You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 14:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #851064 Wysłany: 27 Lis 2019, 18:08; 
 Temat postu: 1.3 Multijet 90 KM Kopci po wymianie podkładek wtryskiwaczy.
Offline
Forumowicz

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2018,
Posty: 3
Witam.
Tak jak w temacie.
W GP od żony uciekały spaliny z podkładki uszczelniającej pod drugim wtryskiem. Więc kupiłem nową podkładkę miedzianą o grubości 1.5 mm. Wyciągnąłem wtrysk, a tam okazało się że zamiast oryginalnej podkładki jest wsadzona zwykła stalowa o grubości 2 mm.?!?!?!?!?!
Po wymianie na oryginalną zaczął kopcić na czarno i z tłumika wylatuje sadza która po przygazowaniu osadza się na chodniku.
Kopci od razu po odpaleniu, na jałowym biegu, im większe obroty tym więcej kopci. Wiem że EGR mam do czyszczenia bo wyskakiwał czasami błąd od niedawna z EGR ale nie kopcił.
Czyżbym uszkodził wtrysk i podaje za dużo paliwa?
Może uszkodziłem końcówkę wtryskiwacza i nie rozpryskuje tak jak należy.
jak by za dużo podawał paliwa to metoda przelewowa powinna wykazać?
A jak sprawdzić rozprysk?
Czy wymiana w domowym warsztacie końcówki wtryskiwacza jest możliwa.
Jeszcze ważna sprawa, Początkiem roku mechanik wyciągał wtryski by zawieźć je do sprawdzenia u bosha i stwierdził że jeden z wtrysków jest na padnięciu i nie wiadomo ile pojeżdżę. ( w tamtym przypadku akurat winna była pompa) Ale faktury za wtryski i pompę do dziś gnój nie może jej znaleźć! :( więc nie wiem dokładnie ale chyba mówił o drugim wtrysku, tam gdzie wymieniłem podkładkę.
Szczerze to żadnemu mechanikowi nie ufam. Tyle razy nadziałem się na paściarstwo lub niepotrzebne dodatkowe koszty.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #851071 Wysłany: 28 Lis 2019, 23:13; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet 90 KM Kopci po wymianie podkładek wtryskiwa
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Linea
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 31 Maj 2018,
Posty: 22
Skąd pewność jaka jest oryginalna? Czy sprawdzałes na innych wtryskach jakie są podkładki? Czy jest to odpowiedni wtrysk, może ktoś kiedyś grzebal przy nim.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851092 Wysłany: 30 Lis 2019, 11:21; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet 90 KM Kopci po wymianie podkładek wtryskiwa
Offline
Forumowicz

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2018,
Posty: 3
Musiałem wyciągnąć 1 i 2 wtrysk bo są montowane parami (jedna klamra dwa wtryski). na pierwszym jest 1.5 mm (Według e per prawidłowa ) a na drugim była tak jak pisałem stalowa 2 mm i teraz zastanawiam się bo siedzisko pierwszego wtrysku jest (po wyczyszczeniu z nagaru) koloru aluminium a drugiego wtrysku koloru miedzi. Tak to wygląda jak by pod tą stalową podkładką była jeszcze jedna miedziana lecz nie da sie jej wyciągnąć, może nagar ją przywarł do siedziska, ale sprawdzałem głębokość suwmiarką i jest taka sama jak w pierwszym tak i w drugim.
A co do wtrysków są tam o numerze 55197875 lub 71794966, 71793008 ( takie podaje eper)
A co do wtrysków to może by szło samą końcówkę wymienić, jest film https://www.youtube.com/watch?v=g1Po30WTnVM ciekawe jak sie ma to w tryskach z mojego kropka.
Co do końcówki wtryskiwacza, jeżeli faktycznie uszkodziłem i zamiast rozpryskiwać to leje, czy metodą przelewową mi to wyjdzie? Jadę po wężyki i strzykawki sprawdzę przelew i będę myślał dalej.
Męczy mnie też pytanie czy z zasmolonym zaworem egr (nie zamyka się) Kopci intesywnię i na jałowym biegu na wolnych obrotach.


Załączniki:
Komentarz do pliku: Jak coś niedokładnie to mogę zrobić jeszcze raz.

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO