You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 21:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #715139 Wysłany: 08 Lut 2014, 12:24; 
 Temat postu: Nagłośnienie Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Arek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lut 2014,
Posty: 5
Witam ... od jakiegoś już czasu jestem szczęśliwym urzytkownikiem Punciaka....nie myślałem że pojeżdzę nim dłużej jak do tej pory bo twierdziłem że za jakiś czas go sprzedam i kupie coś lepszego .... ogólnie nie mam z niczym problemu ... jedynie co w tym aucie mnie drażni to promień skrętu no i nagłośnienie ... jako że jest seryjne ... a ja mieszkam obecnie w Irlandii ... gdzie jeśli chodzi o nagłośnienie to jest bardzo mały wybór , do tego ceny jak za zboże ;) więc pomyślałem że mógłbym poradzić się specjalistów w tej dziedzinie na forum... ( o ile tacy są ) .... a więc chciałbym zakupić solidne głośniki tj : tweetery , głośniki w drzwiach tj 165 mm bodajrze no i głośniki tylnie (100mm ) ... do tego możliwy jest wzmacniacz no i jakies ciekawe radyjko... myślę że kwota jaką bym operował to 600 zł .... nie chciałbym tutaj broń boże nikogo wykrorzystywać bo wiadomo można w necie poszukać , poczytać i samamu znalezc.....lecz chciałbym posluchać opinii urzytkowników na temat marek itd....
z góry dziękuję i pozdrawiam....


Góra
 Profil  
 

 
 Post #715142 Wysłany: 08 Lut 2014, 12:50; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Cytuj:
tweetery , głośniki w drzwiach tj 165 mm bodajrze no i głośniki tylnie (100mm ) ... do tego możliwy jest wzmacniacz no i jakies ciekawe radyjko...


600zł to za mało.
Musisz iść w używki.
Po pierwsze - odpuść 100mm z tyłu, jak zrobisz przód to nie będą Ci potrzebne. Jeśli nie zadowala Cię seria, to trzeba zrobić tak, żebyś na pewno poczuł poprawę - więc raz a dobrze. Z resztą przy tym budżecie, to szkoda kasy na 10cm do tyłu. Nie wniosą nic do jakości grania, tylko tyle, że osoby z tyłu będą je słyszeć. Nie warto.

Sprawdź po ile masz u-Dimension EL Comp 6. (w pl 280zł z wys.)
Zjeżdżasz czasem do polski? Zawsze mógłbyś kupić powerbass s6c - 150-200zł. (ewentualnie też sprawdź po ile masz albo podlinkuj gdzie masz zamiar kupić.)


Kupując wzmacniacz (jakieś używane, markowe 4x50W rms ~ 200zł) musisz dokupić kable. Takie minimum to 16mm^2 ~ 80zł + rca 40-80zł

I w tym momencie brakuje Ci na radio i wygłuszenie drzwi...
Radio w używce za cokolwiek to masz 100-200zł, za coś już konkretnego w używce ~ 400-600zł, najtańsze nowe z sensownych to cz703e - 800zł.
Jeśli coś nowego po taniości, to kenwood i jvc - niestety taka prawda, że obecnie wyróżniają się trochę na tle konkurencji.

Wsadzenie czegoś lepszego niż seria w niewygłuszone drzwi mija się z celem.
600zł to zdecydowanie za mało jeśli musisz wymieniać radio.


Więc zacznij małymi krokami. Te 600zł zainwestuj w zrobienie przodu.
Bo głośniki przód + dystanse + kable do głośników (profilaktycznie jeśli dojdzie wzmacniacz) + wygłuszenie... to będzie właśnie jakieś 600zł.

A gdzie radio, wzmacniacz, kable zasilające i sygnałowe do wzmacniacza?

Za duże wymagania, przy zbyt małym budżecie.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715145 Wysłany: 08 Lut 2014, 13:43; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Arek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lut 2014,
Posty: 5
super ... wyjasniłeś mi jak to mniej więcej powinno wyglądać ... mam radio kenwooda ... jeszcze dzisiaj sprawdzę model i sam zobaczę ile ono ma na wyjściu...nie sądze aby było potrzebne go wymieniać ... no ale poprostu zapytalem z ciekawośći.... do Polski nie zjezdzam poki co wiec licze się że poprostu kurier mi to przywiezie ... a ja zamowie sobie powiedzmy na Alledrogo... i tyle...więc powiedzmy że w skład który chcę zakupić wchodzą : 2 x tweeter , 2x głośnik w drzwi , kable , wygłuszenie , no i ewentualnie wzmacniacz.... nie zastanawialem się nad wygłuszeniem drzwi.... myślisz że to obowiązkowa inwestycja ? a co do głośników może na allegro znajdują się jakieś zestawy mniej renomowanych firm ... może poleciłbyś coś ... ogólnie dziękuję za pomoc...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715152 Wysłany: 08 Lut 2014, 14:53; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
To lepiej kup tam na miejscu. Wysyłka z PL tania nie będzie - z tego co się orientuje, to najtaniej wyjdzie pocztą. Mimo wszystko lepiej na miejscu kupić.

Cytuj:
nie zastanawialem się nad wygłuszeniem drzwi.... myślisz że to obowiązkowa inwestycja


Nie myślę, ja to wiem z doświadczenia 8)
Więcej da Ci wygłuszenie drzwi, niż wzmacniacz do głośników w drzwiach niewygłuszonych.
Bez wygłuszenia nie licz na jakiś dobry bas i kick z drzwi.

No ale żeby głośniki pokazały co potrafią wzmacniacz też będzie konieczny (takie z przedziału 50-75w na kanał będzie ok, ale też firmowy, nie jakiś "no-name").. Jednak na początek lepiej bez niego, a wygłuszyć.


Jeśli masz radio to już jest jakiś początek, odpada nam ono z kosztów.
Sprawdź model - będzie coś o nim wiadomo wtedy, chociażby czy i ile ma RCA, a mocy tak czy inaczej, więcej niż 4x20W mieć nie będzie.

Przy obecnych cenach powerbass s6c nie warto schodzić niżej i szukać tańszych zestawów.
W swojej cenie będą najlepsze. Będą lepsze niż około 100zł droższe Helixy B62C, będą też inne niż DSK od Hertz'a (nie powiem, że lepsze, czy gorsze... inne ;) )
Z S6C powinno być najwięcej basu i niskich tonów.

Chociaż wszystkie powyższe przegrają z el comp6.


I tak poza tematem, ogarnij trochę pisanie jeśli możesz. Za dużo wielokropków. Źle się to czyta.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715425 Wysłany: 09 Lut 2014, 15:54; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Arek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lut 2014,
Posty: 5
wysyłka z Irlandii do Polski to koszt 20 euro (paczka do 10 kg) wiec mysle ze z Pl do Irl byloby to samo. Co do kupna sprzętu tutaj na miejscu to jest to absolutnie nie możliwe bo zwyczajnie jest bardzo mały wybór no a i ceny sa wysokie , więc uważam że zakupienie sprzętu w Polsce okaże się tańsze i zdecydowanie większy wybór będę miał na allegro . Radio jakie posiadam to :
kenwood KDC w4034 a taki opis znalazłem :
MP3/ WMA/ CD-R/ CD-RW/ CD Play-Back System,
The unit also has a 45Watts-x4 Amp-Built-In,
(180Watts-In-Total!)
The Kenwood unit also comes with BASS-BOOST
tak więc myślę że zamiana na inne radio wchodzi w grę . myślałem nad jakimś pioneerem nowym z niżej półki za ok 300 zł który ma na wyjściu 4x 55 wat i to juz chyba było by lepsze ... do tego maty wygłuszające które jeśli mógbyś mi polecić bo na allegro widać różne maty i różne ceny . no i nie wiem ile metrów bym potrzebował . ze wzmacniaczem bym się może wstrzymał i chyba by nie wyszło jakoś zle skoro mówisz że lepsze maty jak wzmacniacz....może by było wystarczająco :)
a więc skoro polecasz to stawiałbym na el comp6 cena po promocji z tego co widze na alledrogo to 279 zł (teniej nie znajde) do tego myśle że jakieś radyjko niekoniecznie pioneer tak do 250 zł (jeśli masz coś na oku chętnie rzuce okiem na linka ) no i mata , no i chyba że kable , a jako dj wiem że im lepsze kable tym lepsza jakość dzwięku , powiem szczerze że również zastanawiam się na głośnikami pod tylnią szybą bo jakby nie bylo są one seryjne no i jak juz wymieniać wszystko to wszystko ;) czekam na odpis .
Pozdrawiam :)
Mniej kropek już się nie dało :)

Ps : widzę że gościu który na allegro ma te głosniczki u-Dimension el ma sklep z car adio w mławie więc może można byłoby zamówić u niego mate , radio i naglosnienie a i może jakiś rabacik by dał ... i z tego co widzę to wysyłka chyba za free wiec może by podesłał kurierem upc do Irl

http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6 ... 00831.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715437 Wysłany: 09 Lut 2014, 16:42; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Cytuj:
więc myślę że zamiana na inne radio wchodzi w grę . myślałem nad jakimś pioneerem nowym z niżej półki za ok 300 zł który ma na wyjściu 4x 55 wat i to juz chyba było by lepsze ...

Odwieczny problem początkujących ;) Też kiedyś myślałem w ten sposób.
Chociaż jako DJ powinieneś mieć wiedzę na temat mocy maksymalnej i RMSu.
Masz podaną moc maksymalną, nijak się od ma do RMS'u który potrzebujesz.
Więc czy radio będzie miało 4x45 czy 4x60w to RMS będzie na podobnym poziome - około 20w (zazwyczaj od 17 do 22w na kanał)
Nie warto wymieniać dla tego radia.
_________________________________________________________
Za cenę radia (czyli jak mówisz 300zł) kupisz tani wzmacniacz 4kan. + okablowanie, które jakoś tam sobie z nim poradzi + ewentualnie rozdzielacz RCA Y bo masz jeden komplet. A jeśli nie planujesz subwoofera i chcesz mieć tylko robiony przód, to w sumie obejdzie się bez rozdzielacza, starczy na dwukanałówkę i jakieś kable.
Jeszcze bezpiecznik z oprawką!

Zestaw standardowy zestaw 4maty + 2 pianki powinien dać rade. Ewentualnie 5-6mat.
Trzeba zmierzyć drzwi i policzyć.
Dobrze jest dać blachy aluminiowe na otwory w drzwiach, a dopiero na nie matę.

Gościu z linka ma niezłe maty - GMS 07XL, do tego pianka GMS 022
Dobry zestaw, w dobrej cenie.
Jednak przed zamówieniem napisz mu co chcesz kupić, i ile będzie kosztować wysyłka całości do Irlandii.

___________________________________
Zrób sobie do porządku drzwi, kup głośniki, podłącz wszystko pod radio, które masz.
Jeśli nie będziesz zadowolony z efektu, to będą dwie opcje:
- źle zrobiłeś drzwi
- za mało mocy (a mało mocy ewentualnie przełoży się na słabszy kick i mniejszy bas, gorszą kontrolę nad głośnikiem i oczywiście może wystąpić charczenie przy wyższych głośnościach) i wtedy inwestycja we wzmacniacz.


________________________________________________
Jeśli chodzi o same przewody...
Są różni ludzie, różnie mówią. Dla jednego kabel za 5tys/mb będzie grał tak samo jak za 10zl/mb... no ale kabel nie gra. Grają przetworniki, które muszą mieć dobre źródło. Wzmacniacz też wiadomo - może zmienić barwę, bas, kick, bardziej ostrzyć górą...

Głośnikowe - chcesz dobrze? Ważne żeby były miedziane. Wtedy możesz pozwolić sobie na mniejszy przekrój. A jaki masz mieć? 2x1,5mm^2 będzie wystarczająco nawet pod wzmacniacz, ale jak nie będzie dużo różnicy to śmiało 2x2mm^2.
Cudów nie potrzeba.

Sygnałowe? W tanich masz dobrze izolowane hollywood pro-225 - dodatkowo są kierunkowe. Ewentualnie sinuslive czerwone (CA-50, CA65 - zależnie jakie długie będziesz potrzebował). Jedne i drugie warte zainteresowania.

Zasilające do wzmacniacza? LGY 16mm^2 (czysta miedź), w ostateczności jakbyś nie mógł kupić to weź jakieś markowe CCA o przekroju minimum 16mm^2.
Pamiętaj o takich rzeczach jak bezpiecznik na kablu od zasilania (ma być jak najbliżej aku) dobiera się go do grubości i długości przewodu zasilającego.
Ja przy 6m LGU 16mm^2 i mocy 2x 50w + 1x 150w mam bezpiecznik 60A.


________________

Głośniki z tyłu po prostu wypnij ;)
Szkoda psuć sobie nimi jakość. A nic dobrego, sensownego nie dostaniesz.
IMO zrób sobie przód, będziesz zadowolony, zapomnisz o potrzebie posiadania głośników z tyłu.
Ja jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu, nie mam co polecić. Głośniki w tamtym miejscu nawet nie mają warunków żeby grać (mówię tu o odpowiedniej komorze/obudowie)

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715446 Wysłany: 09 Lut 2014, 18:16; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Arek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lut 2014,
Posty: 5
wiec skupmy sie poki co na matach ,piankach no i nagłośnieniu chociaż korci mnie
u-Dimension EL Comp 6 (na stronie ma inna cene niz na allegro - na allegro taniej ) natomiast POwerbass ma taniej o 30 na stronie hehe :) nie spodziewałem się ze wzmacniacze są aż tak drogie . ale poki co skupmy sie na wygłuszeniu i nagłosnieniu . zawsze można sprzętu dokupić z tym że niechciałbym aby cena tego wszystkiego wyniosła więcej jak auto hehe chociaż jeszcze drzwi bede chciał wymienić bo mam delikatnie wgniecione chociaż nie wiem czy to jest konieczność no i czy na przykład wygłuszenie mógłbym z jednych drzwi przerzucić na drugie . Poki co czekam co odpisze gościu ze sklepu a ty masz linka i popatrz co mają tam ciekawego :)
http://audio-cars.com.pl/glosniki/93-u- ... omp-6.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715466 Wysłany: 09 Lut 2014, 20:15; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
s6c mają w interesującej cenie, dalej ten zestaw będzie gorszy od el comp6
nie mają na stronce żadnych mat i dystansów...

O kablach pisałem.
Nie wiem na co miałbym patrzeć na tej stronce.

Cytuj:
czy na przykład wygłuszenie mógłbym z jednych drzwi przerzucić na drugie

odklejenie tego graniczy z cudem :E
A i przyklejenie później też może stanowić problem. Jednak klej to klej. Zabrudzony, uszkodzony nie będzie trzymał.

Chociaż... z matami to różnie bywa. Czytałem o przypadkach gdzie ludzie je ściągali (właściwie zrywali z kawałkach) a później przyklejali na inne drzwi.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715733 Wysłany: 11 Lut 2014, 00:42; 
 Temat postu: Re: Nagłośnienie Punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Arek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lut 2014,
Posty: 5
a wiec dodzwonilem sie do gościa który tak jak ty doradzał mi nie zmieniać radia no i tak samo nie zmieniać tylnich głośników ale co mnie zdziwiło to polecał kupić po dwie maty na strone. jedna za tapicerką a drugą za szybą , tak powiedział . wiec powiedz co o tym sądzisz. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO