You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 22 Maj 2024, 12:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #752617 Wysłany: 29 Lis 2014, 12:30; 
 Temat postu: Grande 1.4 77KM active - problem z rozruchem
Offline
Forumowicz

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 29 Lis 2014,
Posty: 4
Witam,
Panowie temat pewnie wielokrotnie poruszany, ale pozwólcie, że przedstawię swój problem.
Posiadam autko jak w temacie z 2007 roku, przez pierwsze 2 lata z rozruchem nie było żadnych problemów. Po tym okresie w zimie gdy temperatura spadała po niżej -15 stopni, zaczynały się problemy, auto odpalało po 10-15 min. Oczywiście za każdym razem po przekręceniu kluczyka w stacyjce czekałem aż pompka przestanie pracować, jeśli nawet za którymś tam razem zapalił to wskazówka od temperatury "szła" na max i wyskakiwało coś takiego jak, zbyt wysoka temperatura płynu.... i auto gasło. Bywało też tak że po przekręceniu kluczyka za którymś tam razem z kolei, wszystkie kontrolki gasły, wskazówki drżały jakby chciały obracać się w drugą stronę i auto odpalało. O ile w okresie zimy takie zachowanie kropka tłumaczyłem sobie mrozami ( chociaż irytowało mnie strasznie, gdy obok koleś podchodził do starego diesla i odpalał go za pierwszym razem) to teraz to już prawdziwy dramat. Temperatura ledwo co spadła do -3, a samochód już ma problem z zapłonem. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? czy rozwiązaniem problemu może być wymiana czujnika temperatury powietrza w kolektorze ssącym? np. z tego tematu:
http://fiatpunto.com.pl/topic20706.html
Proszę was o jakąś podpowiedź, bo boję się pomyśleć co będzie gdy temperatura spadnie np. do -10.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #752623 Wysłany: 29 Lis 2014, 13:34; 
 Temat postu: Re: Grande 1.4 77KM active - problem z rozruchem
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 180
Pomógł: 11
Komunikat ", zbyt wysoka temperatura płynu.." świadczy o słabym akumulatorze lub spadku napięcia , spowodowanym np słaba masą . Naładuj akumulator , sprawdź połączenia masowe z silnikiem .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #752625 Wysłany: 29 Lis 2014, 13:37; 
 Temat postu: Re: Grande 1.4 77KM active - problem z rozruchem
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
Na początek podladuj akumulator, sprawdź przewód masy łączący karoserie ze skrzynia biegów najlepiej jak nim potargasz . wyczysc podociskaj klemy na akumulatorze .wychylenie wskazówki od temp płynu chlodzacego ,informacja sprawdź silnik świadczą o zbyt dużym spadkiem napięcia podczas rozruchu .
zanim zaczniesz wymieniać czujniki mapsensora zczytaj mesem jaka temp powietrza powietrza w kolektorze dolotowym on pokazuje . Czasami taniej wyniesie diagnoza w serwisie ASO i ewentualna kalibracja przepustnicy tam przeprowadzona niz kupowanie czujników


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753203 Wysłany: 03 Gru 2014, 08:40; 
 Temat postu: Re: Grande 1.4 77KM active - problem z rozruchem
Offline
Forumowicz

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 29 Lis 2014,
Posty: 4
Witam,

Posłuchałem waszych rad i zanim cokolwiek zacząłem wymieniać, poprosiłem mechanika o zdiagnozowanie problemu. Wczoraj gdy podjechałem do warsztatu komputer nie wykazał żadnych błędów, mechanik stwierdził że silnik jest rozgrzany i to dla tego. Zaproponował ponowne podłączenie dziś rano i o dziwo wyskoczył problem z czujnikiem temperatury silnika. Czy macie jakieś doświadczenie z tym "ustrojstwem"? jaki zakupić ten czujnik aby posłużył parę lat?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753212 Wysłany: 03 Gru 2014, 10:09; 
 Temat postu: Re: Grande 1.4 77KM active - problem z rozruchem
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 180
Pomógł: 11
Wymontuj ten czujnik i go po prostu wymyj benzyną . Czujnik brudzi się od zabrudzonej odmy, przy okazji wyczyść ją .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753271 Wysłany: 03 Gru 2014, 19:09; 
 Temat postu: Re: Grande 1.4 77KM active - problem z rozruchem
Offline
Forumowicz

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 29 Lis 2014,
Posty: 4
@Jerry1960 powiem tak ten stary czujnik po wykręceniu wyglądał jak nowy, zero zabrudzeń, odma czysta. Wymieniłem go na nowy, zobaczymy rano czy przyniesie to zamierzony skutek :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO