You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #640080 Wysłany: 23 Sty 2013, 22:19; 
 Temat postu: Lampka ciśnienia oleju, liczne wycieki i masło pod korkiem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Rejestracja: 05 Gru 2009,
Posty: 78
Witam. Chciałbym się Was poradzić w następującej sprawie.
W moim Punto II, motor 1.2 8v, 2002 r, przebieg 184 tys. km dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy.
Na początku po zakupie wymieniłem w nim płyny tzn. olej, płyn chłodniczy i filtry. Następnie wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów ponieważ myślałem, że właśnie z pod tej uszczelki cieknie olej. Niestety niedawno podczas jazdy zaczęła mi się świecić lampka ciśnienia oleju. Zatrzymałem samochód. Sprawdziłem stan oleju i było ok. Niestety zaobserwowałem mocne pocenie się silnika. Teraz praktycznie z każdego miejsca cieknie olej i zostaje na obudowie silnika. W czym tkwi problem? Otóż dzisiaj zaobserwowałem pod korkiem coś w rodzaju masła, raczej była to substancja przypominająca konsystencją śmietanę. Bardzo mnie to zaniepokoiło. Jakie macie sugestie? UPG? Wymiana silnika? Kapitalny remont? Bo rozumiem, że to już nie są żarty. No i moje główne pytanie: czy uda mi się przejechać samochodem w takim stanie jakieś 600-700 km ze świecącą lampką? Szykuje mi się niespodziewana podróż i dlatego wolę się upewnić czy raczej wyjechać pociągiem. Proszę o porady. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #640213 Wysłany: 24 Sty 2013, 13:25; 
 Temat postu: Re: Lampka ciśnienia oleju, liczne wycieki i masło pod korki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Może faktycznie to UPG, a płyn chłodniczy Ci nie znika? Jaki masz kolor dymu z wydechu? Gdzie masz wyciek oleju z silnika? A w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego nie widać jakiś zanieczyszczeń? Nie radzę wybierać się w dłuższą podróż ze świecącą się kontrolką braku ciśnienia oleju.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640269 Wysłany: 24 Sty 2013, 17:00; 
 Temat postu: Re: Lampka ciśnienia oleju, liczne wycieki i masło pod korki
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Rejestracja: 05 Gru 2009,
Posty: 78
Wcześniej poziom płynu był w normie. Teraz go trochę ubyło. Kolor dymu z wydechu jest o tej porze roku ciężko określić. Wyciek oleju z silnika mógł być z uszczelki pod pokrywą zaworów. Już ją wymieniłem ale martwi mnie o innego. Właśnie ta kontrolka oleju. Po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka oleju i cały czas świeci. Jak przekroczę 1000 obrotów to gaśnie. Jak silnik się rozgrzeje to kontrolka gaśnie po przekroczeniu 2 tys. obrotów. Może ktoś z Was już miał podobną sytuację? Może być tak, że te masło może się robić przez to, że auto stoi i nikt nim nie jeździ? Proszę o odpowiedzi. Niemniej spróbuję jutro wyjechać. Może się uda... Jak wrócę to napiszę czy się udało :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640542 Wysłany: 25 Sty 2013, 18:08; 
 Temat postu: Re: Lampka ciśnienia oleju, liczne wycieki i masło pod korki
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Te wszystkie objawy wskazują na przeprowadzenie remontu. Świecąca kontrolka, to główny sygnał i jak faktycznie świeci z powodu zużycia, to nie ma na co czekać. Musisz sprawdzić kompresję i wszystko się wyjaśni. W takiej sytuacji może lepiej kupić używkę silnik.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644362 Wysłany: 10 Lut 2013, 02:50; 
 Temat postu: Re: Lampka ciśnienia oleju, liczne wycieki i masło pod korki
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Rejestracja: 05 Gru 2009,
Posty: 78
Jak dotąd zrobiłem 850 km i nic się nie dzieje. Jutro jeszcze muszę zrobić 150 km i wtedy zobaczę co jest z silnikiem. Najpierw go dobrze wymyję, potem zmienię czujnik i wtedy zobaczę co i jak. Dzięki za odpowiedzi i na razie poczekam na rozwój wydarzeń co by w przyszłości ułatwić wyszukiwanie problemów ze świecącą kontrolką ciśnienia oleju. Zatem adios :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644496 Wysłany: 10 Lut 2013, 21:44; 
 Temat postu: Re: Lampka ciśnienia oleju, liczne wycieki i masło pod korki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 14 Lis 2011,
Posty: 149
Pomógł: 1
z czerwoną kontrolka nie polecam jazdy zwłaszcza od ciśnienia oleju, masło pod korkiem może się robić jeśli robimy krótkie odcinki dzieje się tak na skutek niedogrzania silnika, ale może również dziać się tak na skutek dostawania się płynu do oleju np. poprzez uszkodzoną uszczelkę głowicy jeśli tego płynu dostała by się spora ilość olej straci właściwości co również może doprowadzić do zapalenia się lampki od oleju. W twoim przypadku wygląda na to że autko nie było za bardzo zadbane te wycieki z silnika o ktróych piszesz mogą świadczyć że ten silnik umiera głownie poprzez jego zaniedbanie. Do mnie przyjeżdzają kurierzy punto 2 1.2 8V maja po 350 tyś bez remontów i śmigają.

Jedz do warsztatu sprawdź: ciśnienie sprężania cylindrów, ciśnienie oleju, i jak będą mieli przyrząd sprawdzą ci też uszczelkę pod głowicą i będziesz już wiedział w jakim stanie jest silnik.

_________________
Miłośnik samochodów włoskich.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO