You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 23:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #860189 Wysłany: 21 Mar 2023, 18:37; 
 Temat postu: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Mar 2023,
Posty: 3
Witam serdecznie forumowiczów

Od niedawna jestem właścicielem auto:
Grande Punto 1.2 8v Benzyna

Problem mam z obrotami silnika jeszcze za czasów Toyoty Yaris 2 1.3 posiadam ELME podpiełem się do niego CarScannerem nie używałem jeszcze ECU ale zrobie to póżniej
Do rzeczy,

Samochód na zimnym ma podwyższone obroty - OK (1100-1300)
Samochód po rozgrzaniu zachowuje się tak :

Obroty silnika :
Image

Filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=CFieFZn ... =MrH4zeTaZ

Problem jest dość powszechny na forach o obrotach ale nic konkretnego nie widziałem

Sprawdziłem przepustnice i Filtr powietrza :

Image

Po odkręceniu :

Image

Image

Filtr Powietrza :

Image

Image

Z racji że ostatnio po wymianie oleju robiłem nim 300km na odcinki 5-6km , to taki obrazek podobno jest normalny jeśli chodzi o filtr zapchany a raczej pobrudzony.
Co do przepustnicy nie wiem czy to jest ok ?

Co do problemu:
Gdy podczas jazdy i wrzuceniu dwójki i puszczeniu sprzęgła oraz gazu auto toczy się to z tych 700~obrotów które wchodzą mu na "luzie" czy jak kto woli na biegu jałowym
wchodzi na obroty prawidłowe jakie wyczytałem na forach rzędu 900~/950~ auto nie faluje tocząc się ... ale gdy już wrzuce mu ten luz auto dość ostro jak na filmiku spada na 600~
wskakuje na 700 i tak się utrzymuje na biegu jałowym

Ma ktoś pomysł ale co jeszcze przekazać forumowiczą jeśli chodzi o mój problem ?

Wymieniłem
-Przewody Wysokiego Napięcia
-Świece
-Olej
-Filtr oleju

Coś sprawdzić ?
Pokazać logi z MES'u?
Mogę przekazać wam jakieś dodatkowe info póżniej jeśli ktoś miał podobnie proszę o opinie i pomoc

Nie mam MES'a
Ale zrobiłem zrzuty po rozgrzaniu silnika przez program na android'a

Image

Image

Image

Proszę o wyrozumiałość jest to mój pierwszy post na forum :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #860190 Wysłany: 21 Mar 2023, 20:06; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Mój miał podobnie. Przy toczeniu się na luzie podbijał obroty silnika przed zatrzymaniem. Gorsze jest to opadanie obrotów do 500 - 600 przy wysprzęgleniu, bo w lecie, obciążony klimatyzacją, nie był w stanie się podnieść i gasł. Różne czary wymyślałem, w końcu zabudowałem w pedał sprzągła dodatkowy wyłącznik, którym odłączałem klimatyzację na czas wciśnięcia sprzęgła. 700RPM to w tym aucie normalne obroty biegu jałowego rozgrzanego silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860193 Wysłany: 21 Mar 2023, 20:16; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 830
Pomógł: 47
Łap linki do poczytania:

http://fiatpunto.com.pl/topic61199.html

http://fiatpunto.com.pl/topic60693.html

http://fiatpunto.com.pl/topic60482.html

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860196 Wysłany: 21 Mar 2023, 22:34; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Mar 2023,
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedzi

Auto nigdy mi nie zgasło przy spadku obrotów do 550-600 momentu obrotowego

Przejrzałem auto i zastanawiam mnie jedno
Wyciek z okolic przepustnicy dokładnie to miejsce :
Image

Tak jak i na przepustnicy , mimo że przepustnica była czyszczona i zmieniane zostały przewody odmy to problem nadal występuje , zrobił to serwis Tuningowy Bawarek najczęśćiej z Warszawy

Czyściłem z 4dni temu wężyki i znów zbiera się syf (masło) normalnie tak powinno być ?

Co do zdjęcia to dokładnie to miejsce :( nie jestem w stanie tam dojść
Image
Dzieje się to po ostatnim zrzuceniu głowicy wymianie zaworów i uszczelniaczy oraz simmeringów , uszczelki i kompletnej regeneracji i naprawie głowicy z racji braku kompresji na 4 cylindrze

1 - 14b
2 - 14b
3 - 14b
4 - 8b

Zrobiłem remont , mechanik zrzucił głowice przeszła remont , kazał z 5w40 przejść na 10w40 i jezdzić po wymieniał wszystkie uszczelki oraz rozrządu

Teraz kazał po prostu jezdzić ale te objawy miałem jeszcze przed naprawą głowicy myślałem że winą może być to , ale jednak nie

[ Dodano: 21 Mar 2023, 21:29 ]

misci napisał(a):
Mój miał podobnie. Przy toczeniu się na luzie podbijał obroty silnika przed zatrzymaniem. Gorsze jest to opadanie obrotów do 500 - 600 przy wysprzęgleniu, bo w lecie, obciążony klimatyzacją, nie był w stanie się podnieść i gasł. Różne czary wymyślałem, w końcu zabudowałem w pedał sprzągła dodatkowy wyłącznik, którym odłączałem klimatyzację na czas wciśnięcia sprzęgła. 700RPM to w tym aucie normalne obroty biegu jałowego rozgrzanego silnika.



Tak ale czy obroty silnika 700RPM nie powinny się podnieś do 900RPM - 950 RPM
Czytałem że faktycznie obroty spadają na 550 a nawet 500RPM ale po chwili wracają moje oborty są takie same na ciepłym silniku jeśli chodzi o użytkowanie to nie przeszkadza mi to ale pytanie czy po jakimś czasie mi nie będzie gasł :( na światłach
Będzie się zachowywał jak współczesne auta :D

[ Dodano: 21 Mar 2023, 21:33 ]

Co do tematu dopiszę jeszcze iż

Gdy odpalał auto dość szybko przekręcam , i znów bez czekania na czerwoną lampkę to odłącza mi się komputer (deska komputera , zegary , itp.)

Może nie zawsze ale to może elektryka ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860221 Wysłany: 24 Mar 2023, 19:46; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 534
Pomógł: 8
Po co zakładasz takie same tematy na 2 różnych forach (tutaj + FiatKlubPolska)? Podobna ekipa siedzi na obu.
Dostałeś tam podpowiedź (abyś sam troszkę poszukał, bo to dość powszechna przypadłość, najgorzej jest przy LPG).
Konkrety są, tylko ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie masz wiedzy/doświadczenia, aby z tych podpowiedzi skorzystać.
W dodatku na drugim forum nie wspomniałeś nic o remoncie głowicy! Czyli zatajasz ważne informacje.
Na temat parametrów (że uniwersalne programiki nie czytają poprawnie Fiatów) też była uwaga. Tylko FES/MES.
Przepustnicy daj już spokój, ona prawie nic ważnego nie robi w tym modelu (w odróżnieniu od poprzednich, np. Punto 2).
Elektryka? To też powinieneś sam dawno wyszukać, że problemy z elektryką to wręcz wada modelu.
A jak robili głowicę, to przy okazji mogli coś naderwać "fachowcy" polscy (zmień tego przygłupa, co ci zaleca lanie 10W40).

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860229 Wysłany: 24 Mar 2023, 20:00; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 830
Pomógł: 47
SiNO napisał(a):
Zrobiłem remont , mechanik zrzucił głowice przeszła remont , kazał z 5w40 przejść na 10w40 i jezdzić po wymieniał wszystkie uszczelki oraz rozrządu




Skoro taki z niego mechanik, że jest "mondrzejszy" od producenta, to zastanawiałbym się nad poprawnością jego pracy :/ . Bo jak mechanik zatrzymał się w czasach maluchów i polonezów i "filozofii" "zmień na gęstszy olej przy większym przebiegu", to dobrze to o nim nie świadczy.

SiNO napisał(a):
Wyciek z okolic przepustnicy dokładnie to miejsce :


Jak cię tak bardzo frapuje ten "wyciek", to jeśli stan wężyka odmy do przepustnicy nie budzi zastrzeżeń, to zmień uszczelkę przpustnicy

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860332 Wysłany: 03 Kwi 2023, 20:12; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto - Obroty silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Mar 2023,
Posty: 3
pmxoo7pI napisał(a):
Po co zakładasz takie same tematy na 2 różnych forach (tutaj + FiatKlubPolska)? Podobna ekipa siedzi na obu.
Dostałeś tam podpowiedź (abyś sam troszkę poszukał, bo to dość powszechna przypadłość, najgorzej jest przy LPG).
Konkrety są, tylko ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie masz wiedzy/doświadczenia, aby z tych podpowiedzi skorzystać.
W dodatku na drugim forum nie wspomniałeś nic o remoncie głowicy! Czyli zatajasz ważne informacje.
Na temat parametrów (że uniwersalne programiki nie czytają poprawnie Fiatów) też była uwaga. Tylko FES/MES.
Przepustnicy daj już spokój, ona prawie nic ważnego nie robi w tym modelu (w odróżnieniu od poprzednich, np. Punto 2).
Elektryka? To też powinieneś sam dawno wyszukać, że problemy z elektryką to wręcz wada modelu.
A jak robili głowicę, to przy okazji mogli coś naderwać "fachowcy" polscy (zmień tego przygłupa, co ci zaleca lanie 10W40).


Tylko to co inni napisali nic nie zmienia po prostu obroty są 700~ a nie 800-900 to tyle

Silnik nie gaśnie , równo pracuje tylko tego chciałem się dowiedzieć co można wymienić sprawdzić , Co do postów i linków


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO