You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #841358 Wysłany: 05 Wrz 2018, 21:32; 
 Temat postu: Punto 2 gasnie,nie pali
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 09 Lut 2018,
Posty: 8
Witam. Mam punto 2 1.2 8v 2001r. Podczas zimy po tankowaniu na wioskowym cpnie auto zaczelo straszyc "checkiem" podtankowanie na orlenie pomoglo i byl spokoj. Jakis czas temu znowu sytuacja sie powtarza tylko z innym cpnem znanej marki,ale i tu podtankowanie pomoglo.Dzis majac mniej niz pol baku,ale jeszcze nie rezerwe postanowilem dotankowac na orlenie,na ktorym tankuje zawsze. Wyjezdzam z cpnu,pierwsze swiatla i "ja mu w gaz a on zgasł". Oczywiscie check sie do mnie usmiecha.Pompa slychac,ze sie zalacza. Przypomina to troche wycie,ale pracuje. Czasem nawet nie chce zapalic,a czasem gasnie nawet na luzie. Póki dzis nie dotankowalem wszystko bylo ok. Czasem jak go dluzej pokrece to pali i za moment gasnie. Ostatnio tez zauwazylem ze na zimnym silniku skacza mi obroty od 900 do ok 1100. I na pewno nie dolalem ropy (jest to pierwsze pytanie jakie slysze od znajomych "czy nie pomylilem ropy z 95")


Góra
 Profil  
 

 
 Post #841374 Wysłany: 06 Wrz 2018, 11:16; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Jak pompa choćby tylko czasem zawyje, to pierwsza do sprawdzenia (ciśnienie), pewnie już zdycha. Plus filtr paliwa.
Później inne rzeczy z przodu samochodu, przy silniku (wtrysk, zapłon, czujniki, wydech).


Góra
  
 
 
 Post #841378 Wysłany: 06 Wrz 2018, 18:51; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 09 Lut 2018,
Posty: 8
Ta pompa "wyje" tak caly czas. Nwm czy mozna nazwac to wyciem, ale słychać ją. Dość głośno pracuje. Postaram się ja dziś wyciągnąć i sprawdzę . Jeżeli to będzie pompa , to punciak idzie na złom. Zbyt dużo w niego wlozylem

[ Dodano: 06 Wrz 2018, 17:51 ]

Nie ruszyłem pompy,dodałem do paliwa stp do czyszczenia wtryskow. Auto zaczęło normalnie palić , ale nadal czasem straszy checkiem. Czekam na dalszy rozwój wydarzen


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841409 Wysłany: 07 Wrz 2018, 08:44; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
To że pompa działa to jedno na listwie podłączyć manometr jak nie ma 3 bar tylko np.1-2 bar to będą się takie cyrki dziać.
Jak wyżej wspomniano żeby sprawdzić filtr ten model nie ma filtra paliwa właściwie to ma taki zintegrowany z całym zespołem pompy coś ala siateczka.
Jeśli nie będzie ciśnienia warto wymontować cały zespół z baku i zobaczyć czy się nie zasyfił jeśli nie jest zasyfiony to wymienić wkład pompy (sam wkład nie jest drogi koło 60zl da się kupić).

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841414 Wysłany: 07 Wrz 2018, 11:44; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Kiedyś w Punto 1 kwiczała mi pompa, auto potrafiło szarpać przy ostrym przyspieszaniu oraz "marchewka" (stara Fiatowska kontrolka zamiast "check engine" jak ktoś nie wie) czasem mrugała.
Audio (stara pompa), odpalanie na mrozie (dlatego silnik chodzi jak traktor): http://picosong.com/wLwi9
Nowa pompa (w obu przypadkach telefon leżał na tylnym siedzeniu): http://picosong.com/wLwit

Stara pompa, siatka zapchana. Wymieniałem całość, ale samą pompę też można (taniej). Tylko uważać właśnie na wersje, model, rocznik, silnik, bo ciśnieniem się różniły (najsłabsze Fiaciki miały 1 bar chyba, później 3 oraz 3,5).
Załącznik:
Komentarz do pliku: Siatka (smok) starej pompy paliwa.


Nowy zestaw, czysta siatka (kiedyś były problemy z zakupem samej siatki, teraz nie wiem).
Załącznik:
Komentarz do pliku: Nowa siatka.


Zespół pompy Punto 1, pompa wymontowana.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Punto 1.



Góra
  
 
 
 Post #841423 Wysłany: 07 Wrz 2018, 21:18; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Dodam od siebie pompy o ciśnieniu 1 bar były w Punto 1 gen. i innych Fiatach na jednopunktowym wtrysku benzyny (Punta 1 gen występowały też z wielopunktowym wtryskiem).
Punta 2 gen. miały już wielopunktowy wtrysk benzyny i będzie pompa o ciśnieniu 3 bar.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841433 Wysłany: 06 Paź 2018, 10:58; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 09 Lut 2018,
Posty: 8
Moja pompa nie chodzi aż tak głośno.Słychać ją,a jakieś 2 x ciszej ;).Na razie wlałem to stp i czekam( pali,nie szarpie,brak marchewy).Jeżeli po ponownym tankowaniu sytuacja się powtórzy wyciągne pompe i sprawdze sito(Patrząc na poradnik wydaje się,że nie można tam nic zepsuć).Co do sprawdzenia ciśnienia,to sam tego nie zrobie (moja wiedza jest dość uboga na temat aut).Więc jeżeli zdecyduje się to naprawiać,to podjade do mechanika ze świecami,kablami(aby od razu wyeliminować przebicia itp) i mam linke od ręcznego do zrobienia,to zlece sprawdzenie ciśnienia w pompie.Wyjeżdże cały bak i wróce na forum dać znać co i jak.

[ Dodano: 12 Wrz 2018, 11:14 ]

Niestety zrobiłem ok 60 km ( nie jednorazowo) i auto stanęło. Zatrzymał się na środku miasta i koniec.Anie nie chciał jechać ani odpalić.Silnik kręcił,pompa się włączała ale auto nie chciało palić.Zepchałem je na parking i pojechałem po nie następnego dnia,a tu WOW auto pali na strzała.Jadę dziś podpiąć auto pod kompa może się coś dowiem .

[ Dodano: 12 Wrz 2018, 15:46 ]

Kolejny edit.
Byłem podłączyć auto pod kompa i tak :
-bład wału korbowego 0335
-wypadanie zapłonu cylindra 2 0302
Mechanicy powiedzieli,że starterpack(:D)Czujnik,kable,świece.
Za całość z robocizną chcą ok 350-400 zł .

Czujnik wyliczyli sówkę,kable NGK też coś ok tego i świece po 13,50 szt.
Reszta to koszt wymiany.Dam znać po wymianie tych rzeczy,czy auto się uspokoiło.

[ Dodano: 06 Paź 2018, 09:58 ]

Cisza,spokój Punto śmiga. Wymiana czujnika wału i kabli pomogła.Problem rozwiązany temat do zamknięcia

Dzięki za zainteresowanie ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842264 Wysłany: 06 Paź 2018, 16:02; 
 Temat postu: Re: Punto 2 gasnie,nie pali
Klasyczny przypadek, książkowy prawie (poza kwestią hałasów pompy).
Mogłeś 100-150 PLN zaoszczędzić robiąc samodzielnie, to są proste rzeczy (świece, kable, czujnik).
Albo od razu jechać do warsztatu i nie marnować czasu na internet (skoro nie zamierzałeś nic robić samodzielnie, z góry trzeba było się określić).



PS
Na forum powinna być opcja przy zakładaniu tematu. Jakie są intencje autora:
- chora ciekawość (auto i tak pójdzie do mechanika - a po naprawie raczej nie wrócę na forum napisać co to było),
- będę robić sam,
- nie zdecydowany (chciałby sam, ale się boi, potrzebuje potwierdzenia/motywacji, małej pomocy).
Najbardziej wartościowa społecznie jest trzecia, ostatnia "kategoria" ludzi.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO