem i układem chłodniczym?
2. Jak moze się psuć termostat skoro to jest kawałek metalu który się rozciąga milimetr, dwa, trzy i kurczy?
3. Przeczytałem cały wątek 25 stron o wskazówce temp. i u mnie wskazówka nie stoi na połowie a stała kiedyś dawno, ostatnio albo za wysoko albo za nisko. Co jest?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #807411 Wysłany: 16 Cze 2016, 23:03; 
 Temat postu: Re: Praca termostatu a temperatura silnika. Co z nim nie tak
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
W puntach tak pokazuje. Termostat nie otwiera się kilka milimetrów, ale dość dużo. Masz nowy termostat, wskazówka pokazuje cały czas tak samo, to jest dobrze.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807454 Wysłany: 17 Cze 2016, 22:53; 
 Temat postu: Re: Praca termostatu a temperatura silnika. Co z nim nie tak
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Karol
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Zgorzelec
Rejestracja: 08 Kwi 2011,
Posty: 318
Pomógł: 5
ja mam też normalnie w takim położeniu wskazówkę ,jak ty po wymianie termostatu, a wentylator włącza mi się na połowie skali. I wszystko jest OK nie ma co drążyć dalej tematu :E

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO