You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #321636 Wysłany: 29 Gru 2009, 19:03; 
 Temat postu: Punto 1,9D problemy z uruchomieniem silnika
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Gdansk
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 6
Witam
/intro mode on

Jako że jest to mój pierwszy post - przedstawię się. Na imie mi Bartek i jestem z Gdańska

/intro mode off ;)
Po krótce (krówce) opisze mój problem, (podejrzewam że powinienem dogłębniej przeszukać forum, ... i jestem w trakcie szukania, niemniej chętnie poczytam co w/g was może być trafione ... )

Wraz ze spadkiem temepratury na zewnątrz pojawia się większy problem z uruchomieniem auta, przykładowo - temperatura 0 stopni Celcjusza, dosc duza wilgotnosc powietrza (morze nasze morze) kręcę kilka (5,6) razy po okolo 5-10 sekund ) aku podejrzewam ze niedługo padnie od tego typu praktyk... podczas procesu krecenia pojawia się biały dym (niezła chmura) po odpaleniu wszystko wraca do normy... ostatnio pojawia się czerwona kontrolka silnika co sugeruje np problem z wtryskiem ( wtryskiwacze upieprzone? )


Druga sprawa po zagrzaniu silnika i dojechaniu w miejsce docelowe, mam problem z ponownym uruchomieniem silnika ( pali się czerwona kontrolka silnika ) po okolo 3h (czas potrzebny do np. wystudzenia silnika) zapala raczej bez problemowo...

znajomy sugerowal sprawdzenie swiec i regulacje kata wtrysku ... a na koncu sprawdzenie kompresji, bo moze silnik nadaje sie na złom, co srednio mi się widzi - ma za soba tylko 265kkm
co Wy szanowne grono radzicie, a moze z czymś sie zgadzacie?
wszelkie porady mile widziane...

hilfe

pozdrawiam
eastyle


Góra
 Profil  
 

 
 Post #321640 Wysłany: 29 Gru 2009, 19:14; 
 Temat postu:
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
jak jesteś z Gdańska to możemy umówić się na jakiś spot i podepniemy Twojego kropka pod kompa i sprawdzimy co oznacza
eastyle napisał(a):
czerwona kontrolka silnika
bo ona może wszystko oznaczać

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #321642 Wysłany: 29 Gru 2009, 19:28; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Gdansk
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 6
Oczywiście, bardzo chętnie :) o ile odpale kropasa :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322119 Wysłany: 30 Gru 2009, 23:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 08 Paź 2008,
Posty: 67
mam podobny problem z 1.9D
mianowicie
jak trochę pojeżdżę na postoju obroty zaczynają falować po czym zapala się czerwona kontrolka od silnika/pompy i auto gaśnie, po ponownym odpaleniu samochód gaśnie od razu, ale gdy odpalę i od razu podniosę mu obroty kontrolka nie zapala się i można normalnie jechać do pierwszych świateł :)

@eastyle gdybyś coś ustalił napisz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322216 Wysłany: 31 Gru 2009, 14:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Gdansk
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 6
po nowym roku bede sprawdzal wtryski i ustawial zaplon, po tym opisze czego sie dowiedzialem...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322218 Wysłany: 31 Gru 2009, 14:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Sie 2009,
Posty: 131
Zaplon w dieslu?? :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323580 Wysłany: 05 Sty 2010, 13:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 28 Gru 2009,
Posty: 33
Miałem dokładnie to samo w swoim JTD. Wreszcie przy -15 już nie odpalił. Pomogła wymiana filtra paliwa i odpowietrzenie układu paliwowego.

_________________
1


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323591 Wysłany: 05 Sty 2010, 15:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 67
mentor_13 napisał(a):
mam podobny problem z 1.9D
mianowicie
jak trochę pojeżdżę na postoju obroty zaczynają falować po czym zapala się czerwona kontrolka od silnika/pompy i auto gaśnie, po ponownym odpaleniu samochód gaśnie od razu, ale gdy odpalę i od razu podniosę mu obroty kontrolka nie zapala się i można normalnie jechać do pierwszych świateł :)

@eastyle gdybyś coś ustalił napisz


Obstawiam pompe paliwa. Proponuje zdiagnozować ale wydaje mi się, że to pompa.

_________________
Błękitna kropka 1.9 JTD 85 kucyków z 2002r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323610 Wysłany: 05 Sty 2010, 16:53; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 28 Gru 2009,
Posty: 33
Przychodzą mi do głowy jeszcze dwie rzeczy:

- syfiasty ON i wytrąciła się parafina
- mogła zebrać się woda w baku (najlepiej wlać, gdy zbliżają się mrozy trochę denaturatu).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #324717 Wysłany: 09 Sty 2010, 13:15; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Gdansk
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 6
witam
u pompiarza dowiedzialem sie , z wtryskami ok, ( zaplon - mialem na mysli ustawienie kąta wtrysku )
Ciężkie odpalanie bylo spowodowane spartaczeniem roboty przez poprzedniego mechanika, - swiece nie grzaly - brak napięcia , poprawil i teraz pali na dotyk.

druga sprawa mechanik powiedzial ze moze to byc problem z pompą nie mial narzędzi do tego silnika i wskazał inny zaklad.
objawy sa takie kiedy odpalam np po 30 minutach od zgaszenia silnika auto nie odpala,tzn kręci ladnie, ale nie odpala pojawia sie kontrolka z silnikiem - a to oznacza problem z wtryskiem, po wystudzeniu silnika prawdopodobieństwo uruchomienia silnika jest wieksze ;) i przewaznie odpala ( po okolo 2,5-3h od zgaszenia silnika) ale jest to nieregularne i zwykle dziala jak jestem u jakiegos speca, prawo Murphy'ego ze tak powiem.
nawet pokusilem sie o nagranie tego objawu na komórke. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #324967 Wysłany: 10 Sty 2010, 10:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
ja tam zawsze do mojego ropopija leje mixol i ostatnio byłem na kompie i zadnych błędów (poza egr).
odpala mi normalnie jak zawsze.
nacykane mam ok 150 tys jestem po zmianie koncówek wtrysku, przepływki, termostatu, akumulatora, swiec zarowych, oleju w skrzyni, płynu w ukł. hamulcowym, cylinderków w bebnach, płynu chlodniczego i zostało mi jeszcze zawieszenie do roboty i ten nieszczesny EGR. jak wyczerpie liste podzespołów do wymiany to bede miec prawie nowe auto :E :E :E

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #324975 Wysłany: 10 Sty 2010, 11:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Gdansk
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 6
639 a dlaczego wymieniales koncowki wtryskow i przeplywke ( cokolwiek by to bylo ;) ? problemy z odpalaniem czy to slynne kropkowe szarpanie na 3 i 4 biegu? ( swoja droga to tez mnie niezle wkurza )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #325050 Wysłany: 10 Sty 2010, 14:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
przepływkę wymieniłem bo taki był błąd na kompie dałem chyba 360zł ale mozna na allegro taniej wychaczyc tylko nie bierz uzywki tylko nową !!!
koncówki wtrysków wymieniłem bo wkurzało mnie szarpanie, po wymianie nie ustało ale silnik zaczał inaczej pracowac i troche mniej pali.
przepływke jak zdecydujesz sie kupic to sam sobie ja zmien jest na rurze od filtra powietrza a dokładniej przy tym deklu od filtra, jest do niej podpieta wtycza i gumowy wezyk od spodu. dasz sobie rade. ale przed jakimikolwiek zmianami jedz na kompa bo moze sie okazac ze Twoja jeszcze zyje.

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #325075 Wysłany: 10 Sty 2010, 15:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Gdansk
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 6
wiecie jaka pompa wtrysku jest w kropkowych silnikach 1,9D?
z tego co slyszalem to dosc droga sprawa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #326132 Wysłany: 14 Sty 2010, 01:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 25
Podpinam się pod temat. Problem z uruchamianiem (mam nadzieje) mam już za sobą, ale może komuś przyda się opis.

Problem: Akumulator kręci ale nie odpala w temperaturze poniżej zera. Gdy temperatura powyżej ok. 5 stopni to odpala natychmiast.

Auto: Punto II 1,9 JTD. Niedawno wymieniane wszystkie filtry i płyny eksploracyjne oraz rozrząd (pasek, napinacze), nowy akumulator, paliwo Lukoil z wlanym jakimś płynem przeciw parafinie (co też ponoć wtryski czyści).

Pierwsze holowanie do serwisu: zresetowali błędy na komputerze, świece żarowe sprawdzili (dobre), naprawili przewody wysokiego ciśnienia - ponoć kuna pogryzła. Następnego dnia auto z pewnym trudem ale odpaliło, kolejnego już nie.

Drugie holowanie: na komputerze zero błędów, diagnostyka wtrysków, stwierdzili, że zawór pompy CR daje dużo za niskie ciśnienie. Wymiana zaworu (ponad 500zł :( ). Odpala.

--- 15.01.2010
Pierwszego dnia odpalił, kolejnego już nie :( :( Trzecie holowanie do serwisu. Jakieś sugestie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO