You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 08:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #92755 Wysłany: 17 Lut 2008, 12:18; 
 Temat postu: kontrolka check sie zapaliła
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 22 Maj 2007,
Posty: 2
Witam wczoraj zapaliła mi sie kontrolka check wie ktoś może czym to jest spowodowane i czy ewentualnie moge jechać do jakiegoś innego mechanika poza ASO w Warszawie. Ps czy to moze byc spowodowane złym stanem świec i przewodów ? Z góry dziękuje za wszystkie porady Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #92766 Wysłany: 17 Lut 2008, 12:33; 
 Temat postu: no raczej nie
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Radom
Rejestracja: 14 Sty 2008,
Posty: 114
Kontrolka check jest kontrolką od stanu oświetlenia zewnętrznego, czyli sprawdź wszystkie żarówki w lampach, oraz światło stopu


Góra
 Profil  
 
 
 Post #92777 Wysłany: 17 Lut 2008, 12:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Kontrolka check nie odpowiada za stan oświetlenia zewnętrznego. Musisz udać się do diagnosty, który podepnie do komputera Twoją kropkę i sprawdzi co powoduje zapalanie się kontrolki. Ja mam podobny problem w tej chwili, też go opiszę, może ktoś pomoże mi i wyjaśni co może być przyczyną.

Otóż auto po kilkudziesięciu kilometrach jazdy w jej trakcie gaśnie. Nie ma żadnego szarpania, żadnych stuków po prostu silnik się odłącza i auto gaśnie. Po ok. 30min. można je ponownie odpalić i wtedy świeci się lampka check. Wykasowanie błędów komputera nic nie daje, po ok. 50km jazdy problem się powtarza. Auto to oczywiście PUNTO II 1,2 8V

Komputer wykazuje następujące błędy:
U1601-usterka linii CAN (przerywany, sygnał niewłaściwy)
P0351-Cewka 1 (przerywany, zwarcie na +V akum.)
P0352-Cewka 2 (przerywany, zwarcie na +V akum.)
P1325-Czujnik Detonacji (przerywany, zwarcie na masie)
U1600 Klucz elektroniczny (przerywany, sygnał niewłaściwy)

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? W serwisie (sic!) Fiata powiedzieli, że być może padł sterownik silnika (centralka wtrysku inaczej) ale nie dają głowy, że to to i mówią, że może to być co innego. Na moją prośbę "proszę w takim razie sprawdzić co innego", odpowiedź zabrzmiała "to może być wszystko" oraz "proszę pojeździć aż znów padnie, to zobaczymy". Zasugerowano mi oczywiście, że mogę za 2000 wymienić centralkę "no ale ja nie gwarantuję, że to właśnie to, możemy to wymienić i problem może dalej występować". Ja jeszcze trzymałem nerwy na wodzy ale mój ojciec ich zbluzgał od góry do dołu. Ekstra serwis skoro ja sam mam sobie zdiagnozować auto... Takie jaja w ASO Jel-car Jelenia Góra...

Ponawiam więc swoją prośbę, liczę się z wymianą kompa (na pewno nie u złodziei w ASO), bo wiem, że to dość powszechna usterka, ale prosze o jakies inne typy, bo może się zdarzyć, że obędzie sie bez tego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #93105 Wysłany: 17 Lut 2008, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Radom
Rejestracja: 14 Sty 2008,
Posty: 114
Sorki jeśli podałem złą informację ale tu jest napisane więcej na temat lampki check http://fiatpunto.com.pl/topic5472.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO