You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 07:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #35344 Wysłany: 27 Lip 2007, 14:28; 
 Temat postu: Skrzywienie kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 9
Witam,jest problem,czy ktoś z was zauważył u siebie przekręcenie kierownicy w lewo lub w prawo i jakie mogą być tego przyczyny,byłem w ASO tam stwierdzili że tego nie widzą,ma to jakiś związek z wadą przekładni kierowniczej? pomocy :?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #35347 Wysłany: 27 Lip 2007, 14:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Mialem cos takiego ale po wymianie przekladni, po prostu jak zalozyli nowa przekladnie zapomnieli kolka wycentrowac. Ustawienie tego poprawnie zabralo im moze z 5 minut. 8)

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35350 Wysłany: 27 Lip 2007, 15:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
poprostu zbierznos

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35352 Wysłany: 27 Lip 2007, 15:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk
Rejestracja: 28 Mar 2007,
Posty: 70
zbierzność - bankowsko bo sam to miałem =]

_________________
Grande Punto Sport 1.9 JTD 130KM :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35353 Wysłany: 27 Lip 2007, 15:35; 
 Temat postu: Ludzie cieszcie się z Punto a nie przejmujcie pierdołami
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: ŁÓDŹ
Rejestracja: 18 Lip 2007,
Posty: 20
Masz moze troche krzywo kierownicę , bo pewnie jest tyćko źle przykręcona. Ludzie, czym wy się przejmujecie.
Problem to by był, gdyby wam Punciok stanął na środku 1000-kilometrowej trasy i nie dał sie uruchomić.
Przeglądając to forum można wpędzić się samemu w paranoję:
jednemu trzeszczy gdzieś obudowa i urasta to do rangi II wojny światowej, drugiemu stuka z tyłu kanapa i nie może przez to zasnąć. Początkowo sam zacząłem nasłuchiwać, ale doszedłem do wniosku, że moje zdrowie psychiczne jest ważniejsze i nie będę na siłę szukał problemów.
Sam byłem z klimą w ASO, bo się na forum naczytałem, że ją słychać. Ale TTTM i koniec. Czym cieplej tym bardziej słychac-jak to z lodówką, ważne, że chłodzi jak należy.
Sporo czasu spędzałem dotąd na forum mojego poprzedniego samochodu (Tipo) i tam problemy były naprawdę konkretne, ale wszyscy uczestnicy nie narzekali lecz starali się sobie nawzajem pomóc rozwiązać problemy.
I były to prawdziwe problemy a nie takie pierdółki.
Z tego co wiem to jeśli chodzi o niezawodność to nowe punto plasuje się dość wysoko. Piszę o niezawodności (awarje uniemożliwające dalsze poruszanie się). Pewnie z awaryjnością nie jest już tak dobrze (usterki).
Jeśli jednak kupiliście GP to piszcie lepiej czym was samochodzik zachwycił, bo tego tu nie widać. Więcej optymizmu i radości z GP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35357 Wysłany: 27 Lip 2007, 16:02; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Spokojnie, albo zbiezność, albo do poprawki mocowanie :)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35781 Wysłany: 30 Lip 2007, 10:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
september napisał(a):
Ludzie, czym wy się przejmujecie.
Problem to by był, gdyby wam Punciok stanął na środku 1000-kilometrowej trasy i nie dał sie uruchomić.
Przeglądając to forum można wpędzić się samemu w paranoję:

Jeden z nielicznych głosów rozsądku na forum ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35787 Wysłany: 30 Lip 2007, 11:35; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
september

..a zastanawiałeś się nad tym ile osób wybrałoby ponownie ten smochodód jak byliby świadomi tego, że może trzeszczeć w środku, że układ kierownicy nieteges, ze elektronika się kopie czasem, że problem jest z otwarciem tylnych drzwi??
Problem w tym, że dla wielu badziewny samochód jest w tedy jak sie samochód rozleci na trasie...dla innych natomiast jest wtedy kiedy nowokupiony samochód nie spełnia zapewnien producenta o jego jakości :-)

Mnie bardzo przeszkadza to, że musze jeździć do ASO. GP zabiera mi zbyt duzo czasu...o wiele wiecej niz jest tego wart.

[ Dodano: Pon Lip 30, 2007 10:35 am ]
tomekzaton

jak Ci autko nie sciaga to trzeba jeno kierownice wyprostować...robią to w ramch gwarancji :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35831 Wysłany: 30 Lip 2007, 13:54; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
hmmm co do II wojny swiatowej...

może nie o to tu chodzi ...bardziej chyba o to że jeśli ktoś dał za nowe auto ok 45 kawałków to czegoś od tego auta oczekuje...i to może być cokolwiek...czy trzeszczący plastik czy urwane koło...chodzi o sam fakt...

że coś takiego wystąpiło...

pozatym to dobrze że nie ma tutaj lizodupów (-sorry) piszących jak zarąbiste jest Grande Punto :roll:
To świadczy o wiarygodności informacji...ja osobiscie lubię swojego punciaka a nie raz zrobił mi psikusa...

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35853 Wysłany: 30 Lip 2007, 14:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Znacznie mniej ciekawe od (jak to nazwałeś) "lizodupowania" jest notoryczne mendzenie bo nie wnosi nic poza nieciekawym klimatem sprzyjającym bezsensownym sporom ;-)
A nie po to tu jesteśmy (mam nadzieję) :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35857 Wysłany: 30 Lip 2007, 15:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
Yoka chyba już czas abys pozegnał sie z GP. Dzis rozmwiałem z użytkownikiem GP. Intesnsywnie eksploatowane Punto z 2007 nie wykazuje wg relacji użytkownika żadnych awarii i niedogodności.Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35859 Wysłany: 30 Lip 2007, 15:39; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
LeszekR

Ale ja jeszcze połowy usterek nie miałem tu opisywanych :)
Poza tym samochód jeszcze na gwarancji ..wiec niech chłopaki robią...za duzo bym stracił na wartosci samochodu :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36020 Wysłany: 31 Lip 2007, 11:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: ŁÓDŹ
Rejestracja: 18 Lip 2007,
Posty: 20
Yoka napisał(a):
september

..a zastanawiałeś się nad tym ile osób wybrałoby ponownie ten smochodód jak byliby świadomi tego, że może trzeszczeć w środku, że układ kierownicy nieteges, ze elektronika się kopie czasem, że problem jest z otwarciem tylnych drzwi??
Problem w tym, że dla wielu badziewny samochód jest w tedy jak sie samochód rozleci na trasie...dla innych natomiast jest wtedy kiedy nowokupiony samochód nie spełnia zapewnien producenta o jego jakości :-)

Mnie bardzo przeszkadza to, że musze jeździć do ASO. GP zabiera mi zbyt duzo czasu...o wiele wiecej niz jest tego wart.



Po pierwsze to nie jest powiedziane, że inny konkurencyjny model byłby lepszy. Nie chodzę po forach fabii czy corsy, więc nie wiem czy tam użytkownicy tak narzekają na swoje samochody. Całkiem możliwe, że nie, ale moim zdaniem narzekanie na fiata na naszym forum wynika w dużej mierze z kompleksów i stereotypie fiata jako złej marki.
Z drugiej strony wiem, że GP ma niezaprzeczalne zalety:najwięcej w klasie miejsca w środku, piękny wygląd, świetnie się trzyma drogi. Z postów na forum wydaje się, że GP z początku produkcji nie były szczytem dokładności, ale największe problemy sa przeciez naprawiane.

Podstawową funkcją samochodu jest transport i to jest najważniejsze. Co z tego, że nie będzie trzeszczał plasticzek w środku jak samochód co 500 km będzie stawał, a wierzcie mi, że sa takie przypadki.

Aha, no i GP napewno nie jest badziewne. Jego cena za to co oferuje użytkownikowi równiez nie jest wygórowana. Jeśli oczekuje się czegoś ponadprzeciętnego to trzeba sobie kupić Lexusa albo Merca.

Szukanie na siłę problemów w nowym samochodzie może naprawdę zrujnować psychikę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36023 Wysłany: 31 Lip 2007, 11:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
:salut: święte słowa. W pełni się zgadzam :)

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36053 Wysłany: 31 Lip 2007, 13:29; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
september napisał(a):

Całkiem możliwe, że nie, ale moim zdaniem narzekanie na fiata na naszym forum wynika w dużej mierze z kompleksów i stereotypie fiata jako złej marki. .


Przez 5 lat przed GP miałem Uno i Punto Mk1...i nie widać mnie było na żadnym forum, nie szukałem nigdzie pomocy ani informacji nt. tego "co się zaś z samochodem dzieje". Samochody te sprawowały się dobrze. Punto Mk1 pozostawio u mnie na tyle dobre wrażenieże zdecydowałem się na GP. Po pierwszych usterkach sadziłem, że mam feralny samochód....jednkaże na sieci okazało się, że nie jestem osamotniony. Poprostu GP okazał się dla wielu bublem. To nie kompleks fiat - to bubel jesli non stop sa kłopoty z tymi samymi układami.

september napisał(a):
Z drugiej strony wiem, że GP ma niezaprzeczalne zalety:najwięcej w klasie miejsca w środku, piękny wygląd, świetnie się trzyma drogi. Z postów na forum wydaje się, że GP z początku produkcji nie były szczytem dokładności, ale największe problemy sa przeciez naprawiane.


...i naprawia się wciąż...z układem kierowniczym w dalszym ciagu mam problemy.

september napisał(a):
Podstawową funkcją samochodu jest transport i to jest najważniejsze. Co z tego, że nie będzie trzeszczał plasticzek w środku jak samochód co 500 km będzie stawał, a wierzcie mi, że sa takie przypadki..


Nie po to daje się kase za nowy samochód aby trzeszczało w srodku. Inni producenci sprzedaja samochody w których nie trzeszczy :-)
Jesli Tobie symfonia trzasków nie przeszkadza to oki ...mi przeszkadza :-)


september napisał(a):
Aha, no i GP napewno nie jest badziewne. Jego cena za to co oferuje użytkownikowi równiez nie jest wygórowana. Jeśli oczekuje się czegoś ponadprzeciętnego to trzeba sobie kupić Lexusa albo Merca...


Nie trzeba kupować merca ani lexusa...za cenę GP mozna dostać samochód, który bedzie dobrze złozony i nie bedzie bublem.

september napisał(a):
Szukanie na siłę problemów w nowym samochodzie może naprawdę zrujnować psychikę.


Nie trzeba ich szukać ...one same wychodzą. :D
Zresztą - wszystko zależy od wymagań stawianych samochodowi. Są osoby, których GP się psują w równym stopniu jak mój GP a pieją peany na cześć tego samochodu bo akurat im to nie przeszkadza. Innym osobom to przeszkadza np mi :-) :-) :D

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36069 Wysłany: 31 Lip 2007, 14:49; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
ale wogóle jakie podniecenie

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36074 Wysłany: 31 Lip 2007, 14:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Dziobel napisał(a):
ale wogóle jakie podniecenie

A przecież to już było ... ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36080 Wysłany: 31 Lip 2007, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
nie ma sie czym podniecać :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36100 Wysłany: 31 Lip 2007, 15:50; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
No właśnie - koniec offtopu :)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO