You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 03:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #584978 Wysłany: 28 Maj 2012, 21:15; 
 Temat postu: Wyciek płynu hamulcowego
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 39
Witam. Mam taki problem, a mianowicie dziś postanowiłem kilkukrotnie dać po hamulcach swojemu kropkowi bo miałem wrażenie że hamulce są lekko tępawe, dodam że we wrześniu były wymieniane klocki,płyn a układ był odpowietrzany.Dodam jeszcze że bardzo mało jeżdżę autem.Ku mojemu zdziwieniu po takim hamowaniu hamulce zrobiły sie jak brzytwa, ale tu pojawia sie problem, podniosłem maskę patrzę na pompę hamulcową a pompa mokra i widać jak by płyn się wylał lekko z pod zbiorniczka i zalał pompę.I tu moje pytanko co to może być, czy uszczelka zbiorniczka nie wytrzymała ciśnienia????Bardzo proszę o pomoc czy to bardzo poważne???Z góry dziękuję za odpowiedz.P.S. Dodam że moje auto to Punto I 1.1.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #585066 Wysłany: 29 Maj 2012, 09:35; 
 Temat postu: Wyciek płynu hamulcowego - ŻADEN WYCIEK !
W Twoim przypadku, ocena, czy hamulce były "tępawe", a po zabawie w ostre hamowanie (to ma sens tylko i włącznie w samochodach z ABS - wspomaga się tak proces odpowietrzania hamulców, usuwa powietrze z elektrozaworów ABS-u), zrobiły się jak "brzytwa", jest mocno subiektywna - wnoszę po tym, że jesteś zaskoczony faktem, że płyn jak się rozgrzeje (a może nawet zagotuje), zwiększy objętość, to może zostać cofnięty do zbiorniczka wyrównawczego (i się wylać, jak był "max").
Elementy (jak np. tłoczki hamulcowe) w układzie po rozgrzaniu także zmieniają wymiary i mogą ten proces spotęgować.

Zbiorniczek wyrównawczy nie jest "ciśnieniowy", tam nie ma co "wytrzymać" lub "nie wytrzymać" (na sytuacje takie jak Twoja, są w korku specjalnie zrobione otworki, aby nadmiar się wylał - zamiast wystrzelenia całego zbiornika, wyrwania go z pompy - zbiorniczek w większości samochodów jest na pompę tylko nałożony na wcisk + może na jakąś symboliczną zawleczkę).

Inna opcja, to uszkodzenie się mechanizmu kasowania luzu szczęk względem bębna w tylnych hamulcach - wtedy cylinderki będą do siebie przyciągnięte, a płyn cofnięty do układu (i jeśli był poziom "max", to się przeleje). Ale wtedy pedał wpadłby do podłogi.

Więc Twój temat, to nie żaden "problem", ani prawdziwy "wyciek". 8)
Wyciek byłby, gdy przy tak ostrej zabawie pękłby jakiś wężyk gumowy albo sztywny przewód hamulcowy (w kilkunastoletnim Punto należy się także tym zainteresować, a nie tylko zmieniać klocki, tarcze i myśleć, że układ hamulcowy masz "zadbany" - na 99,9% stalowe, sztywne przewody masz zgnite, one niedługo mogą strzelić i dopiero będzie WYCIEK, czego nikomu nie życzę).
:wink:


Góra
  
 
 
 Post #585194 Wysłany: 29 Maj 2012, 19:42; 
 Temat postu: Re: Wyciek płynu hamulcowego
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 39
Dziękuje bardzo za rzeczową i konkretną odpowiedz , przyznam że na samochodach mało się znam nie ta branża ale sam myslałem że płyn sie zagotował i mu sie ulało:)a co do przewodów hamulcowych to jak pisałem wraz z nowymi klockami i płynem zafundowałem sobie kpl.nowych przewodów:)pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO