You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 06:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #227855 Wysłany: 12 Mar 2009, 20:17; 
 Temat postu: Łożysko Mc Persona - padnięte
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
W Kropku padło lewe łożysko Mc Persona. Objawia się to cichym chrobotaniem przy kręceniu kierownicą. Trochę dziwne, że tak wcześnie przy przebiegu 44kkm... Może jest to związane ze stłuczką :? Swoją drogą naprawią to w ramach gwarancji przy pokolizyjnej naprawie samochodu.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 

 
 Post #227866 Wysłany: 12 Mar 2009, 20:57; 
 Temat postu: Re: Łożysko Mc Persona - padnięte
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
krowka napisał(a):
W Kropku padło lewe łożysko Mc Persona. Objawia się to cichym chrobotaniem przy kręceniu kierownicą. Trochę dziwne, że tak wcześnie przy przebiegu 44kkm... Może jest to związane ze stłuczką :? Swoją drogą naprawią to w ramach gwarancji przy pokolizyjnej naprawie samochodu.



Mam to od 8 tys. km. Raz słychać głośniej, na drugi dzień wcale. Zależy od pogody ( np po deszczu cisza :) . Ostatnio na przeglądzie powiedziano mi , że nie warto jeszcze wymianiać., więc czekam aż zacznie porządnie chrobotać.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #227867 Wysłany: 12 Mar 2009, 21:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
witam,
ja mam przejechane tylko 3400 km i na wtorek jestem umówiony na wymianę właśnie lewego łożyska amortyzatora. Tak jak piszesz jest słyszalne ciche chrobotanie. Winą za to są podobno dziury w jezdni - tak twierdzą w ASO. Wymiana oczywiście w ramach gwarancji.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #227900 Wysłany: 12 Mar 2009, 21:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Witam,
U mnie chrobotały oba już przy przebiegu 5 tys km, ale chyba na własne życzenie (zbyt dokładnie myłem auto :D . Wystarczyło przesmarowanie świeżym smarem (po rozebraniu oczywiście). Teraz jest spokój. Tego typu łożyska szczególnie nie lubia wody i naszych dróg. Po wjechaniu w dziure kulki odbiją się w cieniutkiej bieżni z blachy i zaczynają stukać, woda zaś wypłukuje smar i zaczynają korodować.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #230359 Wysłany: 19 Mar 2009, 19:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Ja dzis bylem z moim grande w ASO na wymiane tych elementow. Zauwazylem wspomniane przez was objawy i zglosilem. Diagnoza nastepujaca: uszkodzone lozysko mcpersona. Na poczatku chcieli wymienic jedno, nie dalem sie hehe :) i wymienili z obu stron (zauwazylem ze wymianie podlegaly rowniez jakies gumowe odbojniki)
Dodatkowo zauwazylem ze jakis gumowy przewod, cos do odpowietrzania jak zrozumialem mechanika byl mocno zniszczony.. rowniez wymienili. Dodatkowo panowie dolali plynu chlodniczego i sprawdzili inne.
Jutro kolejna wizyta w sprawie wymiany nadpeknietej osolony filtra powietrza.. poprosilem w trakcie naprawy aby dokladnie sprawdzili cale auto i poszukali jakis usterek. Dodatkowo slysze jakies delikatne stukanie w przednim zawieszeniu, podobno wiedza co to jest i jutro tez sie tym zajme. No to troszke pojechalem OT opisujac cala wizyte :)
Jedno moge powiedziec, jestem zadowolony z tej wizyty.

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232333 Wysłany: 24 Mar 2009, 23:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Koledzy, czy ktoś się oriętuje jaka jest cena tego łożyska w ASO. Zaobserwowałem, a raczej usłyszałem w moim GP podobne objawy do tych które opisujecie, a autko już po gwarancji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232406 Wysłany: 25 Mar 2009, 09:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Jarek T. napisał(a):
Koledzy, czy ktoś się oriętuje jaka jest cena tego łożyska w ASO. Zaobserwowałem, a raczej usłyszałem w moim GP podobne objawy do tych które opisujecie, a autko już po gwarancji.


Nie wiem, ale dowiem sie :) Dzis znow musze odwiedzic ASO i zapytam sie o cene tych elementow. Jak bede mial jakies info to dam znac w tym temacie.

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232418 Wysłany: 25 Mar 2009, 10:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Jarek T. napisał(a):
Koledzy, czy ktoś się oriętuje jaka jest cena tego łożyska w ASO

Witam,
w sklepach internetowych ok 80 zł oryginał. W ASO pewnie 2 x tyle. Link do sklepu z oryginalnymi częściami do Grande Punto. Sklep sprawdzony na 100%
http://www.fiat-lancia-alfa.pl/index.php

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232509 Wysłany: 25 Mar 2009, 19:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Yacek Wielkie dzięki ! Kupię odrazu dwa, pomimo, że narazie słychać chrobotanie tylko z lewj strony. Mam jeszcze pytanie, czy ma ktoś jakiś sposób na przedłżenie żywotności tych łożysk, np. specjalny smar, czyjakąś osłonkę przed wodą?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232532 Wysłany: 25 Mar 2009, 19:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Jarek T. napisał(a):
czy ma ktoś jakiś sposób na przedłżenie żywotności tych łożysk, np. specjalny smar, czyjakąś osłonkę przed wodą?

Przede wszystkim omijanie większych dziur. Specjalnych osłon, smarów nie ma. Wszystko jest standardem. Poza tym jest to element nie aż tak drogi i w pełni wymienialny, dlatego chyba nikt z tym nie kombinuje. Jak się uszkodzi po prostu wymieniają i po kłopocie na jakiś czas.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235114 Wysłany: 01 Kwi 2009, 13:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Kontynuuje temat. Niestety po wymianie elementow o ktorych wspomnialem wczesniej okazalo sie ze prawdopodobnie trzeba bedzie rowniez zamowic nowa przekladnie kierownicza. ASO powiedzialo ze czeka na potwierdzenie z Bielska Bialej i ze mam sie przygotowac na wymiane tego elementu. Na szczescie auto jest na gwarancji. Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie i czy uciazliwe stuki ustana.

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235118 Wysłany: 01 Kwi 2009, 13:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
krzysiek_pere napisał(a):
Witam,
U mnie chrobotały oba już przy przebiegu 5 tys km, ale chyba na własne życzenie (zbyt dokładnie myłem auto :D . Wystarczyło przesmarowanie świeżym smarem (po rozebraniu oczywiście). Teraz jest spokój. Tego typu łożyska szczególnie nie lubia wody i naszych dróg. Po wjechaniu w dziure kulki odbiją się w cieniutkiej bieżni z blachy i zaczynają stukać, woda zaś wypłukuje smar i zaczynają korodować.


Nie byłoby problemu jakby były tak jak u konkurencji teflonowe....... :(

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235346 Wysłany: 01 Kwi 2009, 21:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
mario-sz napisał(a):
Nie byłoby problemu jakby były tak jak u konkurencji teflonowe.......

Niestety rozwiązania z łożyskiem takim jak w GP (średnica łożyskakulkowego zbliżona do średnicy górnego zwoju sprężyny) stosuje coraz więcej samochodów już ładnych kilka lat i niestety potrafią "chrobotać". Przykłady Skoda Fabia, seat ibiza IV,Golf V, Renault Megane II,
Łożyska teflonowe stosowały zazwyczja koncerny z dalekiego wschodu, większość stosuje łożyska kulkowe lub igiełkowe (fiat uno).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235374 Wysłany: 01 Kwi 2009, 22:27; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Kropek od poniedziałku jest w ASO. W poniedziałek będzie do odbioru. Przy okazji blacharki wymienią oba łożyska Mc Persona.
Co ciekawe, łożysko się wyciszyło jednak wymienią.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #238226 Wysłany: 09 Kwi 2009, 14:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
No to moja naprawa zwiazana z wymiania lozyska Mc Persona sie nieco rozwinela ;) Okazalo sie ze poza odbojnikami wymienili tez przekladnie kierownicza. Poniewaz nadal cos za glosno chodzi zawieszenie chca jeszcze wymienic amortyzatory hmmm .... zobaczymy co dalej... najwyzej bede mial cale nowe zawieszenie hehe

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO