You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #630279 Wysłany: 09 Gru 2012, 13:18; 
 Temat postu: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Maj 2011,
Posty: 31
Witam ! Mam takie pytanie a właściwie całą opowieść. Zaczęło się od tego że pedał sprzęgła zaczął mi powoli opadać w dół nie przeszkadzało mi to w codziennym użytkowaniu auta doszło do tego że opadało z czasem coraz niżej i niżej aż zostało na pewnym poziomie i pewnego pięknego dnia nie mogłem w ogóle wrzucić żadnego biegu (o ile udawało mi się to na wyłączonym silniku to po zapaleniu nie było takiej szansy). Powiedziano mi że wina leży w sprzęgle - więc zostało wymienione (sprzęgło-docisk-łożysko) pojeździłem tydzień po wymianie wszystko było okej ( prawie okej załączam filmik co się zaczęło dziać po paru dniach) a teraz stało się to co na początku .. nie da się ponownie zmieniać biegów...

Link do filmiku - tak działo się zaraz po wymianie w obecnym etapie biegi w ogóle nie wchodzą ...
http://www.speedyshare.com/bfHsH/WP-201 ... 72636Z.mp4


Góra
 Profil  
 

 
 Post #630386 Wysłany: 09 Gru 2012, 21:13; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
davidek06, ja miałem tak samo w tamtym roku. Winowajcą była pompa sprzęgła (przepuszczała płyn, chociaż nigdzie go nie było widać). Nie pamiętam już ile to mnie kosztowało ale polecam pompę w metalowej obudowie (podobno dłużej wytrzyma) Mechanik mówił, że może to być też wysprzęglik ale zaczęliśmy od pompy i trafiliśmy. odkręć kosz akumulatora, pod nim na skrzyni biegów jest wysprzęglik. Niech ktoś wciśnie sprzęgło a ty zobacz czy działa i czy wogóle jest przykrącony tak jak powinien. Poszukaj na forum (opcja szukaj), jest kilka tematów o tym np
http://fiatpunto.com.pl/topic35338.html
http://fiatpunto.com.pl/topic33605.html?hilit=pompa%20sprz%C4%99g%C5%82a

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630540 Wysłany: 10 Gru 2012, 19:27; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Proponuje zajrzec tutaj, 12 krokow opisane jak i co zdiagnozowac ze slizgajacym sie sprzeglem - post628663.html#p628663

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630724 Wysłany: 11 Gru 2012, 16:02; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
mario1978, tu sprzęgło samo w sobie nie ma nic do tego.
davidek06, pogratuluj rozumuj temu komuś kto kazał Ci wymieniać sprzęgło z tego powodu 8)

Tu na kilometr czuć pompę sprzęgła ( wysprzęglik ewentualnie ).
Przerabiałem to samo.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630729 Wysłany: 11 Gru 2012, 16:24; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
lioton w tych 12 krokach sa opisy, w jaki sposob zdiagnozowac ewentualne usterki, ktore maja zwiazek z diagnostyka pompy sprzegla oraz wysprzegnika:
Cytuj:
5. SPRAWDZENIE WYSPRZĘGNIKA STERUJĄCEGO SPRZEGŁEM (W SAMOCHODZIE)
6. SPRAWDZENIE WYSPRZĘGNIKA STERUJĄCEGO SPRZEGŁEM (PRZY WYMONTOWANEJ SKRZYNI BIEGÓW)
7. SPRAWDZENIE SKOKU PEDAŁU SPRZEGŁA

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630737 Wysłany: 11 Gru 2012, 16:51; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Maj 2011,
Posty: 31
Też na samym początku po lekturze na forum i pytaniach w warsztatach stawiałem na pompkę ale ze nie jestem wybitnym znawca tematu to posłusznie zgodziłem się na wymianę sprzęgła .. Jakie było moje zdziwienie i wkur.... gdy po paru dniach jazdy doświadczyłem tego co przed ta cala naprawa...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630851 Wysłany: 11 Gru 2012, 23:13; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
davidek06 napisał(a):
Też na samym początku po lekturze na forum i pytaniach w warsztatach stawiałem na pompkę ale ze nie jestem wybitnym znawca tematu to posłusznie zgodziłem się na wymianę sprzęgła ..
Pytanie KTO Ci zasugerowal wymiane sprzegla - TY czy MECHANIK? Jezeli mechanik to skladaj reklamacje i niech naprawia za swoje pieniazki, gdyz to ON zle zdiagnozowal problem a TY zaplaciles za jego prace, w dobrej wierze dales mu kase, przeciez nie za to placisz kase aby on to naprawil metoda "chybil-trafil" a klient placi do skutku za bledy mechanika.
davidek06 napisał(a):
Jakie było moje zdziwienie i wkur.... gdy po paru dniach jazdy doświadczyłem tego co przed ta cala naprawa...
Wracam do wczesniejszego mojego zdania. Jezeli TY zaufales mechanikowi, reklamuj. A jezeli TY kazales mu sprzeglo wymienic, miej pretensje do siebie. Kiedy nie ma jednoznacznie wskazanego winnego, lepiej ustalic sobie z mechanikiem, ze placisz za to co on Ci powie w diagnozie i za nic wiecej, niech mechanik podejmuje ryzyko a nie Ty. Kazdy szanujacy sie warsztat ponosi ryzyko, jezeli zle zdiagnozuje g... zarobi a niekiedy i dolozy do interesu. A taki Pan X ktory udaje ze cos robi, bedzie zwalac wine zawsze na klienta i/lub wadliwe czesci, byle nie na siebie bo uwaza, iz jak nie Ty to innego "jelenia" skasuje. I tak sie kreci biznes w Polsce.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630864 Wysłany: 11 Gru 2012, 23:29; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Maj 2011,
Posty: 31
mario1978 pisałem do niego dzisiaj że trzeba było zacząć od wymiany pompki bo to koszt około 150 zł jak od niego usłyszałem ale dostałem wymowną odpowiedź że sprzęgło i tak by się wysypało - cytuję ;) Także ja o niczym nie decydowałem-uje mnie od początku do końca rozchodzi się tylko o to żeby w końcu było okej ..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630868 Wysłany: 11 Gru 2012, 23:38; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło , wysprzęglik co w końcu ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
davidek06 napisał(a):
pisałem do niego dzisiaj że trzeba było zacząć od wymiany pompki
I to jest zle podejscie do mechanikow, gdyz TY od razu sugerujesz mu co ma robic. Najlepiej jak w robocie kumpel ktory sie zna na samochodach, jak malo kto. Ale jak jedzie do mechanika to udaje "glupiego", chce uslyszec diagnoze, wie ile bedzie placic i mowi wprost - ze na tyle sie ustawiaja i wiecej nie zaplaci. W ten sposob zabezpiecza sie przed nieuczciwymi czy nieprofesjonalnymi mechanikami. Zly mechanik bez doswiadczenia nie podejmie sie roboty, bo wie ze nie zarobi a narobi sie.
davidek06 napisał(a):
że sprzęgło i tak by się wysypało
Dla mechanika najprosciej jest wymienic czesc, ruszy miesniami, kilka razy walnie mlotkiem i kase zbierze. A jak juz trzeba pomyslec, ooo... to juz nie dla nich. Czas zmarnuje a i nie ma pewnosci, ze zarobi jezeli zle diagnoze postawi.
davidek06 napisał(a):
Także ja o niczym nie decydowałem-uje mnie od początku do końca rozchodzi się tylko o to żeby w końcu było okej ..
Jak piszesz to MECHANIK podjal decyzje, i Cie naklanial do tego, to teraz TY naklaniaj go do naprawy na jego koszt - czyli skladaj reklamacje. Znajac zycie, nie masz paragonu ani innego papierka, wszystko bylo robione "na gebe" to i ciezko Ci bedzie cokolwiek od niego wywalczyc. Moim zdaniem powinienes walczyc o swoje, jak pisalem wczesniej nie dac sie Panom X zbywac....

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO