You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #842254 Wysłany: 06 Paź 2018, 11:21; 
 Temat postu: Ogrzewanie Punto 2
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 09 Lut 2018,
Posty: 8
Siemka. Mam Punto 2 1.2 8v 2001r i od początku nie mam w nim cipłego nawiewu tzn. Jeżeli mam ustawione kółko na max grzanie,a wyłączony nawiew,to po 2-3 km po włączeniu nawiewu przez chwile dmucha ciepłym a później znowu zimny. Jeżeli nawiew jest włączony cały czas czuć delikatną różnice między zimny,a ciepłym(ale nie jest to grzanie). Mechanik stwierdził,że przewody do nagrzewnicy są ciepłe,więc to na pewno nagrzewnica.Ale ostatnio zauważyłem,że przekręcając pokrętło ciepło-zimno do końca,tam pod (nwm jak to ując) "lampkami nad pokrętłem " chodzi taki "dynks" i on nie dochodzi do samego końca.Pokrętło jest ustawione na max,ale ten "dynks" nie jest na samym dole.I tu pytanie.Czy to jest na 200 % nagrzewnica,(której nie opłaca mi się robić. koszt ok 500-1000 zł ),czy da się to naprawić.Nagrzewnice na zapalniczkę przerabiałem i jest to jedno wielkie G.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #842265 Wysłany: 06 Paź 2018, 15:58; 
 Temat postu: Re: Ogrzewanie Punto 2
Co znaczy "nie opłaca się", kto tak stwierdził? W zimie bez ogrzewania nie da się jeździć.
Poza tym, to nie jest kosmiczna technologia, nawet demontaż całej deski rozdzielczej.
Podstawowe narzędzia i jedziesz (nie ma wymigiwania się od roboty). 8)
W Punto 1 wymieniałem nagrzewnicę, dało się w 1 weekend (jeden dzień rozbiórka, drugi składanie).
Nagrzewnicę można wcześniej sprawdzić, czy jest drożna, z węża ją potraktować (podać wodę z kranu), przepłukać. Inna opcja, to klapy kierujące powietrze na nagrzewnicę, może się nie domyka i miesza zimne z ciepłym, znaczy część leci przez nagrzewnicę, część pomija. Wtedy i tak trzeba grzebać w desce/pod nią.

PS
Jaki jest sens pisania na forum, skoro nic nie zrobisz sam?
Z tak podstawowymi rzeczami pojechałeś do mechanika: http://fiatpunto.com.pl/topic59001.html


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO